Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Ali bo zdravljenje odvisnosti od alkohola uspešno?

Ali bo zdravljenje odvisnosti od alkohola uspešno?

Pozdravljeni,

Sem obupana partnerka alkoholika in sem zaradi nastale situacije popolnoma na dnu. Edina opora mi je moja družina in zavest, da moram ostati močna, sicer bo njegovo podjetje propadlo. Moj partner ima podjetje, vendar je v zadnjih letih popolnoma zanemaril njegove aktivnosti, ker je popolnoma podlegel alkoholu.
Sprva sem mislila, da sam dela ne obvlada, zato sem mu ponudila še več svoje pomoči. Sedaj je prišlo tako daleč, da sem vso odgovornost in delo prevzela nase, saj on ni sposoben več karkoli upravljati. Bojim se, da sama tega ne bom zmogla in bo kljub vsem naporom njegovo podjetje propadlo. Tako bom izgubila službo jaz in tudi moji sodelavci. Izgubila bom tudi vse, kar sem v ustvarila. Vedno sem živela skromno in nikoli nisem zapravljala svojega še manj pa njegovega denarja, saj sem vedno živela v strahu, da bo nekoč slabše in si moram ustvariti neke rezerve… Žal so sedaj te rezerve že izginile…
Trenutno ne vidim druge rešitve, da z trdim delom in voljo rešim kar se pač rešit da….
Prijatelji mi večkrat svetujejo, da naj ga pustim in grem svojo pot, vendar ne najdem dovolj poguma, sploh sedaj, ko sem ostala brez vsega..
Večkrat sem jezna nase, ker sem bila tako neumna in živela v upanju, da bo boljše…

Večkrat se vprašam, kaj bi še morala narediti, da bo prenehal s pitjem? Pred leti je vsaj za nekaj dni pomagal miren pogovor, potem grožnje in potem prepir in odhod.. Vendar sem mu pustila nazaj, ker sem vedala, da sam ne bo sposoben voditi podjetja… Vedno sem imela občutek, da ga ne smem kar tako pustit…
Ne vem kolikokrat sem mu povedala, kako hudo mi e ker pije, kako težko mi je z njim živeti.. Kako si želim, da bi bil takšen kot je bil nekoč… Vendar nič ne pomaga. Za pomoč sem prosila tudi njegover sorodnike, vendar mu tudi njihove besede ne pomenijo nič.
Boli me, ker nekateri ljudije pravijo, da sem za njegovo stanje kriva jaz in da naj se vprašam zakaj on toliko pije. Priznam, da nisem prijazna do njega ko je pijan, vendar si ne morem pomagati. Nimam več živcev, da bi to mirno prenašala. Večkrat poskušam, da njegovo stanje ignoriram, vendar se potem sama zlomim, ker zadržujem jezo in razočaranje…. Sorodniki mi pravijo, da naj mu pomagam, saj je ubogi itd… Kaj še mu naj naredim poleg tega, da sem prevzela vse odgovornosti, skoraj vse njegovo delo opravim, mu priskrbim hrano in se odrekam vsemu? Venomer ga prosim, da naj se odloči za zdravljenje, pa so vse moje prošnje zamanj…

Sedaj je rekel, da gre na zdravljenje v bolnišnico, samo se bojim, da zdravljenje ne bo uspešno. Ker vidim, da si ne prizna, da pije in tudi ni pripravljen spregovoriti o svojih težavah, da bi lahko ugotovil, zakaj je tako globoko zabredel. A je upanje, da mu lahko tam pomagajo? Bo spoznal kdaj mojo bolečino?

Hvala za vašo podporo!

Lej, zakaj bi pa on nehal piti? Nima niti najmanjšega razloga za to.
Saj mu ni hudega, denar očitno ima, ne da bi delal, ti mu vse narediš in ga kljub vsem prelomljenim
obljubam jemlješ nazaj, podjetje mu furaš, hraniš ga….vse.
Seveda si kriva, da pije in sicer samo zato, ker to njegovo početje podpiraš. Finančno in z delom.
Požvižga se on nate, na to kaj govoriš, ali jokaš, ali trpiš…. njemu je bistveno, da ima polno flašo in
kam priti domov…
Za take pride spreobrnitev (mogoče) samo, ko trdo udarijo ob dno. Ko se pipica z denarjem zapre,
ko zmanjka vsega…pa še to vprašanje.
Še nekaj….tistim, ki te gnjavijo, da mu moraš pomagati, ker je bogi, ga dostavi na prag pijanega ob
2h ponoči, pa naj mu oni pomagajo. Bogi? ON je bogi? Zakaj pa? Saj dela TOČNO tisto, kar mu
paše, uživa brez vsakega truda, živi na tuj račun, ne daje nič, samo jemlje.

Spremeni se jih tako majhen procent, da ne vem, zakaj vztrajaš…če pa že (če ti tole “zdravljenje” daje
upanje) potem SAMA SEBI daj ultimat: ostani z njim samo, če bo ostal trezen.
Ko pride po zdravljenju domov, mu daj samo še eno šanso – če bo trezen, ok, ko pa prvič spet zajadra…
…adijo.
Druge rešitve žal ni.

