Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razočarana nad alternativo – homeopatija, zelišča itd..

Razočarana nad alternativo – homeopatija, zelišča itd..

Smo dali čez vse, od homopatov do zeliščarjev. Vsi obljubljajo, da samo njihovo pa pomaga, ostalo je shit. A otrok ima še vedno kronična vnetja mehurja. Še največ ji pomaga uradna medicina, pa njena zdravnica, ki se je res zavzela.Poln kufer imam teh alternativcev, zaračunajo kot da prodajajo zlato, za rezultate pa ne odgovarjajo. Nikoli več ne nasedem.
Kakšne imate pa vi izkušnje?

Pojdi v najbližjo trgovino in nabavi suhe brusnice. Otrok naj vsak dan poje pest suhih brusnic, jih dobro zgrize, na vrh pa spije dva dcl vode.
Zagotavljam,, da bo v par dnevih popolnoma vredu. To so moje izkušnje, meni pomagajo samo brusnice!
Pa še to: naj je čim manj sladkarij! Sladkarije povzročajo, da se bakterije in virusi v mehurju veselo razmnožujejo.


Sisisi, vsak dan poje brusnično kapsulo. Bom ji pa kupila tudi posušene brusnice, hvala za nasvet 🙂

Sama imam z alteranivo bolje izkušnje kot z uradno medicino, homeopat mi je že marsikdaj pomagal, tudi bioenergija, reiki, eft. Dermatitisa (da potrkam na les:) nimam več. Jaz mislim da mora človeška duša tudi biti na teh nivojih da je odprta za drugačne oblike zdravljenja, eni ljudje, ene duše niso še odprte za te stvari zato jim uradna medicina zna bolj pomagati.

zeliščarje ne smeš dajat v isti koš, ker želišča delujejo, če pa pozdravijo pa odvisno od osebe do osebe.

Homeopatija, bioenergija in ostale trotlarije pač delujejo na osnovi placeba.

In placebo pač ni vsemogočen.

ste že šli na test za ledvični refluks? pri nas je zdravnik zelo hitro posumil na to težavo, ampak se je na srečo izkazalo, da je šlo le za težave zaradi dehidracije (visoka vročina, otrok pa ni hotel piti kaj dosti).
če se vnetje tako zelo ponavlja, bi bilo morda smiselno preveriti to možnost.

Speak for yourself! Bioenergija, reiki in ostale tehnike zdravljenja niso noben placebo!

Trotlarije širiš predvsem ti, ker ne gre tu za noben ‘placebo’. Moj oče je zdravnik pa priznava učinke na biopolje človeka in alernativne variante zdravljenj.
V naprej govoriti, da je vse alternativno lari-fari pa kaže samo na totalno omejen um.

Za avtorico: alternativne metode, sploh kake energijske, delujejo na čisto drugih ravneh, zdravi se pa oz. naj bi se vzroke in ne samo končen mehaničen rezultat. Če je mehur vnet, potrebuješ antibiotike, tu ni kaj filozofirat, vendar se pa pri zdravljenju z energijskimi tehnikami predvsem ugotavlja ZAKAJ stalno prihaja do vnetij, ker to nekaj pove o psiolopkem stanju, ne samo fizičnem.

Samo je treba imeti odprto dojemanje za to, ne samo gledat na človeka kot na mehanizem, ki mu je treba vsake toliko kak del pošraufat. Človek je sestavljen iz kompleksnih energijskih struktur, vzroki za bolezni pa segajo lahko tako daleč, da se jih direktne povezave sploh ne vidi oz. je treba orng raziskovat, pa ne zgolj na telesni ravni, ampak na psihološki in energijski. Bolezni pri članih družine nastajajo tudi zaradi težav, ki jih imajo starši, stari starši, predniki, itd. To so pač zapletene in globoke stvari, res pa je, da tudi večina ‘alternativcev’ zdravi samo neposredno akutno stanje, ne pa raziksuje globlje.


Preberi si knjigo “zdravilo ali slepilo” . Najslabše se je izkazala ravno homeopatija, ker je preveč razredčena. Oni pravijo da ima sicer voda spomin in da si zapomni zdravilno sestavino. A znanstveni testi so pokazali, da to ni res, da gre le za placebo, da so se enako odzivali bolniki, ki so prejemali hopemaopatska zdravila in bolniki, ki niso prejemali homeopatskih zdravil. Tudi sama sem bila zelo presenečena, ker sem bila mnenja (laičnega) da je homeopatija le neka veda, ki naj bi imela vsaj nekaj osnov…
Reiki, bioeneregija je vsekakor boljše, saj vsaj sprosti energijo, odpre čakre, ljudje se boljše počutijo. Meditacija je koristna , sprošča stres itd… Če že kaj drugega ne, se vsaj nekaj dni bolje počutiš.
Za razliko od homeopatije.

