Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Katinski pokol. Komunisti so vseskozi trdili, da so poljske oficirje pobili nacisti, v resnici so jih pa sami

Katinski pokol. Komunisti so vseskozi trdili, da so poljske oficirje pobili nacisti, v resnici so jih pa sami

Pred časom je ruska duma sprejela resolucijo in priznala, da sta za zločin v Katinskem gozdu kriva Sovjetska zveza in Stalin osebno.

Rdeča armada je kriva tudi za 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od blizu štirih milijonov pobitih nemških vojakov v drugi svetovni vojni. Nemci so potolkli samo osem milijonov rdečearmejcev in dvanajst milijonov sovjetskih civilistov. Komunistična sramota, upirati se z orožjem veličastni germanski kulturi, ki je samo malo širila svoj lebensraum na vzhod.

Razen tega pa so najbolj pravični, najbolj zveličavni in najbolj brezmadežni ruski komunisti napadli še Poljsko in Finsko, načrtno izstradali na milijone Ukrajincev ter vzdrževali koncentracijska taborišča vse do leta 1987.

nova
Uredništvo priporoča

Kdo je pa začel?Ali je Stalin povabil Nemce v Rusijo?-Ne podpiram Stalinovega početja,toda zlo se imenuje Hitler,ki se mu je zoperstavilo drugo zlo Stalin-narod pa je zaradi njih množično umiral.

stalin pa hitler sta podpisala pogodbo. ko so nemci ’39 napadli poljsko, so jo del prepustili tudi rusom. tisti poljski častniki so pred nemci bežali v SZ. 1941 se je pa ljubezen seveda končala

in tako naprej.

Nemčija in Sovjetska zveza sta družno napadli Poljsko. S tem obojestranskim napadom na Poljsko se je začela 2.svetovna vojna.
V tajnem protokolu pakta Ribbentrop-Molotov je bila tudi določba o razdelitvi Poljske med Nemčijo in Sovjetsko zvezo.
Zato so Sovjeti tudi pobili rezervne oficirje poljske armade in ubili dve muhi na mah: izobražen vojaški kader in obenem poljsko inteligenco, saj so bili oficirji v civilnem življenju inženirji, zdravniki, pravniki itd.

Nemci so po napadu na SZ odkrili grobišče v Katinu in poklicali mednarodni Rdeči križ za ugotavljanje krivca poboja in za ugotavljanje identitete pobitih. Pobiti so bili v uniformah, z dokumenti in drobnimi osebnimi stvarmi. Po teh faktih ni bilo težko najdi storilca.
Takoimenovana Jugoslovanska armada ni več ponovila te napake. Nasprotnike so takoj po vojni pobijali gole in brez osebnih stvari.
Rusi so seveda desetletja tajili ta zločin, končno ga je priznal že Gorbačov in Poljakom posredoval dokumentacijo, iz katere je razvidno, da je bil podpisnik pobojev Stalin osebno, saj je bil na dokumentih njegov podpis.

Še tale dva linka:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Katinski_pokol
http://www.delo.si/clanek/136400

Sicer pa se po datumu objave v Delu (14.1.20011) vidi, da je ruska Duma o tem razpravljala že pred časom

Iz članka v Delu (glej link zgoraj) tale izsek:

To pomeni, da Hitlerjeva Nemčija ni sama načrtovala osvajalske vojne, kar je bilo eno od poglavij obtožnice nürnberškega procesa. Vojno je načrtovala tudi Stalinova Sovjetska zveza – od osvajanja neodvisnih baltskih republik in Finske do skupnega napada na Poljsko leta 1939 in njene razdelitve. Na procesu v Nuürnbergu se je sodilo samo eni udeleženki v tej vzajemni trgovini z življenji in svobodo, druga udeleženka je bila na strani obtožujočih.

