Med.Over.Net

ABC ginekologije in porodništva

Odgovarjajo: mag. Stanko Pušenjak, dr. med., specialist ginekolog in porodničar

Vsa vprašanja v zvezi z ginekologijo in porodništvom.

mag. Stanko Pušenjak , dr. med., specialist ginekolog in porodničar

Stanko Pušenjak

Znojenje in KT

Default avatar

Diana

Spoštovani dr. Pušenjak!

Že približno mesec dni se mi pojavlja znojenje ponoči. Vendar ne vsak dan, v tem času če mi je pojavilo močno znojenje dve noči zapored, pa spet dve noči ne, pa potem spet kakšna noč, pa spet mir, potem pa se spet pojavi.... Opažam, da se tudi čez dan znojim bolj kot običajno.
Je mogoče, da je to posledica jemanja kontracepcije, saj je mi pojavlja odkar jo jemljem? Pred časom sem tudi prebolela vnetje maternice, vendar nimam več bolečin. Stara sem 32 let.
Default avatar

Stanko Pušenjak

Draga Diana,

znojenja kot stranskega učinka KT ne poznam. Če vas znojenje res moti se posvetujte še s svojim splošnim zdravnikom, saj številne bolezni lahko povzročajo v predklinični fazi samo to, pretirano, nočno znojenje. Seveda pa je to lahko tudi normalno in ni nujno, da gre za bolezen.

Moderatorji

mag. Stanko Pušenjak , dr. med., specialist ginekolog in porodničar
Stanko Pušenjak