Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čedalje bolj opažam da alkohol dosti bolj uniči človeka kot droga

čedalje bolj opažam da alkohol dosti bolj uniči človeka kot droga

ne eno ne drugo ni ok ampak a je še kdo opazil kako alkohol bolj uniči človeka kot droga?
Gledam pijančke po mestu na eni strani in đankije na drugi
prvi so totalno propadli, tako fizično kot umsko, komaj se še premikajo, roke se jim tresejo, motnje govora, ravnotežja, totalno impotentni, skratka nič ni več od njih ostalo
a po drugi strani gledam đankije iz metelkove na vseh božjih substancah pa še kar solidno zgledajo, razen nekaj izjem ki so že v letih
kondicijo imajo dobro saj cele dneve laufajo naokoli, še kar lepo rejeni oz vsaj ne shirani, eni so še celo mišičasti, mentalno tudi niso toliko zjebani razen določenih težav zaradi abstinence, niso impotentni, večina jih ima normalne spolne odnose..skratka kot noč pa dan

in če med sabo primerjaš kronika ki je 20 let na alkotu in đankija ki je 20 let na drogah, je razlika kot noč pa dan
to vidim tudi pri mojem znancu ki je na drogah, tip dela in trenira in po 8 letih drogiranja ne bi mogel verjet da je đanki če ga ne bi poznal
zanimivo predvsem iz medicinskega vidika

Kako veš vse to glede impotence/spolnih odnosov? Iz prve roke?

Alkohol je trda droga.
In vsaka zloraba prinese posledice.

To je naravna posledica alkholizma, poleg psihičnih in nevroloških motenj, ki jih zloraba alkohola povzroča.


poznam kar precej đankijev in vsi imajo partnerje in redne spolne odnose. Za to vedet ti ni treba glih osebnih izkušenj
poleg tega je večina kar urejenih in higienskih ljudi, za vsaj polovico ne bi nikdar pogruntal da so na drogah
po drugi strani pa nisem še slišal za kronika ki je zmožen imet spolni odnos

če izuzamemo 2 drogi ki pri nas k sreči še niso tako popularnei in sicer metamfetamin po katerem ti zgnijejo zobje v nekaj mesecih in krokodil po katerem itak cel zgniješ v nekaj mesecih, je zagotovo dejstvo da je ni droge ki bi človeka tako fizično in mentalno uničila kot alkohol
razlika je le v tem da pri alkoholu odvisnost nastopi šele po mesecih ali celo letu rednega pitja, pri drogah pa takoj

Daj ne nakladaj. Bi te rada peljala med take, 20-letne uživalce trdih drog, pa da te vidim, kaj bi poče/a v njihovi bližini.
Trobezljal o njihovi kondiciji in pokončnih tičih, gotovo ne bi!
Pravzaprav bi zelo težko našla nekoga, ki že 20 let uživa trde droge.
Sploh pa ne vem, kaj hočeš povedati? Kaj te moti? Metadonska terapija, mogoče?

In tebi je tole zanimivo “z medicinskega vidika”- kot da bi vedel, kaj to sploh je?…..
V resnici gledaš na vse skupaj z vidika nekega pametnjakoviča, ki se spusti v pametovanje v vse, kar mu pade tisti hip na njegovo omejeno pamet….

https://www.google.ca/search?q=krokodil+drug+photos&rlz=1C1GGGE_enCA433CA445&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=IvwMU-mjIKHh2AWg-oHwAg&ved=0CCgQsAQ&biw=683&bih=412


uf v čem si se pa ti prepoznala da si tako skočila v luft, maš doma pijančka mogoče?
še ena taka strahopetna zafrustriranka ki ji ta forum služi kot ventil za sproščanje frustracij iz reale kjer si najbrž ena pohlevna strahopetna ovčka katero vsi teptajo..
že 100x videno
tole kar sem napisal 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drži, so dejstva in ne le moje mnenje, to ti bo potrdil marsikakšen zdravnik
in đankijev ki imajo za sabo 20-letni staž fiksanja je malo morje, očitno nimaš 3 čiste kaj sploh govoriš
nekdo je začel z horsom ko je bil star 20 let, leta 1990 pa se fiksa še danes ko je star že 54 let
takih je na stotine
pa ne pametuj


