Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali potrebujes soglasje soseda?

Ali potrebujes soglasje soseda?

Tik ob meji bi porezali cca 5m nasajenih cipres in na to mesto licno naredili neko kovinsko konstrukcijo (kot eno pergolo) z nadstreskom (visoko cca 2m, dolgo 5m, siroko 0,6m) za zlaganje drv. Sosedova hisa je oddaljena od te meje cca 60m. Imajo zelo velik vrt. Ali bi za to konstrukcijo rabila soglasje sosedov?

Mislim, da ni potrebno, ker gre za enostavni objekt, vendar ga postavljaš na mejo.Lepo bi bilo in spodobilo bi se, o svojih namenih obvestit soseda.
Jaz osebno pa bi kljub temu pridobila soglasje.Se držim reka, da čez 7 let vse prav pride.

ne

ne[/quote]

vaju ne bi imel rad za soseda.

če bi pa sam želel postaviti neko kovinsko konstrukcijo ob sosedovii parceli, bi pa vsekakor zaprosil za soglasje.

pa ne bi je postavil tik ob meji!!!

Da ne potrebuješ soglasja lahko gradiš, postavljaš 4m od meje. Tudi, če je sosedova hiša v drugi vasi, če karikeram.
Ti bi postavljala na meji, torej potrebuješ soglasje. Pa ne pozabi to konstrukcijo prijaviti, da ti jo vrišejo, kajti, če te prijavi sosed boš imela bistveno večje stroške. To povem iz lastnih izkušenj, ker imam takooo fajn sosede.

Seveda rabiš. Pa a ni to normalno? Ne more kar vsak tik ob meji delati, kar mu paše…

ne[/quote]

vaju ne bi imel rad za soseda.

če bi pa sam želel postaviti neko kovinsko konstrukcijo ob sosedovii parceli, bi pa vsekakor zaprosil za soglasje.

pa ne bi je postavil tik ob meji!!![/quote]

jaz sem tvoja soseda dragec moj
In me boli pipa kaj ti praviš ,če je zemlja moja!!!

“Narava”
Objekt, ki s svojo dimenzijo ali s svojo senco lahko vpliva na sosedovo zemljišča, mora pridobiti soglasje soseda. Kolikšen je odmik od meje, ki ne potrebuje več soglasja, pa je stvar občinskih aktov. Ti pa se od občine do občine razlikujejo.

“mejašica”
V 21 stoletju samo bedak lahko postavi objekt na črno in še to na sosedovi meji. Če se sosed ni strinjal s tvojim veleumnim početjem to ne pomeni da je “fajn”, ampak da je neumnim sosedom dopovedal pravila igre na edini način, ki ga razumejo. S sankciajmi. Če vam je objekt tako všeč, zakaj ga niste postavili ob svoji hiši, ampak ob sosedovi meji? Vse take voluharje je treba ostro sankcionirati, da se vsaj malo spametujejo.

[/quote]

Tvoj pa razumevanje. Napisala je namreč: ”Tik ob meji bi porezali cca 5m nasajenih cipres in na to mesto ” … nasad cipres. Bo zdaj šlo?

Objekt je bil postavljen v prejšnjem stoletju, ob dejstvu, da so tudi oni imeli objekt ob meji. Jaz sem jih pustila pri miru kot oni mene. Potem pa nekega dne potrka inšpektor, ki ga je naročila tretja soseda, skregana s pol naselja. Vidiš, take imamo. 😉

vaju ne bi imel rad za soseda.

če bi pa sam želel postaviti neko kovinsko konstrukcijo ob sosedovii parceli, bi pa vsekakor zaprosil za soglasje.

pa ne bi je postavil tik ob meji!!![/quote]

jaz sem tvoja soseda dragec moj
In me boli pipa kaj ti praviš ,če je zemlja moja!!![/quote]

vem.

zato pa imaš ti boljšega soseda kot jaz:-)))

Torej bi po tej logiki rabil soglasje sosedov za drevo, ki bi ga želel posaditi bližje kot 4m od meje?
Dajte nehat pametovat in se usajat. Za to, kat navaja avtorica (visoko cca 2m, dolgo 5m, siroko 0,6m za zlaganje drv – kar si predstavljam podobno kot manjši, okrasni kozolec) pač ne potrebuje nobenega soglasja, nobenega gradbenega dovoljenja in nobenega vrisovanja.
Ne paničarite!

