Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne rešim se bivšega

ne rešim se bivšega

PROSIM za kakšen nasvet.

Situacija je takšna, partnerja sem pustila ( imela vzrok, varanje ter fizično zlorablljanje ) sedaj mi ne da miru. To pomeni, da me že pol leta non stop kliče, blokirala sem številko ampak vedno najde drugo. Pošilja mi smse kdaj bova imela otroka, da me pogreša, da me ljubi, pošilja neke slike od otrok, darila.
Dve leti me je matretiral. Sedaj je prišlo tako daleč, da mi pred hišo nastavla neka darilca, brez podpisa. BOJIM se za varnost. Opazila sem da nima razvitega čustovanja, menim da je psihično nestabilen ter sociopat. Namreč ima drugo žensko že tudi. Eno izmed tistih s katero me je varal v času zveze že.
KAM SE NAJ OBRNEM? ALI JE KAZNIVO DA ME ZALEZUJE? NIMAM DOKAZOV RAZEN NADLEGOVANJE PREKO TELEFONA. Mislim, da ne prenese zavrnitve. Dejanja se stopnjujejo iz nadlegovanja preko telefona je prišlo sedaj na obiskovanje doma.
POZNA KDO KAKŠEGA PRAVNIKA, OZ KAJ STORITI? IGNORIRATI NE MOREM VEČ TEGA.

Človek je psihopat. Ne podleži mu in se postavi zase. Poišči pomoč kakega usposobljenega svetovalca, kako ravnati. Sama sem imela primer takega bivšega, sem ga imela rada, vendar je bil pekel, da sem se ga rešila. In pogledala tudi sebi v obraz, kako je do tega prišlo. Si na dobri poti, da se zavedaš. Lahko prijaviš na policijo, ne vem pa kaj bodo sploh lahko storili. Srečno!

PROSIM ZA NASVETE, KAKO SE LAHKO PO PRAVNI OZ. URADNI POTI GA REŠIM?

do kriminalista bi morala iti in fajn je če imaš kakšne veze v policiji tudi

Sem imela nekaj podobnega. Nikoli ne škodi, če greš na policijo povprašat, kako in kaj. Če so kakšna sporočila grozilna, ga bodo šli povprašat po zdravju. Jaz sem imela srečo (al smolo) da je tudi grozil.
Če ne drugega, boš imela zapisnik in bodo vzeli na znanje, da teži. Mogoče bo kdaj kasneje prišlo prav.

Sicer sem mislila reči, da bo dal mir, ko bo našel novo, ampak očitno jo že ima in še teži. Probaj vse reševati po uradni poti, ne odgovarjaj in ignoriraj. Takoj, ko se mu oglasiš ali odpišeš, je to povod, da nadaljuje.

POŠILJA MI PISMA NA KATERIH SE NE PODPIŠE IMENSKO AMPAK NPR. POGREŠAM TE! POŠLJE NEPRIPOROČENO. POTEM ČE DOBIM NPR. NEKO ” DARILO” POKLIČEM POLICIJO, NPR LAHKO BI BILA TUDI BOMBA? AL POTEM JAZ PLAČAM STROŠKE POLICIJE…. IN VERJETNO TO NITI NI KAZNIVO ČE VSTOPI NA MOJO OZEMLJE NPR DA NASTAVI DARILO. KER NE MOREM NITI VEČ IGNORIRAT TEGA. DOVOLJ MI JE!

NE ODGOVARJAM IN NE ODPISUJEM MU NIČ. AMPAK SE VSE SKUPAJ STOPNJUJE.

Okej, vzamem nazaj. Očitno imaš turi precej težav s sabo. Najprej reši le-te.

Caps lock ne pomaga, ampak zniža vrednost prispevka. To že dolgo ne pomeni več kričanja, ampak samo nesramnost.

ta psihopat uživa da gnjavi ženskam

Živjo,
jaz sem imela podoben primer. Mi je težil, pošiljal smsje, grozil preko telefona in me zalezoval. 100-krat sem bila na policijo in ni bilo nič, so rekli, da dokler mi ne bo fizično kaj storil da mu ne morejo nič. Baje pa da je zdaj drugače. Zberi čimveč dokazov, se pravi sms-jev, tel. klicev posnetih, pisma itd.
Meni je sicer pomagal javni tožilec in sva skupaj vložila tožbo za nadlegovanje. V dokaz sem predložila avdio kaseto in to ga je na koncu zašila.
Srečno in ne obupaj !!

iz Maribora? Ker po opisu dejanj je isti kot moj bivsi. Daj ga na totalen ignor in ne popusti tudi če bo neven kako grozil. Na policijo pa le pojdi in vprašaj, če ti ne bodo želeli pomagati, jih vprasaj ce ti dajo pisno potrdilo da ti nebo nič naredil.