v lj je 56 đankurjev starejših od 50 let ki se ga še butajo. poleg tega mi najdi klošarja ki bo sposoben na dan prehodit pol ljubljane
najdi mi klošarja ki je sposoben fizično delat
pojma nimaš kaj blebetaš trapa zahojena
pa umakn tisto tvojo fejk fotko dol k sploh ni tvoja

Nobenega “pijančka” nimam. Pa ne se trudit pisati pod različnimi nicki;))

Glede na to, da je tole temo odprl isti, ki odpira še marsikatere druge podrekane teme, lahko sklepam, da gre vrlim vojščakom na jetra tudi vse, kar se tiče zdravljenja alkoholizma v državi? Mogoče centri za zdravljenje odvisnosti? Ne vem.

Bla, bla, bla, bla. Ti, ki tako lapaš, pridi v Stigmo in boš lahko videl v živo, kako to gre. Kakšni so odvisniki po 20-letnem jemanju heroina. Če sploh so.

Aja, ne, ti samo tule gor lapaš in otresaš svoje gobezdalo….. Daj, skozlaj se, bo jutri mogoče žena dobila manj batin. Jih zanjo vitrualno sprejmem jaz.

Kar začni…..

je k nam prišlo dosti heroina iz makedonije, takrat pa folk še niti ni vedel da stvar tako hitro zasvaja in zato je takrat nastalo kar precej đankijev ki so še danes “aktivni”
ni nobena redkost đanki z 20 leti staža
samo danes je heroin na ulicah tako zasvinjan da ga je le še kakih 10, 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako da danes sploh ni več đankijev ampak so politoksiki in tabletomani
je pa dejstvo da so manj uničeni od pijancev


kako si pogumna preko tipkovnice kajne? Bi si mi to upala rečt v faco? Lahko se dobiva jutri v stigmi? Sam kaj ko si eno prestrašeno bitje ki si upa le prek tipkovnice
v življenju sem imel priliko spoznat precej odvisnikov zato vem in vidim kako zadeve fukcionirajo in kaj na telesu pušča več posledic
prav nasprotno, zagovarjam metadonsko terapijo, še bolj kot substitol in subotex, a le kot detoksikacijo 21 dni, ne pa kot vzdrževanje kjer prideš z dežja pod kap in končaš na 15ml za naslednjih 10, 20 let
in če se spustiva v eno večerno debato o farmakologiji psihotropnih snovi, pogoriš v prvi minuti ker si eno strahopetno omejeno bitje
pa nisem odprl nobene druge teme kar vprašaj administratorja

PS, ponudba za srečanje v živo še velja, da vidimo koliko si pogumna kaj v živo
aja bo spet 1001 izgovor, saj vem

To NI res!

Najdi mi nekoga, brez premorov jemlje heroin 20 let, in živi na cesti? Najdi!


kaj ima to veze s tem da živi na cesti sicer ne vem a bi si mislil da veš da na heroinu ni skoraj nihče več zadnja 4 leta saj je kakovost tako slaba da pri veliki sreči morda naletiš na 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čistost. Torej ni nihče zadet od tega zato raje posegajo po tabletah in heptanonu
Razen seveda če imaš srečo in dobro povezavo kjer dobiš malo boljši heroin
Dandanes 1ml metadona zadane bolj kot 1gram tega “heroina” zato po njem le še malokdo in občasno posega


