Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek birma v popoldanskem času

birma v popoldanskem času

letos imamo pri nas birmo v popoldanskem času – predvidevam da bo zaključek okrog 18h.
kaj bi vi naredili v tem primeru:
– imeli “slavnostno” kosilo prej v istem dnevu
– imeli “slavnostno” večerjo
– kakšna tretja varianta

trenutno se bolj nagibamo k ideji, da bi imeli prej kosilo (s sorodniki), potem pa doma torto.

mogoče imate kakšno idejo?! hvala

Piknik in torta po birmi.Valjda ne boste do šestih v cerkvi.tko bo pri nas.Birma je ob 11.30.

Tudi mi imamo birmo popoldne, ob 15 h. Kosilo bo zato bolj pozno – okrog 16.30. Res je to bolj nerodno, ampak tako pač je. Kosilo pa pred slavjem nekako “ne paše”. Bomo pa mi verjetno pred birmo povabili sorodnike k nam domov na pecivo in osvežilno pijačo, po birmi pa slavje nadaljevali s kosilom v gostilni.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imamo birmo v soboto ob štirih popoldne.
Smo se odločili, da bomo v soboto pač samo mi sami in boter. Bližnje in žlahto pa bomo povabili za naslednji dan, v nedeljo na piknik. Ker na majsko soboto ob sedmih zvečer je lahko ali 10 ali pa 25 stopinj, lahko lije kot iz škafa ali je pravljično lepo.. PA nekaj majhnih otrok bo, tako da smo se raje odločili za naslednji dan.

Prej definitivno ne, potem hitiš in si z mislimi že pri obredu, pa še problem, če si posvinjaš obleko.

Ob 6h ni še nič pozno, poglejte recimo Špance, ta hujš pojedina pride tam po deseti uri zvečer.

Ne komplicirajte! Danes je vaš dan in ne zapravljajte si ga z nepotrebnim kuhanjem in gorami hrane! Po končani birmi imejte piknik in torto, pa bo!

Mene pa samo nekaj zanima (ker smo prav tako vabljeni na birmo), je pri vas birma po Veliki noči ali prej?

Ker kolikor se sama spomnim, naj se take slavnosti (birma, poroka…) naj ne bi dogajale med pustom in Veliko nočjo, saj je to postni čas..

Pri nas (okolica Ljubljane) je 10. maja.
In mislim, da jih pred veliko nočjo res ni, velika noč je pa, kot veš, vsako leto malo drugače.

Skoraj zagotovo po Veliki noči.
Med pustom in do velike noči je postni čas in takrat ni birm, obhajil, porok.(za kristjane namreč)

pri nas je birma v četrtek 1.5.2014 ob 8h zjutraj (naslednja vas ob 10 h)in kaj naj potem ponudimo zajtrk ali čakamo do kosila?

Ravno zato sprasujem, ker je birma napovedana za naslednjo soboto …

Veš da je birma drugo soboto, pa nas tukaj sprašuješ, če je res???
Zdaj je toliko birm, da morajo bit tudi tako zgodaj, kot je marec, april… Ker so po nekaterih farah vsako leto, po ostalih pa ne dve leti (včasih so bile birme ne štiri leta in večinoma v maju).

Veš da je birma drugo soboto, pa nas tukaj sprašuješ, če je res???
Zdaj je toliko birm, da morajo bit tudi tako zgodaj, kot je marec, april… Ker so po nekaterih farah vsako leto, po ostalih pa ne dve leti (včasih so bile birme ne štiri leta in večinoma v maju).[/quote]

Ne, ne sprasujem, ce je res, ampak ali res ne veljajo vec pravila, ki so veljala vsaj v tistem casu, ko sem sama sla k birmi… pri nas je bila vsaka tri leta in moja generacija je bila v istem tednu pri birmi in sprejeta med mladince, torej smo jo imeli v drugi polovici maja 🙂

New Report

Close