Pokliči policijo, ampak škoda, ker si čakala vsaj dve leti. Če ne daš sama številke komu, jo operater ne sme dati, tako da imaš vse splošni problem, če ti pomagajo tako, da ti zaupno poveš številko, oni pa naprej.

Da se razpravlja o nekom in čustvovanju, se najprej vpraša naj vsak zase, kaj je počel dve leti v času maltretiranja, pa tega nikomur ni povedal, niti prijavil. In kar naenkrat je problem.

Tu nekaj ne štima. Najprej ti poštimaj, ker ti pravnik ne bo mogel čisto nič pomagati, če ti nisi v dveh letih nič storila in si bila celo zadovoljna. Ob tem tekstu bi prej pomislila, da je problem varanje. Kdo pa komu nagaja, pa ne bi nič rekla.

Kdo je dal telefon, če ne ti, če ne mati, če ne prijateljica, ker ga operater ne sme dati, če tega ne želiš. In zakaj ne prijaviš vseh po vrsti, tudi te, ki so izdali tvoj telefon. Zakaj ne prijaviš, če se počutiš ogroženo? Morda zato, ker moraš za vsako prijavo imeti konkreten dokaz, pa ga ti nimaš?

Tole je kar malo za lase privlečeno. FBI v oddajah na ID malo drugače govori, če bi že bila rada žrtev.

Pojdi na policijo, pa povej vsem, naj tvoje telefonske ne dajejo nikomur. Pa imej dokaze. Ker s kvazi predvidevanji ne moreš ne na policijo, ne na sodišče. Še manj pa lahko kvazi o nekom le predvidevaš, kot sama navajaš.

Ne nasedem temu, pa če bi napisala, da te je še namlatil. Ko si ga vmes že pustila.

Boš morala kar bolj konkretno usekati sama, tudi, da ti bo kdo verjel.

Poznam enega six foot seven, ki reši problem za majhne denarce!!☺☺☺

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Če je to ena in ista oseba, je dejansko psihično bolan. Zato vse dokaze nosi na policijo, vse kar imaš shranjenega in kar se da dobiti npr. izpiske klicev, sporočil pri mobilnem operaterju. Upam,da nisi zavrgla …
Prosi policijo, da ga obiščejo, vprašajo o tem in naj mu zagrozijo, če bo to še počel še naprej ali če bo zanikal, da raziskujejo kdo bi to bil in da ga bodo imeli na očesu. Četudi se bodo policaji izmikali, da to ni v njihovi pristojnosti, jih lepo prosi. Jaz sem jih pri eni stvari in so uredili, kljub temu, da jim ne bi bilo treba.

meni policija ni nic pomagala ker pri meni ni grozenj ni pretepa ni sile. je pa vedno nekaj darila, sms, klici, da ne morem zivet v miru. tudi jaz ne vem kako se tega resit.
pa tista ki pametuje glede tel.stevilke, eni imamo sluzben javno objavljeno, pa ce njegovo blokiras, lahko kupuje nove kartice…pa nic ne pomaga, selit se pa.tudi ne mores.
pa ko pametuje, kaj je cakala dve leti – morda ga je ze veckrat probala pusti pa ji ni pustil.
jaz te razumem nasveta zal nimam.
tiste ki pa nimate pojma kako je s tem, se raje vzdrzite komentarjev kot da prelagate krivdo na avtorico.
lp

Blokiraš vsako njegovo novo številko, dokler mu ne zmanjka denarja za nove kartice ali dokler se ne naveliča. Tudi darila redno mečeš v smeti, dokler mu ne zmanjka denarja ali se ne naveliča. Bodi pač bolj vztrajna kot on.

Blokiraš vsako njegovo novo številko, dokler mu ne zmanjka denarja za nove kartice ali dokler se ne naveliča. Tudi darila redno mečeš v smeti, dokler mu ne zmanjka denarja ali se ne naveliča. Bodi pač bolj vztrajna kot on.[/quote]

če ne veš kako to gre, bodi tiho. če nimaš takega telefona da sam blokira številko ni tako enostavno. vse gre preko operaterja! in tudi če bi se to šli, je to za človeka zelo utrujajoče, tako da tiste ki tega niste izkusile, kako se v službi sramotiš, da prosiš da ti blokirajo mejle, kako moraš sam menjat privatni mejl in vse kar potegne sabo, bodite tiho. so potem še fiksni telefoni in kot sem rekla, selit se ne moreš, v teh časih tudi dobre službe ne boš pustil zaradi tega. in ja take stvari te psihično uničujejo saj si takega človeka nekoč imel res rad in ne moreš verjet kaj se dogaja, da je to ista oseba
ja tudi jaz čakam in upam da se bo čimprej naveličal.