Pa še zaključek istega članka v Delu:

Odgovor je na dlani
Zakaj vse do danes ta dejstva niso odkrita, zakaj se do danes javno in jasno ne pove o prvem znanem množičnem pokolu nemočnih v drugi svetovni vojni, zakaj se ne zahteva moralna in zakonska odgovornost nekdanje SSSR za ta zločin? Ker so vsi tiho, je odgovor na dlani: Da se javno ne bi spregovorilo o vsem drugem, od burskih in irskih, indijanskih in vietnamskih, čečenskih do najnovejših bosanskih in kosovskih množičnih pokolov, ker sta pravica in pravo vedno na strani trenutno močnejšega. O mrtvih govori zgodovina. Čeprav je prepozna, vsaj obstaja zgodovinska pravica in v njej vsak dobi mesto, ki mu pripada. Resnica ne zmaguje, je zapisal nobelovec Max Planck, samo njeni sovražniki izumirajo.

Zaključek sem dodal na forum zaradi tega, ker povsem sodi v jugoslovanska in slovenska dogajanja, razmišljanja in ravnanja. Povsem enako je s poboji na slovenskih tleh.

Pravica in pravo sta bila svoje čase tudi na strani mučilnice Svetega Urha. Ne pozabimo na ta vidik vojne.

Tovariš KGB-jevec nadaljuje politiko tovariša Stalina. Nelegalni anschluss Krima k Rusiji.

Srčno upam, da demokratični NATO, čimprej pošlje par stotine lovskih etal nad Rusijo. Da razfukajo komuniste v dno pizde!

Tako kot jih je poslal nad nič kriv Vietnam,Irak,Afganistan,kjer so naredili še večje sranje!

Laž je nesmrtna duša komunizma!


Nato ne jebe tebe in tvojega umskega podhranjenca Janezka. Kje si bil takrat, ko so vam pohrustali Krim? Pojdi si na Dob odpočit tepasto betico. Zna se zgodit, da se Nato nekega dne loti tvoje tumaste druščine, po drugi strani se vas lahko lotijo tudi komunisti. Za vse ostaja objektivna nevarnost, ker ste si priborili status jebene stranke, zato vas nihče več ne potrebuje.

Ko sem prisel do dela, da so nemci poklicali RK, ko so nasli grobove v Katinskem…crknu od smeha, nekateri res zivite slepo in sami seb lazete….

Od smeha zdajle crkujem jaz. Norca se delaš iz tistega, kar je bilo res.
U, mater, kako je lahko nekdo tako nerazgledan!!!! U, mater!!!
U, mater si bedak!

Mislil sem, da bom dolgo na netu iskal relevanten podatek. Nimam namreč toliko časa, a sem link najdel takoj.
Zato ti posredujem link in tam v tretjem odstavku piše “Internacional Red Cross”.

Lepo te prosim, tako se pa ti res ni treba smešiti!!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Katyn_Massacre

Poljska: pazi malo kako govoris, ker s tem lepo kazes, da si en desni zafrustriranec z minimalno placo, ki nimas nicesar od tega. Zivis v nekem prepricanju, ki frustriras sebe in druge s takim slepim prepricanjem in zaljenjem. Jz nimam tud nic od tega, se pa zato ne spravljam na nivo zaljenja, kar je zgleda vam desnim poznano.

Drugic, ne zivim v preteklosti kot ti, in kar se je zgodilo se je zgodilo. Bilo je ugotovljeno, se je posipalo in slo dalje, ti in taki podobni pa se vedno mesate komunalo. In ta pokol je se leta 1990 tudi priznal, torej 24 let nazaj in ti zivis 24 let v preteklosti + ostala razlika do leta 1940?

Tretjic: wikipedia ni vedno zanesljiv vir. Prvic omenjas da so pripeljali znanstvenike iz RK, v slovenski razlici ni nikjer omenjen RK, samo znanstveniki iz nevladnih in neodvisnih organizacij, v drugi angleski razlici pa so tudi omenjeni neodvisni preiskovalci, ki nikoli niso bili del RK.

Ce hocs ze iskat dlako v jajcu, potem temu primerne vire isci.

Jaz bi samo to dodal : Ni težava v sistemu, ampak v tistem, ki ta sistem izvaja! Torej kar se je dogajalo je sramotno, ampak na žalost se je, za vsako ceno in višji cilj. Memoracija? Da. Pogrevanje starih stvari in žaljenje? Ne.