Torej bi po tej logiki rabil soglasje sosedov za drevo, ki bi ga želel posaditi bližje kot 4m od meje?
Dajte nehat pametovat in se usajat. Za to, kat navaja avtorica (visoko cca 2m, dolgo 5m, siroko 0,6m za zlaganje drv – kar si predstavljam podobno kot manjši, okrasni kozolec) pač ne potrebuje nobenega soglasja, nobenega gradbenega dovoljenja in nobenega vrisovanja.
Ne paničarite![/quote]

Za nadstrešek za avto vem, da mora biti odmaknjen 1,5 metra od meje.

Okoli objekta mora biti dovolj prostora, da ga lahko vzdržuje oziroma stopa vanj s svoje zemlje. Poleg tega s strehe ne sme kapljati na sosedovo zemljišče.

Vsekakor je pa za dobre medsosedske odnose zelo v redu, če sosede prej obvestiš, kaj imaš v planu, pa da oni povedo svoje mnenje.

“159951”

Še enkrat, samo zate. Pa počasi beri, besedo za besedo. Morda ti do večera uspe razumeti zapisano.

Pa dajva še enkrat lepo počasi, samo odebeljeni del. Bo šlo?

Pa dajva še enkrat lepo počasi, samo odebeljeni del. Bo šlo?[/quote]

Bo morda šlo tudi tebi, da so objekti različni? Da veljajo neki predpisi o odmiku od meje za zidane objekte, drugi za nadstreške, tretji za ograje……. in spet nekaj tretjega za to, kar misli postaviti avtorica teme – kar sploh ni objekt, ampak montažna konstrukcija za drva, kot neke vrste kozolec, ali če hočeš; kot da bi klaftre drv zložila dva metra visoko, pet metrov v dolžino in jih pokrila z valovitkami? Za to bi rabila soglasje soseda? Resno? Le da bo tukaj vogale valovitk podložila s kovinskimi profili, da bo valovitka ostala na svojem mestu tudi, ko bo drva jemala ven.
Bo šlo?
Verjamem, da ne bo šlo, ker si tipična javna uslužbenka, polna same sebe, nafilana s predpisi, brez da bi jih znala praktično uporabit.

Pa dajva še enkrat lepo počasi, samo odebeljeni del. Bo šlo?[/quote]

Bo morda šlo tudi tebi, da so objekti različni? Da veljajo neki predpisi o odmiku od meje za zidane objekte, drugi za nadstreške, tretji za ograje……. in spet nekaj tretjega za to, kar misli postaviti avtorica teme – kar sploh ni objekt, ampak montažna konstrukcija za drva, kot neke vrste kozolec, ali če hočeš; kot da bi klaftre drv zložila dva metra visoko, pet metrov v dolžino in jih pokrila z valovitkami? Za to bi rabila soglasje soseda? Resno? Le da bo tukaj vogale valovitk podložila s kovinskimi profili, da bo valovitka ostala na svojem mestu tudi, ko bo drva jemala ven.
Bo šlo?
Verjamem, da ne bo šlo, ker si tipična javna uslužbenka, polna same sebe, nafilana s predpisi, brez da bi jih znala praktično uporabit.[/quote]

Bo šlo tebi, da je skladovnica drv nekaj drugega kot objekt, montažen ali ne? Že recimo za izkopavanje temeljev, če bi res šla z objektom čisto do meje, bi luknja verjetno segala čez mejo.

