Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poklicna šola – težavnost

poklicna šola – težavnost

Zanima me primerjava v težavnosti med osnovno in poklicno šolo IV stopnja. Nekateri pravijo, da je srednja poklicna lažja od osnove, kar pa težko verjamem. Verjamem edino to, da je poklicna lažja od srednje šole V. stopnja.

Poklicna (3-letna) je lažja od osnovne, srednja strokovna (4-leta) pa je bistveno težja.

Bedarija!

nova
Uredništvo priporoča

kaj bedarija,res je! Pejt probat,pa boš videl/videla

Bedarija![/quote]

Niti ni, poklicna ima 1 letnik matematiko iz 7 razreda OŠ 2. letnik 8r….angleščina je nič od nič mali že dve leti spi in čačka po telefonu pri angleščini ima prazen zvezek in delovni zvezek in ima 4, 5 mu ne pripada ker ne dela 🙂

Ja, poklicna je lažja od osnovne šole. V tretjem letniku so imeli snov za 4. razred OŠ, nekaj 5., pa jim je delalo probleme. To je zato, ker se vpisujejo na to šolo učenci iz šol za otroke s posebnimi potrebami.

In BTW prilagojeno je njihovemu nivoju, lahko sicer da je kakšna tehnična poklicna težja, pač ti ljudje ne zmorejo več kot to, v življenju bi naj bolj fizično delali in po navodilih, enostavna dela, tako da računat jim ni treba znat… Problem je pa, če se kdo sem vpiše, ker je len…. pa bi sicer zmogel.

Tole pa malo bluziš. Poklicna je, da se izobraziš za poklic in nima nobene veze z otroci, ki imajo posebne potrebe, ampak je malo več strokovnih predmetov iz področja poklica in več praktičnega pouka. In nekdo, ki obiskuje 3 letno poklicno ima potem možnost programa 3+2 in dobi V. stopnjo izobrazbe. Glede na to, da vrže stran samo eno leto in ima s tem dva poklica in nešteto več ur praktičnega pouka in izkušenj tisto leto ne pomeni nič.

Lej, na take šole se res vpišejo tisti iz posebnih šol, Janez Levec itd. In ven pridejo bodoči vodovodarji, električarji, mizarji, varilci,…, mnogi ustanovije firme in so uspešni.

Nekje pač moraš začeti. Več na: http://med.over.net/forum5/read.php?88,6026831

Lej, na take šole se res vpišejo tisti iz posebnih šol, Janez Levec itd. In ven pridejo bodoči vodovodarji, električarji, mizarji, varilci,…, mnogi ustanovije firme in so uspešni.

Nekje pač moraš začeti. Več na: http://med.over.net/forum5/read.php?88,6026831%5B/quote%5D

Omenjena tema nima nič z trenutno tematiko, ker je pač samo ena šola. Na poklicne šole se vpisujejo ljudje, ki jim v OŠ ni šlo preveč bleščeče oz. želijo imeti poklic in ne stopnjo izobrazbe in so poplnoma normalni dijaki. Ne rečem, da ne zaide kakšen bleščeč učenec iz Levca tudi sem, ampak za Levce so namenjeni programi nižjega poklicnega izobraževanja. Tako, da ne mešaj hrušk in jabolk.

Na poklicne šole gredo ljudje s zdravo kmečko pametjo in zdravo logiko. Na poklicne šole gredo tisti, ki so koristno vzgojeni, ki znajo delat in so praktični. Vsaka čast takim ludem, ki danes še hočejo delat.
Na poklicno šolo gredo ljudje, ki že v osnovi niso lenuhi in neki piflarji. Na poklicnih šolah so ljudje, ki znajo zdravo razmišljat saj jim je praktičnost in logika že prirojena. V Nemčiji so taki poklici cenjeni. V Nemčiji vajeništvo še traja, zato je ta država tudi gospodarsko zelo dobro razvita, ker preferira praktične in tehnične poklice. Ne tako kot pri nas, k hočjo bit vsi samo neki umetniki ekonomisti pa na FDV.
Kdor je navaden piflar in nima teh življenskih in praktičnih sposobnosti, kot ga imajo tisti v poklicnih šolah, gre pa v kakšno ekonomijo, filozofijo, matematiko, športno šolo itd…saj tak neživljenski piflar zna samo to kar ga napiflajo v šolah.
Kapo dol vsakemu, ki gre dandanes v poklicno šolo. To so ljudje ki rešujejo gospodarstvo. Brez gospodarstva pa ni nič in zato država crkne. Živ primer tega je Slovenija. Sami ekonomisti, pa smo v največji ekonomski krizi do zdaj.


