Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek količine hrane

količine hrane

Ugotovila sem, da odločno preveč pojemo in me zanima, kakšne količine hrane so primerne za dve odrasli osebi in dva najstnika srednješolca, vsi nadpovprečno visoki (m 2.0 in ž 1.8m).

Če grem recimo takole:
– 2dcl bistre juhe z rezanci in korenčkom
– 150-200g svežega olupljenega krompirja (ki ga potem skuham)
– 150g mesa
– 150g solate

ali

– 2dcl bistre juhe z rezanci in korenčkom
– 70g testenin
– omaka s 100g mesa in 150g zelenjave
– 150g solate
(če so testenine samo s parmezanom ali čisto paradižnikovo prelivko, potem bi dala malo več testenin, tam do 100g)

ali

– 3dcl goste juhe ali enolončnice
– kos kruha cca 30g
– 2 slivova cmoka v velikosti golf žogice

So to normalne količine?

Ne zanima me zdaj, koliko vi pojeste, ker moja prijateljica velikosti meter in pol poje tole količino v celem tednu, druga prijateljica pa poje 2x toliko samo za zajtrk. Zanima me nek standard, normativ količine hrane za odraslo osebo.

Ravno zato, ker smo si različni je nesmiselno govoriti o količinah. Najstniki pojejo ogromno in tukaj nimaš kaj črtat, razen, če sta predebela.

Drugače se mi tvoje navedene količine ne zdijo nič pretirano gromozanske, edino kar je, da imaš vedno zraven en kup hidratov in ne najbolj zdravih reči – krompir, kruh, cmoki, testenine (domnevam, da niso polnozrnate). Na tvojem mestu bi raje pri vrsti hrane res naredila, potem tudi količina ne bo problematična.

Mi smo cisto “normalno” visoki, prav tako dva odrasla in dva sportno nadahnjena najstnika in pojemo nekaj podobnega. Kjer pojem jaz manj, poje moz vec tako da – tam tam.

nIkoli ne kuham tako, da tehtam sestavine – imam ti srečo, da imam “grif od oka” za kuhanje. Pa nikoli nič ne zmanjka, ali preveč ostane. Pač znam 🙂 S tem se rodiš, je talent 🙂

Ljudje imamo različen metabolizem in apetit in velikost želodca, ki je ena veliiiika raztegljiva vreča. Nekdo, ki ima raztegnjeno želodčno vrečo, lahko poje 2x toliko za en obrok, kot navajaš za posamezni obrok, pa še ne bo sit. Nekdo pa omaga še po 3 dl enolončnice, brez kruha.

V bistvu so testenine vedno polnozrnate, cmoki pa cca pol-pol polnozrnata-bela moka.
Količine so bile do zdaj večje, sploh OH, zelenjave, mesa in solate pa skoraj nič, kriza pač. Začeli smo se rediti in moram ukrepati, preden se razlezemo.
Meni idealna prehrana je itak juha, meso in solata, ampak to nam proračun ne dopušča, žal.

Če ste začeli rediti lahko recimo delaš enolončnice zelenjavne brez mesa. Jaz jih delam takole: Popražim na malo olja česen, čebulo, dodam nato na male kose nasesekljano razno vrstno zelenjavo od kolerabe, bučk, krompir, ohrovt, korenje, brokoli, cvetača, paprika. Skratka zelenjava ki ti najbolj paše, potem jaz začinim zadevo z malo belega popra, včasih dodam kurkumo-taka dobra začimba, rumenkasti prah izgleda, ali pa mleto papriko tudi dobro barvo naredi. No to zelenjavo potem še par minut pražim nato zalijem z vodo, začinim in kuham ene 15 min na koncu pa dodam notri da zadevo zgostim kus-kus ali kvinojo ali polento ali pest poljubnih testenin ali ješprenj skratka kar ti srce poželi. Lahko zadevo narediš za več dni v večjem loncu. Sama sem vegetarijanka, če ste mesojedci lahko potem notri dodaš kakšne hrenovke, kakšno klobaso.

