Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne prenesem

Ne prenesem

Vedno negativna, vse jo prestraši, kar naprej govori o enih zarotah, nikomur nič ne privošči. Vsakokrat, ko omenimo, da gremo na izlet ali potovanje, se takoj oglasi: Ne hodite, ker je težek sneg, ker bo slabo vreme, ker so grde ceste. Če nameravamo na pot dopoldne, raje ne, ker je veliko prometa. Ob desetih ni v redu, raje ob enajstih. Če kupimo kaj novega, ima vedno pripombe, da je slabe kakovosti ali nepotrebno, ali pa je pomenjlivo tiho. Kadar odpre usta, je samo zato, da kaj skritizira. Po njenem nihče ni prišel do službe ali denarja po običajni pošteni poti, ena je radodajka, drugi po zvezah, tretji goljufa. Sama pa v življenju ni ničesar dosegla, saj nima službe, pa tudi doma se ne utruja preveč. V zadnjem času pa smo se ji začeli izogibati, saj prinaša s seboj slabo voljo in hoče vse imeti pod kontrolo.
Jaz sem se je naveličala in bi ji z veseljem kaj rekla nazaj, mož pa pravi, naj jo pustim, da je pač taka in da se ne bo spremenila. Bi takšno osebo vi tudi pustili, da neovirano pljuva še naprej, ali bi ji povedali svoje?

In po kom pljuva?
Imam občutek, da pljuvaš samo ti!
Brigaj se zase!!!

bbuuuu,
jaz pa imam rada svojo svakinjo in svaka tudi,
pa veš zakaj?
zato,ker imam rada sestro in brata in nečaka in nečakinjo,
ja in groza z sestro se slišiva skoraj vsak drugi dan po telefonu in veš kaj svakinjo pokličem večkrat,kot pa brata

Občutek te vara. Pljuva po znancih, bivših sošolcih, sosedih, po komerkoli. Če se pogovarjamo o nekom,kako je uspešen, kar vidiš, kako ji potegne poteze na obrazu, kot da ne prenese uspeha drugih.
dvigi, saj se imamo tudi mi radi, vendar je muka, ko en človek tako nazaj vleče. Da bi skupaj kdaj kam šli, sploh ni govora, ker se ji ne da, je utrujena, je nevarno ali pa bo deževalo. Z bratom sta poročena že več kot deset let, tako da tole ni od včeraj.

razumela avtorice@svakinje ne prenesem……
Takoj kontra, da je ona negativna, ve pa ste super…Za pos.at! Priznajte, da niste tako pocukrane kot
se delati..Imeti takega reptila na hrbtu, ti počasi kljuva po možganih…..
Američanka, ki se je poročila s Slovencem, je rekla, kako vedno vse pospremljamo z negativno energijo: Gremo na izlet, veselo se odpravljamo, pa dobimo popotnico: Pazi, da se ti ne bo kaj zgodilo! Ali ne bi rekli: Pa lepo se imejte!!
To je slovenks kultura, ego, ki ga pelje v pogubo.in ga uničuje.

Občutek te vara. Pljuva po znancih, bivših sošolcih, sosedih, po komerkoli. Če se pogovarjamo o nekom,kako je uspešen, kar vidiš, kako ji potegne poteze na obrazu, kot da ne prenese uspeha drugih.
dvigi, saj se imamo tudi mi radi, vendar je muka, ko en človek tako nazaj vleče. Da bi skupaj kdaj kam šli, sploh ni govora, ker se ji ne da, je utrujena, je nevarno ali pa bo deževalo. Z bratom sta poročena že več kot deset let, tako da tole ni od včeraj.[/quote]

ja potem mi je pa žal,res,
takšni negativni ljudje žal ne morejo iz svoje kože,
moja bivša tašča,uf,kot da bi njo opisala,le njen sinek je bil vsemogočni,
haha,še dobro,da je bivša in da kar nekaj prenesem

Verjetna je taka, ker hoče z opravljanjem prikriti svoje napake in slabo energijo, češ da so drugi slabši od nje in da je doma veliko bolje kot drugod. Eh, v eno uho noter, iz drugega pa ven … Vsaj jaz tako delam. 🙂

Poznam take ljudi in ne, proti njim ne moreš zmagat, lahko se jim samo izogneš. Jaz sem vse nosilce slabe energije odpikala iz svojega življenja, kolikor se pač da. Najtežje je pa, ko je to tvoja žlahta. Nekateri se res napajajo s tem, ko morijo vse okoli sebe.

Tudi moja je katastrofa. Take osebe še nisem srečala v življenju, samo boli me qurac. Se je izognem in me ne gane več. Hvala bogu ne rabim živet z njo, njeni pa jo naj prenašajo, če jo hočejo. Jaz bi jo že zdavnaj terala v tri krasne, ker je žaljiva nenormalno in brata skoz ponižuje in se obreguje v njegove kg (85kg), obnašanje, ma vse ji gre na živce, da pa ima zlate roke, to pa je samo sebi umevno zanjo.

Eh, skratka ne morem je ne gledat, ne poslušat, zato skrbim zato, da nimava kaj veliko stikov.

Ljudi itak ne moreš spremenit, zato je na tebi, da se umakneš in se ne vpletaj zraven ter bodi tiho. To je moj nasvet.

začni se ji izogibat in omeji debate na minimum.

je pa to odraz njenih problemov, nezadovoljstva s samo sabo in mogoče tudi depresije….
težko človek reče..

Moja pa izjemno rada apmetnjači, na vse se max spozna. Hkrati izjemno dobro blefira, naklada, celo laže, ko jo ujameš, pa se niti kaj preveč ne sekira.Gledam jo že cca 15 let in lahko rečem, da gre na slabše …

Ampak, pomembni ampak, to je žena mojega brata. In z njim želim imeti dobre odnose in jih imam. Zato se tudi s svakinjo ne kregam, ampak najdem neko tako pot in način, da gre. In to je to.

A ni zanimivo ne prenasate tasc, svakinj, sodelavk…. Ne vem no moskega se nisem slisala da bi imel take probleme z ostalimi… V moskem kolektivu je milina …babe ste pa res … Sicer pa avtorica tudi v tvojem postu se cuti sama zagrnjenost,… Zakaj se tako ukvarjas z njo?

Ja, poznam neki takšnih, ogni se jih na !0 km. Bodi sonce, ker si sonce!!!

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

ja ja, to si ti misliš. pri nas imamo tri babe, ostalo je moški kolektiv, pa ti povem, mi med sabo nikoli nimamo nobenih problemov, med dedci pa cel kup zamer, kregarije, favšije…

pa gre za dedce med 45-55 let, srednješolska izobrazba…

A ni to zanimivo, vedno ste svakinje tiste, ki ne prenašate svakinj, še nikoli se ni oglasil noben svak, ki ne bi prenašal svaka :-ppp

Oglasil ne, a če bi izrecno vprašal, se marsikdo živ ne prenaša. Razlika je edino ta, da so desci manj jezikavi, če si niso všeč, se pač pustijo pr gmah.

Ti se kar tolaži. Dejstvo pa je, da so babe grozne, tako do svakinj kot do tašč.

Ignoriraj. Obrni debato v drugo smer. Kaj hočeš, takšni smo, verjetno gremo tudi mi komu drugemu na živce. Vsi imamo dobre in slabe lastnosti, vrline in pomanjkljivosti.

Moje mnenje o svakinjah/svakih ni pomembno toliko, kot je pomembno, kaj si mislijo in kako zivijo z njimi njihovi partnerji in njihovi otroci.
Na sreco pa se cisto solidno razumemo 🙂

New Report

Close