Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek samoplačnik RTG pljuč

samoplačnik RTG pljuč

Zanima me, če je bil kdo, ali pa če poznate koga, ki je šel samoplačniško na slikanje pljuč.

Sin ima že 4 mesece težave : povečane nadključnične bezgavke, povišani levkociti, neješčnost, izgubljanje teže, dva tedna ima suh dražeč kašelj, predvčeraj ponoči se je močno potil. Zdravnik ga pošilja na take in drugačne preiskave (k otorinolaringologu, UZ vratu, itd) in to traja že tretji mesec.
Včeraj je sin odnesel izvide k svojemu zdravniku, mu povedal za težave, ki so nastopile zadnja dva tedna, zdravnik pa je rekel le, da bo počakal še na izvid ORL zdravnika (že drugega), ki bo čez en mesec.

Bojim se, da ima sin limfom in kljub kašljanju ga zdravnik ni poslal na slikanje pljuč. Razmišljam, da bi slikanje pljuč plačala sama, pa me zanima, če moraš kljub samoplačništvu imeti tudi kakšen napotitveni dokument od svojega zdravnika.

A kdo ve? Saj bom vprašala tudi v ambulanti za pljučne bolezni, je pa dobro imeti še kakšen nasvet iz izkušnje ljudi, ki so to opravili.

Hvala!

čim manj obsevanja vama želim. drugače greš na polikliniko in po slikanju plačaš. poznam jih tudi veliko k težijo pri zdravnikih, da hočejo antibiotik za virusno obolenje, HALOOOOOOOO

Brez skrbi! Nisem ena tistih, ki bi na vsak način radi neka zdravila. Tudi sama ne uživam tablet kot bonbone (kot nekateri, kar ugotavljaš sama) in jih ne dajem niti otrokom, ker vem da imajo toliko stranskih učinkov. Se popolnoma strinjam s tabo glede tega.

Ampak sedaj me pa strašno skrbi za sina (17), ker se res bojim, da gre za limfom, zdravnik pa tem zadnjim znakom niti ne posveča preveč pozornosti.

Saj ne vem, kaj naj naredim.

Če se ne motim, za samoplačniško slikanje rabiš napotnico. Precej neumno, vem, ampak sem pred kratkim tudi sama potrebovala UZ (na katerega bi morala čakati 3 mesece) in sem se pozanimala o samoplačniškem UZ – je bila potrebna napotnica:(

Tebi, avtorica, svetujem, da se pri zdravniku ne pustiš kar tako odgnati. Moja sestra je pri 6 mesecih zbolela za meningitisom, pa je materi osebna zdravnica rekla da ima astmo. Par ur kasneje bi jo peljali v LJ, pa je danes ne bi bilo več. Pojdi k osebnemu zdravniku, ZAHTEVAJ slikanje pljuč oz. kakšne druge teste, če sumiš na tako resno obolenje. Naredi vse, kar je v tvoji moči, da bo tvoj sin resno obravnavan.

nobene napotnice ne potrebuješ, če si smpl. napotnica pomeni, da ti tisti izvajalec plača pregled

I kaj boš potem s to sliko? Nekdo (ki ima znanje) mora to sliko odčitati in osebni zdravniki ponavadi niso ravno strokovnjaki za te zadeve.

Glede na to, da RTG pljuč ni ena nedolžna zadevica, ki bi jo hodili delat samoplačniško samo zato, da se malce preveri pljuča, bi rekla, da za to rabiš napotnico, tudi če si samoplačnik. Vsaj upam, da je tako.

Jaz bi na tvojem mestu, avtorica, poklicala v društvo L & L (no, saj Kristina Modic iz tega društva je ena od moderatork tukaj gor, če prav vem) in prosila za nasvet. Mogoče boš z njihovo podporo lažje odločneje nastopila pri osebnem zdravniku, da sina pošlje na ustrezne preiskave.

rtg p.c. dobiš na cd in odčitek slike. odčitek neseš k zdravniku, ne slik

ga. Modic že nekaj časa ne odgovarja na vprašanja,vsaj kolikor sem pregledovala tisti forum. Ne vem zakaj.

Si tukaj poskusila?

http://limfom-levkemija.org/kontakt.html

Ma ja, ti forumi tukaj gor … res bi morali biti administratorji malček pozorni, kateri so v tem času že ugasnili in so samo še za številko, da boljš zgleda. Ker nekateri ljudje dejansko imajo problem in bi dejansko radi odgovor in dejansko forum odprejo z velikim upanjem, da bodo našli pomoč.

Hvala ti za ta link. Bom poskusila še tukaj, če dobim kakšen nasvet.

New Report

Close