Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katarina hodi v službo peš

Katarina hodi v službo peš

nov blog, Katarina je po mojem mnenju naš glasnik prihodnosti … počasi bomo vsi brez elektrike in hodili bomo peš, jedli bomo samo tisto, kar bomo pridelali.
>>>zadnji blog

a si je našla službo? sem mislila, da je brezposelna?

katarina, zakaj si moraš reklamo delat tu gor?

nova
Uredništvo priporoča

Kdor še kaj verjame, naj verjame!

Če je z nekaj zadnjimi objavami glasnik prihodnosti, potem se grem kar obesit. Takih egocentričnih neumnosti že dolgo ne….

Ja, hodi peš. Ni edina. Kaj bi bilo, če bi tukaj napisali vse Jožete in Micke, ki pešačijo v službo!? Če pa še ena Katarina, nič posebnega.

Koliko človek povprečno zasluži od bloga? In koliko od kolumne?

Pozdrav iz srednjega veka

Ko sem pred tremi meseci odklopila elektriko, pred tem pa tudi vsaj tri mesece načrtovala ta odklop, mi je prenekateri navrgel, da se vračam v srednji vek in če se mi je totalno zmešalo. Zdaj lahko in tudi pozdravljam, prav toplo in dobrovoljno, 45.000 Slovencev, ki se mi je pridružilo v srednjem veku. Razlika med mano in njimi je samo v tem, da so se oni v njem znašli neprostovoljno in se bodo iz tega žleda tudi bolj malo pametnega naučili.

Ko sem pred dnevi slišala, da se je nekaj daljnovodov podrlo, sem pvič pomislila na realno možnost, da tudi sama svojo hišo mogoče kdaj vidim brez daljnovodov okoli nje ter vseh tisih kablov, ki onemogočajo pticam prosto letenje po nebu. Mimogrede: svoboden kot ptica bi pri meni pomenilo prej dober cinični humor kot kaj pozitivnega. Torej ja, dragi Božiček, v naslednjih 30 letih mi izpolni željo in prinesli tak žled tudi v moje kraje, naj tudi okoli moje hiše popadajo vsi daljnovodi in naj se nikoli več ne postavijo, da bo narava spet taka kot je bila in bi morala bit. Namreč, niso naravna katastrofa žled ali potres ali poplava, naravna katastrofa je daljnovodna trasa, ki degradilra široko območje okoli sebe; gozdove se poseka,na zemljo seva elektromagnetno sevanje, življenje v območju je očitno nevarno, če se ne smejo postavljati hiše (za obstoječe je pa tako vseeno). Naravna katastrofa je, denimo, gramozna jama, ki poseže globoko v notranjost zemlje in zjebe podtalnico; pa AC, ki preprečijo živalim gibanje (ob tem pa si ljudje celo domišljamo da bodo srne zelo vesele nekaj nad- in podvozov, ki jih balogovljimo naredit). Naravna katastrofa je gnojenje z gnojevko in uporaba pesticidov, pa je ljudem načeloma malo mar za čebelje družine, ki poginejo zaradi slednjih. Kaj je še naravna katastrofa? Zamrzovalne skrinje, recimo. 🙂 Nočem niti razmišljati o tem, koliko poginulih kosov živali je v njih in jih bodo sedaj ljudje zmetali stran. Ob branju tem kot je tale o skrinjah, si človek ne more kaj, da ne bi pisočim zaželel še ene 100 let življenja brez elektrike, da bi mogoče pa le ugotovili, da se da hrano shranit tudi drugače, predvsem pa da živali niso za zakol in zamrzovanje. Razlog za mojo trditev je tudi tale video.

Če se mi je pred meseci kdo posmehoval in zaničeval mojo odločitev o vrnitvi v srednji vek, lahko zdaj nazorno vidi kako hitro se lahko vsa naša družba vrne vanj. Kapo dol naravi, in vse čestitke za inovativnost (takega žleda namreč že nekaj let ni bilo). Ne, nikomur ne privoščim da se mu drevo podre na hišo ali kaj podobnega, ker si lahko predstavljam kako bi moj oreh padel na mojo hišo. Pa vendar, kaj potem, če pade drevo na hišo, saj hiša se lahko obnovi in v končni fazi je samo hiša. Veliko večjo škodo delamo naravi mi, pa se nam zdi, da je ne, da to ni nič takega in da to celo moramo početi, da lahko preživimo. Prav zanimivo bo – da se bo to nekoč zgodilo, niti malo ne dvomim -, videt odziv ljudi, ko bo enkrat totalno zmanjkalo elektrike, tudi v mestih, ne samo na periferiji. Ko bodo ljudje lahko vsevprek dobili priložnost dojemanja moči narave oziroma zgolj dejstva, da je narava močnejša od nas, da smo mi del nje in da se ji moramo prilagajati oziroma sobivati z njo. Ko bodo enkrat totalno neprevozne večje prometnice in se bo čas začel merit v korakih in v tem koliko časa potrebujemo od točke A do točke B s kolesom. Neumno je namreč misliti, da smo napredna civilizacija zato, ker imamo asfaltirane ceste in ograje okoli njih, pa daljnovode, po katerih se nam plazi elektrika. 21. stoletje je lahko v trenutku enako 13. stoletju po načinu in organizaciji življenja. Ali pa samo zgodnjim desetletjem 20. stoletja, ko so še doma imeli kiperbuše in jim je bilo normalno prati perilo na roke. Tisti stari – in tisti mladi, ki so jim stari ctisnili v podzavest, da je iz nekega njim sicer neznanega razloga dobro imeti doma vsaj en šporget na drva, nimajo problemov s kurjavo, so tudi sedaj na toplem. Tiste mame, ki so svojim hčeram utupile v glavo, da vlagajo ozimnoco v kozarce, tudi ne bodo stran metale hrane. Vsi ostali … bog pomagaj za vašo neumnost in samozaverovanost, da gremo s tehnologijo naprej in da nikakor ne moremo “pasti” nazaj. Zdaj vidite, da je padanje rikverc samo vprašanje nekaj ur, niti ne mesecev. Danes imaš, jutri nimaš. Blokarji, ki seveda nimajo nič pri tem, da so jim prodali stanovanja brez dimnikov, na katere bi si sedaj lahko priklopili štedilnik na drva in se lagodbo greli, naj vsaj sedaj razmišljajo o tem, zakaj imajo stari bloki (40+) dimnike in čemu so bili namenjeni. In ne, nisem pametna sedaj, o tem pišem že leta.

