Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brat dobiva denar od staršev, jaz nič

brat dobiva denar od staršev, jaz nič

brat je brezposeln, prav tako njegova žena, imata dva manjša fanta..dobivata otroški dodatke, nekaj imata prišparano, moja mama pa da vsak mesec njemu najmanj 300 eur…
jaz sem preskrbljena, imam službo, mož tudi, zasluživa dosti, imam dva majhna otroka..od staršev ne dobivam nič..ok, niti ni potrebe..

prijateljica me zadnjič začudeno vpraša, kako se jaz kar strinjam s tem, da on mesečno dobiva take zneske..to traja najmanj dve leti..
jaz se do zdaj niti nisem s tem ukvarjala, pa je res, zakaj jaz, ki imam ne bi nič dobila, on pa toliko na mesec,,naj se to vsaj nekam zapiše, če že.. a ni res??

zakaj recimo njegova žena od strašev ne dobi toliko in toliko na mesec, imasta oba njena službo..

kaj sem jaz kaj manj vredna, če trenutno pač imam sredstva..dobil je tudi avto, najmanj 10.000 , mama ga je kupila zase, potem pa dala njemu, ker ga bolj rabi…jaz pa naj bom srečna, ker itak imam…

Čisto verjamem, da se ti zdi zamalo.
Ampak konec koncev starša lahko s svojim imetjem in denarjem prosto razpolagata in dajeta denar bratu al pa klošarjem na cesti, če se jima tko zazdi.
Lahko sicer kdaj omeniš mami, da ti ni prav, to je pa tudi vse.

Uf, že vidim, kako se bosta tožarila z bratom za dediščino!

Tvoja mama je polnoletna in ima pravico narediti s svojim denarjem ama baš kar se ji zahoče. Lahko ga zagoni na bingu, lahko si najame plačanega loverja, lahko ga da tvojemu bratu ali pa taprvemu klošarju.

Takrat, ko boš razumela, da nimaš kaj razpolagati s tujim denarjem, boš mnogo bolje živela. Takrat, ko boš spoznala, da ni treba, da se vse v tvoji riti obrne, pa sploh.

nova
Uredništvo priporoča

Sprijazni se; lahko se tolažiš s tem, da si bolj zrela in samostojna od tvojega brata, to je pa tudi nekaj :). Na poravnavo pri dedovanju tudi lahko kar pozabiš. Kar je dano, je zakopano. Če že vstrajaš, se pa zmeni z bratom, s starši se nimaš kaj pogovarjat, oni se lahko prosto odločajo, kam dajo svoj denar. Brat je pa lepo tiho in vzame.

Folzija…

Poglej,če misliš kako je tebi slabo,ti povem moj primer. Moja sestra in jaz sve isto zbolele za bolezen isto leto. Ona za tumorjem rakavim 3 stopnje (od 4 stopenj) na možganih,bila operirana junija,jaz za diagnozo shizofrenija,bila 6 mesecev kasneje v Polju 2 meseca. Moja diagnoza je trajna,zarai te bolezni imam velike težave,in je doživljenjska., Njena tudi,rak ni kar tako,vsakič se ji lahko povrne,. OK vse to štekam. In kakšne so bile reakcije staršev?

Mene po 1 letu zmerjat,da sem gnoj,da si ne najdem službe,niti 1 centa,bila sem primorana beračit na cesti da sem sploh preživela a živela pod isto streho kot oče in je to vedel ga ni zanimalo. Ostala brez vsega,izjemno težki časi so za mano. Oče je vedel da beračim za hrano in prosim župnika za karitas pakete,temu se je posmehoval,ker njegovo prepričanje je bilo da sem lena in nočem delat. To je pa ta lepa pravica ljudi in stereotipi ko NIHČE ne rzaume duševnih bolezni.Nihče se ne zaveda,da če psiha zboli je zelo hudo ampak če ima nekdo raka,ooo ne to pa je razumljivo.

In kako so reagirali na mojo sestro? Prve pol leta je dobila od očeta nov računalnik,za 2000evrov HP laptopa,nato mp3 in tudi vabil jo je na potovanje vse bi ji plačal.pa ni želela. Mama jo je ujčkala tako kot jo ujčka danes. setsra se je po gimnazji vpisala na 2 faxa oba pustila oba zabluzila. da bi vsja vmes kaj delala,NE nikoli. Ves ta čas ji je fotr nakazoval 100 evrov žepnine,plus soma je imela mama hotel in vso materinsko podporo dočim mene mama še pokliče ne nisem jo videla že 5 let.

