Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ste dobili zaposlitev?

Kako ste dobili zaposlitev?

Kje ste našl objavo, ste poslali, prošnjo, poklicali? Ste za prosto delo izvedeli od znancev? Se je komu obrestovalo pošiljanje prošenj na slepo?

Taprvo – študentsko delo ki je bilo objavljeno na netu. Po diplomi zaposlitev. Drugo zaposlitev po objavi na netu.
Pošiljanje na slepo se mi pa ni obrestovalo.

spala z direktorjevim sinom 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa z direktorjem? Še njega preizkusi?

Eno podjetje sem povabil k poslu, potem pa so mi težili, če pridem delat k njim. Pa sem šel, ko se je prejšnja firma sesula…

Kaj pa z direktorjem? Še njega preizkusi?[/quote]

Da bi šla s tastom v posteljo?!?!? FUJJJJ.:(

Poznam nobenga, vedno pa preberem od,

vilida
jona
WD40
paco
atom ant

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Najbrž si se zmotila, si v napačno temo pisala. Tu ni glasovanje, ampak je govora o službi. 🙂

Najbrž si se zmotila, si v napačno temo pisala. Tu ni glasovanje, ampak je govora o službi. :)[/quote]

ups, ja se opravičujem in posipam s pepelom :-(((

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

prijavila sem se na eni od zaposlitvenih agencij za neko bolj začetniško delo. imela sem leto delovnih izkušenj…
pa me je kontaktiral direktor te agencije in mi ponudil odgovorno mesto finančnika na eni firmi, ki je iskala ta kader že zelo dolgo. keč je bil v tem, da so za zelo odgovorno mesto in ogromno dela nudili bolj nizko plačo. malo me je bilo strah, ampak sem sprejela… ena od boljših odločitev v življenju.

pri delu sem se ogromno naučila, videla ogromno sveta, plača pa že dolgo ni več tako skromna, kot je bila na začetku.

Na dan, ko sem imela zagovor diplome, sem bila tako vzhičena, da sem šla v najbližjo ustrezno inštitucijo (takratni direktor je enkrat na seminarju rekel, če bo kdo kdaj kar rabil, naj kar pride) vprašat, če koga rabijo. In sem imela krompir, Pet mesecev kasneje sem bila v službi, vmes sem bila 3 mesece na čakanje, potem sem dobila za nedoločen čas.

preko javnih del

Pred sedmimi leti sem dobila službo s prijavo na razpis, ki ga je dalo podjetje na ZRSZ.

Ko sem se te službe naveličala, sem (pred tremi leti) od prijateljice izvedela, da bodo morda v enem podjetju kmalu zaposlovali, in sem poslala ponudbo še preden so razpisali delovno mesto. Seveda so me sprejeli, ker se jim potem ni bilo treba ukvarjati z razpisom, razgovori, izbiro med 500 kandidati…

Pred enim letom pa sem iskala delo za dodaten zaslužek in poslala preko 100 ponudb, od katerih se je ena prijela. Tako imam zdaj dve zaposlitvi, oz. eno redno zaposlitev + dodatno delo.

Ni pa stvar samo v tem, kako najti zaposlitev/delo, ampak tudi, kako jo obdržati. Čeprav službe še nikoli nisem izgubila (vedno sem sama prekinila del.razmerje, kadar sem to želela), se zavedam, da jo lahko kadarkoli izgubim, zato delam na tem, da je ne bi izgubila. To pomeni, da delam in se angažiram tako, kot če bi bila firma moja, čeprav nisem plačana za to.

Sami so me poklicali, ker so poznali moje kvalitete in vedeli, da bi rada zamenjala službo pred 6 leti. Vsekakor je pa zelo pomembno, tako kot je napisla “ik”, ko jo enkrat imaš dati vse od sebe in še več, ker potem si iskan kader,

New Report

Close