Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ali čutite povezavo med Slovenci in Čehi?

Default avatar

Slovanski bratje

Jaz osebno menim, da so to nam najbolj gensko soroden narod, ko prideš na Češko, se enostavno počutiš kot doma, pa še Čehinje so prav lepe punce... Kaj pa vi menite o Češki? Vas veže kaj posebnega nanjo?
Default avatar

jolly.

Ja, Slovenci bi se veliko bolje počutili povezani s Čehi in tudi Slovaki - a kaj ko so se Madžari vmes uštulili:))

Tako so Slovenci obdani z narodi, ki jih ne razumejo, s katerimi nimajo nobene prave povezave, ki so jih bolj ali manj hoteli samo izkoriščati. Poskus povezave z južnimi 'brati' v Jugoslaviji je tudi propadel, ker Slovenci res ne grejo skupaj s Hrvati in Srbi, zlasti slednjimi ne.

Slovenska mentaliteta bi bila vsekakor bližje češki, samo kot rečeno, Madžari so zasr*ali vse skupaj (joke:-))
Default avatar

Kensington

Slovanski bratje je napisal/a:
Jaz osebno menim, da so to nam najbolj gensko soroden narod, ko prideš na Češko, se enostavno počutiš kot doma, pa še Čehinje so prav lepe punce... Kaj pa vi menite o Češki? Vas veže kaj posebnega nanjo?

Cehi so boljsi.
Default avatar

geni, geni

Gensko smo Slovenci bližji Slovakom, kakor piše Anton Perdih v knjgi Izvor Slovencev in drugih evropskih narodov. Tudi Jurij Venelin je pred 170 leti napisal podobno v knjigi Starodavni in današnji Slovenci.
Tudi jaz se počutim na Češkem in Slovaškem kot doma, pa na Hrvaškem in v Bosni mi je prav tako domače.
Default avatar

domače

Domače se počutim v Pragi, je precej podobnosti, ampak domače se počutim tudi v Beogradu, Zagrebu in na Dunaju, edina razlika je, da so vsa ta mesta precej bogatejša kot Ljubljana. Ljubljana zgleda kot njihova mala sestrica.
Default avatar

Mia Sollis

Čehinje so res lepe :)
Default avatar

Borat

Niti ne, čeprav mi je Češka, kolikor jo poznam (Praga, sudetski predel in Hlinsko) čist ok. Luštne punce, dober pir, ampak mi ne deluje domače. Tudi država, iz katere po eni strani izviram, mi na splošno ne deluje domače, čeprav me del njene tradicije in kulture močno pritegne. Mi je pa bližje Italija in jug Francije.
Default avatar

Čehi imajo nagravžno govorico no

jezik je grozen, lepši je ruski in bolj podoben nam, čeprav slovani smo pa vsi, od Rusije do Srbije.
Default avatar

oh joj.

Čehi imajo nagravžno govorico no je napisal/a:
jezik je grozen,
Ja, ker slovenski je pa tako lep, kaj - ko sem enkrat slovensko govorila pred enimi tujci, so se samo za glavo držali, da kako govorimo, groza od groze.
Čehi imajo nagravžno govorico no je napisal/a:
čeprav slovani smo pa vsi, od Rusije do Srbije.
ja, hvala, da si nas razsvetlila, brez tebe tega ne bi vedeli.
Default avatar

Sene

Je ne čutim. Tudi ne prebavljam nobenih drugih slavskih jezikov. Mi ne gredo v uho. In da, gensko smo mešani, ampak se mi zdi neumno nekaj govorit napamet dokler se sam ne daš gensko stestirat kašna genska mešanica si in kateri haploskupini pripadaš. In na koncu koncev to sploh ni važno. Kulturno se razlikjujem. Celo v Slovenij. Vpliv večjih sosedskih držav, gledano iz katerega konca slovenije prihajaš, da ne omenjam zgodovine.
Default avatar

Eto če te bolj xanima

Današnji Slovani so kao prišli iz Indije.
Default avatar

Sene

Slovani so samo jezikovna skupina in ne geni.