Smo hudi mesojedci in se brez mesa ne znamo najesti. Vsaj navajeni smo, da nas meso nasiti, pa čeprav je to samo en šnicel z zeljno solato.
Kuham enolončnice (je najcenejša hrana), take in drugačne, jih ne zgostim, samo zelenjava, ampak pojemo 2 krožnika in 2-3 kose kruha… Kile pa gor 🙁

[/quote]

Hvala. Se pravi kruha je lahko za cca eno žemljico (60g).
Razumem, da fant več poje, računam da njemu posebej prilagodim količino, ker tudi trenira. Danes mi je bistvo, da ugotovim, kaj so normalne količine in da potem to vpeljem pri nas in malo prilagodim vsakemu od nas.

Jest te sploh ne razumem v teh meritvah. Žal.

Če pojeste več, kot porabite, je pač preveč. Če ti kruli v želodcu, pokurite premalo. Od kje ti ideja (kot še ostalim nekaterim). da Morate jesti? Ker se tako spodobi? Ali nihče več ne posluša svojega organizma? Najbolj nekam mi je šlo, ko sem dobila od doma klic, da moram domov, ker je treba jesti. Zakaj že, če nisem bila niti lačna? Malo preveč se res posiljujete s to hrano in posiljujete tudi koga drugega. Jej, ko si lačen in ne jej, ko nisi!

Po tvojem receptu, bi bila sama cel dan lačna. Ker niso pomembne mere. In si se pač lotila napačno, če že želiš le ti svojo kilažo znižati. Ker tvoje potrebe niso enake/iste, kot potrebe drugih. Zato si se lotila napačnega načrta, ki spet gleda le iz tebe.

Moj moto je, če bom vsaj enkrat na dan sita, ne bom potrebovala skorajda nič. Zato mi ne prikrajševati z merami, ki se jih greste.

Problem je, ker toliko hrane zmečete vase. Potem bi pa to prepoljevali. Kdo pa pravi, da res prav ti potrebuješ vsaj “10” obrokov in da jih Moraš celo pojesti? Sem ravno danes razmišljala, kam date vso hrano po 15x na dan, potem se jezite, da ste predebeli, potem si pa še okurcan, da se naj zase brigamo. Ni potrebno jesti non stop, niti na dve uri ali kakršen imate tempirano.
Zame je bistveno, da moram biti zjutraj sita, potem pa pač kaplja in organizem ne čuti pomanjkanja. Ti bi pa iz bogatega prešaltala na nič ali na pol in boš jamrala, zakaj je nekdo skoz lačen. Ne razumem tega recepta, ker ima ena banana isto vrednost kot dva jabolka. Kaj naj sedaj štejem ter kdaj?

Če imam kosilo, ker počakam do kosila in vmes pojem kakšen kos kruha, kakšno sadje, nekaj, da ne krepnem, imam kosilo za vrh glave. Kam bi dala še vse ostale sestavine, ki jih vi dajete ter vsiljujete, ne vem. Zato ste tudi predebeli. Pa se ne prenajem tudi pri kosilu. Niti pri zajtrku.

Zakaj mora biti vedno neka solata, če je ostalo? ALi solata ne more biti brez ostalega, če že? In zakaj mora biti tudi župa povsod doma, če je ni potrebno sploh imeti? Ker je tak običaj? Ali zato, ker jo res potrebujete?

Ni bistvo v tem, kar naštevaš, temveč, da začnete končno upoštevati, slišati, svoj organizem, ki vam vse pove sproti. Ob tem jedilniku, bi bila sama skoz lačna. In sem pristaš tega, da moram biti vsaj enkrat na dan sita, to je z zajtrkom. Ker potem ne prihaja do občutka lakote, ker še vmesno dopolnim, čeprav z jabpčkom. Ne vem, kam date toliko hrane.

