Najdi forum

Železo v nosečnosti

Noseča sem 5 mesecev in pol. Na zadnjem pregledu pri ginekologinji mi je le-ta predpisala tudi železo v obliki tablet. Iz otroštva se bledo spomnim, da mi je bilo po teh tabletah zelo slabo, zato sem o tem povprašala tudi zdravnico – ginekologinjo. Povedala mi je, da me “verjetno” čakajo jutranje slabosti, ko bom tableto zaužila na prazen želodec – tako se pač to jemlje. In… zdaj sem v dilemi. Krvna slika namreč ne kaže nobenega pomanjkanja tega zelooo pomembnega elementa ŽELEZA, pa ga moram vseeno jemati. Zakaj tako? In ali ima katera izkušnje s tem? Ali je železo pomemno za otročička ali zame? Kar koli mi boste povedale, mi bo koristilo?

Hvala,
Nina.

Pozdravljena, kot ti bo razvidno iz spodaj napisanega – si deliva usodo. Sem v 24 tednu nosečnosti in mi je ravno tako ginekologinja prepisala železo. Dobila se tablete Ferrum Lek 2x dnevno med jedjo ali pa po jedi. … in jo ubogam.
Ne vem sicer katere si ti dobila, pa tudi nobene zdravstvene izobrazbe nimam, vendar menim, da zdravnica že ve zakaj je predpisala zdravilo. Da je pa železo nujno potrebno v nosečnosti, pa tako in tako piše v vsaki knjigi o nosečnosti in pripravah na porod (npr. Nega matere in otroka), kjer so opisana tudi živila, ki vsebujejo železo (mislim, da špinača, jetra,…). Zdravila, pa kljub temu jej, če si pa v dvomih, ali pa slabo prenašaš tablete, se posvetuj z zdravnikom.
Lepo nosečnost ti želim!

Zdaj sta pač dva in treba je malo misliti tudi na tistega pod tvojim srčkom.Verjami, da ti nič ne bo škodilo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav!

Tudi jaz sem jemala Ferrum Lek tablete vsako jutro, dva meseca, pa nisem cutila nobene slabosti zaradi tega. Bolj me je motila, ker dve uri po zauzitju ne smes jesti mlecnih izdelkov.
V lekarni mi je gospa svetovala, naj tableto pojem skupaj s kosckom kruha, sama pa sem ugotovila, da je se bolje s piskotom.
Vrednost zeleza pa se vseeno ni povecala. Ampak mogoce bi bila bre tablet se nizja….

LP, Vesna

New Report

Close