Ze stokrat povedano na tem forumu – homeopatija ni placebo. Meni je zelo pomagala, pa znanstvene raziskave gor ali dol. Uradna medicina pa mi ni, pa je imela vse moznosti, da bi mi, skozi placebo ali tisti taprav ucinek. Ne pomaga pa alternativa vedno in povsod, s tem se pa tudi strinjam. Zato pa je potrebno poiskati strokovnjaka…

Avtorica, ce sinu pomaga uradna medicina, zkaj potem rines k alternativcem?

Za homeopatijo jaz osebno nimam pojma ker je nisem nikoli sprobavala, moja mami je bila nekoč pri nekem homeopatu je dobila neke kapljice ampak ji niso pomagale. Samo kot že rečeno nimam pojma o homeopatiji, zato ne morem nič trditi, lahko da je določenim pomagala.

Sem pa sprobavala reiki, bioenergijo in ostale stvari in priznam da mi je pomagalo, sem pa mogla tudi sama veliko delati na sebi predvsem na osebnostni-duhovni preobrazbi.


Preberi si knjigo “zdravilo ali slepilo” . Najslabše se je izkazala ravno homeopatija, ker je preveč razredčena. Oni pravijo da ima sicer voda spomin in da si zapomni zdravilno sestavino. A znanstveni testi so pokazali, da to ni res, da gre le za placebo, da so se enako odzivali bolniki, ki so prejemali hopemaopatska zdravila in bolniki, ki niso prejemali homeopatskih zdravil. Tudi sama sem bila zelo presenečena, ker sem bila mnenja (laičnega) da je homeopatija le neka veda, ki naj bi imela vsaj nekaj osnov…
Reiki, bioeneregija je vsekakor boljše, saj vsaj sprosti energijo, odpre čakre, ljudje se boljše počutijo. Meditacija je koristna , sprošča stres itd… Če že kaj drugega ne, se vsaj nekaj dni bolje počutiš.
Za razliko od homeopatije.[/quote]

Ma ja, ‘znanstveni testi’. Znanstveniki merijo to, kar hočejo, z metodami, ki so neustrezne za drugačen način gledanja kot zgolj mehanicističen. Samo znanost je pač moderna ‘religija’ in ljudje padajo na to, gre pa v resnici za zelo ozek spekter gledanja na svet. Znanost je omejena, njene metode v marsičem zastarele in popolnoma neustrezne. Že kvantna fizika postavlja marsikatero ‘trdno pribito znanstveno trditev’ na glavo.

Sicer me homeopatija ne zanima niti se s tem ne ukvarjam niti ne vem kaj dosti o tem, a vem pa, da je treba širše gledat in ne slepo slediti ‘znanosti’, ki s svojmi metodami lahko zajame le zelo ozek pas življenja, pa čeprav se ful hudo sliši, če rečeš, da je ‘znanost’ nekaj potrdila ali ovrgla.

Popolnoma sprejemam domet znanosti, a ima tudi znanost cel kup omejitev in je v marsičem popolnoma omejena in tudi zastarela. Tako da pač dokočno merilo ni in nikoli ne bo, vsaj ne v tej mehanicistični-vzročno-posledični newtonovski obliki, ki še vedno prevladuje.


Zato ker je preveč anitbiotikov pojedla in sem si rekla, da probamo še kaj drugega, npr. tako opevano homeopatijo. A ravno tukaj sem bila najbolj razočarana. Še največ ji pomagajo brusnice, ki DOKAZANO pomagajo pri vnetju. A tista homeopatija je pa res kar nekaj, nikoli več ne grem k njim. Ko je pa vnetje, pa seveda pomaga le antibiotik, torej uradna medicina.
Zamerim alternativcem, ki tako suvereno zagovarjajo da oni bodo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to pozdravili. Sami smo hodili k enemu zelo znanemu homeopatu, ki ni niti prenesel slišati, da ne pomagajo njegove kroglice.
Torej tukaj je bolj problem v pristopu teh ljudi, ki ne prenesejo zavrnitve… Ki so polni sami sebe, a ne odgovarjajo za nič. Jaz sem z njimi opravila. Sem prišla samo do spoznanja, da ti osušijo denarnico in to je to. Drugače pa mnogo bolj verjamem v Reiki kot pa v homepatijo.