Pa se neki Poljska. Sem precej knjig prebral (pomojem je to tebi nepoznano, ne samo wikipedia)in mi je jasno kaj se je dogajalo. Do manjsih pokolov, do vecjih. Upraviceno ali neupraviceno? Ne vem, me ni bilo takrat, vsekakor je v marsikaterem primeru sramotno.

Z veseljem pa zavijem z ocmi, ko ljudje tebi podobnim ne morejo preboleti preteklosti. Pomojm se Poljaki takih ven ne spravljajo kot si ti. Pa se 24 let si prepozen.

Meni je zgodovina hobi in nikakršna zafrustriranost. Moje prepričanje temelji na relevantnih zgodovinskih virih in ne na pravljicah. Zdaj, ko se pri nas lahko napiše pravo resnico, je tovrstne literature dovolj. Tisti, ki hoče živeti v resnici, prebira tako literaturo, posebno še, če se zaveda lažnivosti in samopoveličevanja komunistov.

Tole o Katynu sem prebiral še v reviji Radar, ki je izhajala globoko v jugoslovanskih časih. Priznam pa zmoto, ker sem napisal, da so Nemci klicali Rdeči križ. Nekako tako mi je ostalo v spominu iz revije. Po več kot 30 letih pa se izkaže, da je spomin nezanesljiv v podrobnostih. Rdeči križ je zahtevala begunska poljska vlada v Londonu. Zdaj sem malo osvežil spomin na tistem linku.
Materialno sem preskrbljen, ker sem se vse življenje zavedal, da ne morem živeti preko svojih zmožnosti. Zato sem na stara leta tudi postavil novo bajto – brez kreditov. Ženin in moj poklic sta za naše postkomunistične razmere kar dobro zagotovilo za socialno varnost na starost. Sva se pač v mladosti malo bolj pomatrala – izključno z zanašanjem zgolj nase.

Ko sem oddal moj zgornji post, sem zagledal tvojega novega.

Če bi ti bral, bi pisal s precej drugačnim jezikom. Pozna se ti slabo pisno izražanje. Človek, ki veliko bere, se tudi solidno pisno izraža.

Vedno se umaknem korak nazaj, ko se nekdo hvali koliko je prebral.
Pa tudi Poljsko in Poljake poznam. Zato vem kakšni so in je tvoje “učenje” zgolj nakladanje brez zveze.

“”Komunist se zlaže, vedno, ko odpre gobec!”

Za tega na sliki to res drži že zelo dolgo!!! Še bolj tragično kot njegove laži pa je čreda zabitih ovc, ki ga podpira!!!

Zanimivo je to, da ze tvoj naslov teme je sovrazen. Ce bi bil malce v drugacnem tonu ali bodisi nivoju napisan, potem bi tudi ljudje drugacno pristopili z svojimi prispevki. Zanimivo je se to, da sem napisal “da sm crknu od smeha, za slepo …itd itd”, ti si pa pristopil, “kaksen butec ali bebec si”. Imas izredno tanka dvojna merila.

Jaz nimam nic od belih, nic od rdecih, ampak tako kot na eni ali drugi strani, podam svoj skeptizem do ljudi, ki so ponavadi zaslepljeni, kar hitro pa se prikaze kontra mnenje “ce se ne strinjas z mano, si pa bel ali pa rdec”.

Glede pisanja : pac ne pisem popolno slovnicno pravilno, delam napake, tudi zato ker hitro pisem, v naglici, nimam cel dan za racunalnik, kar se ne pomeni, da imam pa pomanjkljivo znanje.

In ne vem, ce jih poznas dovolj dobro, saj se nobeden od Poljakov ne ukvarja s preteklostjo, razen hudo cerkvenih ali kaadr je treba pumpat politicno sceno. In ja, dnevno delam z njimi.

Naslov teme že zavaja. Saj niso komunisti trdili temveč LAGALI, to pa je velika razlika !

New Report

Close