Količina hrane, ker govoriš o 10 dekah, pa ne vem res kaj sprašuješ, če sprašuješ še za ostale člane, ki imajo svoje potrebe.

A če ti preveč poješ, pomeni, da tudi drugi? In boš zaradi tega uvedla režim, kjer bodo morali pa celo ostali stradati? A niso vsi samostojni kot ti?

Samo vprašam, ker ne razumem, ker bi ti rada shujšala, pri tem bi pa rada, da se še vsi ostali ravnajo po tebi. Pa če gledamo količino, morajo še vsi ostali shujšati, ki jim ni treba? Ali kako si zastavila, ker ne poveš, ali si samo ti debela ali še vsi ostali, ki jih naštevaš.

Solata ne redi, ne redijo testenine, ne redi meso, ne redi nič, če jih ne vmešate z vsemi možnimi opcijami, ki jih bereš tu gor, potem ti pa še rečejo, da se brigaj zase, razen, ko rabijo nasvet, kako shujšati.

Vprašam tudi, kakšna je Bistra juha? Voda pa korenje?

Napačen načrt, moje mnenje. Ti pojej korenje, drugim pa pusti svoje navade sitosti, ob katerih se ne redijo. Dopustite, da postanejo ljudje tudi samostojni.

Vsak zase! Zato pač, ker že primerjaš, ne moreš za vse opredeliti nekih minimalnih mer, ki bi jih ti pojedla, ker si se odločila, da poješ preveč. Drugi bi pa ob tem stradali.
Razumem pa tudi, zakaj nekateri postanejo kar nanekrat debeli, če skoz jedo doma in jim je v tolažbo, da so preskrbljeni. Šele sedaj razumem tudi ta pojem.

Ne obožujem debelih, me pa ne motijo, če so okrog mene, ne pa z menoj.

Premisli, tudi predno boš sploh odgovorila.

Pohvalno, da si ugotovila, da preveč ješ, le ne zvračaj vse po istem sistemu, ker niso vsi ti.

Zakaj juha in solata? Da zapolni želodec.
Ker zdaj jemo brez juhe in solate (ker ni denarja in je krompir cenejši od solate), pa zato pojemo toliko več OH in smo se začeli rediti. Vsi štirje, ne le jaz. Zato pravim, da vsi pojemo preveč OH in ne le jaz.

Zdaj bom še malo pametna, ker sem se to naučila pred leti pri eni nutricistki:

Juha zapolni želodec in naredi tekočo oblogo v želodcu, da se potem vlaknine iz zelenjave, ki jo potem poješ, lažje in bolje predelajo in seveda, da se lažje prebavi hrana, ki jo potem poješ.
Otrokom, ki so zaprti, svetujejo pojest čim več juhe.

Zakaj juha in solata? Da zapolni želodec.
Ker zdaj jemo brez juhe in solate (ker ni denarja in je krompir cenejši od solate), pa zato pojemo toliko več OH in smo se začeli rediti. Vsi štirje, ne le jaz. Zato pravim, da vsi pojemo preveč OH in ne le jaz.

Zdaj bom še malo pametna, ker sem se to naučila pred leti pri eni nutricistki:

Juha zapolni želodec in naredi tekočo oblogo v želodcu, da se potem vlaknine iz zelenjave, ki jo potem poješ, lažje in bolje predelajo in seveda, da se lažje prebavi hrana, ki jo potem poješ.
Otrokom, ki so zaprti, svetujejo pojest čim več juhe.[/quote]

Vidim, da tudi citiraš, kar ti paše, le tebi. Voda zapolni želodec in je tudi test, ali je nekdo le lačen ali dehidriran, če ti nutri tega ni povedala.

Kakšen problem je potem, če ni župe in solate? A se poslušaš na kaj kriviš krivdo, da si vsaj ti debela?