Zato ti povem da tvoj primer je še dokaj pošten. Pomaga tvojemu bratu družinha ker je brezposeln in ker nima. Zato ne igraj užaljenosti,magar mu še sama pomagaj saj ti imaš kar on nima. služba in vse ostalo. Ko bodo pa presegli meje,če bi mu dajalai ko bo on že zaposlen tebi pa ne,takrat pa bodi užaljena. trenutno pa res ne vidim razloga.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Npr. brat trenira tenis, smučanje, ti nič. Za njegove treninge gre toliko in toliko denarja. Naj se to tudi nekam zapiše?

Ja, točno tako je – bodi srečna, da imaš. Jaz sem v zelo podobni situaciji kot ti in sem hvaležna in vesela, da starši pomagajo moji brezposelni sestri, pa tudi jaz ji, kadar lahko. Kadar še meni ponudijo denar, se mi zdi pravzaprav kar malo trapasto, ker imam svojega. In na kraj pameti mi ne pade, da bi si zapisovala, koliko je sestra že dobila od staršev.
Tvoj brat denar potrebuje, ti pa ne – namesto da si pogoltna, bodi raje hvaležna, da sama nisi brezposelna.

Imaš čisto prav. Pri nas je podobna situacija, samo, da sem jaz tudi brezposelna, pa kljub temu ne dobim nič, brat pa podoben znesek kot avtorica.
Kaj naj? Nič! Sem se sprijaznila, da sem pač “manj” vredna. No, jaz vem, da nisem, in ja, sem tudi res bolj zrela in samostojna od brata. On bo nekoč še strašno trpel.

Pravičnost???

Verjamem da je odvisno od situacije do situacije.

Moj brat je 45 star in niti ne išče služba, prav tako ne njegova žena. Oboji starši ju pri tem podpirajo na način, da jim dajejo sredstva za življenje. Meni je sicer žalostno, da ima nekdo tak pristop do življenja, da mu to odgovarja, gotovo pa pri tem nosijo del krivde tudi starši s svojim odnosom.

Da bi pri tem želeli kaj več za nas, pa nam niti na misel ne pride.

Imaš čisto prav. Pri nas je podobna situacija, samo, da sem jaz tudi brezposelna, pa kljub temu ne dobim nič, brat pa podoben znesek kot avtorica.
Kaj naj? Nič! Sem se sprijaznila, da sem pač “manj” vredna. No, jaz vem, da nisem, in ja, sem tudi res bolj zrela in samostojna od brata. On bo nekoč še strašno trpel.[/quote]

Tok grdo res :(( So takšni starši,vem da so. Ampak enako,jaz isto vem da bo sestra propalica na kvadrat. Vse se ji bo vrnilo. Ti se samo drži,srečno!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Glej vsega res ne moreš pikolovsko deliti, kot je nekdo rekel (kaj pa ko nekdo hitreje raste in rabi 2 superge na leto, nekoga veseli plačljiv hobi, drugega nekaj druga). Jaz se ne bi toliko sekirala ker ti gre dobro. Najbolj bi me nekako zanimalo, če bi bila jaz v težavah bi mi pomagali. Če je odgovor ja se sploh ne bi sekirala. Če je odgovor ne, se tudi ne bi sekirala bi pa bila malo zadržana in previdna, nikakor pa nesramna.

Torej, če naslednji mesec izgubita službo ali greš na troizmensko delo, bo mati pomagala z varstvom, vrtninami, kupila otrokom čevlje ko bo videla, da nimata? Bo ponudila kaj prihrankov, če vam pogori hiša?
Jasno ni nujno, saj je nejne denar, ampak če bi vedela, da lahko računam na pomoč staršev v stiski, me ne bi zanimalo, da sedaj pomagata komu drugemu.

Lahko si malo hinavska in z možem povprašata v vajinih službah in poiščeta svakinji in bratu službo. Pol boš najlepše videla, pa še enakovredni bost. Nič te ne košta, če v službi vprašaš, če rabijo novo čistilko, trgovko, učiteljico, medicinsko sestro oz. kar pača lahko.

sicer je forum res anonimen, ampak mene bi bilo sram kaj takega zapisati.
Starši ti niso nič dolžni…dolžni so te bili vzgajati in šolati in glede na to da imaš svojo družino in službo so svoje opravili, usposobili so te za življenje. komu dajejo denar res ni tvoja stvar, da pa si fouš svojemu lastnemu bratu, ki je btw še brezposeln, je pa višek nesramnosti.

Seveda je nič ne stane, zato upam, da je to naredila že zdavnaj, če ima to možnost, in to ne iz sebičnih razlogov! Ne morem verjeti, da nekomu pride na misel, da bi človek iz HINAVSKOSTI bratu in svakinji poiskal službo, zato da ne bi sam od staršev dobil manj.

Če se človek kdaj vpraša, zakaj je svet v takšnem poraznem stanju, kot je, mora res samo malo na MON, pa mu je takoj vse jasno. Ena se počuti prikrajšano, ker brezposelni brat od staršev dobi več kot ona, druga ji svetuje, naj bo hinavska in mu poišče službo. Bolano, res.

