Najdi forum

Bolečine v vratu in levi roki

Pozdravljeni.

Stara sem 46 let. Pred 45 letom sem bila vedno zdrava, na bolniški sem bila v 20 letih delovne dobe morda 5 dni, zaradi različnih viroz. Sem normalne telesne teže (177 cm, 59 kg), pritisk imam nizek (običajno 110/70), holesterol nekoliko povišan (6,5; S-HDL 1,52, S-LDL 4,5), sem že 20 let vegetarijanka, zmerno telesno aktivna (vsak dan hitra hoja okrog 20 minut). Delovanje ščitnice je v redu.

Pišem zato, ker se že dobro leto telesno ne počutim dobro. Začelo se je z nenadno bolečino v levi strani prsnega koša, ki je naraščala in se razširila v levo roko. Močnejša bolečina (kot tiščanje) je trajala 10 minut, leva roka pa me je močno bolela še nekaj dni. Obiskala sem splošno zdravnico, ker sem pomislila na nevarnost srčne kapi. Oče je zaradi srčne kapi nepričakovano umrl, ko je bil star 50. let.

Pregled takrat ni pokazal nič posebnega. A bolečine vztrajajo. Ne mine teden, da me ne bi vsaj dan ali dva bolela roka – bolečino najpogosteje čutim pod pazduho, pomaknjeno za 5 cm med lopatico in rebri na levi strani. Včasih čutim pritisk (tiščanje, občasno špikanje) po celi levi strani prsnega koša. Pol leta nazaj se je pojavil tudi občutek otekanja v rokah in nogah, stopala in dlani imam takrat tudi zelo hladne. Pred tremi meseci sem bila ponovno pri splošni zdravnici. Tudi tokrat je izvid krvi brez posebnosti, čakam na pregled pri kardiologu. V zadnjem mesecu pa se je bolečina vse bolj locirala proti vratu. Ob premikih vratu me boli, občasno se pojavi občutek mravljinčenja proti sredini lobanje in pobolevajo me ušesa (kot tik pred vnetjem). Še vedno me boli leva roka na opisanem mestu, po več ur skupaj, vsak dan.

Če bi bolečine pred pol leta ocenila na lestvici od 1 do 10 z intenzivnostjo 3 – čutila sem jih, a me niso zaustavljale pri delu, se zdaj gibljejo okrog ocene 5. Dva tedna pa jemljem Naprosyn (375 mg), 3x dnevno, sicer dela v službi nisem zmožna normalno odpravljati. Zdi se mi, da bolečina postaja kronična.
Seveda sem pomislila na stres, zato sem začela z vajami za sproščanje (progresivna relaksacija), a občutnih sprememb ni. Bolje se počutim le ponoči in zjutraj. Bolečina ni tako huda, da mi me zbujala s spanja, in kakšno uro zjutraj me ne boli ne roka ne vrat, nato pa se bolečine pojavijo in so čez dan podobne intenzivnosti. Čez dan me najbolj boli, ko stojim ali sedim za računalnikom, manj pa če npr. počepnem in sklonim glavo proti kolenom ali ležim.

Vem, da je najbrž slika, ki sem jo opisala netipična. Vseeno vas prosim, da mi pomagate pri iskanju vzroka težav in načina, kako jih odpraviti. Je mogoče, da so težave povezane s hrbtenico? Konec osnovne šole sem nosila stenznik dve leti (skolioza hrbtenice).

V tem letu sem tudi nenačrtno in kljub temu, da jem enako ali več (začela sem jesti obilnejši zajtrk), shujšala za 3 kg.

Hvala in lep dan, Danaja*

Pozdravljeni,

glede na opis bolečinskih občutkov gre v vašem primeru po vsej verjetnosti za t.i. cervikobrahialgijo. Otroška skolioza pri tem verjetno ne igra pomembnejše vloge, bolj je to posledica prisiljene in napačne drže, obrabnih sprememb …
Priporočam vam, da pridobite slike vratnega dela hrbtenice (RTG posnetki bodo zadostovali) in se naročite na pregled v eni od naših ordinacij.

S tehnikami manualne medicine namreč podobne primere uspešno zdravimo. V kolikor se odločite za zdravljenje z manualno medicino, vam posredujem povezavo do kontaktnih informacij za naročilo. Na podlagi pregleda vam bomo natančno svetovali glede možnosti in uspešnosti nadaljnjega zdravljenja. S seboj prinesite tudi vse izvide in slike. Zaradi velike zasedenosti terminov je najlažje telefonsko naročanje: http://mo-gy.si/ordinacije-5/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni.

Najlepša hvala za odgovor. Dobila sem napotnico za ortopeda, ki je ugotovil omejeno gibljivost vratnega predela in me napotil na RTG slikanje vratne hrbtenice. Na diagnozo in napotnico za slikanje, ki naj bi jo dobila po pošti, še čakam. Naročila sem se tudi v vašo ordinacijo v Ljubljani, vendar sem na vrsti šele v drugem tednu maja.

Ker so bolečine čez dan stalno prisotne in me ovirajo pri delu (nekaj ur na dan stoječe delo v razredu, ostalo delo za računalnikom), vas prosim za nasvet, kako jih lahko do takrat omilim. Včasih me boli vrat proti lobanji, takrat na obeh straneh in v ušesa in zdi se mi, da nekoliko slabše slišim. Pogostejša (vsaj v preteklih mesecih) pa je bolečina proti levi roki. A me največkrat ne boli me roka, temveč zgornji del prsnega koša na levi strani in pod levo roko, bolj v notranjost trupa pod pazduho. Včasih seva bolečina proti rami. Občasno imam tudi občutke otekanja in mravljinčenja v obeh rokah.

Ponoči lahko spim in me bolečina ne zbuja, čez dan pa sem poskusila z uživanjem različnih protibolečinskih tablet, npr. Aspirin, Naprosyn 3x dnevno, a bolečine niso bistveno zmanjšale, zato jih ne jemljem več.

Lep pozdrav, Danaja

New Report

Close