Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek išče se odličen recept za jabolčno pito

išče se odličen recept za jabolčno pito

najboljši recept za jabolčno pito (preizkušen na otrocih) bo nagrajen:

torej naplan z recepti

Kupiš Pečjakov testo, ga razvaljaš. Nato naribaš hruške, potreseš z zmrznjenimi jagodami in sladkorjem.

Daš pečt na 189 stopinj za pol ure. Ko se ohladi, razrežeš, preliješ z jabolčnim sokom Frucktal, na vrh pa položiš krhelj jabučka!!!!

Nagrado odstopam v dobrodelne namene!

jabolčna pita, ej kaj pa je to?

nova
Uredništvo priporoča

Kupiš testo …… za jabolčno pito uporabiš hruške pa jagode ….. poliješ kupljen jabolčni sok ………….hm ………aha, tisti krhelj na koncu reši zadevo, razumem, razumem :)))

tale je čez vse

http://www.kulinarika.net/recepti/4364/sladice/super-dobra-jabolcna-pita/

Nič Pečjakovo testo. Testo moraš narediti sam. Jaz naredim dobro biškotno krhko testo (sestavin ne tehtam) 2 jajci, kos raztopljenega masla, 4 žlice sladkorja, 1 vanilijo, 1 pecilni, malo mleka in moko po potrebi zgnetem in dobim krhko testo, ki ga postavim za dobre pol ure v hladilnik. Sestavin ne tehtam, vse naredim “od oka”.
Že prej pa si pripravim nadev: jabolka naribam in jih podušim v kozici. Dodam sladkor, vanilijo, malo cimeta, naribam limonino lupinico.
Nato testo (dva kupčka) razvaljam v dva pravokotnika, ki mi lepo gresta v pekač: en del testa dam v pekač, gor dam nadev z jabolki in povrhu dam drugi del testa. Pečem v pečici na srednji temperaturi cca 45 minut (odvisno od štedilnika). Ko se nekoliko ohladi pito razrežem na majhne, enake kocke in potresem s sladkorjem.
Vam povem, da te pite še nikoli ni ostali niti košček. Vedno jo vsi zelo radi pojedo.
Namesto jabolk naredim včasih nadev iz skute: skuti dodam vanilijo, dve jajci, par žlic sladkorja in zmiksam. Tudi pride zelo dobro.
Nagrade ne rabim. Naj poskusi speči še kdo. Če vam rata, bom vesela.

Pečjak prodaja tudi krhko testo ali samo ne veš, kako se naredi pita?

Drugače pa navijam za super dobro jabolčno pito s Kulinarike.

Jaz delam pito po tem receptu, menjam samo sadje. Vsi pravijo, da je odlična. Je pa res, da je potrebno narediti tudi dober sadni nadev.

http://okusno.je/recept/slivova-pita

ti dam recept po katerem je pekla moja babica in pečem tudi jaz.Ta varianta je super dobra,pita pa nekoliko višja…
testo:
25 dkg masla
30 dkg moke
1 jajce
10 dkg sladkorja
naribana lupina ene limone

nadev: 1 kg jabolk,
1/2 žlice masla,
9 dkg sladkorja,
1 vanili
5 dkg rozin
sok in naribana lupina ene limone
kako narediš nadev:
Obeljena jabolka nakrhljaj in z vsemi sestavinami duši do mehkega. (Delno ohlajeno že lahko namažeš)

kako nareiš testo:
Sestavine pogneti v krhko testo. 3/4 testa položi v tortni model-razvaljaš obliko-še lažje narediš,če z rokami oblikuješ kar v modelu. Ob strani posode povzdigni v rob. Testo večkrat prebodi z vilico in daj pečt na 220 stopinj.(pečeš približno 15-20 minut) Ko opaziš,da je pričelo lepo rumeneti.Vzameš iz pečice in namažeš enakomerno z nadevom. Preostanek testa razvaljaj zelo na tanko,lahko oblikuješ trakce,lahko le zaplate in porazdeliš po vrhu nadeva.Ponovno daš v pečico za še 15-20 minut.
razrežeš dobro ohlajeno.(najboljše je pripraviti en dan predno boš postregla.)

in dober tek… 😉

Pri testu sem pozabila,da rabiš še en pecilni prašek….!!!!

Prisegam na Tarte Tatin – obrnjeno jabolčno pito.
http://www.kulinarika.net/recepti/10640/sladice/tarte-tatin/

New Report

Close