A ti znaš pa računat? Oh joj?
Škoda ker ne znaš tudi kaj delat in možganov uporabljat.
Piflar

Poklicna šola, če si normalen v glavi, jo narediš, brez problemov in brez kakršnega koli dela doma. Tudi +2 ni nič težje nareiti. Samo prisoten moraš biti pri “tapravih” urah, drugače lahko skoraj četrtino šolskega leta mankaš in nebo zato nič težje narediti zaradi snovi na triletni. In tudi matura ni bav bav, ampak navaden test z osnovnimi vprašanji. Najhuje je pa tam sedet, in čakat na konc šolskega dneva, ker se ubistvu itak skoz snov ponavlja.


Navadna bedarija. Na poklicne sole v veliki vecini gredo ucenci, ki imajo ucne in v veliki meri tudi vzgojne tezave. To je resnica. So pa revezi tisti, ki jih opisujes ti in morajo funkcionirati v taksni sredini.

Tole pa malo bluziš. Poklicna je, da se izobraziš za poklic in nima nobene veze z otroci, ki imajo posebne potrebe, ampak je malo več strokovnih predmetov iz področja poklica in več praktičnega pouka. In nekdo, ki obiskuje 3 letno poklicno ima potem možnost programa 3+2 in dobi V. stopnjo izobrazbe. Glede na to, da vrže stran samo eno leto in ima s tem dva poklica in nešteto več ur praktičnega pouka in izkušenj tisto leto ne pomeni nič.[/quote]

Samo povem ti – da je tako kot sem napisala, namreč eden mojih poklicev je profesor, tako da sem delala kot spremljevalka otroka s posebnimi potrebami v eni taki šoli in sem bila zraven pri pouku, ker sem pa učila tudi matematiko v 4., 5. in 6. razredu OŠ, pa dobro poznam kurikulum…

Tako da, ja – to je že res, namen je da se izobraziš za poklic, ampak so pa to lahke šole… Sicer sem pa omenila da je verjento kaka tehnično usmerjena težja od te, kjer sem delala. Tu so bili vsi s šol s prilagojenim programom. Dejstvo. In ti tudi povem, da na prvi pogled jim ni bilo videt in če mene vprašaš, bili so super otroci…

Ni pač treba zato bit užaljeni, to so pač dejstva.

Se strinjam, da so potrebne. Ni pa res,d aje to povezano s tem, da gredo tja ljudje, ki hočejo delat… Delo je zame in fizično in intelektualno in vse vmes. Ne podcenjujem nikogar, ampak ne dam pa prav temu,d a se hoče izničiti pomen intelektualcev, res ne. Res je ekonomistov preveč, žal. Ni pa res, da so vsi intelektualci piflarji. BTW zaradi mojega dedka stoji ena večjih firm v Sloveniji, ki je še vedno ena uspešnejših. On je najprej naredil poklicno, potem je diplomiral iz strojništva. Bil je prvi s to izobrazbo v tem podjetju, ki je z njegovo pomočjo in tem znanjem začelo izvažat izdelke, zato je danes ta firma to kar je, v bistvu ena redkih multinacionalk pri nas. Zato znanje JE pomembno in intelektualci tudi, imamo veliko sposobnih šolanih ljudi, razmere pa take, da bežijo ven, ker niso cenjeni. Dam jim prav, naj gredo dokler lahko. Za Slovenijo je to pač slabo, žal nas samo mizarji in frizerke ne bodo rešili iz situacije, brez znanja na mnogo višjem nivoju.