Za odplako vlaknin je voda in to vsaj od 1,5 litra naprej, ne pa župa, ki ima ponavadi tudi sol, ki zadržuje vodo. Drugič citiraj tisto osebo, da bo moč tudi preveriti trditve, da ne boš v prazno govorila, čeprav nisem nutri*.

Je pa res, da zmerna juha pomiri želodec in ga začasno tudi napolni. Zato, če morate čakati na župo, popij prej pol litra vode ali več. Ker vas je verjetno tudi dehidracija pozdravila.

Proti zaprtosti – če ni hrane, ne more nastati zaprtost, sploh, če ni še vode. In kako boš uveljavila ta jedilnik, ki bo prazen za čreva, ki naj bi vsak dan odvajala tudi odvečne sestavine iz telesa, ki so z a v kanalizacijo?

Meni je vseeno. Ne moreš, kot sem rekla, uveljavljati svoj moto pa za vse, ki so tudi okrog tebe. Ker bi ti npr. sama rekla, da to sama žri. Ker mi tudi ni mus prenašati tvoje hrane, katero se sprdneš. Verjamem pa, da jo nekateri prakticirajo tudi zato, da niso lačni, pa če jim je všeč ali ne. Ker se pojavlja tudi problem v ostalem.

Eno vprašanje – če bi naredila pico ali jo dobila v dostavo, ali bi mroala še kaj pojesti čez dan ali bi bila sita oz. bi še kaj pustila od te pice, ki je večja od krožnika?

Je vse jasno, ne? Vsakič znova se vprašam, kam ste zmožni toliko hrane dati v telo, ubogo telo, ki mora potem se boriti z vašim zaničevanjem. Kje so šele potem posledice, tudi zaradi debelosti, ki se opredeljuje kot zasvojenost, bolezen itd..

Še vedno verjameš, predno boš poslušala sebe, svoj organizem in da tvoj organizem ni takšen kot od ostalih družinskih članov, moj, nutri?

Vetritev …

O, moj Bog, kako nekateri zamorite!

Okvirno so količine v redu, je pa veliko odvisno tudi od fizičnih aktivnosti.

Za nekoga, ki dnevno večino časa presedi in se nič ne giblje je to preveč kalorij, ne glede na to, kako visok je. Sicer pa, saj sama vidiš, kakšne postave imate, ane.

Najstnik od 15-19 let potrebuje dnevno 2500 do 3100kCal, če trenira, še več.
Če želiš, da fant, ker je pretežak ne pokrije vseh dnevnih potreb po kCal, sploh če je športnik, recimo zadostuje 2900 kCal/dan.
Od tega naj bi zaužil približno 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} energije iz OH, 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz B, 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz M.
Če gledaš samo OH, potrebuje na dan zaužiti cca. 360 g g OH.
To pomeni, da za zajtrk spije 2,5 dcl mleka, poje manjše jabolko, poje 80 g kruha, malo sira,…
Za dopoldansko malico poje npr. pomarančo, 60 g kruha z nesladkim namazom.
Za kosilo npr. krožnik bistre juhe z zakuho, 200 g testenin, 150 g bolognez omake ALI 240 g zelenjavne rižote
in 150 g stročjega fižola v solati, skleda zelene solate, hruška, košček črne čokolade.
Za popoldansko malico to npr. pride 1 banana, 1 navadni jogurt, cca. 50 g kruha, za večerjo 200 g praženca brez sladkorja in 2 kivija.
Ta jedilnik ni napisan kot idealen, ampak predvsem glede na KOLIČINE hrane, ki jo potrebuje najstnik!

Če ta jedilnik damo odraslemu moškemu, bo pri zajtrku npr. izpustil mleko, pri malici bo namesto fantove celemalice pojedel pomarančo in samo pol kosa kruha, , kosilo lahko ostane količinsko enako, pri popoldanski malici npr. izpusti kruh, pri večerji bo pojedel npr. 160 g praženca in 1 kivi.

