Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prenova stanovanja

prenova stanovanja

Koliko bi približno stala prenova stanovanja 34 m2 (kopalnice – material nižji cenovni razred), brušenje parketa, menjava oken (2 okna in balkonska vrata), menjava 3 vrat.

Si mogoče falil forum? Nisi namreč na kakšnem OBNAVLJAMO ali SAM SVOJ MOJSTER ali kaj takega ….
In pa, hvala/prosim ne obstaja?

odvisno…

Računaj vrata so po 40€, še toliko za kljuke in podboje ali še malo več, pa si na 100-150€ za ena vrata, x3 je cca 400€. Vhodna vrata so tudi ene toliko. Potem 2 okna in balkonska vrata, vse skupaj cca jurja. Kopalnica cca 3 jurje, da se ama nič ne preseravaš. Parket 15€ na kvadrat. To je nekje najcenejše.

nova
Uredništvo priporoča

Kopalnica pa res ne pride tako drago. Ploščice dobiš zelo poceni, oprema tudi ni ne vem kaj, ostane edino še delo. Pretiravaš!

Računaj okrog 400 € na m2.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Ti so resno??? Potem me bo mojih 50 kvadratov stalo okrog 20000??? Ne vem, kje jih naj dobim, stanovanje pa je iz 70. let… res je potrebno obnove…

Kaj ni cenejše možnosti?

Računaš še delo, polaganje ploščic je najmanj 15€ na m2, pa kvadratov se ful hitro nabere.
Računaj še zamenjavo vodnih in električnih inštalacij, vodovodar je dražji od zlatarja.
Če dobiš najcenejše delavce in najcenejši material, ne prideš izpod 2 jurja.

Ti so resno??? Potem me bo mojih 50 kvadratov stalo okrog 20000??? Ne vem, kje jih naj dobim, stanovanje pa je iz 70. let… res je potrebno obnove…

Kaj ni cenejše možnosti?[/quote]

Ja, resno! Ni se ti treba razburjati in ne vpiti name.
400 € je za zgornji primer, za tvoj bo bližje 500 ali več, ker je potrebno zamenjati čisto vse. Za kopalnico računajte 1000 € na kvadrat, spalnica in hodnik pa sta cenejša kot 500, tako da na koncu pridete na približno tako povprečje. Razmerje med materialom in delom je okrog 1:1. Če znate kaj sami narediti, lahko račun zelo znižate. Kar NE priporočam, je iskanje najcenejših materialov in najcenejših mojstrov, ker vas zna v tem primeru stati še veliko več. Lahko kupite najcenejše ploščice za kopalnico, vendar se bodo lomile in krivile, še preden jih boste položili. Slab oziroma maščevalen vodovodar vam lahko naredi šlamparijo, po kateri boste morali še enkrat razbijati stene. No, v ceno nisem vštela še živcev, ki bodo šli ob obnavljanju…vedno se kaj zaplete in zakomplicira.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

No… da se tudi poceni, če znate (ali se naučite) sami in si imate kje izposoditi orodje. Jaz sem prenovil – nekako srednje, ker niso zamenjane instalacije) za cca 3 -4 tisoč, vendar sem skoraj vse naredil sam.

Jza bi rekla da nekje 3 do 4 jurčke. Kaj dosti manj verjetno nebo prišlo. Samo okna pa vrata so cca jurja. Ploščice dobiš sicer zelo poceni a se ti potem pri kvadraturi nabere plus seveda delo, če boš koga najela. Za brušenje parketa pa tudi kar dosti računajo. Če si mislila, da te bo vse skupaj prišlo okrog jurja lahko samo sanjaš o tem.

34 m je garsonjera. Odvisno v katerem nadstropju je. Najcenejši delavci so najboljši………..nateguni.

34 m2 pač ni garsonjera. Imaš malo zamešane pojme…

Temeljita obnova z inštalacijami pride okoli 500 evrov na kvadrat.

Še nihče, ki je za 30 kvadratov namenil proračun 3, 4 jurje, ni prišel za toliko skozi. Ne šalite se no.

Torej, za teh 34 kvadratov računaj vsaj 15 jurjev, pa boš mogoče na koncu prijetno presenečen-a, če ti bo kak jur ostal. Aja, po ko se že dela, je treba seveda obvezno zamenjat tudi cevi, dobro bi bilo obnovit tudi el, napeljavo.

55 kvadratov, kompletna renovacija z menjavo vseh instalacij in električne napeljave… Cena brez pohištva, oken in kurjave = 11.000 evrov. Pa niso bili najcenejši materiali, bi se dalo še kaj prihraniti.

Z materialom, vso opremo in najetimi mojstri bi kar rekla, da prideš na cifro, ki jo omenja MuMi. Če delate sami in če pametno izbirate material in opremo (srednje kakovosti, akcije, popusti, serijska vrata in okna), pa gre kakih 1.000 eur po prostoru. Za tvoje stanovanje torej odvisno od izbire in od vloženega lastnega dela nekje med 5 in 15 tisoč.

Smo delali v zadnjem času: serijska vrata s podbojem 80 eur, serijsko okno 200, laminat v akciji manj kot 4 evre kvadrat, vtičnice in stikala čisto navadna, bela, po 2 eur itd.

New Report

Close