Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek voziček marela če-kateri?

voziček marela če-kateri?

Zdravo,

zanima me ali po vaših izkušnjah potrebujemo voziček marelo ali ne? Predvsem imam tukaj v mislih za kakšne izlete, za sprehajanje okoli Blejskega jezera npr, druge podobne poti, hoja poleti do plaže in nazaj, ipd…. v šopinge z njo ne hodimo, prav tako ne hodimo na neke sprehode, ker imamo doma ogromno prostora za gibanje in potem en čas hodi, en čas se vozi na poganjalčku en čas vleče kamion, opazuje kokoši, mačke, psa,.. pozimi sankali, sedaj nabiramo regrat……. stara bo pa 2 leti…Nimam pa občutka, kako bo potem, ko bomo spet šli kam dlje od doma in zato ne vem ali naj gledam za voziček/marelo ali ne… lani ko je bila stara eno leto je njen “voz” prišel kar prav, malo hoje malo vožnje, sploh če je bil zahtevnejši teren….

Katere marele so ok, da imajo več naklonov za spanje in pa streho?…če bi jo slučajno kupovali

hvala za vaše izkušnje

Moon Kiss, imajo še malce amortizerjev.


Ne rabiš kupovat- nima smisla. Je že toliko velika, da boš denar proč vrgla.

Zelo odvisno od otroka in vašega življenskega sloga.

Zdaj bodo vse prfektne MONe znorele, da dvoletnik ne rabi več vozička.

Če boste cel dan obrnili tako, da vozička ne boste rabili, potem je to stran vržen denar. Če pa vam bo v pomoč, da boste kdaj kam šli tudi ob urah, ko otrok drugače spi, da ga boste uporabljali, da boste na plažo spravili vse zadeve (pa ne samo tistih 5 metrov), potem se nakup seveda obrestuje.

Mi smo ga imeli, ampak smo sli v nakup prej. Ogromno nam je odnesel na letaliscih. Pa za sprehode, kjer mala ni zmogla, taveliki dve pa. Za v čakalnice, pa še bi se našlo.

Če boste šli v nakup, ne zapravi preveč. Pa glej, da bo dovolj majhen, da gre v avto.

Če že potem enega zelo poceni ali pa rabljenega. Je pa seveda odvisno tudi od vsakega otroka. Naš je pač navajen hodit, ker je v vozičku od kar je shodil, zelo malo. Marela je bila izključno za kake nakupovalne fore, da ni bežal po trgovini ali pa na morju za zvečer recimo. Drugače pešači in zdaj pri 2,5 letih ni šans, da bi bil v vozičku:)

Moje mnenje po 3 otrocih:

marele pridejo prav pri kakih ogledih večjih mest, mestnih “sprehodih” in raznih “šoping-turnejah”, za vse drugo so po mojem marele brezvezni balast, ki daje potuho staršem in otrokom! Imam tri otroke – marelo smo uporabljali v Firenzah (pa še to bolj zato, da nismo tamalega kje izgubili v gneči) in pri vseh 3 skupaj morda 5 x zvečer na morju. Je pa res, da se mi prilagajamo otrokom (in ne obratno) in nismo nikoli lazili pozno zvečer okoli, da bi nam otroci kinkali v vozičku pri 2 ali 3 letih opolnoči, kot dandanes pogosto videvam na morju. Vsi trije so, ko so shodili, hodili peš. Tudi po zahtevnejših terenih – pač počasneje ali krajši čas, a so hodili sami. Če so bili utrujeni, smo se usedli, si odpočili in šli naprej. Pri 3 letih so bili vsi trije na Uskovnici (s Pokljuke od vojašnice), v Vratih (iz Peričnika), na Planinci, na Šmarni (itak!), na Joštu, na Lipanci čez Zajavorniško planino – edino na Komno (gor!) smo namlajšega pri 3 letih del poti nesli v nahrbtniku, 5 in 7 letnik sta šla brez problema sama. Da se otroci kar naprej vozikajo po vozičkih še pri 3 letih, so največ krivi – starši!