Mislim, da če bi ji naravnost povedal ne bi, tako pa bo ker bo mislila, da je s tem brata zajebala – kar bi kot zgleda tudi rada.

Seveda je nič ne stane, zato upam, da je to naredila že zdavnaj, če ima to možnost, in to ne iz sebičnih razlogov! Ne morem verjeti, da nekomu pride na misel, da bi človek iz HINAVSKOSTI bratu in svakinji poiskal službo, zato da ne bi sam od staršev dobil manj.

Če se človek kdaj vpraša, zakaj je svet v takšnem poraznem stanju, kot je, mora res samo malo na MON, pa mu je takoj vse jasno. Ena se počuti prikrajšano, ker brezposelni brat od staršev dobi več kot ona, druga ji svetuje, naj bo hinavska in mu poišče službo. Bolano, res.[/quote]

Ja, človek res ne more verjet…

Kaj pa, če bi bila situacija obratna? ti in mož brez službe? bi se ti še kako zdelo fajn, da ti starši pomagajo.

Seveda je nič ne stane, zato upam, da je to naredila že zdavnaj, če ima to možnost, in to ne iz sebičnih razlogov! Ne morem verjeti, da nekomu pride na misel, da bi človek iz HINAVSKOSTI bratu in svakinji poiskal službo, zato da ne bi sam od staršev dobil manj.

Če se človek kdaj vpraša, zakaj je svet v takšnem poraznem stanju, kot je, mora res samo malo na MON, pa mu je takoj vse jasno. Ena se počuti prikrajšano, ker brezposelni brat od staršev dobi več kot ona, druga ji svetuje, naj bo hinavska in mu poišče službo. Bolano, res.[/quote]

Ja, človek res ne more verjet…[/quote]

Še moj podpis

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Hm…jaz pa vedno nesrečna, če kdo hoče kaj meni dati – pravim, da naj pravično razdeli na vse ipd. Ampak kaj, ko je dobrota sirota (kot je že marsikdo tudi tukaj napisal). Moja naivnost pa itak očitno ne pozna meja. Eh, drekast dan danes.

Ko bosta vidva brez službe, bo pa vama dajala. Ne more obema hkrati dajat. Sicer pa, zakaj bi ti morala karkoli dat? To je njena želja, ne pa tvoja pravica. Lahko vse zapravi, če si tako zaželi. Vsak naj zase poskrbi.

je enako tudi pri nas – sestra dobiva malo tukaj, malo tam. Je zelo uspešna pri stokanju, da je brez denarja. Živi v njihovem stanovanju, brez najemnine (baje le dokler ne bo nehala z odplačevanjem kredita – to, da imam jaz kredit še 20 let pa ne pomislijo), ima službo in svoje stanovanje, ki ga oddaja… in teži staršem, da morajo oni kot najemodajalci vzdrževati stanovanje v katerem živi ona (naj ponovim: ne plačuje najemnine)
Jaz ne dobim niti “doggy bag” po nedeljskem kosilu (ona odkoraka z vrečo).
In kaj češ…. starši lahko delajo karkoli želijo s svojim denarjem. Samo zgodbic o tem kako imajo radi obe in kako obema dajejo enako pač ne poslušam več (ne vem zakaj to tako radi razlagajo ravno meni) – sem nekaj časa poslušala, zdaj pa rečem, naj potem še moj kredit plačujejo in potem utihnejo. Ko pa to razlagajo pred drugimi sorodniki (spet ne razumem zakaj starši mislijo, da morajo to govoriti drugim?), grem stran.
Dovolj sem stara, da poskrbim zase. Starši pri teh letih niso več dolžni skrbeti zame in sem samostojna. Sestra pač ni. Sem raje tu kjer sem in brez “priboljškov” od staršev, kot pa da pri 40tih ne bi mogla živeti brez ožemanja staršev. Zna pa tako prefinjeno reči in dobiti stvari, da je še meni trajalo dolgo časa, da sem dojela kako jih ožema.

Pravičnost???[/quote]

Zelo pravicno je bremeniti druge. 🙂

Pridi k nam, pri nas zmeraj kaj ostane.

Ja, človek res ne more verjet…[/quote]

Še moj podpis[/quote]
Mater ste zapele in nobena prebrala moje razlage sarkazma. To je win win – zavistnica bo mislila, da je lenuharskega brata zafrknila s službo, bratova družina bo pa cela heppy ker bo končno normalno zaživela in ne bo rabla sprejemat pomoči mame. Zavistneži namreč rabijo obratno psihologijo, saj sploh ne morejo spregledat ob normalnih argumentih

New Report

Close