Bo morda šlo tudi tebi, da so objekti različni? Da veljajo neki predpisi o odmiku od meje za zidane objekte, drugi za nadstreške, tretji za ograje……. in spet nekaj tretjega za to, kar misli postaviti avtorica teme – kar sploh ni objekt, ampak montažna konstrukcija za drva, kot neke vrste kozolec, ali če hočeš; kot da bi klaftre drv zložila dva metra visoko, pet metrov v dolžino in jih pokrila z valovitkami? Za to bi rabila soglasje soseda? Resno? Le da bo tukaj vogale valovitk podložila s kovinskimi profili, da bo valovitka ostala na svojem mestu tudi, ko bo drva jemala ven.
Bo šlo?
Verjamem, da ne bo šlo, ker si tipična javna uslužbenka, polna same sebe, nafilana s predpisi, brez da bi jih znala praktično uporabit.[/quote]

Bo šlo tebi, da je skladovnica drv nekaj drugega kot objekt, montažen ali ne? Že recimo za izkopavanje temeljev, če bi res šla z objektom čisto do meje, bi luknja verjetno segala čez mejo.[/quote]

Ženske, a ve ločite med pojmoma “postaviti nekaj NA mejo” in “postaviti nekaj OB meji” ali samo kokodakate? Mater ste pametne, da vam kar škodi. Se strinjam s tole zgoraj, mistite da ste požrle vso pamet tega sveta ker ste se naučile nekajparagrafov, uporabit jih pa ne znate. Kar se kaže vsakodnevno na vseh uradih.

Bo šlo tebi, da je skladovnica drv nekaj drugega kot objekt, montažen ali ne? Že recimo za izkopavanje temeljev, če bi res šla z objektom čisto do meje, bi luknja verjetno segala čez mejo.[/quote]

Ženske, a ve ločite med pojmoma “postaviti nekaj NA mejo” in “postaviti nekaj OB meji” ali samo kokodakate? Mater ste pametne, da vam kar škodi. Se strinjam s tole zgoraj, mistite da ste požrle vso pamet tega sveta ker ste se naučile nekajparagrafov, uporabit jih pa ne znate. Kar se kaže vsakodnevno na vseh uradih.[/quote]

No, ker si tolk usposobljen-a, definiraj izraz tik ob meji – o čemer govori avtorica. Je to en, dva, tri … cm stran od meje?
In ker ti očitno točno veš, kako se uporabljajo paragrafi, pa povej točno za ta primer, kam lahko postavi pergolo. Naj se znanje preliva, ko si že tako bister/ra, iznajdljiv-a, pameten-a in tako dalje.

Bo šlo tebi, da je skladovnica drv nekaj drugega kot objekt, montažen ali ne? Že recimo za izkopavanje temeljev, če bi res šla z objektom čisto do meje, bi luknja verjetno segala čez mejo.[/quote]

Ženske, a ve ločite med pojmoma “postaviti nekaj NA mejo” in “postaviti nekaj OB meji” ali samo kokodakate? Mater ste pametne, da vam kar škodi. Se strinjam s tole zgoraj, mistite da ste požrle vso pamet tega sveta ker ste se naučile nekajparagrafov, uporabit jih pa ne znate. Kar se kaže vsakodnevno na vseh uradih.[/quote]

sem ženska
avtor je napisal, da bi nekaj postavil tik ob mejo. ne 20 cm od meje, tik ob mejo!

ali je potrebno soglasje, je odvisno od prostorskega akta dotične občine. dokler ne veste, za katero občino gre, se lahko vsi po vrsti razpočite od silne pameti, pa ne morete dati nobenega točnega odgovora.

pri gradbenem dovoljenju pa je takole.
če bo graditelj trdil, da je to ograja, rabi gradbeno dovoljenje, če misli zadevo potegnit višje kot 2 metra.
če pa bo sosed trdil, da je to zid (nima veze iz kake konstrukcije – kovinske, lesene) pa je gradbeno dovoljenje potrebno že, če je zadeva višja od 1,5 m.

zakon pa ne predpisuje za vsako skrpucalo točno, kaj se lahko gradi. loči med ograjo, škarpo in zidom.
če pa se nočejo zafrkavat s temi zadevami, pa naj postavijo skladovnico drv brez kakršnih koli montažnih konstrukcij okoli, pokrito s polivinilom in valovitko. tudi gre.

New Report

Close