kaj ima to veze s tem da živi na cesti sicer ne vem a bi si mislil da veš da na heroinu ni skoraj nihče več zadnja 4 leta saj je kakovost tako slaba da pri veliki sreči morda naletiš na 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čistost. Torej ni nihče zadet od tega zato raje posegajo po tabletah in heptanonu
Razen seveda če imaš srečo in dobro povezavo kjer dobiš malo boljši heroin
Dandanes 1ml metadona zadane bolj kot 1gram tega “heroina” zato po njem le še malokdo in občasno posega[/quote]
bistvo teme je da še zdaleč niso vsi đankiji takšne propalice z zgnitimi zobmi, shirani in okuženi z HPC kot jih vidiš za obzidjem na metelkovi
po metadon se pripeljejo takšni za katere bi bila šokirana če bi zvedela da so odvisniki.

Vem, kaj je bistvo teme. Sem prebrala prvi post.

In ne, ni res, kar trdiš. Preprosto NI res. Pa se ne mislim več tule kregati s tabo, niti ti dokazovati, da natolcuješ – tisti, ki imajo opravka z đankiji, vedo, kako je v resnici z njimi. Povprečno po 7. letih intravenoznega uživanja se gredo prvič zdravit. In takrat so že uničeni. Zobovje, kosti, organi. Osebno ne poznam đankija, ki bi bil brez proteze v goflji ( vkolikor seveda izhaja iz dovolj premožne družine, ki mu umetno gofljo omogoči). Next…. fizična kondicija je na nuli. Ledvica, jetra, kosti… Da se ne opazi? Koga ti farbaš?

Glej, ne vem, kaj je namen tvojega posta, ampak si udaril mimo. Vedno se bo našel kdo, ki bo takšnim bedakom nastavil ogledalo in jim povedal, kako zadeve v resnici stojijo.

Predvidevam pa, da ta tema sodi k vašim natolcevanjem o Tini Maze, čefurjih, socialnih transferjih, … nasploh k temam, ki jih morate odpirati?

res hvala ti frigg da si mi zjebala temo da zdaj noče nihče več komentirat in povedat svoje mnenje in opažanje tega na kulturen način
iz nekega nerazumljivega in bebavega gneva ki tiči v tebi si pokozlala tole temo
poleg tega se vtikaš v zadeve o katerih več kot očitno nimaš niti najmanjšega pojma, ne veš ne kaj je bistvo, prednost in slabost metadonske krize, ne na čem so današnji đankiji, niti očitno nimaš pojma o alkoholizmu in njegovem zdravljenju
svoje mnenje o tem si si ustavrila na podlagi nekaj zdelanih sirotinj iz stigme in zdaj misliš da vsak odvisnik izgleda tako kot tistih 10, 15 v stigmi
nimaš niti pojma o škodljivih vplivih droge ali alkohola na organizem in psiho pa greš kljub temu kozlat v to temo
ravno zaradi takih bebcev kot si ti in tebi podobni ta forum postaja čedalje bolj neprijeten saj tebi podobni uničijo vsako temo ki bi se lahko razvila v zanimivo debato
in kaj si dosegla s tem? Le to da se je tema spremenila v eno samo kreganje in brezveznišno prepucavanje in tako odvrnila vsakega kulturnega uporabnika od tega da bi sodeloval v njej
še dobro da imate takšni kot si ti, strahopetni zafrustriranci en virtualni ventil kjer lahko brez posledic izbljuvate vaš gnev ki se vam je nabral v realnem življenju
kajne?
pa lahko noč in uživaj v svojem gnevu še naprej

Priznam, ne maram alkoholikov, vendar narkomane še veliko manj. Svoje igle odmetavajo tudi na mestih, kjer se velikokrat igrajo otroci in so skrajno neodgovorni, povrh vsega pa še nasilni, saj največkrat z nasiljem pridejo do denarja za droge.

Vidim, da je narkomanov vedno več in ti s to temo definitivno ne delaš koristi s tem, ko praviš, da je z alkoholom huje, kot z drogami. Očitno se ti tvoji prijatelji le toliko ne drogirajo, kot si misliš. Kdor redno (redno!) uživa drogo, se mu pozna, pa če še tako poskuša skriti.

