Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Planet tv bo povozil konkurenco

Planet tv bo povozil konkurenco

Odkar obstaja Planet tv sploh ne prižgem drugih tv programov. Močno izstopa s programom. Mi pa gre na živce, ko je na začetku bilo toliko nevoščljivosti, privoščljivosti, Planetu so napovedovali propad, pa sedaj postaja najbolj gledan program, če pogledam za nazaj me je dobesedno sram, da sem gledal druge komercialne tv programe…

ti si najbrž eden tistih,ki rad gleda sladko življenje,zmenek na slepo in te bedarije.če te je sedaj sram,kok te bo šele čez čas,kr pišeš take he he

so ostale komercialne tv imele tok ne gledljive šove, da se mi je samo bruhalo, Planet tv ima veliko bolj realen program…

Skoraj že fiasko na Planet TV. Če za urednika vzameš Geriča, dobiš – Geriča
Bojan Požar, Ljubljana, 26.03.2014 06:00
Objavljeno: Mediji
Komentarji: 26
Ocena:
Galerija slik: 2
Odpuščanja ter napovedane kadrovske zamenjave na komercialni televiziji Planet TV. Grški lastniki in verjetno tudi Telekom Slovenije očitno poskušajo reševati – kar se še rešiti da …

Komaj dva meseca potem, ko je vodstvo komercialne televizije Planet TV zapustil takratni direktor Pavel Stanchev in je vodenje televizije prevzela dotedanja direktorica prodaje Petra Šušteršič, že prihaja do prvih “večjih” odpuščanj in kadrovskih menjav. Tako je včeraj odpoved dobil eden od treh dnevnih urednikov informativnega programa Uroš Urbanija, (kot “presežni” delavec), danes dopoldne pa je, vsaj po naših informacijah, na dnevnem redu poseben “kadrovski pogovor” z odgovornim urednikom Planet TV Rajkom Geričem, ki naj bi bila prav tako tik pred odpovedjo.
ODDAJA DANES, ŠAMPIONI SLABE GLEDANOSTI
Razlogov, zakaj naj bi morala oditi Uroš Urbanija in Rajko Gerič, naj bi bilo sicer več. Tako je slišati, da naj bi zamenjavo Urbanije plus Geriča zahteval Telekom Slovenije, prek hčerinske družbe TS Media manjšinski partner v družbi Antenna TV SL d.o.o., ki izdaja program Planet TV (večinski solastnik je grška medijska korporacija Antenna Group), ker naj bi program, ki ga delata Gerič in Urbanija, “odvračal” oglaševalce, še resnejši razlog pa naj bi bila izjemno slaba gledanost “informativnega” programa oziroma dnevno-informativne oddaje Danes, za kar je neposredno odgovoren prav Rajko Gerič. Zato je Gerič naiven, če morda potihoma računa, da se bo “rešil” samo z odpovedjo Urošu Urbaniji.
Poglejmo podrobnosti. Po podatkih agencije AGB Nielsen Media Research ima oddaj Danes v povprečju daleč najslabšo gledanost med vsemi štirimi osrednjimi informativnimi oddajami na slovenskih televizijah, Svetom na Kanalu, 24ur na Pop TV in osrednjim TV Dnevnikom na TV Slovenija.

Tukaj so podatki gledanosti za ponedeljek, 24. marca, v kategoriji 18 do 49 let:
24ur na Pop TV rejting: 10,9 delež (share) 41,7 odstotkov
Svet na Kanalu A 5,6 29,5
TV Dnevnik na TVS 3,7 15,4
Danes na Planet TV 1,7 6,0
Vir: AGB Nielsen Media Reserach

