Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupite otroku poceni sončna očala za par evrov ali pri optiku

kupite otroku poceni sončna očala za par evrov ali pri optiku

kupite otroku, malo večjemu, recimo od 6 let naprej poceni sončna očala, kot recimo v dm -u za 5 evrov, ali pri optiku, za recimo 40-50 evrov, sem zadnjič gledala..jaz se bolj nagibam temu, da bi zdaj večjemu otroku 6 let staremu kupila malo bolj kvalitetna očala, in ne tista za par evrov…razumem, pri 2 letnem otroku in več, nima smisla dat več kot recimo 3,50 evrov… toliko so očala v dm-u za take majhne…kaj pa za malo večje otroke..

Tako pri optiku, kot v DM, H&M so očala VSA plastična, se pravi enaka. Pri optiku plačaš reklamo + maržo, ki znaša tudi do 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene očal (vem iz izkušenj, ker je moj bivši lasnik oprike).

Tako, da malo logike, pa ti je hitro jasno.

Kupim sebi in njej tapoceni varianto.

nova
Uredništvo priporoča

jaz pa prav na sončnih očalih ne šprama. za vse, tudi za najmlajšega, kupim pri optiku. če ne, naj jih raje nima. Je večja škoda če ma en klump gor, k ga v bistvu ne ščiti…pol je bolje, da jih nima.

Polnoma enak “klump”, enaka plastika je v DMu in pri optiku.

Jaz kot otrok nisem imela sončnih očal in tudi naše dva jih nimata. Na morju klobučke, v avtu so zadnje šipe zatemnjene. Problem rešen.

Verjetno se da kje na netu najti teste – pri zaščiti ni razlike med dragimi in pocenskimi očali. Sicer imajo draga očala lahko malo kvalitetnejša stekla v smislu, da se ne opraskajo tako hitro, kar se pa tiče samega varovanja oči pred sevanjem je pa isti šmorn.

Tudi jaz vem iz prve roke, da optiki med dražja sončna očala znanih firm razstavijo še poceni klump, kot ga prodajajo na štantih, samo po desetkrat višji ceni.

Na glavo mu dam kapo s šiltom
Rešeno

Oba otroka nosita očala z dioptrijo, tako da navadna sončna očala tako ali tako ne pridejo v poštev. Pri mlajšem otroku (4 leta) je zdravnica na kliniki svetovala poleti kapo s šildom, za starejšega (12 let) bomo pa letos dali delat sončna očala z dioptrijo. Nekvalitetna sončna očala, ki samo zatemnijo, povzročijo, da se zenica razširi in če ni ustreznih filtrov, pride v oko še več škodljivih sončnih žarkov, kot bi jih prišlo, če ne bi nosili sončnih očal. Bolje brez sončnih očal, kot z nekvalitetnimi očali!

Nikjer pa seveda ni rečeno, da sončna očala, kupljena v DM ne morejo bit kvalitetna. Pri nekaterih optikih je možno dat pregledat svoja sončna očala, da vidijo kako kvalitetni filtri so v njih. Če so sončna očala iz recimo DM cenovno res zelo ugodna, bi jih morda kupila in jih nesla na tak pregled. Če bi se ugotovilo, da so kvalitetna, bi jih uporabljali.

Mislim, da velja po vsej EU, da morajo vsa sončna očala imeti atest ustreznosti CE, kar pomeni, da imajo ustrezno zaščito pred UV žarki (stopnja zaščite je običajno navedena v cifrah ali ponazorjena z oblački in soncem). Izogibat se je torej treba nakupu očal brez te oznake. V DM zanesljivo prodajajo očala s pristnim CE atestom, torej so ta očala primerna za zaščito pred soncem.

Ampak, kje dejansko lahko stestiraš, ali očala res imajo uv filtre? Pri optiku seveda navijajo samo za svoja očala, v dm-u skomignejo z rameni in rečejo, da so njihova tudi ok… Vidim, da sicer imajo CE nalepke, vendar se mi poraja vprašanje, kako je s kontrolo le te-ga? Nalepko lahko gor nalepi praktično vsakdo.
Ima kdo kaj več informacij, ali linke na kake teste?

Morda je čas, da si nakopljem zamero optikov in drugih prodajalcev sončnih očal. 🙂

Mislim, da uporaba sončnih očal niti ni tako zelo pametna. Zakaj? Ker se oči navadijo na zatemnjeno svetlobo in postanejo še bolj občutljiva na svetlobo. To je pa zelo neprijetno.

Seveda je pa fino firbcati za postavnimi mladeniči skrit za sončnimi očali. 🙂

Preverim, kakšno stopno UV zaščite imajo očala – kjerkoli jih pač kupujem.
In ne štekam, kako oz. zakaj je zdravje mlajšega otroka manj vredno od zdravja starejšega. Aja, ker do xy starosti ni pomembno, kasneje pa, ko se pojavijo težave, se je pa vredno bolj skeširat…

Ker ima dioptrijo, smo posebej kupili tudi sončna očala z dioptrijo, za drugega pa pač kupimo ene za 10 do 15€.

