Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana eno najlepših mest na svetu? Res?

Ljubljana eno najlepših mest na svetu? Res?

Tema je na drugi strani, pa vas res vprašam, koliko vas to verjame? Kdo naj bi jo razglasil za tako? A ker Janković to pravi, pa lepo se sliši?

Meni je LJ čist simpatična, ampak roko na srce, izgleda kot ena malo večja verzija Celja ali Maribora, tudi Ptuja. Ima simpatične stare ulice v strogem centru. Prešernov trg je zanimivo intimen, Kongresni trg po prenovi res izgleda podoben pravemu trgu. Tivoli ni nič posebnega.

Je pa to daleč premalo za pompozne izjave o enem najlepših mest na svetu. Imam občutek, da tisti, ki tako mislijo, po svetu obiskujejo le turistične plaže in velike metropole in res, proti kakšnemu slumu v Parizu LJ izgleda sanjsko.

Dvomim, da nekdo, ki obiskuje evropska mesta, velikosti 100-500 tisoč prebivalcev, ali malo več, res misli, da je LJ eno najlepših mest na svetu…

Glej, kolikor sem jaz videla mest, je center lepo urejen, drugo je pa ciganija. Polno priseljencev, smeti, smradu, vse poscano. Če primerjam s tem, je Ljubljana res lepa. Moraš gledati celostno. Impozantna so pa res druga mesta mogoče bolj.

Če so ti všeč pasji dreki, potem je res.

Govorim le o tako zvanih centrih nekaterih glavnih mest:
Bruselj me je grozno razočaral – umazano, umazano, umazano – sfokusiranost na Grand Place, ki ni čisto nič posebnega
London – nagužvano, umazano, nobene intime, pravzaprav nobenega strogega centra
Stockholm – čisto, vendar nestrnjeno, (predvsem zaradi otokov nepovezano)
Oslo – center predstavlja Carl Johans Gate – dolga peš cona s kraljevo palačo na koncu – sicer čisto, a dolgočasno
Kopenhagen – lepo, čisto, a preveliko
Lizbona – ne preveč čisto, malce cigansko, seveda predimenzionirano
Berlin – me sploh ni prepričal…
itd.
Ljubljana nima tega, kar ima vsaka od drugih prestolnic, je pa v centru zelo čista in ima intimno lepoto drobne, čiste prestolnice – itak pa rula mestno sprehajališče ob Ljubljanici.
Če je najlepše mesto na svetu, ne vem, se pa jaz v njem dobro počutim.

vsak berač svojo malho hvali…
ljubljana ni najlepše mesto na svetu, tako, kot slovenija ni najlepša dežela na svetu…

je pa oboje čisto ok

Izjave, da je nekaj najlepše/najboljše na svetu, so itak samo propaganda, ker ne moreš objektivno gledano določit najlepšega mesta na svetu.

Ampak včasih se zamislim, kako turisti vidijo Ljubljano, in se mi zdi, da jim je res lahko všeč. Majhna, lahko obvladljiva, center je izredno slikovit in zadnja leta se vedno več dogaja.

Sem prepričana, da obstaja še malo morje mest, ki so ji precej podobna in ravno tako lepa, ampak kaj naj pa bo naš turistični slogan? Ljubljana, eno od stoštiriintridesetih enako lepih mest na svetu?

To je samo njemu, ker ne hodi naokoli. No ja južno verjetno še gre.

No tole zadnje velja tudi zame.
Ljubljane seveda ne gre primerjati z Londonom, Parizom in podobnimi mesti, ki imajo parkrat več ljudi kot cela Slovenija. Tudi ponudba Ljubljane, kar se tiče kulture, znamenitosti, prireditev, hrane… s takimi mesti ne more bit primerljiva. Se pa včasih na kakšnem poletnem sprehodu ob Ljubljanici, ko vse vrvi okoli mene, pa glasba tu in glasba tam, pa ko se dogaja Ana Desetnica in še kaj, vprašam, kje je še tako. Prepotovala sem, z izjemo vzhoda, skoraj celo Evropo in ogromno prestolnic in večjih mest, pa se takega vzdušja od nikoder ne spomnim.

