Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Kontracepcijske tabletke in zanesljivost

Kontracepcijske tabletke in zanesljivost

Pozdravljeni!

Moja punca je zacela jemati tabletke (diane). Zanima me cez koliko casa, ob rednem jemanju, bodo postale zaneslive? vprasanje me muci, ker sem slisal, da nekaj casa na zacetku se niso zanesljive.

Kot drugo pa me zanima naslednje.. tekom tega mesca je dvakrat pozabila vzet tabletko.. to se pravi da zascita ni vec zanesljiva ne? Zanima pa me, kdaj postane spet zanesljiva? Po prvi dobljeni mestruaciji?

HVALA za odgovor ze naprej!

Lp, Damjan

KT so popolna zaščita od prve tabletke dalje in tudi v času 7 dni premora, ki je načrtovan med posameznimi zavojčki KT. Seveda pod pogojem, da se KT prične uporabljati pred 5. dnevom ciklusa. Če se pozabi katero od tabletk preden mine vsaj 7 dni neprekinjenega jemanja, zaščita ni več zanesljiva zato priporočamo vsaj 7 naslednjih dni dodatno zaščito, če pa je od prve tabletke minilo več kot 7 dni, potem ena pozabljena tabletka ni več tako usodna in bi bilo potrebno pozabiti več kot eno, da bi prišli v nevarno območje. Kakorkoli, za lažje razumevanje ne bo nič narobe, če po vsaj 24 ur pozabljeni tabletki še 7 dni uporabljate kondom.

Halo!

Hvala za odgovor!

Pisem pa, ker ne razumem prav tega stavka..
“Seveda pod pogojem, da se KT prične uporabljati pred 5. dnevom ciklusa.”

Hvala!

Lp, Damjan

nova
Uredništvo priporoča

Proces ovulacije se prične okrog 5. dneva ciklusa in ko se enkrat prične, ga ni mogoče več ustaviti , čeprav se ovulacija zgodi šele 7-8 dni kasneje. Zato je potrebno KT pričeti jemati prvič pred 5. dnevom ciklusa, če želimo, da KT deluje že v prvem ciklusu. Potem se KT itak jemlje po sistemu 21 + 7(premor) kar zagotavlja neprekinjeno varnost tudi v času premora 7 dni.

Hvala!

Ce je v tem mesecu pozabila 2x vzet tableto, bo po periodi naslednji mesec zvoa KT zanesljiva? to mislim ko bo pricela jemat nasednjo tablico…

HVALA Vam!

lp, damjan

DA.

New Report

Close