Najdi forum

test nosečnosti

Pozdravljene!

Ker ste na temu forumu pretežno mamice ali bodoče mamice se na vas obračam z enim vprašanjem. Z možem sva se odločila za otroka in na tem delava že cca. 5 mesecev. Menstruacija mi danes zamuja četrti dan, doma imam clearblue, pa še vedno ne vem ali naj naredim test ali ne. Zakaj? Se bojim, da bom preveč razočarana, če bo samo ena črtica. Bi verjetno lažje prenesla, če bi dobila menstruacijo, kot če bi videla samo eno črtico.
Kdaj ste pa ve (po kolikih dneh izostanka) prvič naredile test nosečnosti?
Pa še nekaj glede znakov nosečnosti – saj ne vem, mogoče sama sebe prepričujem – ampak v želodcu čutim neko nelagodje, rahlo slabost, prsa imam pred menstruacijo vedno zelo napeta in boleča, sedaj pa napeta so, boleča pa ne preveč – ali so potem to lahko tudi znaki nosečnosti?

Hvala in pozdrav!

Jaz sem test naredila 2 tedna po izostanku menstruacije in ker je bil pozitiven, sem se prijavila k ginekologinji. Takrat nekako sem tudi začutila slabost itd.

Držim pesti zate!

Mislim, da se lahko dela test celo nekaj dni pred pričakovano menstruacijo, poglej bi moglo pisat v navodilih. Držim pesti !! Sporoči !
Pozdrav in srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem naredila test dva dni po zaostanku in je bil pozitiven. Znaki so bili pa isti kot za menstruacijo.
Upam, da bo tudi tvoj pozitiven. Nujno sporoči.

Greta

Jaz sem naredila test po 3 – 4 dneh in mi je pokazalo pozitivno.Drugače večjih sprememb nisem začutila.Že prej sem imela zelo redno menstruacijo in sem bila 99 %,da mora bit nekaj v trebuščku.

Želim vama s fantom veliko lepih trenutkov,če boš izvedela,da pričakujeta majhno štručko,ker to je nekaj najlepšega,kar dva lahko ustvarita.

SPOROČI

Živjo!

Jaz sem naredila test 2 dni po izostanku menstruacije, saj dlje nisem mogla čakati. Pokazal je dve črtici. Ker je bila nosečnost nenačrtovana, tudi kakršnih koli znakov nosečnosti nisem zaznanala.

Naredi test, povej fantu (možu), potem pa hitro za računalnik in nam sporoči veselo novico!

Veliko sreče!

Najbolj me je strah, da se bo pojavila samo ena črtica. Poleti mi je namreč menstruacija zaostajala 5 dni (res da smo bili na morju) in sem naredila test, ki je bil negativen, drug dan sem pa dobila menstruacijo. Bi raje videla, da ga sploh ne bi delala. Verjetno bom počakala še kakšen dan ali dva. Povrh vsega me pa še nekaj “ščiplje” v trebuhu, kot da bom zdaj zdaj dobila menstruacijo. Ali je pa vse skupaj samo v moji glavi.
Hvala za pesti, držite jih še naprej. Če ne za zdaj bodo pa pomagale prihodnjič.

Pozdrav!

Jaz sem prvič test naredila že dan po izostanku menstruacije (ker so mi v lekarni odsvetovali neko zdravilo, če sem slučajo noseča, pa sem raje, za vsak slučaj, preverila) in povsem nepričakovano sta se pojavili dve črtici. Kar vriskala sem od veselja! Pri drugi nosečnosti sem počakala kak teden, saj sem še dojila in je bila tudi menstruacija še neredna. Spet prijetno presenečenje!

Želim ga tudi tebi – čimprej!

Marija

V primeru nosečnosti ti test pokaže rezultat prvi dan po izostanku pričakovane menstruacije. Ti kar poskusi, tako ne boš več napeta, če je je, drugače pa še naprej delaj na tem da bo.

Držim pesti, pa sporoči, če bo vesela novica!

Lala

Pozdravljena !

Tuda jaz ta teden preživljam iste občutke kot ti, saj tudi meni z današnjim dnem zaostaja menstruacija in imam test že doma, pa me je strah, da ne bosta ponovno dve črtici. Mesece že kupujem clearblue pa sem zmeraj razočarana. Ker nimam redne menstruacije, ne vem več kdaj je tisti dan, ko naj bi bil tisti ta pravi. Hudo je bilo pred dvemi meseci, ko sem imela vse znake nosečnosti, pa je je test pokazal negativno. Ta mesec nimam nobenih znakov, pa še prsa me sploh ne bolijo tako kot pred vsako menstruacijo, me le špika v trebuhu, kot da jo bom vsak čas dobila. Nobene slabosti, nobenega znaka, čeprav se tolažim, da niso potrebni vedno ti znaki. Imam že enega otroka in edini znak, ki sem ga takrat zaznala je bilo to občasno špikanje. No takrat sem test naredila že pred pričakovano menstruacijo in je pokazal pozitivno. Tudi takrat sem se več kot leto dni trudila do zanostitve.
Veliko sreče ti želim in te popolonoma razumem, saj te dneve prestajamo isto trpljenje.

ketti

Zivjo Ketti!
Veš tudi jaz imam clear blue ze od prvega dne izostanka doma, pa si testa ne upam delati – predvsem zaradi razočaranja, če bi bila samo ena črtica. No danes je že peti dan izostanka, ampak bom verjetno še malo počakala. Me pa tudi špika v trebuhu – čisto tako kot pred menstruacijo in tudi prsa so že zelo napeta in boleča. Vseeno upam na najboljše – bi pa bil to moj prvi otrok in me je še zaradi tega toliko bolj strah. No, upam, da nama bo uspelo – pa tudi ti sporoči ko boš izvedela.
Pozdravček!