Meni se zdi Ljubljana lepa. Ravno prav velika, staro mestno jedro lepo urejeno,čisto,prečudoviti sprehodi ob Ljubljanici. Lep razgled z gradu.
Niti je ne bi hotela primerjati z drugimi mesti. Vsako mesto ima nek svoj pečat.Svoj čar.
Na splošno so mi všeč manjša mesta.
Od velikih mest je zame najlepši Pariz. Mestno jedro (staro), mostovi čez Seno, Mont Martre….

Meni je pa zelo všeč strogi center Maribora. Res, da se nič ne dogaja na žalost. je pa velik del mesta peš cona, kar v Ljubljani ni. In po Mariboru res lahko greš brez skrbi pred avti z otroci na sladoled. Mariborski mestni park mi je veliko bolj všeč kot Tivoli. Če bi še lent in tržnico malo oživeli, bi bilo super.

No tole zadnje velja tudi zame.
Ljubljane seveda ne gre primerjati z Londonom, Parizom in podobnimi mesti, ki imajo parkrat več ljudi kot cela Slovenija. Tudi ponudba Ljubljane, kar se tiče kulture, znamenitosti, prireditev, hrane… s takimi mesti ne more bit primerljiva. Se pa včasih na kakšnem poletnem sprehodu ob Ljubljanici, ko vse vrvi okoli mene, pa glasba tu in glasba tam, pa ko se dogaja Ana Desetnica in še kaj, vprašam, kje je še tako. Prepotovala sem, z izjemo vzhoda, skoraj celo Evropo in ogromno prestolnic in večjih mest, pa se takega vzdušja od nikoder ne spomnim.[/quote]

in vsa ta mesta si obredla v času festivalov?
V MB si prišla kdaj, ko je na sporedu Lent?

Moja mama je najlepša na svetu. Ne verjamete? Ja poglejte svoje mame, vam niso najlepše na svetu?

Tako je tudi meni moja Ljubljana najlepša na svetu, ker je moja in ker v njej vidim veliko več, kot le ceste in hiše. Lep je London, lep je Dunaj, lep je Rim, ampak Ljubljana je pa najlepša. Moja 🙂

Meni je izjemno lepa, luštna, slikovita, pisana, izjemno zanimiva, sploh v primerjavi z mesti podobnih velikosti.

Milijonska velemesta imajo seveda drugačno klimo, ampak če vseeno primerjam.. London mi je všeč, se rada vračam. Dogajanja še in še, za vsakim ovinkom neka zanimivost. Podzemna super funkcionalna. Edino Temza s tisto drekasto rjavo barvo je bolj tako tako. 🙂

Pariz mi sploh ni potegnil, pa velja za takšno sanjsko destinacijo, nisem začutila te romantike. Berlin me še čaka, zelo ga hvalijo, upam, da izpolni moja pričakovanja, a kolikor se spomnim Hamburga, je na kar nekaj lokacijah ogabno smrdelo po scanju, brezdomci ležali vsepovprek. Tega v Ljubljani še nisem doživela. Nasploh me v mestih najbolj odbije smrad in smeti. Tako da Atene, Istanbul, balkanska mesta z izjemo Zagreba,… niso tak užitek.

Barcelona je prostorsko silno geometrična. Organsko razgibana mesta so mi bolj všeč. Zato mi tudi mlada ameriška mesta niso najbolj simpatična, ulice v mreži…

Helsinki imajo nekaj zanimivih stavb, drugače precej dolgočasni. Po dveh letih v Copenhagnu lahko rečem, da mi je poleg Ljubljane od prestolnic še najbolj všeč. Skoraj kamorkoli greš je lično urejeno. Same lepe stavbe, ulice, urejeni parki, živahne ulice. Samo še kakšen hrib, po možnosti z velikim gradom za piko na i manjka. 😉

Pa ste Ljubljančani res lokal patrioti.:))))

Sej lepo, je pa meni to malo komično..

zakaj sklepaš, da smo sami Ljubljančani? 😉 jaz nisem, včeraj sem se pa zapeljala do tja na en sprehod, preden odletim nazaj na sever, samo, da dobim eno dozo naše prestolnice 🙂

Zakaj komično?
Kaj tebi ni tvoj rodni kraj najlepši na svetu?

