Najdi forum

Ultrazvočno razbijanje kalcinacij

Lepo pozdravljeni in hvala za odgovor že vnaprej.

Prosim za vaše mnenje.

Imam kalcinacije v desni rami (slikano z rtg) in verjetno tudi že v levi, ker so bolečine podobne.

Za desno ramo sem že nekajkrat bila na fizioterapiji v zadnjih desetih letih, in v štirih mesecih dobila dve blokadi. Stanje sedaj ni nič boljše.

Na spletnih straneh sem brala da je naslednji korak lahko ultrazvočno razbijanje kalcinacij. Kakšno je vaše mnenje o tem oz kaj bi vi svetoval kot naslednji korak?

Spoštovana,

ultrazvočno razbijanje kalcinacij je precej dolgotrajno. Zahteva več deset zdravljenj. V upoštev pride tudi razbijanje kalcinacij z udarnimi valovi. Mogoče ste mislili to? To bi lahko bil naslednji korak. Ali ste že opravila MR ali CT artrografijo?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ja, verjetno sem mislila to – razbijanje z udarnimi valovi.

Kakšen so vaše izkušnje – ali to pomaga ali celo reši problem?

Ali boli?

Ali se izvaja samo samoplačniško ali tudi na napotnico?

Ali so tbl Brufen 600 primerne za lajšanje bolečin?

Zakaj so blokade primerne in zakaj ne?

Veliko vprašanj, ker so bolečine vedno hujše.

Nisem opravila ne MR ne CT.

Zelo sem vam hvaležna za pomoč in nadaljne informacije.

Prijazen pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

Ja, verjetno sem mislila to – razbijanje z udarnimi valovi.

Kakšen so vaše izkušnje – ali to pomaga ali celo reši problem? Velikih izkušenj z udarnimi valovi nimam, saj jih ne uporabljam(o). Metoda lahko pomaga, problema pa običajno povsem ne reši.

Ali boli? Da.

Ali se izvaja samo samoplačniško ali tudi na napotnico? Kolikor vem le samoplačniško.

Ali so tbl Brufen 600 primerne za lajšanje bolečin? Da.

Zakaj so blokade primerne in zakaj ne? Imajo svoje mesto, vendar je potrebno najprej ugotoviti, kaj je narobe.

Veliko vprašanj, ker so bolečine vedno hujše.

Nisem opravila ne MR ne CT. Priporočam, da opravite bodisi CT artrografijo bodisi MR artrografijo in pridete na pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close