Po mojem mnenju po 2. letu marele ne rabiš, razen če veliko letaš po mestu, šoping centrih ipd terenih, ki mnogo bolj kot trava in hrib, utrudijo noge – še odrasle, kaj šele otroške.

Jaz sem pa tista razvajena mama, ki je vozicek rabila se malo po 3 rojstnem dnevu in so vsi s prstom kazali za mano kako nesposobna mama sem.
Otroka s prvim roj dnem nisem dala v vrtec, kjer bi bil do sredi popoldneva in zato sem vse delala z njim. Ko mi je dvoletnik recimo zaspal v avtu sem ga dala v vozicek in sla v trgovino, da ga nisem prenasala na rokah. Zaradi tega ni nic manj razvit, kot ce bi ga nosila na rokah, moj hrbet mi je pa hvalezen.
Smo pa imeli vozek od zacetka do konca, nisem nobene marele dokupovala.

No, pri nas ni bil noben v vrtcu, vsi so šli direkt v 1. razred, sem imela vse 3 doma ob svojem s. p.-ju do 6. leta.

…in marelo voziček si rabila ali ne, to je bil vprašanje!

…in marelo voziček si rabila ali ne, to je bil vprašanje![/quote]

“Imam tri otroke – marelo smo uporabljali v Firenzah (pa še to bolj zato, da nismo tamalega kje izgubili v gneči) in pri vseh 3 skupaj morda 5 x zvečer na morju.”

Bom dorisala: na vsakodnevnem nivoju – NE. Za nobenega od otrok. Voziček tja do 15. mes max, potem pa ne več. Verjetno je drugače, če živiš kje v mestu in je veliko mestne hoje, pločnikov, asfalta – sklepam, ker sem sama od hoje po asfaltu tudi zelo hitro utrujena, sicer pa lahko hodim ure in ure. Ker pa avtorica piše, da tega nimajo, bi rekla da ne. Za tistih par dni morja smo si jo izposodili oz. jo zamenjali za poganjalca, enako za Firenze.

Voziček, trije otroci, Pegperego pliko. Izgleda kot marela, se zloži kot torba za golf, od rojstva do treh let. Majhnega otroka sem vozila, sredinski je stal na zadnjem delu, voziček ima takšen dodatek, najstarejši se je držal za voziček. Tako smo hodili po mestu. Vsak dan. Z njim bila po vseh nakupih. Spodaj velika vreča. En voziček preživel vse tri otroke, sedaj ga uporablja svakinja. Vreden vsakega denarja. Servis v Ljubljani, vse popravijo. Enkrat sem kupila ABC marelo, mišljen kot drugi voziček, čisti obup.

Stara leto in dva meseca pa ga ne rabimo vec. Lahko jo katera od vas poskusi spravit v vozicek pa mu poveste rezultat 🙂 Na tvojem mestu bi jo seveda kupila ce bi jo uporabljala tako kot pravis da jo bos. No ce ti finance niso problem ga seveda kupi pa bos videla. Poglej za rabljenimi na bolhi, bos dobila ceneje pa prodas naprrj ce ne uporabljas.

Definitivno voziček marela. Jaz imam tega v sredini, ima nastavljivo sedalo in naš otrok komot v njem tudi spi je pa to znamka LORELLI FIESTA, in sem zadovoljna z njim, kupila sem ga pa tukaj http://www.trgovina-teddy.si/index.php/otroska-oprema/vozicki/sportni-vozicki-marela

Bravo Topsy tole si dobro napisala! Itak da je vsak otrok različen – če ti misliš, da ga boste rabili, ga kupi, ne glede na to kar drugi pravijo, ker konec koncev ga boste vi uporabljali, ne drugi. Je pa res da pri takih stvareh je že fino pogledat za malo cenejše stvari, poglej akcije, babycenter vem da jih ima precej.

New Report

Close