Ne moremo primerjati LJ z miljonskimi prestolnicami, ampak z enako velikimi. Meni LJ ni všeč, pa vse življenje živim v njej. Je bila pred desetletji v boljšem stanju, bolj prijazna, živahna, kot zdaj.
Center mi deluje zapuščen, mrtev, zanikrn. Vsake druge trgovine ni več, vse nekaj zapuščeno, zaplankano, zaprto. Ničesar ni, zakaj bi sploh šel v center. Včasih so bile lepe trgovine, prijetni mali butikci, razni obrtniki, blizu se je prišlo z avti, lahko si parkiral in šel po opravkih. Gornji trg, Stari trg, Mestni trg, Trubarjeva ulica … tam ni ničesar več, ni kaj tam početi. Zanemarjeno, umazano, počečkano z grafiti, zabita okna, zalepljene izložbe, zanikrno in zapuščeno do konca. Mlajši, ki prejšnjega utripa ne poznate, ker vas še ni bilo, nimate pojma, vam je zdaj mogoče lepo. Nimam pojma, kaj turisti sploh vidijo v našem mestu. Mene spominja na zapuščene dele Detroita. Je pa res, da je mesto lokalov. Ni ga pločnika ali malega kota, kjer ne bi bilo na stotine miz in stolov. Izgleda, da samo to še gre, ostalo pa ne.
Tržnica, ki je imela včasih dostop z avti, je bila včasih 100 x bolj živahna in založena, zdaj ni tam nič posebnega, dobim vse petkrat ceneje in lepše v diskontih. V center sploh že dolgo ne hodim več, ker me spravi v depresijo to mrtvilo, imam raje BTC, pa še tam je že začelo propadati kup stvari.
Tako kot propada Slovenija, tako tone tudi Ljubljana. Pa tega sploh ne bi vedela, ampak odkar imamo Goggle Street View in si lahko vsak kot natančno ogledam, sem pa zelo razočarana in to mesto ni niti senca prejšnjega živega mesta. Center zaprt za promet in zaprte ulice, sami količki, rampe, parkirne ure, to je nočna mora in je glavni krivec za propad trgovin, trgovinic, obrti in vsega ostalega. Ljubljana je dolgočasno, prazno, mrtvo mesto z množico beračev …

Si pa slika. Propadanje mestnih jeder je značilno za ves svet, kjer se pojavijo šoping centri, nima zveze s tem, da je zaprto za promet. Prej, ko je skozi center potekal promet, je bilo za crknit od smradu, pa še nevarno. Trola je peljala pol metra od tebe. Trgovine so pa laufale, ker ni bilo tvojega dragocenega BTC-ja.

No, vidiš, meni, ki živim v centru je pa ravno to všeč, da je zaprt za promet in namenjen sprehodom in ne skakanjem pred drvečimi avtomobili 🙂

Center zaprt za promet in zaprte ulice, sami količki, rampe, parkirne ure, to je nočna mora in je glavni krivec za propad trgovin, trgovinic, obrti in vsega ostalega. Ljubljana je dolgočasno, prazno, mrtvo mesto z množico beračev …

To je dosežek tistega, ki ste ga tako strastno volili. Niste pa vedeli, da si bo,kot si je prej Mercator, uzurpiral center. On se neovirano sprehaja, prevažajo ga z …., njegov sin ima hotel Cubo, zaradi njega tudi zapora pred Namo in podzemno parkirišče ….

Če ti center pomeni kup štacun pa da se do pred vrat vsake pripelješ z avtom, pol center Ljubljane res ni zate.
In res ne vem, kaj naj si mislim ob tvoji izjavi, da je bila Ljubljana pred desetletji bolj prijazna in živahna kot sedaj – sem živela v centru pa se spomnim recimo sobotnih popoldnevov in nedelj, ko so v glavnem samo vojaki JLA capljali po mestu, skoraj nisi imel kam it na kavo, kaj šele, da bi se kje v mestu kaj dogajalo. Recimo pred 3 desetletji.
In ti kar kupuj lepšo zelenjavo v diskontih pa hodi v BTC. Jaz grem rajši na tržnico in zelenajvo kupim od domače branjevke, pa spotoma še domača jajčka pa kakšne fajn mesnine od štajerskega ali dolenjskega kmeta… Vsekakor neprimerljivo z diskontno robo.