Ah, ta vprašanja. Kaj bi morala narediti, da bo on nehal piti? To je enako, kot bi se on spraševal, kaj naj naredi, da mu boš ti nehala težiti, ker pije.

Pravo vprašanje je: kaj bi morala narediti, da bom pristala s človekom, ki ne pije, brez da bi ga proti njegovi volji spreminjala.

Za zdravljenje se mora sam odločitičiti.Ponavadi se odločijo takrat ko jim teče voda v grlo, ali pa sploh ne.Potem sodeluješ tudi ti.Če želiš da je zdravljenje uspešno.Ključna pa je tretje faza ki traja veliko let.To so klubi.Za uspešno zdravljenje je treba korenito spremeniti miselnost in globoko pogledati vsak v sebe.

obupanka23

Lahko mi pišeš na mail in ti povem svojo zgodbo o očetu, ki mu je propadlo podjetje, danes je ozdravljeni alkoholik. Če želiš mi piši na [email protected].

Sama sem bila na zdravljenju z očetom, na srečanjih AA in ti lahko povem, da se vse da rešiti, predvsem pa se da rešiti bolečino, ki jo nosiš tudi sama. Žal je tako, da je to družinska bolezen in se moramo zdraviti tudi drugi družinski člani.

Oglasi se!

Zdravo,
tudi jaz sem dobila obcutek, da moz ni edini, ki ima problem z odvisnostjo…
Da bos lahko kaj spremenila se najprej sprijazni z najslabsim scenarijem. Ce pac ne bo slo z njim, zacni znova. Se prej pa naredi red v svoji glavi.
srecno

Pozdrav

Na zdravljenje je najbolj pomembno da si oseba PRIZNA DA JE ODVISNA, brez tega priznanja žal učinka ne bo. Potrebna je močna volja in trenutke celo premagovanje samega sebe, kar pa ni lahko. Tudi sam sem bil na zdravljenju v bolnici, a morem povedat da sem do lanskega leta, začetek, ter do sedaj skoraj dve leti, ter da sem popolnoma brez kakršnih koli potreb po tem da bi ponovno zapadel v začaran krog.
Na trenutke so bili simptomi tako močni da sem mislil da me no pobralo in da nobena terapija ne bo pomagala, a ravno takrat ko je v meni vrelo najhujše sem to mojim domačim povedal, in smo se odpravili ven tečt, kolesarit, na bazen, karkoli samo da je ta trenutek minil, ter da smo premagali to krizo, katera je v meni vrela dobrih nekaj minut, v povprečju 40 min.

Po tem času sem bil spet popolnoma prenovljen, brez nikakršne potrebe, MOREM PA PRIZNAT da je teh trenutkov bilo na samem začetku kar precej, zato sem se bal da bom moral nazaj na zdravljenje, a z ZELO MOČNO VOLJO IN ENERGIJO SEM PREMAGAL VSE MOŽNE OVIRE, ter začel pomagat drugim pri samem svatovanju, z nekaterimi sem se celo spoznal in skupaj smo začeli sodelovati, ter se podali na kolesarjenje. Verjamem pa da življenje z osebo katera je odvisna ni lahko, ker mu več pomeni tista doza alkohola, morda tabletka, itd….

V spominu imam kako se nekatere žene in otroci jokali ko so pripovedovali kaj vse se dogaja v njihovih hišah, stanovanjih, od verbalnega do fizičnega nasilja, ZGODBE ki niso lahko, za poslušat kaj šele jih preživet.

Moj nasvet je da v kolikor želite možu pomagat pri vsem tem je da se najprej temeljito pogovorite, vem da ste se verjetno že velikokrat, a pogovor mora biti odkrit in temeljit, A VEDITE DOKLER SI SAM NE BO DAL PRIZNANJA IN ZAVEDANJA, po izkušnjah ki jih imam sam in ki so jih drugi pripovedovali žal pozitivnega učinka ne bo, ker VERJEMITE MI šele priznanje je uvod v zdravljenje.

ZDRAVLJENJE ODVISNOSTI NE TRAJA MESEC DNI ALI DVA …. TRAJA DOLGO, SAJ SE JE POTREBNO S TEM BORIT, TO JE PROCES, TOREJ POTREBUJEMO ČAS, ČAS KATERI POKAŽE SPREMEMBE NA NAS ZATO VSAKO ODKRITO SODELOVANJE MED ODVISNIKOM IN DRUŽINO JE EDINO VODILO DO KLJUČA. BODITE MOČNI IN VERJEMITE DA Z TRDIM DELOM SE DA DOSEČI CILJ, A LE POT KATERA PRIPELJE DO CILJA JE TRENUTNA NEZNANKA.

ŽELIM VAM OBILO SREČE PRI VSEM TEM.

LAHKO MI TUDI PIŠETE NA MAIL : [email protected]

New Report

Close