Obsojam tako alkoholike, kot tudi narkomane. Nobenemu v življenju ni z rožicami postlano. Vsak nosi v življenju “svoj križ” in problemi niso upravičen izgovor za zlorabo drog.

Konec koncev sem tudi jaz v stiski, pa sem zaposlen, pa ne grem zato pit ali kadit marihuane, snifat kokaina ali si vbrizgavat heroin. Obsojam pa tudi tebe, ker narkomane več kot očitno ščitiš.


popravek, mislil sem metadonske terapije, ne pa krize:)
no tole kar si zdaj povedala bi lahko tudi že prej, na tak način kot zdaj, malo bolj kulturen

ja res je, od zobovja do ledvic in jeter vse to droge uničujejo ampak predvsem populacijo ki živi v revščini in naulici
đankiji ki so finančno preskrbljeni in zdravstveno ozaveščeni, nikdar ne bodo zboleli za hepatitisom c, vedno bodo uživali kvalitetnejše droge, uporabljali sterilen pribor, imeli redne zdravniške kontrole itd
to so đankiji za katere javnost ne ve, ker se ne klatijo po ulicah
in so kljub dolgoletnemu uživanju drog precej zdravi, saj če nimajo okužb in hepatitisa c lahko zelo dolgo ostanejo zdravi, imajo normaln apetit in vse ostalo
droge same po sebi sploh niso škodljive, vsaj polsintetične ne, škodljiva je njihova nesterilna uporaba in balastne primesi v njej

Miško, če sem ti uničila tvoj hvalospev drogi, se opravičujem.

Sem pa imela preveč opravka s takšnimi, ki jih je droga razjedla, je treba novo nogo naredit, pa kakšno žilo potegnit, pa kakšne tablete za pritisk v možgančkih dat…pa nove zobke… Tako gre to v resnici pri đankijih, veš. Moli, da ne bo tvoj froc nekoč v takem zosu….

Ja, vem, da nisi v resnici NIKOLI poznal NIKOGAR, ki živi življenje narkomana, si pa prekleto pameten tule gor pri odpiranju tem…. Zakaj si izbral danes TO temo, bomo videli kmalu. Najbrž bodo vaši škrici predlagali zmanjšanje sredstev za zdravljenje v komunah, bolnicah….bomo videli.

Pa lahko noč in ne zameri, ker sem te nasadila.


heroin in kokain je zagotova smrt? daj ne bluzi no, smrt v kakšnem primeru? le v primeru Overdosa morda
poosebljaš tipično slovensko mentaliteto toleriranja alkohola
pa veš zakaj bolj sprejemaš alkohol kot droge? ker je legalen, droge pa ne torej se nočeš inkriminirat, samo to je razlog ki pa je zelo dvorezen
ne zagovarjam drog ampak ne boš verjel da je heroin sam po sebi (če izuzamemo balastne primesi ki jih miksajo vanj dilerji in nesterilno injiciranje) ena najmanj škodljivih drog na svetu. težko verjameš kajne? pobrskaj malo na netu
heroin je polsintetični narkotik, produkt morfija ki ni nič drugačen od morfija v ampulah ki ga dobiš v žilo proti hudim bolečinam pri kakšni prometni nesreči recimo. Le malo močnejši je
problem je le ker tako hitro zasvoji, torej odvisnost, posledična inkriminacija, kazniva dejanja in morebitna nesterilna uporaba
heroin sam po sebi pa ima same pozitivne učinke če odvzamemo zapeko
prav tako kokain
problem teh zadev je fizična in psihična zasvojenost ki nastopi zelo hitro, vsaj pri heroinu
in statut ilegalne droge in zato so ti 2 drogi tako osovraženi, alkohol pa kljub vsemu tako toleriran pa čeprav iz človeka v nekaj letih naredi totalnega zombija, nepokretnega impotentneža
to razmišljanje je zelo dvolično kajti če bi bil kokain in heroin legalen bi ga tudi tolerirali tako kot alkohol, ker pa ni pa se nočete z uporabo inkriminirati in stigmatizirati
samo tu tiči razlog

Miško, če sem ti uničila tvoj hvalospev drogi, se opravičujem.

