Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolniški list

bolniški list

Barca, verjetno mi boš znala odgovorit. Do kdaj je dolžan delavec delodajalcu prinesti bolniški list za določen mesec v letu? Npr. sedaj za februar, je dolžen prinesti do 28.2. ali do 5.3.? Ker pri nas trdijo, da je nujno da se prinese do konca meseca, drugače ne bodo upoštevali bolniše pri plači.

Pri nas je do 5. v mesecu in kolikor vem je to splosno veljavno.

Verjetno je to odvisno od tega, kdaj izplačujete plačo. V kolikor jo izplačujete 5. v mesecu, je seveda 1. v mesecu zadnji dan.

In zakaj je sploh problem ga prinesti do konca meseca?

Plače so 16. v mesecu, ja in je problem ga prinesti do konca meseca.

Plače so 16. v mesecu, ja in je problem ga prinesti do konca meseca.[/quote]

Ker?

Verjetno imate podjetniško kolektivno pogodbo. Ravnaš se po tistem kar piše v njem. Morda je mimo podjetniške pogodbe morda delodajalec izdal sklep v katerem navaja do kdaj delavec mora prinesti bolniški list.
V kolikor ni nikjer zapisano velja ZDR-zakon delovnih razmerjih, torej do 5. v mesecu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

[/quote]

In zakaj bi ti morala povedati? Bo pač težko prinesti do jutri.

Kolikor vem ni noben problem dobiti bolniški list prej, če se ve, da bo bolniška do konca meseca.

Pri nas sestra takšne bolniške liste izda že okrog 20. v mesecu. Seveda pa je odsotnost navedena do konca meseca.

Ah, nehaj komplicirat, dvigni rit in se spokaj do zdravnika ter prinesi tisti bolniški list.

Glej, ne sprašujem tega brez veze, če bi lahko brez problema prinesla bolniški list do jutri, bi ga, ne potrebujem moraliziranja ampak samo odgovor na svoje vprašanje. Pa nehajte se vtikovati v probleme drugih, če jih ne znate rešiti.

je ni doma in ne more do dr.
kaj pa veš…

Mislim, da je odvisno od obračuna plač. Nekateri morajo dostaviti do 05. v mes., nekateri do konca meseca. Kar bi pomenilo v slednjem, da bolniški list vsaj jutri pošlješ priporočeno in se šteje kot dan oddaje.

Ne morejo zahtevati pa dostavo bolniškega lista zadnji dan v mesecu, če imaš npr. zadnji dan v mesecu kontrolo in odločitev o zaključku bolniške ali nadaljevanju, saj zdravnik lahko dela tudi popoldan, ko delodajalec ne dela več. V takem primeru moraš obvestiti delodajalca, da imaš šele zadnji dan kontrolo in da pač tisti dan ne moreš dostaviti osebno bolniškega.

Načeloma zahtevajo dostavo bolniškega po zaključku bolniške v roku 3 dni.

Tovrstne stvari morate imeti zapisane v internih pravilih in si tam poglej oz. preveri, kaj točno piše. V kolikem času moraš dostaviti bolniški list ter do kdaj, če gre za zadnji dan v mesecu. Izrecno zakon ali kakšen podzakonski akt ne določa, do kdaj mora delavec prinesti bolniški list, ampak gre za notranja, interna pravila delodajalca.

je ni doma in ne more do dr.
kaj pa veš…[/quote]

Ja, mogoče je uradno na bolniški, pa uživa na morju ali v gorah :))))

Saj ni govorila o tem, da ga ne more prinesti, ampak je spraševala, do kdaj ga mora dostaviti delodajalcu.

Pa a vam je res tako težko upoštevat preprosta pravila?
Če policija zapre cesto in reče, da tam ne smete voziti, pač ne boste, ne?
Če učiteljica vašega otroka postavi pravilo, da je treba opravičila izostanka prinesti najkasneje tri dni po vrnitvi v šolo, boste to upoštevale, ne?
In če delodajalec postavi pravlo, da želi bolniške liste do konca meseca, to pač naredite. Pika.
V vsakem primeru veste, kaj bo posledica neupoštevanja postavljenih pravil.