Če ta jedilnik pripredimo odrasli ženski, (ki ne hujša, ampak samo vzdržuje težo), bo pri zajtrku izpustila mleko, pojedla 40 g kruha namesto 60 g, ostalo enako.
Pri dopoldasnki malici bo pojedla manjšo pomarančo in samo malo kruha – cca. 20 do 30 g, pri kosilu enako, le zelenjavne rižote bo pojedla namesto 240 g samo 180 g, pri popoldanski malici bo pojedla samo banano, za večerjo pa npr. 2 manjša kivija in 140 g praženca.

Še enkrat. Jedilnik ni idealen, gre le za predstavo količin.

Za vaše zdravje in morebitno debelost, takoj!

Uživaj v svoji debelosti ………………

Vse pa plačujemo tudi mi, da ne boš nedolžna, ker si lahko debela in te bo nekoč kap, te bo usekala sladkorna, te bo usekal večji obisk pri osebnih zdravnikih, te bo usekala informacija, da boš želela vedeti, zakaj se ti kaj dogaja
– ja shujšaj, da ne bomo mi plačevali kar tako. Ja, zato se mi da. In se mi da tudi zaradi tega, ker boš v naslednjem vzgibu spraševala, kako shujšati. In gre za naveličanost, kar pomeni,da ne gre za prvi primer, ki se ni realiziral na mon.

Zato poudarjam sama, da ne prosi, če nisi sama nič pripravljena prisluhniti ali storiti zase.

Še vedno bi pa nekateri pač žal stradali in bi bili užaljeni. Če bi nam ob morebitni hrani jo kdo odrekal.

Zato se sami pomirite s svojimi težavami! Tudi slednja, ki ne zna citirati.

Boli me kurac*, če ste debeli, dokler se mene ne tičete. V mojem okolju ni debelih, zato mi jih prosim ne polagajte v odnos, kot da je to ok. Če že kdo želi biti tečen.
Kot sem pa povedala, me ne motite, dokle ne smetite mojega življenja.

Če se želite fajtati, pejte v telovadnico, tako boste tudi shujšali, če je to vaš problem.

Hm, ne razumem… a ti Bravo si sploh prebrala začetni post? Med posameznimi obroki stoji ALI. Pica čez cel krožnik je dovolj za dva, če to nista najstnika, ki se veliko gibata. Ta ista najstnika pa bi bila ob zgoraj opisanih obrokih vse prej kot sita. In kolikor se na najstnike spoznam, razlike ne bi nadomestila z glodanjem korenja, ampak s čipsom in čokolado. Če se mene vpraša, je vseeno boljše dati na mizo malo večjo porcijo za kosilo.

O količini in sestavi obrokov imaš nekaj napisano npr. tu:
http://www.zzv-ravne.si/kroznik/prehranska_piramida.htm

Hm, ne razumem… a ti Bravo si sploh prebrala začetni post? Med posameznimi obroki stoji ALI. Pica čez cel krožnik je dovolj za dva, če to nista najstnika, ki se veliko gibata. Ta ista najstnika pa bi bila ob zgoraj opisanih obrokih vse prej kot sita. In kolikor se na najstnike spoznam, razlike ne bi nadomestila z glodanjem korenja, ampak s čipsom in čokolado. Če se mene vpraša, je vseeno boljše dati na mizo malo večjo porcijo za kosilo.

O količini in sestavi obrokov imaš nekaj napisano npr. tu:
http://www.zzv-ravne.si/kroznik/prehranska_piramida.htm%5B/quote%5D

Se strinjam z napisanim, sploh glede nejstnikov, pa tudi sicer. Sama sem sredi 40-ih, opravljam pisarniško delo, pa poleg kosila v (približno) avtoričinih količinah dnevno pojem še precej več. Nisem preveč pridna, kar se rekreacije tiče, pa imam normalno težo, pravzaprav sem bolj suha kot ne.