Čeprav je oddaja Danes med naštetimi oddajami res “najmlajša”, je tudi res, da primerjava gledanosti za nazaj kaže, da se gledanost oddaje Danes nikamor ne premakne, še več, v zadnjem času je njena gledanost začela celo upadati.
No, toda Rajko Gerič, tudi če bi v prihodnje “hotel” delati bolj gledane oddaje, tega – žal – ne zmore. Že na TV Slovenija, kjer je bil štiri leta celo odgovorni urednik informativnega programa TVS, je obveljal za glavnega krivca, ker je osrednji TV Dnevnik med njegovim uredniškim mandatom dokončno “izgubil bitko” za gledalce – v konkurenci z oddajo 24ur na Pop TV. Gerič se je takrat branil z dokaj tipičnimi RTV-jevskimi floskulami o kobajagi večji “kredibilnosti” svojega informativnega programa, kar sicer poskuša “prodajati” tudi na komercialni televiziji Planet TV.
Ampak boljšim poznavalcem medijev je bolj ali manj jasno: če “kupiš” Rajka Geriča, potem dobiš samo Rajka Geriča. Ali drugače, dobil si urednika, ki lahko informativno oddajo spravi največ do dveh odstotkov gledanosti.
Poleg tega se Rajko Gerič bolj kot s televizijskim programom ukvarja z obrambo svojih pozicij (tisti, ki ga bolje poznajo, pravijo, da razmišlja samo o tem), sestavni del te njegove taktike pa je angažiranje takšnega nivoja kadrov, ki ga ne morejo ogrožati. Kako je sicer mogoče, da je Gerič za enega od voditeljev osrednje informativne oddaje angažiral Marka Potrča, nekdanjega radijskega moderatorja z imidžem lokalnega estradnika, ki preprosto ne zmore podajanja informativnih vsebin. Tudi če Potrč, na primer, bere novice o tegobah ljudi na ljubljanski urgenci, to deluje smešno in skrajno neprepričljivo, poleg tega se pri Potrču vidi, da pri polovici tem, ki jih kot “talking head” prebere med oddajo Danes, ne ve točno, zakaj gre.
DOMETI GERIČ-GAJIČ-PENZEŠ
Oddaja Danes ima sicer odlično sodobno info sceno, toda oba voditeljska para, še zlasti pa novinarski prispevki, delujejo naravnost infantilno.
Vsebina posameznih oddaj, izbor tem in njihovo zaporedje pa je zelo podobno celotni programski shemi Planet TV. Ki je precej kaotična ter brez pravega “imidža” (razen – seveda – nogometnih prenosov vrhunskih evropskih ligaških tekmovanj …), in se prav vidi, da kljub velikanskim finančnim vložkom vodstvo televizije enostavno sploh ne ve, kaj hoče.
Če lastniki komercialne televizije Planet TV tega niso “pogruntali” prej, pa jim je vse to zdaj verjetno že jasno. Med drugim tudi to, da preboja, kaj šele želenega presežka v kakovosti in gledanosti z Rajkom Geričem ter programskim direktorjem Igorjem Gajičem (mimogrede, pri kreiranju programa se oba bojita lastne sence) ne morejo doseči.
Za nameček je oddajo Danes po gledanosti začela prehitevali celo 30-minutna infotainment oddaja O, ki je prav tako na sporedu vsak dan, od ponedeljka do petka ob 18.00, čeprav oddaja tako po kakovosti kot gledanosti velja za podobno veliko razočaranje. In tudi tukaj je Rajko Gerič naredil precejšnjo kadrovsko napako, ko je za urednico oddaje O pripeljal Marušo Penzeš, malo prej odstavljeno direktorico ženskih edicij na založniškem podjetju Adria Media, ki je brez vsakršnih televizijskih izkušenj.
Zato so tudi prispevki takšni kot so, povečini neatraktivni, Penzeševi je menda že “vse dol padlo,” voditeljica Špela Jereb pa kljub nizki gledanosti, pravijo, izigrava zvezdnico …
Čeprav je tudi slišati, da naj bi bila zamenjava Rajka Geriča del širšega in zelo verjetnega načrta “reševanja” Planet TV ter logične fuzije televizije s spletnim portalom Planet.Siol.net, ki je zaenkrat še v 100-odstotni lasti TS Media. Kar posledično pomeni, da bo v prihodnjih mesecih grška Antenna Group kupila še ta spletni portal. Tako že prihodnji teden v Ljubljano prihaja tudi CEO Antenne Group Theodore Kyriakou.
OD URBANIJE DO STANCHEVA, OD STA DO CME IN MTG
Uroš Urbanija je prej urednikoval na Slovenski tiskovni agenciji, pozneje pa kot odgovorni urednik multimedijskega portala javne televizijske MMC RTVSLO. Urednik je bil tudi na Planet.Siol.net. Pavel Stanchev, ki je Planet TV upravljal leto dni, se je januarja letos vrnil domov v Bolgarijo, kjer je postal direktor medijskih operacij konkurenčne ameriške medijske hiše CME, sicer lastnikov Pop TV in Kanala A.
Zanimivo je tudi, da sta Petra Šušteršič in Igor Gajič, ki trenutno kakor vodita Planet TV, prej oba delala na “propadli” televiziji TV3. Gajič je bil tudi tam programski direktor, Šušteršičeva pa direktorica prodaje, no, potem pa so se lastniki TV3, švedska medijska kompanja Modern Times Group, poslovno raje kar umaknili iz Slovenije …

Kogar koli vprašam, gleda oddajo danes, tako kot prirejate ankete, tako lahko tudi o gledanosti…

Jaz sem na Planet TV prestavila samo, ko je bil prenos smučarskih skokov iz Lahtija. Pa še takrat sem kmalu pobegnila na ORF1. Sploh ne vem kake oddaje imajo.

Očitno je Skobe zgubil potrpljenje z Urbanijo in najbrž tudi Geričem. Janševistička propaganda jim ni prinesla ratinga.

