Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Asentra tablete

Asentra tablete

Mogoče kdo jemlje to zdravilo in kako se počutite po njem?
Ali je res, da zdravilo Asentra povzroča raka, izpadanje las in da se osebe, ki jo jemljejo hudo zredijo???

Kot vsa zdravila ima lahko tudi zdravilo Asentra neželene učinke, ki pa se ne pojavijo pri vseh bolnikih.

Če katerikoli neželeni učinek postane resen ali če opazite katerikoli neželeni učinek, ki ni omenjen v tem navodilu, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.

Najpogostejši neželeni učinek je slabost. Neželeni učinki so odvisni od odmerka in v nadaljevanju zdravljenja pogosto izginejo.

Takoj povejte zdravniku

Če se po zaužitju tega zdravila pojavi kateri od naštetih simptomov, to takoj povejte zdravniku, saj so ti simptomi lahko resni.

Hud izpuščaj na koži lahko povzroči nastanek mehurjev (multiformni eritem), prizadene pa lahko tudi usta in jezik. To so lahko znaki bolezni, imenovane Stevens-Johnsonov sindrom ali toksična epidermalna nekroliza (TEN). Zdravnik bo v takšnem primeru prekinil vaše zdravljenje.
Alergijska reakcija ali alergija, ki lahko obsega simptome, kot so srbeči izpuščaj na koži, težave z dihanjem, piskajoče dihanje, oteklost vek, obraza in ustnic.
Vznemirjenost, zmedenost, driska, visoka telesna temperatura in visok krvni tlak, čezmerno potenje in hitro bitje srca so simptomi serotoninskega sindroma. V redkih primerih se ta sindrom lahko pojavi, če hkrati s sertralinom jemljete določena druga zdravila. Zdravnik bo vaše zdravljenje verjetno prekinil.
Porumenelost kože in očesnih beločnic je lahko znak jetrne okvare.
Simptomi depresije z mislimi na samomor.
Občutki nemira, ko ne morete sedeti ali stati pri miru. Če se začnete počutiti nemirni, morate to povedati zdravniku.
Epileptični napadi.

Neželeni učinki, ki so jih opazili v kliničnih preizkušanjih pri odraslih

Zelo pogosti neželeni učinki (pojavijo se lahko pri več kot 1 od 10 bolnikov)

Nespečnost, omotica, zaspanost, glavobol, driska, siljenje na bruhanje, suhost ust, nezmožnost ejakulacije, utrujenost.
Pogosti neželeni učinki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 10 bolnikov)

Vnetje žrela, neješčnost, povečan apetit,
depresija, čudno počutje, nočne more, tesnobnost, vznemirjenost (agitiranost), živčnost, zmanjšano zanimanje za spolnost, škrtanje z zobmi,
odrevenelost in mravljinčenje, tresenje, napetost mišic, nenormalen okus, pomanjkanje pozornosti,
motnje vida, zvonjenje v ušesih,
razbijanje srca (palpitacije), navali vročine, zehanje,
bolečine v trebuhu, bruhanje, zaprtje, razdražen želodec, vetrovi,
izpuščaj, povečano znojenje, mišične bolečine, spolna disfunkcija, erektilna disfunkcija, bolečina v prsih.

Občasni neželeni učinki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 100 bolnikov)

Bronhitis, izcedek iz nosu,
halucinacije, premočan občutek veselja, zanemarjanje skrbi zase, nenormalno mišljenje,
napadi krčev, nehotno krčenje mišic, nenormalna koordinacija, veliko premikanja, amnezija, zmanjšano zaznavanje, motnja govora, omotica po vstajanju, migrena,
bolečine v ušesu, hitro bitje srca, visok krvni tlak, zardevanje,
težave z dihanjem, lahko s piskanjem, kratka sapa, krvavitve iz nosu,
težave s požiralnikom, težave s požiranjem, hemoroidi, močnejše slinjenje, motnja jezika, spahovanje,
otekle oči, vijoličaste pike na koži, izpadanje las, hladen znoj, suha koža, koprivnica,
osteoartritis, mišična šibkost, bolečine v hrbtu, trzanje mišic,
uriniranje ponoči, nezmožnost uriniranja, povečano uriniranje, pogostejše uriniranje, težave z uriniranjem,
krvavitev iz nožnice, spolna disfunkcija pri ženskah, splošno slabo počutje, mrzlica, zvišana telesna temperatura, šibkost, žeja, zmanjšanje telesne mase, povečanje telesne mase.

