Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Izpolnil sem peticijo- energetska izkaznica

Default avatar

vilid

Zna morda kdo link na čvek prilepit in se pridružit peticiji. To sem dobil po mailu in sem kopiral.

Subject: Energetska izkaznica: ne želimo plačevati nesmiselnih predlogov

zps_color_l_mali

.

1

Energetska izkaznica: sporočite vladi, da potrošniki nismo in ne želimo biti le nemi plačniki neracionalnih, nesmislenih predlogov!

Zahtevamo spremembe Energetskega zakona v delu, ki se nanaša na energetsko izkaznico. Se strinjate z našimi zahtevami? Podpišite peticijo! S podpisom sporočate vladi, da potrošniki nismo in ne želimo biti le nemi plačniki neracionalnih, nesmislenih predlogov!

Oddajte svoj glas in podpišite peticijo ->

Zakaj predlagamo spremembe?
1. Ker predlagani način za nas, potrošnike pomeni le nov, dodaten strošek.
2. Ker predlagani način lastnikom ne daje druge izbire, kot da izkaznice naročijo pri zelo dragih strokovnjakih, čeprav gre le za vnos podatkov, ki jih moramo posredovati sami lastniki stavbe.
3. Zato ker želimo, da potrošniki imate izbiro (izbira med merjena energetska izkaznica, če njen izračun temelji na podatkih o dejanski porabi energije ali kot računske energetska izkaznica, če njen izračun temelji na podatkih o energetski učinkovitosti stavbe).

energijska izkaznica stavbe3

Pripravili smo konstruktiven predlog sprememb, ki upoštevajo potrošnike in hkrati zahteve direktive glede izdajanja energetskih izkaznic. Predlogi se izognejo tudi dodatnim obremenitvam državnega proračuna z vzpostavljanjem novih evidenc in izdajanjem novih odločb.

Preberite: Celoten predlog, ki smo ga pripravili skupaj z odvetnikom Janezom Tekavcem.

Hvala za podporo, za vaš glas!

Preberite tudi:

Energetska izkaznica - nov nepotreben strošek za potrošnike

To elektronsko sporočilo ste prejeli kot naš član, sodelujoči v projektu, komisiji, kot naročnik ZDUS plus ali ste se v preteklosti že obrnili na nas. V kolikor ne želite več prejemati e-novic ZDUS, mi to sporočite na: [email protected]
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

whitecow

ti a misliš da bodo oni beb**, pardon elita republike slovenije te zadeve razumeli? odkar so podrli oni dve leseni baraki, ker s eji hmenda ni dalo legalizirat, jim ne zaupam....

oz se bojim da bo trud zaman.

Uapm da ti/vam uspe

evropa-evropa

To so evropske zahteve in temu se ne bomo izognili.
Default avatar

vilid

evropa-evropa je napisal/a:
vem ja, kar evropa reče je bog i batina. Znižamo lahko ceno stroška, katera je sedaj nesramno draga v primerjavi z drugimi državami. Se mi zdi ta izkaznica kot kot tiste nalepke na šajbah na avtomobilov, katere nam niso ničemer služile, služile in zaslužili so tisti ki so izumili, kako nam zakonsko dnar pobrali in eden se je fejst smejal.

Default avatar

whitecow

vilid je napisal/a:
vem ja, kar evropa reče je bog i batina. Znižamo lahko ceno stroška, katera je sedaj nesramno draga v primerjavi z drugimi državami. Se mi zdi ta izkaznica kot kot tiste nalepke na šajbah na avtomobilov, katere nam niso ničemer služile, služile in zaslužili so tisti ki so izumili, kako nam zakonsko dnar pobrali in eden se je fejst smejal.
papoglejmo drug vidik ja EU, .. Bruselj je tud zahteval da se namestijo delilniki toplote.Nemci jih niti na vse lokacije niso namestili in so prenehali z njihovo vgradnjo, ker je totalno nesmiselna. Dnar bodo raje zagonili v obnovo kotlovnic, obnovo sistemov ogrevanja, toplotno izolacijo stavb....

