Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja vprasanje glede prezivnine in sodisca

vprasanje glede prezivnine in sodisca

Pozdravljeni, pred slabim mesecem sva se z mojim odlocila, da se najine skupne poti zakljucijo, saj se nikakor vec nisva razumela. Seveda je k vsemu temu spadala tudi odlocitev glede prezivnine, obiskov pri ocetu itd.. Obiskala sva socialno delavko na centru za socialno delo, kjer smo dorekli prav vse, z mojim bivsim sva se strinjala glede vsega, visine prezivnine, izplacila itd..Socialna delavka je vse lepo pridno zapisala v odlocbo, jo sprintala v dveh izvodih. Nato je rekla, da morava sedaj se z vsem tem it na sodisce, ki mora vse to potrdit, da lahko jaz zaprosim za nov izracun otroskih dodatkov, visine vrtca in ostalega. Danes pa na dom dobim pismo iz sodisca, ki se je nanasal na datum obravnave. Poklicala sem jih in vprasala nekaj vprasanj, nakar mi med drugim gospa tam pove, da nama ni bilo treba it na sodisce, ce sva se glede vseh vprasanj dogovorila ze na centru za socialno delo. Zdaj pa me zanima, ali nama je res nujno it na sodisce, ali lahko mirne duse to izpustima ven, glede na razumevanje mojega bivsega glede vseh vprasanj, ter jaz na podlagi odlocbe Centra za socialno delo oddam vlogo za nov izracun otroskega dodatka, vrtca in ostalega?

Res ne vem, zakaj na centru za socialno delo ze na zacetku pravilno povedo kaj in kako.

Hvala za odgovor in lep dan vsem

Verjetno si narobe razumela in je na sodišču morda rekla, da vama ni bilo treba lazit na CSD. Skrbništvo, preživnina, stiki se vse ureja izključno na sodišču in popolnoma nikjer drugje, ne glede na to, kako zelo se bivša zakonca strinjata.

Na sodisce nujno morate in dokler nimate sodbe sodisca ne morete urejati na csd nic.

Hvala vama za odgovor, potem sem pa verjetno res narobe razumela vse skupaj. Zelim si pac, pa ne samo jaz, da se vse skupaj cimprej zakljuci, se najmanj si zelim hodit po sodiscu.

Ce se res razumeta, je to zgolj formalnost, ki se konca v 15 minutah. Nic groznega, ena zivljenjska izkusnja vec.

Drzi 🙂 hvala!

Pozdravljena,
kar vama je povedala že na začetku na CSD je bilo pravilno. Dogovor, ki sta ga sklenila na CSD, čigar naloga je, da pomaga pri sklepanju sporazumov, je potrebno potrditi na sodišču v nepravdnem postopku, tako da je potem zadeva izvršljiva. Vidva lahko imata dogovor iz CSD ja in dokler se ga držita je vse ok, vendar če nekdo tega dogovora ne spoštuje ga drugi za to ne more preganjati. Pa tudi upoštevanje preživnine je možno pri transferjih, le če je bila ta sodno potrjena.
lp

V takem primeru niti na CSD ni treba, se lahko sama ustno dogovorita.

New Report

Close