Lej ne vem kako je pri vas, ampak tudi jaz imam šefa z bujno domišljijo. Simpl ko pasulj sem poklicala ambulanto in povedala, so mu poslali priporočeno po pošti in se je lepo štel datum pošiljanja. Nimam pojma kako bi bolniški list nosila nekam, če zaradi narave bolezni še za pregled rabim spremstvo in prevoz z medicinskim osebjem.

ja, če interna pravila zahtevajo bolniški list do konca meseca, potem ga je potrebno dostavit.

Bolniškega lista ne morem prinest, ker je moj zdravstveni karton pri komisiji, katera rešuje ali mi bo podaljšala bolniški stalež. Zdravnik nima kartona in ne more zaključit bolniške, ker še sam ne ve, ali bo bolniška s strani komisije odobrena ali zavrnjena. V kolikor je bolniška podaljšana, zdravnik na bolniški list napiše bolniška v nadaljevanju. Za podaljšanje bolniške lahko zdravnik komisiji poda predlog 5 dni prej. Preden pride pošta do tja, preden obravnavajo zadevo in pošta pride nazaj mine nekaj dni. Se dogaja da pride od komisije vse skupaj dokaj pozno nazaj, zato je iz tega razloga tudi določen maneverski prostor, torej do 5 v mesecu. Podal sem primer iz lastne izkušnje, da sem bolniški list prinesel 7 v mesecu in ne po moji krivdi. Obsojam birokracijo.
Toliko v vednost drugim avtorjem, ki ugibajo ali že kar obsodijo.
Pika tebi sem pa že povedal. Rekli so ti- NAJ TI POKAŽEJO PISMENO

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pri nas je to navedeno v pogodbi o zaposlitvi. In tam imamo zapisano, da moramo bolniške liste dostaviti do konca meseca.
Res ne razumem, zakaj je nekaterim tako težko upoštevat jasna navodila delodajalca in samo iščejo neke luknje kako bi dokazali svoj prav.

Tole pa ne drži. Zdravnik ne potrebuje kartoteke, da izda bolniški list – le zdravstveno kartico. In bolniški list se vedno izda za vsak mesec posebej, tudi v primeru dolgotrajne bolniške, se za vsak mesec posebej izda svoj bolniški list.

Ob vsem prepiranju zgoraj – vam ni jasno, da v obračunu plače ne samo pospravijo vaš bolniški list, ampak morajo točno vedeti, od kdaj do kdaj ste bile v bolniški, zakaj, ali je bila refundacija in da je tudi za vas dobro (in obzirno do ljudi, ki plače obračunavajo), da bolniški list prinesete čimprej?

Hvala Barca, sem potrebovala strokovno mnenje in ne mnenja, zakaj pa ne moreš prinesti ipd. In ne, nisem na morju, kjerkoli ipd. Sem doma, počivam in tudi sama ne bom šla do zdravnika po bolniški list…ker ne morem.
viid, hvala za odgovor.

Za druge pa, raje ne odgovarjajte na vprašanja, na katera nimate pojma, kaj bi pravilno odgovorili. Rajši idite brat knjigo ali pa kaj podobnega, ker samo smetite forum in delate kaos.

Pa, sem zrihtala situacijo, brez nekaterih vaših bednih komentarjev.

Tole pa ne drži. Zdravnik ne potrebuje kartoteke, da izda bolniški list – le zdravstveno kartico. In bolniški list se vedno izda za vsak mesec posebej, tudi v primeru dolgotrajne bolniške, se za vsak mesec posebej izda svoj bolniški list.[/quote]

Ampak, če se čaka odločbo ZZZS, lahko zdravnik izda šele po odločbi izreka bolniški list, kot je odločila komisija.

vilidov odgovor je čisto mimo. osebni zdravnik je dolžan izdat bolniški list. saj s tem bolniške ne zaključi.
tudi dejstva, kje je kartoteka (itak mora obstajati tudi kopija), ne igrajo nobene vloge.

pravilen odgovor je: dolžna si dostavit bolniški list, če imate to napisano v pravilih ali če delodajalec to od tebe zahteva. ker ga namreč rabi. ne zaradi lepšega.

New Report

Close