Mislim, da bi se tud tole neumnost dalo vsaj omejiti, če ne celo likvidirati

vilid

whitecow je napisal/a:
vilid je napisal/a:
papoglejmo drug vidik ja EU, .. Bruselj je tud zahteval da se namestijo delilniki toplote.Nemci jih niti na vse lokacije niso namestili in so prenehali z njihovo vgradnjo, ker je totalno nesmiselna. Dnar bodo raje zagonili v obnovo kotlovnic, obnovo sistemov ogrevanja, toplotno izolacijo stavb....

tega o delilnikih v nemčiji nisem vedel. Vedno so govorili, da nemci to prakso upoštevajo in da so zadovoljni. Očitno če je temu tako, nas mediji futrajo z informacijami po njihovi meri.

Default avatar

whitecow

vilid je napisal/a:
whitecow je napisal/a:
vilid je napisal/a:

tega o delilnikih v nemčiji nisem vedel. Vedno so govorili, da nemci to prakso upoštevajo in da so zadovoljni. Očitno če je temu tako, nas mediji futrajo z informacijami po njihovi meri.
mislim da sem tole prebral na enem izned spletnih časopisov... ja valja naši kaj takega ne bi podprli, ker je preveč dobička od merjenaj toplote.... pa čeprav ti je cel kup ven uide in podobno

saj se spomniš teme izpred parih tednov ko so pisali da bo energetika ljubljana podražila svoje storitve da bodo mel dovolj dobička, da bodo lahko puf vzel za obnovo kotlovnce, eker bodo menda na plin šli....majstr tist bo šele pestro

Rok-1

Evropske zahteve... ne zahtevajo takšnega postopka, niti cene.. Poglej kako so uredili drugje - je bistveno ceneje kot pri nas.
Default avatar

Dec

Pa ne pozabite na utripajočo zeleno luč na semaforju, piz.a ampak v avstriji še kar utripa.
Default avatar

Paco Moralles

Ene 3 - 4 peticije na dan mi pošljejo na mail, kao rešili bomo svet, država nas pa še kar lupi!
Ukrajinski model bo treba uporabiti, brez peticij!!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

stanovalkaa

V Avstriji lahko naročiš osnovno izkaznico po netu za par deset evrov in je stvar rešena. Za celo študijo pa pač plačaš več, ampak še vedno ne toliko, kot boš pri nas dal za eno samo samcato stanovanje.

Pri nas smo vedno bolj papeški od papeža. Veliko nas vse te podatke o prehodnosti in predvideni energetski porabi in vse ostale zahtevane parametre prepiše iz gradbenega dovoljenja, lastniki stanovanj pa iz tehničnega popisa. In za to boš potem moral dati od 300 do 500 evrov? Za en pildek, za katerega bo pooblaščena firma porabila pet minut? Koliko je nekdo nekomu dal podkupnine za takšno ureditev?
Default avatar

Če moramo EU vse ubogati, naj nam dajo še evropske plače!!!

Očitno smo si leta 2004 podpisali smrtno obsodbo. Dandanes je tudi 1.000,00 EUR neto in več veliko premajhna plača glede na to, kakšni so stroški. Jaz imam še nižjo in moram priznati, da spadam med revne, četudi imam trenutno še službo. Kako bomo plačevali še dodatne davke, ko smo že tako obremenjeni, ne vem. Vem, energetska izkaznica ni davek, pa vendar je izdatek na vsakih 10 let, saj bo veljavna le 10 let oziroma do tistega trenutka, ko se na bloku opravijo kaka adaptacijska dela, ki bodo energijske vrednosti spremenila.

Groza. Razočaran sem. Ne vem, zakaj nimamo še istih plač. A zato pa nas Evropa nič ne krega, ker imamo trikrat nižje plače od npr. Nemcev in Avstrijcev???
Default avatar

driada

Oprosti, ampak dobro jutro.
Default avatar

evo za 25 evrov

Na netu je polno brezplačnih programov za izračun ....

Na tejle strani, na primer, stane 25 evrov:

http://www.express-pass.de/

Pri nas pa od 300 evrov naprej?