Ivan bo pa huuuud ;))

Ja, Požar se bo oglašal, sta z Geričem kar enaka tiča. Dobro se ve, kdo je Geriča in Urbanijo nastavil, in skrajni čas je bil, da so to golazen popucali s Planet TV-ja. Ker dokler sta imela ‘novice’ v rokah ona, je bilo jasno, da narod tega ne bo gledal, ker si ne pusti tako očitno prat možganov. Oddaja je res infantilna.
Zabavni program – ajde realitiji, ampak to folk pač gleda, zato to vrtijo. Me ne zanima, ne glede, kje se vrti.
So mi pa všeč nadaljevanke in tu in tam kakšen film. Imajo potencial, če se ne bodo začeli previsoko nosit kot Poptvjevci.

Ne vem no, če tekmujejo v najbolj dolgočasni dnevno-informativni oddaji, potem imajo dejansko primat. Jaz ne zdržim gledat, sori, trpim zraven, ker imam občutek, da bodo zdaj zdaj rabili kisik in infuzijo.

Gledam pa Zasebno kliniko, priznam. In če je kak dober film. Ostalih abotnosti pa ne. Pa bi jim privoščila, da se obdržijo.
Sta mi pa dobra oba voditelja Sveta na kanalu A – kot voditelja sta dobra, tudi novinarska ekipa je super! Res pravi profiji.
Gledam pa sicer Dnevnik na Slo 1, pač tradicija, verodostojnost, ve se, kaj je pomembno in kaj si zasluži večjo pozornost, odličen kader. Pop TV so mi preveč kričavi in bombastični, povedo pa nič, da o njihovi slovenščini niti ne začnem. Kr neki!

gledam le Zločinski um, aja pa Preiskovalce na delu NCSI, za ostale tračarije mi dol visi

Se povsem strinjam s tabo, napisano je res točno tako, kot je.

Ne gledam , ampak me zanima ; Kaj so res lastniki Planeta Grki in Srbi ?

In? Briga njih, kdo vodi, kaj ropotajo, kakšne serije in filme vrtijo. Njih zanima samo KEŠ! Kot vse LASTNIKE – tudi Američane, CME, pri POPTV-ju.

Programsko in siceršnje vodenje tega projekta pa pripada TS Medii in posredno tudi Telekomu.

Sem šla prav pogledat na spored, kje je ta hud program, pa vidim, da je še vedno isto kot na začetku: serije take in drugačne, občasno kak film in negledljiva informativna oddaja.

Če sem čist odkrita,slo programov ne gledamo,ker so vsi eno veliko sran*e!!!!Otroci gledajo risanke na DVDjih ali na internetu (če jih sploh),mi2 zmožem pa novičke pregledava na internetu,tv pa zares brezveze plačujemo…. 🙁 (mogoče včasih kak Discovery ali kaj temu podobno,pa še ti programi so se zadnje čase fuuul poslabšali)!!

Po katerih podatkih je najbolj gledan program? Izvajaš kakšne meritve gledanosti?

Sam nakup ene TV postaje bi morala preizkati KPK. Kako so lahko eni revni zapufani Grki kupili eno TV in kakšen interes jih je k temu vodil! Dobička ni, oglaševalcev ni, je le janševizija. A je on in njegovi vložil denar v nakup? Le od kod mu? 48

serije so ok, pa ellen itd, šovi pa poden, pa to so itak tudi na ostalih tv v večini primerov

Tudi filme imajo zelo solidne. Informativnih oddaj jaz tako ali tako ne gledam, novice prebiram na internetu. Sovi pa so zelo gledljivi, tako da je njihov program po mojem mnenju dalec bolj kvaliteten kot pri ostalih slo komercialnih tv postajah.

Najvecja katatstrofa so filmi na kanal a. Streljacina in 20 let stare policijske akademije 7 in 8. Pop tv pa fiilmske uspesnice samo ponavlja, cesa novega nismo videli ze precej casa.

Žal pač spadaš v tisti krog gledalcev, ki jim je tak program duševna hrana, tako kot nekaterim rumeni tisk in trač novice.

Tak program je program za ne preveč brihtne ljudi, žal. AMpak hvalabogu, da smo si ljudje različni, če ne bi bilo presneto dolgčas 🙂

Par dobrih nadaljevank imajo. Recimo, zdajle siba Walking dead in to celo predzadnja sezona. Fajn je pogledat tud kaj starejsega, kar se vec ne vrti na ostalih kanalih.

Bi bilo skoda, ce bi propadli.

Porocila so pa poden. Mi delujejo, kot da poberejo tiste novice, ki jih tavelka dva ne obdelata in skusajo na ta nacin zasluzit svojih 5 centov.

Druge domace proizvodnje pa pri njih ne gledam.

Hahaha, a kar Grki kot narod so kupili Planet TV? :)))))))

Ali mogoče zasebna družba – ki, ne boš verjela, ima celo profit? Oglaševalcev ni? Hja, ne vem, kaj se potem vrti po programih vsakih 15 minut.

Grem gledat DANES! Najboljši so!

New Report

Close