Pred časom je bil nek članek v reviji VIP na to temo, ali pa celo test, se ne spomnim več dobro. Sem si pa zapomnila ugotovitev, da imajo tudi tista očala iz Hoferja za par evrov popolnoma v redu UV zaščito, kot tista za 200 evrov. Tako da nizka cena ne pomeni zmeraj “klumpa” in nasprotno tudi visoka cena ne zagotavlja visoke kvalitete.

vsi jih imamo za nekje 10 eur

a pa vas po teh klump cenenih očalih iz xx trgovinc nič po celem dnevu ne pečejo oči??
jaz sem samo enkrat porbala to ceneno plastik fantastik pa so me zvečer toliko oči pekle, da še gledati nisem mogla. raje dam 100evrov in več za dobra sončna očala, kot pa neki ceneni plastik fantastik za uničevanje oči.

Velike trgovine verjetno kupujejo pri preverjenih grosistih in ti se ne hecajo z oznakami. Znak CE mora biti tudi na cunjah, igračah, aparatih, ma vsem. Tako da recimo, da se lahko zanesemo, da je to prava nalepka.
Drugače je recimo v manjših trgovinah ali na štantih, kjer nabavljajo sami bogvekje.
Nevarni so ponaredki dragih znamk, ker ti seveda pridejo po drugih poteh v trgovine.

Preverim, kakšno stopno UV zaščite imajo očala – kjerkoli jih pač kupujem.
In ne štekam, kako oz. zakaj je zdravje mlajšega otroka manj vredno od zdravja starejšega. Aja, ker do xy starosti ni pomembno, kasneje pa, ko se pojavijo težave, se je pa vredno bolj skeširat…[/quote]

Saj avtorico ravno to zanima, ker ji je mar zdravje, mar ji je pa verjetno tudi denar.
Otrok, če nič drugega, očala tudi preraste, da o tem, da otroci hitreje kaj uničijo, pozabijo, izgubijo, niti ne začnem.
Jaz sebi kupujem dražje stvari kot otrokom, ker jih potem tudi uporabljam deset in več let, od čevljev do cunj. Seveda ne bom dala sto evrov za otr. čevlje, ki jih bo nosil tri mesece. Jaz jih bom pa imela vsaj deset let, martenske imam celo že 17. leto.

In kam točno gre otrok mlajši od 6 let sam, da pač izgubi špegle?

Preverim, kakšno stopno UV zaščite imajo očala – kjerkoli jih pač kupujem.
In ne štekam, kako oz. zakaj je zdravje mlajšega otroka manj vredno od zdravja starejšega. Aja, ker do xy starosti ni pomembno, kasneje pa, ko se pojavijo težave, se je pa vredno bolj skeširat…[/quote]

Saj avtorico ravno to zanima, ker ji je mar zdravje, mar ji je pa verjetno tudi denar.
Otrok, če nič drugega, očala tudi preraste, da o tem, da otroci hitreje kaj uničijo, pozabijo, izgubijo, niti ne začnem.
Jaz sebi kupujem dražje stvari kot otrokom, ker jih potem tudi uporabljam deset in več let, od čevljev do cunj. Seveda ne bom dala sto evrov za otr. čevlje, ki jih bo nosil tri mesece. Jaz jih bom pa imela vsaj deset let, martenske imam celo že 17. leto.[/quote]

Aja, še to, ker moji otroci nosijo dioptrijska očala – to je dejansko jama brez dna in stalno nekaj, za nameček ti potem v optiki rečejo, da se okvirji za 200 evrov ne dajo več popravit. Halo.
Tako da dokler ne bodo znali resno skrbeti za svoje stvari, bodo dobili najcenejše možne okvirje in pika. Pa rezervna očala z neta za 30 evrov.

Za tvojega ne vem, moj, ko je bil toliko star, je bil v šoli sam, pa tudi na obisk k bližnjim prijateljem cca 200 metrov proč je šel sam. Tam so se sami igrali v sobi brez nadzora staršev. Očala odložil med igrače in tako dalje in tako dalje.

Ali pa pade s kolesom, očala seveda padejo na tla, se razbijejo …

Še dobro, da so se razbila samo očala…

Bila je delana raziskava, in je bilo ugotovljeno da glede zaščite UV z CE oznako cenejša očala niso nič slabša od dragih pri optiku. Odslej ne kupujem več pri optiku, ker jih lahko izgubim.

Polnoma enak “klump”, enaka plastika je v DMu in pri optiku.[/quote]

pol je pa ta tvoj tip en k pač nima pojma. če ti ni jasno, kaj je pravilno brušeno in optično obdelano steklo.

otroku lahko trajno poškodujete oči in vid s poceni sončnimi očali. pravzaprav ni pomembna cena, ampak material in obdelava le tega. mal si preberte, mal se izobrazite, pa ne boste več počenjal neumnosti.

tale, ki pravi, da je pri optiku isti “klump”, kakor v dm-u alpa na petrolu, pač nima pojma o optiki.

New Report

Close