Ko smo ze pri pici. Moj bratranec ima pri 190cm celih 65 kilogramov. Pa se to zadnje case ko se nacrtno redi. Poje NAENKRAT eni druzinsko pico in pol! Narejeno doma in bogato oblozeno! Tiste v pizzeriji poje dve druzinske. Cez dve ure je lacen. Pa ni najstnik ima malo cez 30 let. Moj moz poje eno veliko pizzo pa ima kaksnih 10kg prevec. Jaz pojem cetrtino velike pa sem polna za pol dneva. Imam 170cm in 57kg. To so za nas tri normalne kolicine. Zame cetrtina, za moža ena cela, za bratranca dve. Spasevati koliko je za katerega normalna kolicina je bebavo. Ker ni univerzalnih kolicin. Zakaj mislis, da športnikom delajo individualne jedilnike? Tistim ki hujsajo isto. Pa se marsikomu, ki po zelji to seveda placa. Najbrz nr zato ker imajo prevec denarja in ga nimajo ki zapravit.

Hvala za tole.
Ko človek pride v stisko z denarjem, najprej varčuje na hrani, ker vse ostalo je oklestil že prej. Z varčevanjem na hrani pridejo tudi spremembe jedilnikov, njihova vsebina in količina. Ko ugotoviš, da to ne gre in se hočeš vrniti na staro, ugotoviš da tudi staro ne gre, ker se finančno ne izide, iščeš druge rešitve s katerimi nimaš izkušenj, zato vprašaš množico ljudi, ki izkušnje ima.
Tale tvoj rimer mi je v pomoč in sem hvaležna.

Primer hrane je samo za kosilo, ostale obroke bomo nekaj prilagodili, nekaj pa tudi ne. Saj ne jemo samo kosilo, jemo še kaj 🙂 Tudi gibamo se vsaj povprečno, odvisno sicer od letnega časa, ampak nismo kavč-mani 🙂

Hvala za tole.
Ko človek pride v stisko z denarjem, najprej varčuje na hrani, ker vse ostalo je oklestil že prej. Z varčevanjem na hrani pridejo tudi spremembe jedilnikov, njihova vsebina in količina. Ko ugotoviš, da to ne gre in se hočeš vrniti na staro, ugotoviš da tudi staro ne gre, ker se finančno ne izide, iščeš druge rešitve s katerimi nimaš izkušenj, zato vprašaš množico ljudi, ki izkušnje ima.
Tale tvoj rimer mi je v pomoč in sem hvaležna.[/quote]
Ampak če imaš najstnika, ki se ukvarja s športom in nočeš, da je lačen, bo polg napisanega MORAL še kaj pojesti. Na grobo rečeno športniku najstniku moraš dodati še 4 ali 5 kosov kruha ali 2 kosa kruha in 2 sadna jogurta ali povečaš glavne obroke ali npr. 2 krofa, 2 kosa orehove potice ali npr. sicer res nezdravo – ene 2 Snickersa.
Hočem reči, da najstnik dejansko potrebuje precej hrane. Npr. namesto rižote pri kosilo, ob krožniku juhe z zakuho lahko dobi 300 g kuhanega krompirja, za dlan velik zrezek, 100 g dušenega graha, 230 g rdeče pese v solati, pomarančo.
ALI npr. cca. 330 ml ričeta, 80 g kruha, 3 vrstice mlečne čokolade z lešniki ALi namesto čokolade banano ali puding,…

Otroci naj dobijo raje porcije, kot jih potrebujejo, da se pri obrokih najedo. Bolje to, kot grickanje cel dan po malem.