Brezveze da se sploh menimo, sploh nima smisla. Nekateri nikoli ne boste razumeli osnovnih stvari. Sama sem naredila dve fakulteti in vodim firmo, ki je uspešna. Za vse te stvari moraš še kako uporabljat možgane, poleg tega da nudi firma plačo in delo še za kar nekaj oseb z družinami, ki so prišli iz propadlih podjetij. Dobivajo za razliko o ddrugih firm, visoko plačo. mi cenimo njigžhovo delo. Dejstvo je pa, da gre za stvari, ki jih sami pač ne bi zmogli. pri določenih pogajanjih, sploh z velikimi multinacionalkami, lahko en mizar kar pozabi… Pa kdo bo zrisal zahtevne načrte pa zorganiziral dobavo materiala in vso logistiko, za kake večje objekte? Kdo mu bo pa našel delo? Lahko edino opravlja posle na lokalnem nivoju, sam to pač ne bo rešilo gospodarstva. A bo gospodarstvo rešila frizerka, ki na črno striže babice po celi vasi? Ne mi s takimi idejamo, no 🙂

Ko smo zidali hišo, sem bila zraven od prve lopate do konca in sem tudi delala zraven. Če me ne bi bilo, bi itak tam, ko so zdaj vrata, bilo okno, ker en revček ni znal brat načrtov…. Pri svakinji so pa WC naredili po pomoti sredi dnevne sobe… Smešne situacije, pač – jim ne zamerim. Sam to dokazuje, da ti ljudje sami ne morejo delat, pa čeprav so drugače dobri mojstri. Npr. naša hiša je sicer zelo lepo narejena, s tem da pač z določeno pomočjo…

Tole pa malo bluziš. Poklicna je, da se izobraziš za poklic in nima nobene veze z otroci, ki imajo posebne potrebe, ampak je malo več strokovnih predmetov iz področja poklica in več praktičnega pouka. In nekdo, ki obiskuje 3 letno poklicno ima potem možnost programa 3+2 in dobi V. stopnjo izobrazbe. Glede na to, da vrže stran samo eno leto in ima s tem dva poklica in nešteto več ur praktičnega pouka in izkušenj tisto leto ne pomeni nič.[/quote]

Samo povem ti – da je tako kot sem napisala, namreč eden mojih poklicev je profesor, tako da sem delala kot spremljevalka otroka s posebnimi potrebami v eni taki šoli in sem bila zraven pri pouku, ker sem pa učila tudi matematiko v 4., 5. in 6. razredu OŠ, pa dobro poznam kurikulum…

Tako da, ja – to je že res, namen je da se izobraziš za poklic, ampak so pa to lahke šole… Sicer sem pa omenila da je verjento kaka tehnično usmerjena težja od te, kjer sem delala. Tu so bili vsi s šol s prilagojenim programom. Dejstvo. In ti tudi povem, da na prvi pogled jim ni bilo videt in če mene vprašaš, bili so super otroci…

Ni pač treba zato bit užaljeni, to so pač dejstva.[/quote]

Nič nisem užaljen in, če bomo govorili o dejstvih se pozanimaj predno razširjaš napačne informacije, ki jim bodo ljudje verjeli. 3 letna je poklicna in dobiš poklic, mizar, zidar….. o teh s posebnimi potrebami, katerim si bila spremljevalka imajo pa še krajši program in ko zaključijo niso mizarji, zidarji.. ampak so POMOČNIKI zidarja mizarja… Je pa res, da se ti programi izvajajo na poklicnih šolah, ker imajo tam kader za izobraževanje. Ja in najde se kakšen biserček, ki lahko nadaljuje v normalnem programu samo ne tak, ki potrebuje spremljevalko.

New Report

Close