Redki neželeni učinki (pojavijo se lahko pri največ 1 od 1.000 bolnikov)

Težave s črevesjem, okužba ušesa, rak, otekle bezgavke, visok holesterol, nizek krvni sladkor,
telesni simptomi zaradi stresa ali čustev, odvisnost od zdravila, psihična motnja, agresivnost, paranoja, misli na samomor, hoja v spanju, prezgodnja ejakulacija,
koma, nenormalni gibi, težave s premikanjem, močnejše zaznavanje, motnja zaznavanja,
glavkom, motnje solzenja, pike pred očmi, dvojni vid, preobčutljivost oči za svetlobo, kri v očesu, razširjeni zenici,
srčni infarkt, počasno bitje srca, težave s srcem, slaba prekrvavitev rok in nog, zapiranje žrela, hitro dihanje, počasno dihanje, težave pri govorjenju, kolcanje,
kri v blatu, vneta usta, razjeda na jeziku, težave z zobmi, težave z jezikom, razjeda v ustih, motnje delovanja jeter,
kožne spremembe z mehurji, vnetje mešičkov dlak ali las, nenavadna struktura las, nenormalen vonj kože, bolezen kosti,
zmanjšano uriniranje, inkontinenca urina, zastajanje curka urina,
čezmerna krvavitev iz nožnice, suhost v predelu nožnice, rdeč, boleč spolni ud in kožica, izcedek iz spolovil, dolgotrajna erekcija, izcedek iz dojk,
kila, brazgotina na mestu injiciranja, zmanjšana toleranca za zdravilo, težave s hojo, nenormalni izvidi laboratorijskih preiskav, nenormalno seme, poškodba, proces razširitve žil.

Po prihodu sertralina na tržišče so bili opisani naslednji neželeni učinki

Zmanjšanje števila belih krvnih celic, zmanjšanje števila trombocitov (krvnih ploščic), nizka raven ščitničnih hormonov, endokrine motnje, nizka raven natrija v krvi,
strah zbujajoče nenormalne sanje, samomorilno vedenje,
težave z mišičnim gibanjem (npr. veliko premikanja, napete mišice in težave pri hoji), omedlevica,
nenormalen vid, krvavitve (npr. krvavitev iz nosu, krvavitev v želodcu ali kri v urinu), vnetje trebušne slinavke, resne težave z delovanjem jeter, zlatenica,
oteklost kože, reakcija kože na sonce, srbenje, bolečine v sklepih, mišični krči, povečanje dojk, nepravilnosti menstruacije, oteklost nog, motnje strjevanja krvi in huda alergijska reakcija.

Pri bolnikih, zdravljenih s to vrsto zdravil, so opazili povečano tveganje za zlome kosti.

Neželeni učinki pri otrocih in mladostnikih

V kliničnih preizkušanjih pri otrocih in mladostnikih so bili neželeni učinki praviloma podobni kot pri odraslih (glejte zgoraj). Najpogostejši neželeni učinki pri otrocih in mladostnikih so bili glavobol, nespečnost, driska in slabost v želodcu.

Znaki, ki se lahko pojavijo, če prenehate jemati zdravilo Asentra

Če zdravilo nehate jemati nenadoma, se lahko pojavijo neželeni učinki, npr. omotica, odrevenelost, motnje spanja, vznemirjenost ali tesnobnost, glavoboli, slabost, siljenje na bruhanje in tresenje (glejte poglavje 3., odstavek Če ste prenehali jemati zdravilo Asentra).


Ja pišuka,a misliš,da ne zna navodil brati.njo zanimajo izkušnje.
Jaz sem jo jemala 1 leto in moram reči,da sem se veliko bolje počutila in zdaj ko imam neke težave(sama s sabo)študiram,da bi jih spet jemala.Pri meni ni bilo stranskih učinkov.jaz jih nisem občutila.Prej sem bila zelo jokava,v tistem letu ne vem če sem petkrat jokala.Pomagajo zelo.
drugače pa sem bila tudi jez skleptična in sem naredila celo študijo,preden sem jih začela jemat.Ja,navodila si pa vseeno preberi.ljudje smo si različni.

Na mojih navodilih izpred štirih let je pisalo tudi, da povzročajo raka. Ko sem to prebrala, sem v trenutku ozdravela in nisem sploh začela jemati te tablete.


Ja pišuka,a misliš,da ne zna navodil brati.njo zanimajo izkušnje.
Jaz sem jo jemala 1 leto in moram reči,da sem se veliko bolje počutila in zdaj ko imam neke težave(sama s sabo)študiram,da bi jih spet jemala.Pri meni ni bilo stranskih učinkov.jaz jih nisem občutila.Prej sem bila zelo jokava,v tistem letu ne vem če sem petkrat jokala.Pomagajo zelo.
drugače pa sem bila tudi jez skleptična in sem naredila celo študijo,preden sem jih začela jemat.Ja,navodila si pa vseeno preberi.ljudje smo si različni.[/quote]

Ja ok, in kako misliš, da so spisali te stranske učinke? Zgolj in samo na podlagi “izkušenj”, sicer ne le dotičnega zdravila, ampak učinkovine. Zato odgovor parih ljudi, ki ne predstavljajo niti promila uporabnikov, ne velja v resnici nič. Saj končno tudi ta navodila ne, ker padeš tja kamor padeš,.

Ja,a pa ti misliš,da ona teh navodil nima,da si jih prebere,če je dobila tablete?
raje napiši svoje izkušnje.

Hvala, ker nekatere razumete kaj sem vprašala:)

Navodila pa so priložena v škatlici in ja, sem jih prebrala.


Jaz ti svetujem,da jih kar vzemi,če si jih dobila.bolje ti bo in potem,ko ti bo se oglasi tukaj.

Meni so pomagali. Jemala sem jih 6 mesecev. Stranski učinki: močno nočno potenje, driska, hujšanje.

New Report

Close