Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Življenje brez mobilnih telefonov je bilo boljše

Življenje brez mobilnih telefonov je bilo boljše

Ljudje so se bolj držali dogovorov. Vedeli so, da če ravno nisi doma ali v službi, da nisi dosegljiv in kar je bilo zmenjeno, je držalo. Danes si vsak dripec domišlja, da te lahko vedno pokliče in spreminja dogovorjeno. To, kako je brez mobilne telefonije nemogoče živeti, so navadne laži, z lahkoto smo živeli brez tega. danes si naravnost posiljen s tem, da je treba vedno biti dosegljiv, da te lahko vsak kliče, si zmišljuje…

Jaz poznam nekoga, ki nima mobilnega telefona (in je polnoleten). Pravi, da ne rabi. Torej se očitno vendarle da, če želiš. Vprašanje je le, ali želiš.

Veliko bolj kvalitetno smo živeli brez mobilnih telefonov. Tudi brez računalnika smo lepše živeli. Več smo se pogovarjali, bolj smo bili ustvarjalni, otroci so se igrali, več smo se gibali. Danes prideš v službo te ta mladi komaj pozdravijo, vsak buli v telefon in tipka. Za križiščem, na cesti ustavljen avto, kaj se dogaja, šofer tipka. Otroci namesto, da bi se igrali, se pogovarjali, se lovili, kaj delajo igrajo igrice na telefonu. Doma namesto, da bi se pogovarjali, delali načrte za naprej vsak na svojem računalniku ali tablici. Žalostno.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz se enako dogovarjam in držim dogovorov kot v časih brez mobilnih telefonov (da ne omenjam, da sem odraščala tudi brez stacionarnega telefona, do nekje 20.leta) in vsi okoli mene enako. To, da imam telefon s sabo v torbici, pomeni zame spremembo na bolje, ne na slabše. Bi pa vsekakor znala preživet tudi brez. Kot bi preživela brez sesalca za prah, pralnega in pomivalnega stroja, računalnika, televizije… Ja, nekoč so ljudje preživeli tudi brez zidanih hiš, elektrike in takih zadev…

Ne vem, nimam takih izkušenj.
Meni telefon in računalnik pomenita + v kvaliteti življenja.

Jaz rad tapkam. 🙂

kar je bilo zmenjeno, je držalo?
ljudje niso zamujali?

ja, pa pujsi so leteli in na drevesih so pohane piške rastle.

eni pa res dobijo na stara leta totalno amnezijo…

Tolko kot je dobrega prinesel mobitel in interent, je tudi slabega, to je to.

to nima s piškami nobene zveze.
ima kar prav, ko si se zmenil je držalo, kam pa naj bi klical in se drugače dogovoril , ko si recimo šel z punco si se za naslednji zmenek zmenil takoj, v petek ob 16h pred Figovcem in ob dogovorjeni uri sta se dobila, če si vedel da ti/ji ne bo uspelo in da boš uro ali več zamudil je šel prijatelj/ca in povedal/a zakaj te/je ni .

to nima s piškami nobene zveze.
ima kar prav, ko si se zmenil je držalo, kam pa naj bi klical in se drugače dogovoril , ko si recimo šel z punco si se za naslednji zmenek zmenil takoj, v petek ob 16h pred Figovcem in ob dogovorjeni uri sta se dobila, če si vedel da ti/ji ne bo uspelo in da boš uro ali več zamudil je šel prijatelj/ca in povedal/a zakaj te/je ni .[/quote]

ali to, ali pa si jo zastonj čakal. tudi ta opcija je bila.

to nima s piškami nobene zveze.
ima kar prav, ko si se zmenil je držalo, kam pa naj bi klical in se drugače dogovoril , ko si recimo šel z punco si se za naslednji zmenek zmenil takoj, v petek ob 16h pred Figovcem in ob dogovorjeni uri sta se dobila, če si vedel da ti/ji ne bo uspelo in da boš uro ali več zamudil je šel prijatelj/ca in povedal/a zakaj te/je ni .[/quote]

ali to, ali pa si jo zastonj čakal. tudi ta opcija je bila.[/quote]

Ne vem sicer a to drži samo mislim da so bila takratna dekleta/fantje drugačni in je do tega kar praviš res prišlo zelo redko, no se je zgodilo ampak si se vedno potrudil in v najkrajšem času pojasnil zakaj te ni bilo.

na mojo dosegljivost telefoni nič ne vplivajo, večino časa ga imam na potiho v torbici in ljudje to vedo, če me želijo kontaktirati, uporabijo splet

menim pa, da je telefon priročen pripomoček, ko si z nekom za nekaj oz. nekje zmenjen – za lažjo koordinacijo in usklajevanje

tudi za kratkočasenje v kakšnih čakalnicah ali na samem… ne v družbi, takrat naj telefon roma v torbico

Lezi v kuhinjskem predalu, a ga ne uporabljam, le napolnim ga, ko zacne piskati. Ga nimam za kaj uporabljati. Ce se kdo hoce z mano pogovarjati, naj se v zivo, za sluzbo ga ne mislim imeti, ceprav sef vsake par mesecev poklice izven delovnega casa, igric na njem se ne igram.

New Report

Close