Starševski čvek

So kondomi dovolj?

Default avatar
Eno povsem resno vprašanje...oz. kaj uporabljate vsi vi kot kontracepcijo, ki ste recimo v stalnih zvezah? Čeprav me v bistvi vi ne zanimate, zanima me bolj s tega stališča, ker predvidevam, da tisti v stalnih zvezah mogoče ne marate non-stop goltati kt - s čim se potem zaščitite pred nosečnostjo, pa da ste ziher, neobremenjeni in sproščeni, da ne bo kaj 'ratalo'?
Sicer sem zaenkrat solo pa razmišljam - ker sem pač proti kt (iz zdr. razlogov) - s čim bi se zaščitila, da bi bilo res sigurno? Vem, da 100% zaščite ni, pa vendar, so kondomi dovolj? Ker nosečnosti si zdaj res ne morem privoščiti. Pa brez moraliziranja, prosim, le nasvet želim.
Default avatar
Kondomi so povsem dovolj.
Default avatar
vem, pa ne znam povedat. Neki vaginalni obroček ali ji nekaj zašijejo.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
Ne zaupmam kondomu :)) Drugače pa imam maternični vložek. Priporočljiv pa je za tiste, ki ne nameravajo več zanositi...
Če hočeš varno zaščito, kolikor je pač mogoče, bo treba kar tabletke za nekaj let.
Default avatar
Midva sva se sicer šla metodo varnih dni, ampak meni je bilo to psihično res grozno, ker nimam vedno očitne ovulacije.
Kondom je meni zakon! Tako da kombinirava - v varnih dnevih pred menstruacijo sva brez zaščite, že proti koncu menstruacije pa začneva spet s kondomom. Nikoli še nisva imela kakšne nezgode s kondomom.
Default avatar
kondomi so zakon je napisal/a:
Kdaj pa so zares varni dnevi? Po moje nikoli. Ovulacijo sicer vem, kdaj imam, jo čutim, ampak najbrž se kaj lahko zgodi kadarkoli, saj ne veš. Je imel že kdo kdaj kakšno nebodigatreba izkušnjo s kondomom (zanositev)? Kaj na splošno predlagajo ginekologi - da so kondomi dovolj za preprečitev nosečnosti?
Tudi mene psihično to že od nekdaj ubija, nikoli se nisem mogla povsem sprostit.
Default avatar
dejzi01 je napisal/a:
pri pravilni uporabi so kondomi dovolj. nobena kontracepcija pa ni 100%, ne kondomi, ne tabletke, niti sterilizacija ni.
Default avatar
Moja gina pravi, da so kondomi zanesljivi, če jih uporabljaš :) Če jih imaš samo v nočni omarici, so seveda precej manj zanesljivi. Tabletke so bolj komot za moške, ker zadevajo izključno ženske in so v celoti njihova odgovornost in nadloga. Slaba stran kondomov je edino cena.

Če imaš redno menstruacijo in ovulacijo, potem so varni dnevi pred menstruacijo in prve dneve menstruacije. Pred menstruacijo se sluznica v maternici že pripravlja na luščenje in takrat težko pride do zanositve, tudi če bi slučajno imela še eno ovulacijo ali kaj podobnega. Če tej metodi ne zaupaš, pa pač ves čas uporabljaš kondome.
Default avatar
Že 18 let samo kondome.
Default avatar
kondomi so zakon je napisal/a:
no, jaz pa poznam eno, ki je zanosila pred menstruacijo. pred kratkim je rodila petega otroka, tale peti je produkt zanašanja na varne dneve pred m.
Default avatar
pred menstro12 je napisal/a:
Kar se teh ekstremov tiče, lahko verjameš samo sebi. Kolikokrat tukaj gor preberem, da je počil kondom. Če bi se to res dogajalo tolikokrat, kot ljudje to rečejo ali napišejo, bi bila njihova zanesljivost precej manjša. Enako pri tabletkah težko oz. nemogoče ocenimo, ali je zanositev posledica šlamparije pri jemanju ali so dejansko tabletke zatajile, saj marsikatera ženska ne bo priznala za živo glavo ne, da kak dan tablete tudi ni vzela.

Varne metode jaz osebno ne propagiram ravno zato, ker zahteva veliko samodiscipline. Torej da že pet dni pred plodnimi 24 urami nimaš spolnih odnosov s penetracijo. Vsaka penetracija namreč pomeni možnost zanositve, tudi če ni izliva.
Če ženska trdi, da je zanosila dan ali dva pred menstruacijo, je medicinski fenomen, ki bi ga morali posebej omenjati v medicinski literaturi. Predvidevam, da je ne. Zato tudi precej zanesljivo predvidevam, da je zanosila kar lepo med ovulacijo.

To je ista fora kot na faksu, ko so se eni bahali, da niso nič študirali in na izpitu dobili 9 ali 10. Ne me hecat.
Default avatar
Kondomi so tudi pri nas doma. Ker niti jaz niti mož nočeva, da se filam s hormoni. Se pa ne grem varnih dnevov nikoli, ker so vsi otroci nastali že prvič, ko sva si zamislila, da bi jih imela.
Default avatar
Namesto , da se peljem do konca stopim na Brezovici dol :)
Default avatar
Stalna veza že 9 let in uporabljam samo kt. V vseh 10ih letih nevem, če sem vsega skupaj 5krat s kondomom. V drugem letniku srednje šole sem šla h ginekologu po tabletke in jih imam še vedno. Ni šans, da bi še kdaj s kondomom, ker mi je brezveze.
Default avatar
Približno pol leta imam mireno, prej sva se šla pa metodo umika (10 let).