Kje si pa to pobrala, da ima Jankovičev sin hotel Cubo? Aja, prjatlca od sosedine sestrične je slišala k so se na avtobusu pogovarjali…

Kje si pa to pobrala, da ima Jankovičev sin hotel Cubo? Aja, prjatlca od sosedine sestrične je slišala k so se na avtobusu pogovarjali…[/quote]
wow, našla si lastnika, ki ima hotel glih dva meseca…

Zgodovinski izpis iz sodnega/poslovnega registra
(za obdobje od 01.02.2008 dalje)

OSNOVNI PODATKI O SUBJEKTU

Status subjekta: vpisan

Datum vpisa subjekta v register: 25.08.2009

Srg vpisa subjekta: 2009/22839

Matična številka: 3598837000

Davčna številka: 83520651

firma:
Vsebina sedanjega vpisa: Hotel CUBO, turizem in gostinstvo, d.o.o.

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

skrajšana firma:
Vsebina sedanjega vpisa: HOTEL CUBO d.o.o.

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

sedež:
Vsebina sedanjega vpisa: LJUBLJANA

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

poslovni naslov:
Vsebina sedanjega vpisa: Slovenska cesta 15, 1000 Ljubljana

Datum vpisa: 11.09.2009
Srg vpisa: 2009/25093
Datum objave vpisa: 11.09.2009

Spremenjeni vpis:
*(vsebina prejšnjega vpisa) Šmartinska cesta 55, 1000 Ljubljana

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

pravnoorganizacijska oblika:
Vsebina sedanjega vpisa: Družba z omejeno odgovornostjo d.o.o.

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

osnovni kapital:
Vsebina sedanjega vpisa: 907.500,00 EUR

Datum vpisa: 04.11.2011
Srg vpisa: 2011/39368
Datum objave vpisa: 04.11.2011

Spremenjeni vpis:
*(vsebina prejšnjega vpisa) 7.500,00 EUR

Datum vpisa: 25.08.2009
Srg vpisa: 2009/22839
Datum objave vpisa: 25.08.2009

število delnic:

ni vpisa

vrsta organa nadzora:

nima organa nadzora

DRUŽBENIKI

zap. št. družbenika: 777664
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Kovačević Sandi
naslov: Ulica 28. maja 51, 1000 Ljubljana
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 23.01.2014

datum vpisa v register: 28.01.2014
Srg vpisa: 2014/3885
datum objave vpisa: 28.01.2014

zap. št. družbenika: 693526
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Pere Denis
naslov: Kongresni trg 3, 1000 Ljubljana
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 10.10.2011

datum vpisa v register: 26.11.2013 20:19
Srg vpisa: uskladitev s CRP
datum objave vpisa: ni objave

datum izstopa / izključitve: 23.01.2014

datum izbrisa iz registra: 28.01.2014
Srg izbrisa: 2014/3885
datum objave izbrisa: 28.01.2014

zap. št. družbenika: 693526
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Pere Denis
naslov: ni podatka
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 10.10.2011

datum vpisa v register: 23.11.2013 20:17
Srg vpisa: uskladitev s CRP
datum objave vpisa: ni objave

zap. št. družbenika: 693526
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Pere Denis
naslov: Kongresni trg 3, 1000 Ljubljana
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 10.10.2011

datum vpisa v register: 21.11.2013 20:19
Srg vpisa: uskladitev s CRP
datum objave vpisa: ni objave

zap. št. družbenika: 693526
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Pere Denis
naslov: ni podatka
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 10.10.2011

datum vpisa v register: 20.11.2013 20:28
Srg vpisa: uskladitev s CRP
datum objave vpisa: ni objave

zap. št. družbenika: 693526
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Pere Denis
naslov: Kongresni trg 3, 1000 Ljubljana
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 10.10.2011

datum vpisa v register: 04.11.2011
Srg vpisa: 2011/39368
datum objave vpisa: 04.11.2011