Sem pa imela preveč opravka s takšnimi, ki jih je droga razjedla, je treba novo nogo naredit, pa kakšno žilo potegnit, pa kakšne tablete za pritisk v možgančkih dat…pa nove zobke… Tako gre to v resnici pri đankijih, veš. Moli, da ne bo tvoj froc nekoč v takem zosu….

Ja, vem, da nisi v resnici NIKOLI poznal NIKOGAR, ki živi življenje narkomana, si pa prekleto pameten tule gor pri odpiranju tem…. Zakaj si izbral danes TO temo, bomo videli kmalu. Najbrž bodo vaši škrici predlagali zmanjšanje sredstev za zdravljenje v komunah, bolnicah….bomo videli.

Pa lahko noč in ne zameri, ker sem te nasadila.[/quote]

Križana gora prav zanima me kdo je ta oseba Frigg .A je to moški ali ženska????ubitačna negativna energija,ki še je v življenju nisem doživel

Miško, če sem ti uničila tvoj hvalospev drogi, se opravičujem.

Sem pa imela preveč opravka s takšnimi, ki jih je droga razjedla, je treba novo nogo naredit, pa kakšno žilo potegnit, pa kakšne tablete za pritisk v možgančkih dat…pa nove zobke… Tako gre to v resnici pri đankijih, veš. Moli, da ne bo tvoj froc nekoč v takem zosu….

Ja, vem, da nisi v resnici NIKOLI poznal NIKOGAR, ki živi življenje narkomana, si pa prekleto pameten tule gor pri odpiranju tem…. Zakaj si izbral danes TO temo, bomo videli kmalu. Najbrž bodo vaši škrici predlagali zmanjšanje sredstev za zdravljenje v komunah, bolnicah….bomo videli.

Pa lahko noč in ne zameri, ker sem te nasadila.[/quote]
v življenju poznam več narkomanov kot marsikdo zato ne sodi
tisto o boleznih je sicer res ampak ne misli da to velja za vse odvisnike
prav tako ne veš kaj dosti o dejanskih farmakoloških lastnosti psihotropnih snovi na listi FBF
pa če kdo podpira komune sem to jaz, prav tako sem eden od manjšine ki zagovarja metadonsko terapijo (večina jih je namreč besno proti- sicer pa komu mar) a menim da se je pri nas lotevamo napačno, 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih je namreč leta in leta na vzdrževanju, namesto da bi ga uporabili le za hitro detoksikacijo

Miško, če sem ti uničila tvoj hvalospev drogi, se opravičujem.

Sem pa imela preveč opravka s takšnimi, ki jih je droga razjedla, je treba novo nogo naredit, pa kakšno žilo potegnit, pa kakšne tablete za pritisk v možgančkih dat…pa nove zobke… Tako gre to v resnici pri đankijih, veš. Moli, da ne bo tvoj froc nekoč v takem zosu….

Ja, vem, da nisi v resnici NIKOLI poznal NIKOGAR, ki živi življenje narkomana, si pa prekleto pameten tule gor pri odpiranju tem…. Zakaj si izbral danes TO temo, bomo videli kmalu. Najbrž bodo vaši škrici predlagali zmanjšanje sredstev za zdravljenje v komunah, bolnicah….bomo videli.

Pa lahko noč in ne zameri, ker sem te nasadila.[/quote]

Križana gora prav zanima me kdo je ta oseba Frigg .A je to moški ali ženska????ubitačna negativna energija,ki še je v življenju nisem doživel[/quote]

Tvoja nočna mora.
In bodi vesel, da samo to. Se pa držim fizičnega kontakta, in dajem tisto, kar prejemam. Nočko.

New Report

Close