Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako slovenski podjetnik, ki jamra, da nima za plače

Kako slovenski podjetnik, ki jamra, da nima za plače

,še vedno lahko vzdržuje svoj zasebni življenjski standard poln audijev, bemvejev, jaht, vikendic in dragih počitnic v tujini? Kako to, da tukaj ni krize, recesije in previsokih davkov?

v bistvu sploh ne veš koliko tega je njegovega – avtomobili so lahko na leasing, bajte so pač že kupljene.
Premoženja ima mogoče veliko ampak ni nujno likvidno, da bi lahko v enem mesecu dobil denar za plače.
(razen počitnice – to se pa strinjam, da če hodi na drage dopuste, da naj se ne pritožuje)

Tega je polno. Jamrajo za umret. Vse malice brezplačne, poznam celo take, ki jim Karitas nosi hrano občasno! Delavce komaj plačajo, ampak smučajo pa v Franciji in poleti gredo na tritedenska križarjenja. Za kozlat! Pa full imajo za povedat o JS.

Če je firma d.o.o., potem on seveda nič kriv in nič dolžen, je pa zato firma v dreku, ker kredite je treba vračati, sicer te pokopljejo. Avto in poslovne prostore na koncu zasežejo.. in direktor oz. lastnik je na koncu z delavci vret na cesti. Zanj še toliko huje, ker ima verjetno visoke kredite za hišo, avto, jahto, pa navajeni so hoditi s familijo na drage dopuste in na sploh na veliko zapravljati, kar naenkrat več ne morejo. Hudo je to, verjemite mi.

Težko je enkrat, ko imaš tak standard le tega spustit. Ni prav, ni pošteno ni etično, in je grozno, da ie odrečejo delavcem plače zaradi tega ampak tako je. Pomislite kaj bi vi – ampak RES pošteno odgovorite – zmanjšali tak standard sebi ali drugim? Le malo jih je, ki bi sebe prikrajšali, takšni pač smo ljudje. Itak da obstajajo tudi ljudje, ki bi sebi najprej zmanjšali status ampak takšnih je malo. Kapo dol pred njimi res. Vsakemz je težko prodati hišo, vsakemu je težko prodati avto itd. Pustimo zdaj Jankovice in podobne, govorimo o povprečnem podjetniku. Poznam jih ogromno, pa so se popolnoma vsi spremenili, ko jim je zalaufal biznis in je denar začel pritekat. Čeprav so prej govorili da se ne bodo nikoli, pa jim ni uspevalo dolgo. Pa saj jih ne obsojam, ker ne ven kakšna bi bila jaz. Ne upam se trditi, da me ne bi denar spremenil. No, kradla sigurno ne bi na tak podel način kot nekateri, ampak govorim o spremembi mišljenja, da denarja ni nikoli dovolj, tudi ko imaš jahto in vse zgoraj zapisano. Itak, da se mi ne smilijo ker se morajo revčki luksuzu odpovedat, jih pa mogoče malo razumem.

To se dogaja predvsem zato ker Slovenija nima učinkovitega sistema-beri Dobro usposobljenih inšpekcijskih služb, ki bi bile odlično plačane in kjer bi inšpektorji osebno odgovarjali s premoženjem.


Jaz ne. Pa poznam tudi kakšnega podjetnika ki lepo skrbi za zaposlene. Res pa so že malo v letih, ampak očitno nekaterim etika, empatija ali kako bi temu rekla nekaj pomeni. Pač nso bilo vzgajani egoisti. Ne pa opravičevanje v stilu- avto za 150 jurjev ima na lizing. A potem ga ni treba plačati ali kaj?

New Report

Close