Jaz mislim, da na splošno govorit nima smisla. Če se redite, nekaj ne bo v redu.
Tudi glede deljenja hrane lahko probaš tako, da daš vse v enem loncu na mizo, pa si vsak vzame kolikor mu paše. Če se redite, boste pač pri vsakem obroku morali malo zmanjšat porcije (če greš za kakšen teden na dieto, se ti želodec skrči – res pa s tem nič ne dosežeš, če zavestno ne zmanjšaš količin, ampak ne tako, da si kar naprej lačen). Pa seveda gibanje.
Za začetek pa izloči najbolj kritične proizvode: npr. ni treba da pijete sladkane vode in sokove, je voda čist dobra (najboljša) pijača. Pa čipse, zmanjšaj količino sladkorja v jedeh itd…

Ne moremo nehat pit sladkane vode in sokove, nehat jest čips in zmanjšat količino sladkorja v jedeh, ker to sploh ne pijemo/jemo.

Zakaj juha in solata? Da zapolni želodec.
Ker zdaj jemo brez juhe in solate (ker ni denarja in je krompir cenejši od solate), pa zato pojemo toliko več OH in smo se začeli rediti. Vsi štirje, ne le jaz. Zato pravim, da vsi pojemo preveč OH in ne le jaz.

Zdaj bom še malo pametna, ker sem se to naučila pred leti pri eni nutricistki:

Juha zapolni želodec in naredi tekočo oblogo v želodcu, da se potem vlaknine iz zelenjave, ki jo potem poješ, lažje in bolje predelajo in seveda, da se lažje prebavi hrana, ki jo potem poješ.
Otrokom, ki so zaprti, svetujejo pojest čim več juhe.[/quote]

Vidim, da tudi citiraš, kar ti paše, le tebi. Voda zapolni želodec in je tudi test, ali je nekdo le lačen ali dehidriran, če ti nutri tega ni povedala.

Kakšen problem je potem, če ni župe in solate? A se poslušaš na kaj kriviš krivdo, da si vsaj ti debela?

Za odplako vlaknin je voda in to vsaj od 1,5 litra naprej, ne pa župa, ki ima ponavadi tudi sol, ki zadržuje vodo. Drugič citiraj tisto osebo, da bo moč tudi preveriti trditve, da ne boš v prazno govorila, čeprav nisem nutri*.

Je pa res, da zmerna juha pomiri želodec in ga začasno tudi napolni. Zato, če morate čakati na župo, popij prej pol litra vode ali več. Ker vas je verjetno tudi dehidracija pozdravila.

Proti zaprtosti – če ni hrane, ne more nastati zaprtost, sploh, če ni še vode. In kako boš uveljavila ta jedilnik, ki bo prazen za čreva, ki naj bi vsak dan odvajala tudi odvečne sestavine iz telesa, ki so z a v kanalizacijo?

Meni je vseeno. Ne moreš, kot sem rekla, uveljavljati svoj moto pa za vse, ki so tudi okrog tebe. Ker bi ti npr. sama rekla, da to sama žri. Ker mi tudi ni mus prenašati tvoje hrane, katero se sprdneš. Verjamem pa, da jo nekateri prakticirajo tudi zato, da niso lačni, pa če jim je všeč ali ne. Ker se pojavlja tudi problem v ostalem.

Eno vprašanje – če bi naredila pico ali jo dobila v dostavo, ali bi mroala še kaj pojesti čez dan ali bi bila sita oz. bi še kaj pustila od te pice, ki je večja od krožnika?

Je vse jasno, ne? Vsakič znova se vprašam, kam ste zmožni toliko hrane dati v telo, ubogo telo, ki mora potem se boriti z vašim zaničevanjem. Kje so šele potem posledice, tudi zaradi debelosti, ki se opredeljuje kot zasvojenost, bolezen itd..

Še vedno verjameš, predno boš poslušala sebe, svoj organizem in da tvoj organizem ni takšen kot od ostalih družinskih članov, moj, nutri?

Vetritev …[/quote]

joj dej, pacientka, kdo sploh bere te tvoje nebuloze – uboga tvoja glava, ki mora nosti vse to mentalno smetje, s katerim si ego futraš.

New Report

Close