Daj v iskalnik in si malo preberi, na spletu so tudi njegova predavanja.
Če sama ne počistiš tistega zaradi česar prihaja do obolenja,se obolenje ponavlja (otrok prenaša to od staršev- no vzame nase)
http://marjanogorevc.si/knjige/slovenske-knjige/

kolikor opažem, zagovorniki alternative ne vedo, kaj pomeni beseda Placebo. Ker v en glas trdijo da zadeva ni placebo, takoj za tem pa s zapisom potrdijo, da je točno – placebo. Je pa simptomatično, da v čirule čarule večinoma verjamejo neuki ljudje, zato ne čudi, da ne poznajo pomena posameznih besed.

Pri kroničnem vnetju mehurja imam jaz še najboljše izkušnje z Urifarjem, ki je prašek iz D-manoze in ekstrakta granatnega jabolka, kupiti ga je mogoče v lekarni, z brusnicami in brusničnim sokom žal ni bilo učinka. Ne vem pa, če je za starost vašega otroka to primerno, preverite pri zdravniku.

Še nobena homeopatska ali kakšna druga “alternativna” metoda ni prestala dvojnega slepega kontroliranega preizkusa. Nobena. Nikjer.

Še noben ni znanstveno v laboratoriju izmeril in opredelil Bioenergije. Še noben. Nikjer.

Ko bo kdorkoli kaj od tega dokazal, bom prvi spremenil mnenje. Do takrat so to trotlarije.

Placebo efekta pa ne zanikam. Deluje, točno zakaj pa ne ve noben.

Žalostno je, da pri vseh dostopnih informacijah ljudje nimate pojma o osnovah neke elementarne fizike, kemije in delovanju sveta okoli sebe. V bistvu je to strašljivo. Zelo.

Tako, da le razmisli kdo ima omejen um.


Zato ker je preveč anitbiotikov pojedla in sem si rekla, da probamo še kaj drugega, npr. tako opevano homeopatijo. A ravno tukaj sem bila najbolj razočarana. Še največ ji pomagajo brusnice, ki DOKAZANO pomagajo pri vnetju. A tista homeopatija je pa res kar nekaj, nikoli več ne grem k njim. Ko je pa vnetje, pa seveda pomaga le antibiotik, torej uradna medicina.
Zamerim alternativcem, ki tako suvereno zagovarjajo da oni bodo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to pozdravili. Sami smo hodili k enemu zelo znanemu homeopatu, ki ni niti prenesel slišati, da ne pomagajo njegove kroglice.
Torej tukaj je bolj problem v pristopu teh ljudi, ki ne prenesejo zavrnitve… Ki so polni sami sebe, a ne odgovarjajo za nič. Jaz sem z njimi opravila. Sem prišla samo do spoznanja, da ti osušijo denarnico in to je to. Drugače pa mnogo bolj verjamem v Reiki kot pa v homepatijo.[/quote]

Dejstvo je, da homeopatija ne pomaga vedno, tako kot uradna medicina ne. Jaz osebno npr. ne verjamem v nobeno drugo alternativo kot v homeopatijo. Ker sem pac le to preizkusila na lastni kozi in je zelo ucinkovala. Zelo cudno se mi zdi, da zdravnik homeopat ni hotel slisati, da zdravilo ne pomaga, ker se to velikokrat zgodi. Vcasih pomaga sele tretje, cetrto predpisano zdravilo. Tako da ste najbrz imeli tudi smolo s homeopatom.

No kakorkoli, jaz nobenega v nic ne prepricujem, ce kdo hoce mu samo povem svojo izkusnjo. In izkusnjo moje necakinje, ki so ji s homeopatijo pozdravili alergijo-pri letu in pol, ko placeba se ne more biti.

Sicer pa srecno, pa cetudi pri reikiju ali kaksnih drugih cirulacarulah. 🙂

Saj ravno to je fora, ker je uradna znanost in medicina še tako primitivna in na tako nizkih 3d nivojih da tega kaj je bioenergija, reiki, in podobno sploh ne more dokazati. Oz. zakaj bi dokazovali nekaj kar obstaja?:) Meni se zdi to neumno…

niti približno razumeš kaj je znanost danes zmožna dokazat. Če bi kaj takega obstajalo, bi izmerili.

Zato ker je to osnova vsega, da se dokazuje in preizkuša. Ta korak se pri alternativcih izpušča, hehe.

In kaj so 3d nivoji oz. o čem govoriš ? Boš obrazložil ?

Pri vsej razviti zahodni medicini, alternativcih, zeliščarjih, reikiju, homeopatih itd. je vse več ljudi bolnih in nesrečnih.
Na žalost je ta svet ena sama solzna dolina. In tukaj govorite o nekakšnih duhovnih dimenzijah, toda jaz vam povem, da bolj kot so ljudje dobri in občutljivi, bolj so bolni. Žleht ljudje so ponavadi zdravi.
Verjetno zato, ker dobre ljudi vse prizadene, so občutljivi za trpljenje drugih in to vse podzavestno vlečejo nase. Mislim, da je v tem point vseh bolezni.

