Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek postava in prebava

postava in prebava

Pozdavljene,

mene pa nekaj zanima glede suhosti oz. postave. Vedno je govora o tem, da je kilaža odvisna od genov, prehranjevanja, gibanja, prebave, blabla blbaaa.

In ravno pri prebavi imam eno vprašanje. Eni uporabljajo odvajalna sredstva? A to kaj pomaga? Recimo imaš žurko malo več poješ in če vzameš odvajala, ali to vpliva na to, da se ne zrediš takoj? Je zaradi tega količina zaužitih kalorij kaj nižja, kot če ne bi vzel odvajal? Ker v bistvu gre vse praktično “skoz tebe”. REs me zanima, pa ne zaradi sebe, ker tega ne potrebujem, se pa resnično sprašujem, če bi npr. se napila donata, zeljnice, vzela čaj, tablete in bi dobesedno vse posr…. v momentu, če je to potem skoraj tako, kot da ne bi jedla?

Sem suha imam odlično prebavo tudi po 2x na dan. PO drugi strani pa je moja mami tudi suha, pa se matra z odvajanjem, tudi po več dni ne gre oz. se mora za redno prebavo res truditi (veliko piti, suhe slive, kava, veliko sadja). Torej obe suhi s popolnoma različnima prebavama. No od tod se mi poraja zgornje vprašanje. Torej ne drži, če takoj vse poserješ si suh?!?!??! Ali pač?

temu se reče zloraba odvajalnih sredstev, na dolgi rok te pripeljejo do tega, da si uničiš prebavo, ne pa shujšaš

postava je pa najbolj odvisna od tega, koliko poješ in koliko porabiš, manj od tega, kako hitro zadevo prebaviš.

2x na dan ne pomeni odlične prebave. Praviloma bi moral po vsakem obroku. Je pa vseeno dobra 🙂 boljš kot marsikateri, ki je vesel, če mu uspe na 2 dni.

glede odvajal, ti je pa že napisal – to je zloraba in z njo si lahko uničiš prebavo, da brez odvajal sploh ne boš več mogla..

itak da na silo kaj telesu vsiljevati ni zdravo. še kako dobro se tega zavedam, zato se ob takem primeru raje poslušejem naravnega odvajala gremo migat pa ven spravt 🙂
me je pa res zanimalo, če je recimo enkratno učinek enak kot da bi to pokuril?

glede števila odvajanja pa kaj????? da bi mogla večkrat kot 2x da bi bilo govora o odlični prebavi? ja seveda potem bi mogla ob vsaki mali potrebi?!??!?!

Ne, če hitro prebavljaš oziroma presnavljaš zaužito, to ne pomeni, da gre hrana skozi brez absorpcije. Pomeni samo, da prebavila to opravijo zelo hitro. Odvajalna sredstva pa pomagajo v nižjem delu dol, zaženejo peristaltiko, da premakne material, ki zastaja v črevesju (po domače povedano drek). Torej odvajala vplivajo na krčenje mišic črevesja, ne na hitrejšo prebavo.
Tvoja mami je suha, ker poje toliko, kot rabi. Ti si suha, ker poješ toliko, kot rabiš. To je vsa umetnost. Imate pa eni to “srečo” (hm, v teh kislih časih mogoče niti ne), da lahko pojeste veliko in vse to tudi porabite. Eni imamo smolo in smo glede tega šparovčki – vsako kalorijo trikrat obrnemo.

nekatere bulemičarke se poslužujejo tudi te medtode, res je.

Če bi imela postavo tako, kot imam prebavo, bi šla takoj minico kupit 😛

Podoben primer kot pri tebi in tvoji mami: Sodelavka ima počasno prebavo pa je suha, jaz imam hitro prebavo pa sem tudi suha. Je pa res, da jaz na dan pojem skoraj še enkrat več kot ona, pa je recimo ona čez dan bolj aktivna kot jaz. Poje pa po mojem mnenju manj zato, ker je pogosto napihnjena in ji hrana niti ne paše. Smo pa tako v moji kot v njeni družini sami suhci, tako da imajo mogoče tu veliko vlogo geni.

Pozdravljeni.Koliko je to blata na stranišču če je dolžine 20-25 cm širine 10-12 cm in polovica dolžine je visina okoli 5 do 7 cm pri drugi polovici od 25 ih cm pa 1 cm blato je srednje gostote.Je to veliko blata?
Hvala za odgovor lp


No to, da je normalno it na veliko potrebo po vsakem obroku pa prvic slisim. Do sedaj je bilo normalno 1x na dan, nekateri morda res 2x, za ene pa je normalno celo da gredo na 2 celo 3 dni. Pac, kot se je telo navadilo, ampak po vsakem obroku, je pa mal huda. Ne verjamem, da nasa prebava deluje tako hitro, ker se potem ne absorbirajo snovi iz hrane!

New Report

Close