Moj bivši ima tudi take odklone, ampak po pravici povem, meni se smili, ker se ne more pobrat po tem, ko sem ga pustila. No, saj v bistvu se jaz tudi ne morem, očitno so leta in leta psihiranja pustila svoje….

Najprej zamenjaj telefonsko številko, to je najmanj kar lahko narediš.

Potem pa dalje.
če je največ nadlegovanja po telefonu, bo tako najprej konec.
ali pa si v sebi vseeno želiš ohranit nek stik?

Blokiraš vsako njegovo novo številko, dokler mu ne zmanjka denarja za nove kartice ali dokler se ne naveliča. Tudi darila redno mečeš v smeti, dokler mu ne zmanjka denarja ali se ne naveliča. Bodi pač bolj vztrajna kot on.[/quote]

če ne veš kako to gre, bodi tiho. če nimaš takega telefona da sam blokira številko ni tako enostavno. vse gre preko operaterja! in tudi če bi se to šli, je to za človeka zelo utrujajoče, tako da tiste ki tega niste izkusile, kako se v službi sramotiš, da prosiš da ti blokirajo mejle, kako moraš sam menjat privatni mejl in vse kar potegne sabo, bodite tiho. so potem še fiksni telefoni in kot sem rekla, selit se ne moreš, v teh časih tudi dobre službe ne boš pustil zaradi tega. in ja take stvari te psihično uničujejo saj si takega človeka nekoč imel res rad in ne moreš verjet kaj se dogaja, da je to ista oseba
ja tudi jaz čakam in upam da se bo čimprej naveličal.[/quote]

Kaj je težje od tega, da te nekdo ves čas nadleguje?
To, da mu to preprečiš.
Vsaka stvar zahteva določeno delo, seveda neprijetno, vendar moraš nekaj narediti, da se stvari vsaj nekoliko uredijo.
Uredijo pa se toliko kolikor vložiš v to.
Ne pravim da je prijetno, je pa nujno.
Pa še nekaj, meni je nekoč rekla ena prijateljica, da bo hodil in nadlegoval, dokler ga bom sama klicala v svoje misli, ko bom “odklopila” bo konec. Bila sem jezna in užaljena. Vendar je bilo res, ko sem nehala razmišljat in se jezit, je nehal.

ja res najlazje je zamenjat stevilko… sploh ce so ti dali sluzbeni telefon ki ga imajo vsi kupci in je internetni strani podjetja in imeniku. res, nic ni lazjega…
je pa res da ne neha ker ga klices z mislimi. kako pa nehat mislit, ko non stop nekaj dobis od njega?
prosim ne pametujte!!!
seveda se trudim in vlagam doloceno delo da bi nehal, zamenjala sem kar se je dalo, sprobala vse od pogovorov do ignorance, rezulata ni (se). upam da bo kmalu, ker ne morem vec tako zivet!! pa noben mi ne pomaga, policija nic ne more, anomimni telefoni me usmerjajo na policijo in tako gre naprej enako v krogu……

podobno pri meni
Re: ne rešim se bivšega

Praviš, da si ga nekoč imela rada? Zakaj je pa bivši? Kaj je pa tako groznega storil, da mu sedaj groziš s policijo?
Mogoče bi se pa morala dobiti in pomeniti kako rešiti zaplet. Ker za vsak konflikt sta potrebna dva, probajta najti skupni kompromis. S kregom in ignoranco verjetno ne boš prišla do rešitve.

Tako je tisti ki ne doživi ne ve.
Menjala sem si št. nato so na vrsti starši. Prijatelji.
Domači telefon, mejli, fb prijateljev. Zasledovanje. In ne veš kdaj jih dobiš po glavi, če je provociranje ali kaj drugega.

kaj nismo vsi svoje bivše imeli nekoč radi???? preden so se nam izneverili, smo jih celo ljubili!! kaj je tu čudnega?
pa ne grozim njemu s policijo, hotela sem da policija pomaga meni, da bi ga opozorili naj neha, da lahko zaživim v miru… ker sem čustveno še vedno nekako občutljiva in bi se ga rada rešila za vedno, tako vem da bi ga takoj pozabila v živela v miru, tako pa prav ne morem, pa si tako zelo želim.

No contact.
psychopathfree.com
Vse hrani. Prijave na Pp. Odvetnik, prepoved približevanja. Ne dovoli, da te vrže iz tira!!

New Report

Close