Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pritisk – koliko je ok?

pritisk – koliko je ok?

Zvečer sem že dve uri ležala, ko mi je začelo nenormalno razbijati srce. Pomerila sem pritisk in imela 135/85.
Sedaj sem ga spet pomerila in imela 118/92.
Stara sem 45 let.

Kakšen je ta moj pritisk, kakšen mora biti pri mojih letih in zakaj se mi zgodi, da srce začne nenormalno razbijati, občutek kot da mi bo padlo ven??

Normalen pritisk je do 140/90. Zakaj si imela občutek, da ti razbija srce, iz zapisa ni razvidno. Morda kratkotrajna aritmija?

Malenkost si imela dvignjenega, nič kritičnega. Mogoče je bil le nenaden padec (ali dvig) pritiska tako močan, da si to zaznala na tak način.
Se sedaj v redu počutiš?

Velika verjetnost, da je to mena. Značilno je razbijanje srca. Kakšen imaš srčni utrip?

135/85 je rahlo povišan zgornji

118/92 je rahlo povišan spodnji

če se ti bo to nadaljevalo, se posvetuj s svojim zdravnikom

Normalen pritisk je 120/80, vse ostalo odstopa. Pri 140/90 so potrebna že zdravila.

To pa ne bo držalo. Medicina nikoli ne deluje tako, da postavi neko številko za normalno, vse ostalo pa potem odstopa. Vedno obstaja sprejemljiv razpon, in če je človek znotraj njega, je v mejah normale. Pritisk 135/85 je še vedno v mejah normale.

Ne to ni normalen pritisk je pa v mejah normale , idealen pritisk je 80/120 .

Ne, nikakor se ne počutim v redu, že nekaj časa ne:(

Hvala vsem, ki ste mi in mi še boste odgovorili, iz srca hvala!

V medicini ni pojma “idealen”, je le pojem v mejah normale. In pritisk do 140/90 je v mejah normale.

V medicini ni pojma “idealen”, je le pojem v mejah normale. In pritisk do 140/90 je v mejah normale.[/quote]

Moja zdravnica in še par zdravnikov poznam, menijo, da je 140/90 povišan pritisk.

Avtorica, mogoče se res bližaš meni (menopavzi). Si meriš tudi srčni utrip?

V medicini ni pojma “idealen”, je le pojem v mejah normale. In pritisk do 140/90 je v mejah normale.[/quote]

In kaj sem napisal, da je v mejah normale !!
Da ga ni ? čudno , jaz ga imam 80/125 in zdravnica pravi, da je idealen , verjetno na leta !

Lahko, da se ti oglaša mena, ki se kaže z blago aritimijo, ali pa gre za aritmijo kar tako. Jaz jo imam že nekaj let, v glavnem se poslabša, kadar sem pod stresom. Kadar je hudo, preglasi tudi zdravila, ki jih sicer redno jemljem.
Če boš to še večkrat začutila pač stopi do zdravnika. Morda si nekaj časa redno meri pritisk, recimo dvakrat na dan približno ob isti uri in nesi to potem s seboj na pregled.

Če je razlika med zgornjim in spodnjim pritiskom premajhna (kar pri pritisku 118/92 je), je to že razlog za skrb. Nekaj dni si redno meri pritisk in srčni utrip in si zapisuj vrednosti, nato obišči zdravnika.

Meja za visok krvni tlak je 140/90.

http://www.lek.si/si/skrb-za-zdravje/bolezni-in-simptomi/srce-ozilje/zvisan-krvni-tlak-hipertenzija/#02

New Report

Close