No, jaz sem pristaš tega, da vsak verjame v kar hoče, hotela sem pripomnit le to, da včasih tudi antibiotik ne prime in ti zdravnik mirno napiše drugega, ali celo tretjega.. dokler eden ni pravi. Kolikor vem (prav osebnih izkušenj nimam) homeopat ravno tako preizkuša katero od zdravil bo učinkovito za določeno bolezen ali motnjo..itak je homeopatija povsem drugačen koncept zdravljenja, kot klasična medicina.
V glavnem, hotela sem reči, da po neuspešnosti enega antibiotika nihče ne gre sem gor pisat kako je razočaran nad sodobno medicino, da to je samo čirule čarule in nič ne pomaga.
Po moje te je zmotil odnos homeopata in mu to zameriš, pa nisi hotela čisto naravnost napisat. Tako kot nisi njemu naravnost povedala, kaj te moti, kar bi bilo edino prav.

Sama sem si kronična obolenja mehurja popolnoma pozdravila rednim jutranjim izvajanjem jogijske tehnike agnisar kriya, vzame 2 minuti zjutraj. S to tehnko prineseš v prebavni trakt in trebuh energijo ognja, delovalo bo, če j eto vzrok obolenj. Poiščite kakšnega učitelja joge ali jogista, da vam pokaže ali you tube:
https://www.youtube.com/watch?v=GBlz5QHtVSE

Če se obolenja ponavljajo, je treba iskati vzrok in zdraviti celostno, toliko časa iskati način, dokler se ne pozdravi. Poskusite s tehniko EFT-knjiga in navodila so brezplačo na netu, včasih je treba tudi to preprogramirati, da si otrok dovoli, da se pozdravi. Tudi pri celostnem pristopu je lahko tisoč in en vzrok, ne samo eden. Ker anibiotiki agresino pozdravijo trenutno vnetje, vzroka krončnih obolenj pa običajno ne.

Zdravilci: zelo malo jih je zelo dobrih, se je treba prej zelo pozanimat in pri izbri vključiti intuicijoi. Od tistih, ki se v javnosti pojavljajo, bi sama priporočila samo nekatere, Stephen Turoff, Ogorevc, Kušec.. Turoff je zelo drag, vendar moja znanka, ki v te zadeve ne verjame (placebo odpade), je vseeno šla na skupinsko terapijo k njemu, posvetil se ji je ca 1 minuto, zaradi kolena že ni mogla hoditi po stopnicah, je rekla, da je čudežno bolje že leta in se še vedno skeptično čudi uspehu. Je pa treba vedeti, da tudi njegove teraije vedno in vsem ne pomagajo, zato poslušajte svojo intuicijo. Ogorevc kolikor vem ne dela več s pacienti. Kušeč pa samo tu in tam pride v Slovenijo in dela samo kakšen dan. Tako je s ta dobrimi. Je gotovo še veliko dobrih, pa jih ne poznam, tako da moje mnenje je omejeno.


Šla sem k homeopatu in res me je zmotilo, da nam ni hotel datu drugega zdravila. Ves čas vztraja, da se bo pozdravilo, a punčka homeopatska zdravila jemlje že 4 leta in ni nič bolje !!!! Pravi ,da je dal pravo zdravilo in da nima smisla, da bi dal še kakšno drugo zdravilo. Vsak obisk stane 80 EUR in več, dobiš pa isto zdravilo, ki nam ne pomaga!!! Zato sem obupala.


Šla sem k homeopatu in res me je zmotilo, da nam ni hotel datu drugega zdravila. Ves čas vztraja, da se bo pozdravilo, a punčka homeopatska zdravila jemlje že 4 leta in ni nič bolje !!!! Pravi ,da je dal pravo zdravilo in da nima smisla, da bi dal še kakšno drugo zdravilo. Vsak obisk stane 80 EUR in več, dobiš pa isto zdravilo, ki nam ne pomaga!!! Zato sem obupala.[/quote]

Ja logicno. Jaz bi tudi. Pa kateri je ta homeopat? Napisi vsaj zacetnice. Po 4letih bi moralo ze zdavnaj biti bolje, tako da si ocitno sla k sarlatanu. Ali pa mu nisi dovolj jasno povedala, da stvar ne deluje. Meni je homeopatsko zdravilo pomagalo zelo hitro.

Zamenjaj homeopata, ce nisi se obupala nad vsemi ali pa res poizkusi se kaj drugega. Tudi cena je kar konkretna. Moj homeopat, ki je dr.med. ima za otroke obcutno nizjo ceno. Pa je prav tako med bolj znanimi.

New Report

Close