Lepo, da si se spet oglasila. Pozabila sem napisati, da si lahko tudi izmeriš temperaturo. Na strani Ginikologija sem zasledila, da je temperatura povečana, če si noseča. No če veš kolikšna je tvoja normalna temperatura in če je ta povečana je možnost, da si noseča. No, naj me kakšna popravi, če se motim, tako sem jaz razumela.

Še enkrat lep pozdrav in srečno.
Ketti

P.S.: le kako zdržiš, da ne narediš testa ?

Živjo Ketti!
To glede temperature sem tudi jaz že zasledila, ampak pri meni je tako, da imam že itak pogosto povišano temperaturo proti večeru, pa mi drugače nič ne manjka. Zdržim, da testa ne naredim pa predvsem zato, ker se bojim razočaranja in raje vidim, da dobim menstruacijo, kot da bo na testu samo ena črtica.
LP

Meni ta poiskus s temperaturo ni ratal, saj jo imam vedno enako. Da pa ne bi preveč razmiljašala o nosečnosti se probam polno zaposliti, v službi mi kar kar, ko pa pridem domov non-stop premlevam v glavi in vsake najmanjše slabosti sem zelo vesela, kaj ni to zoprno ? Razen tega, bi pa tudi ostale vprašala, ali je nujno, da te bolijo prsa oz. da so natepa. Pri meni tega znaka ni, čeprav je to tudi znak PMS. Torej tudi znaka PMS nimam, oprostite moji zmešnjavi, sem že sama sebi tečna.

Ketti

Mensturacije še vedno ni, vročina je povečana, prsa za eksplodirat, čisto rahla slabost (zvije me še posebej če pomislim, da sem res noseča – ampak to je pishična), pa kruli po želodcu mi non-stop, pa v trebuhu me ščipa pa oh in sploh, clearblue pa še vedno zapakiran. Si še vedno ne upam, jaz boječka!
Kako gre pa kaj tebi ketti?
LP Sanja

Nestrpna sem za umret. Vendar na tvojem mestu bi test naredila, saj ti zamuja že 6 dan. Pa vse znake imaš.Mislim, da si noseča.
Pri meni ni nič novega, danes mi zamuja 1 dan , še je prezgodaj , saj nimam redne menstruacije. Prsa me vedno pred M bolijo in hočejo eksplodirat, vendar tokrat niso ne boleča in ne napeta. To me malo skrbi, ker se nič ne dogaja, niti nimam PMS-ja in niti slabosti. Ne vem več nič. Včeraj zvečer sem si merila temperaturo in je bila malce povečana (37.2), danes zjutraj pa 36,8.

Aja, ko sem jaz prvič zanosila sem imela prav take znake, kot jih opisuješ ti. Zato mislim, da si na pravi poti.

Javi nam, če je kaj novega.

Občutki in to….

Ketti

Živio Ketti in Sanja
Vsak dan grem pogledat, če sta že kaj zvedeli. Držim pesti.
Greta

Hvala Grata, vsaka vaša spodbuda je dobrodošla. Verjetno je vsaka od nas kdaj čakala na ta dan, ko končno izveš, da pričkuješ otročka, še posebaj če si ga močno želiš kot me dve. Zato naprošam tudi ostale da povedo kakšne znake oz. občutke so imele preden ste izvedele kaj je na stvari. Sama sem bila velikokat razočarana, pa vendar sem se zmeraj pobrala, saj me vedno čaka naslednji dan oz. mesec.

Srečno
Ketti

Živijo punce!

Točno vem, kaj prestajata. Midva z možem se trudiva deseti mesec, pa nama žal še ni uspelo. Sem pa medtem porabila sigurno že šest testov clear blue. Tudi jaz nimam redne menstruacije, nekje med 27 in 33 dni.

Ta mesec sem bila že skoraj prepričana, da bo moj mesec, najprej so me bolele prsi, potem pa bradavice, ki so imele tak čuden, pekoč občutek. Pa tisti občutek, kot da imaš metuljčke v trebuhu. Ja, ja, vse to je bilo.
Pa se je po enem tednu mučenja vse končalo z menstruacijo. Žal.

Najbrž smo toliko bolj razočarane, ker je to ena redkih stvari, ki si jo želiš, pa ne moreš takoj dobiti. Kot npr. če hočeš obleko, ki ti je blazno všeč, si jo kupiš; še, če hočeš nov avto, je včasih lažje, kot pa zanosit.

Se pa zavedam, da je veliko odvisno od naše obsedenosti z nosečnostjo oz. zanositvijo. Psihični pritisk je ponavadi tista ovira. Ženske smo čudna bitja.

Daj, naredita test! Me že zeloooooo razganja od radovednosti.

Želim veliko sreče obema in DVE DEBELI ČRTICI !!!!

Lp Zalika

Evo jaz bom počakala še dva dni – če ne bo prej kaj pricurljalo seveda – ga bom delala v soboto, ker če bosta res 2 črtici pomoje ne bi bila sposobna it v službo.
V vsakem primeru vas obvestim!
LP

New Report

Close