zap. št. družbenika: 614211
identifikacijska številka: 33704406 – pravna oseba ni vpisana v PRS
firma: GREEN APOLLO HOLDINGS LIMITED
naslov: ARCH. MAKARIOU III, 146 ALPHA TOWER, 4TH FLOOR, 3021 LIMASSOL, CIPER

vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 25.08.2009

datum vpisa v register: 27.10.2009
Srg vpisa: 2009/30334
datum objave vpisa: 27.10.2009

datum izstopa / izključitve: 10.10.2011

datum izbrisa iz registra: 04.11.2011
Srg izbrisa: 2011/39368
datum objave izbrisa: 04.11.2011

zap. št. družbenika: 614210
identifikacijska številka: 61193941 – pravna oseba ni vpisana v PRS
firma: DISONCO INVESTMENTS LIMITED
naslov: ARCH. MAKARIOU, 146, ALFA BUILDING, 4TH FLOOR, 3021 LIMASSOL, CIPER
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 25.08.2009

datum vpisa v register: 27.10.2009
Srg vpisa: 2009/30334
datum objave vpisa: 27.10.2009

datum izstopa / izključitve: 07.10.2011

datum izbrisa iz registra: 04.11.2011
Srg izbrisa: 2011/39368
datum objave izbrisa: 04.11.2011

zap. št. družbenika: 614209
identifikacijska številka: 19027397 – pravna oseba ni vpisana v PRS
firma: FINADRIA HOLDINGS LIMITED
naslov: ARCH. MAKARIOU, 146 ALFA BUILDING, 4TH FLOOR, P.C. 3021 LIMASSOL, CIPER
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 25.08.2009

datum vpisa v register: 27.10.2009
Srg vpisa: 2009/30334
datum objave vpisa: 27.10.2009

datum izstopa / izključitve: 22.07.2011

datum izbrisa iz registra: 04.11.2011
Srg izbrisa: 2011/39368
datum objave izbrisa: 04.11.2011

zap. št. družbenika: 606926
identifikacijska številka: EMŠO – podatek ni javen
osebno ime: Trstenjak Boštjan
naslov: Vnanje Gorice, Na Lazih 17, 1351 Brezovica pri Ljubljani
vrsta odgovornosti za obveznosti družbe: ne odgovarja
datum vstopa: 14.08.2009

datum vpisa v register: 15.09.2009 19:00
Srg vpisa: uskladitev s CRP
datum objave vpisa: ni objave

datum izstopa / izključitve: 25.08.2009

m.delo.si/novice/kronika/kam-vse-bodo-denarni-tokovi-odpeljali-preiskovalce.html

jankoviči so definitivno bili vpleteni

Boštjan Trstenjak je bil po podatkih spletne aplikacije za spremljanje izdatkov javnih institucij Supervizor lastnik družbe do 25. avgusta 2009, ko so lastništvo prevzeli ciprski holdingi Disonco Investment, Finadria Holdings in Green Apollo Holdings, za katerimi naj bi po pisanju medijev iz leta 2011 stali Jure Janković, Klemen Šešok in Denis Pere.
Slednji je bil po podatkih Supervizorja lastnik hotela med novembrom 2001 in januarjem letos, ko je družba prešla v last Kovačevića.

Jurč’k je bil torej še kako delni lastnik Cuba….

Dejmo, baba, lepo po vrsti kot so hiše v Trsti! Naštej mi lepo po vrsti tiste butike, do katerih si prišel z avtom? A na Gornjem in Starem trgu so bili butiki! Bolj tiki kot bu! To pa že! In ker ti očitno ne dovolijo parkirati pred hišnim pragom je sedaj mesto prazno! In kakšen utrip je bil včasih v mestu! Ti ali nisi iz centra mesta ali pa lažeš in nakladaš! Tržnica ima še vedno dostop z avtom, samo plačat je treba garažno hišo.In res, le kje si vzela teorijo,da so v centru sami količki, rampe in parkirne ure. Hvala bogu,da so, ker lahko domačini parkiramo. Drugače pa se je brezplačno nateplo vse sorte svojati,da domačini nismo imeli kje parkirat. In nasvet zate: NE HODI V LJUBLJANO, ČE TI NI VŠEČ! Čist simpl, a ne?

New Report

Close