V mojem koncu sicer nimajo nobenih težav z žledom. Drevesa sicer pokajo in se lomijo, danes zjutraj sem tudi videla potrgan en kabel ob cesti, ampak načeloma ni nič. No, pa saj tudi ne morem vedet, ko pa nimam elektrike. :)) Sem pa čedalje bolj prepričana v to, da je nikoli več nimam. Ker po novem prečepim 8 ur pod neonkami se počutim totalno slabo. Em me bolijo oči, em se mi solzi, ko pa pridem domov pa niti brat ne morem, ker zaradi bolečin v očeh nisem sposobna. Zajeb, bi rekel človek po domače. No, saj ko dobim, če dobim, svojo pisarno, bom tako ugasnila luči, saj je dnevne svetlobe več kot dovolj (preverjeno, ker že zdaj ugašam luči, ko sem sama v pisarni). Vsak dan hodim mimo gozda in posldično tvegam, da se mi led vsuje na glavo. Na trgu je toliko ledu, da človek komaj pride na drugo stran, s streh pa grmi sneg, da se bog usmili. Ampak ne, zaradi tega, ker sneg grmi s streh, ne bodo do naslednje zime streh popravili, namestili snegolove. Raje bodo spet kak meter od stavbe namestili tablo Pozor, pada sneg. Pa res mi ni jasno, kako da z moje strehe nič ne pade, prav tako nimam nobene ledene sveče na žlebu. Hmmm …

Kakorkoli. Lepo je vedeti, da narava lahko podre daljnovode. To mi je v nekakšno tolažbo, da znam tudi jaz kdaj videti svojo hišo v res naravnem okolju. Se pa res sprašujem kako bi bilo, če bi lepega dne zmanjkalo elektrike po celi državi, po celem svetu … uau …

Me res zanima kdo bi njo vzel v službo…, konfliktna, pozna samo pravice, mislim da ga ni junaka ki bi so njo nakopal v kolektiv.

Od bloga pa težko kaj zaslužiš.

Kaj ti govoriš :-)? Ona je krasna, zadovoljna s sabo, vse ve, vse zna, vse naredi, nič narobe ne razmišlja, pametna je za 4…

In ja, tudi jaz se sprašujem, če vedo, kakšen kaliber so dobili v službo?

Me pa čudi, da je vzela to službo. Še malo nazaj se je zgražala nad ljudmi, ki hodijo 8 ur v službo, v pisarno, sedijo… Ona to že ne bi…

Ja, če pa nihče nič ne komentira. Že 6 tem je brez enega komentarja. Si je treba naredit malo reklame, a ne?

Ja, če pa nihče nič ne komentira. Že 6 tem je brez enega komentarja. Si je treba naredit malo reklame, a ne?[/quote]

Komentarjev ni, ker je blokirala neprijavljene uporabnike.
V tistem blogu, kjer je želela, da čimveč ljudi ostane brez elektrike, je pobrisala vse komentarje, ki ji niso ustrezali.

Tam se lahko samo strinjaš z njo, bognedaj, da imaš drugačno mnenje.

Ja, če pa nihče nič ne komentira. Že 6 tem je brez enega komentarja. Si je treba naredit malo reklame, a ne?[/quote]

Komentarjev ni, ker je blokirala neprijavljene uporabnike.
V tistem blogu, kjer je želela, da čimveč ljudi ostane brez elektrike, je pobrisala vse komentarje, ki ji niso ustrezali.

Tam se lahko samo strinjaš z njo, bognedaj, da imaš drugačno mnenje.[/quote]

S tistim zapisom je dosegla svoje dno. Ljudi, ki drugim privoščijo slabo in nesrečo res ni potrebno brati.

Ja, če pa nihče nič ne komentira. Že 6 tem je brez enega komentarja. Si je treba naredit malo reklame, a ne?[/quote]

Komentarjev ni, ker je blokirala neprijavljene uporabnike.
V tistem blogu, kjer je želela, da čimveč ljudi ostane brez elektrike, je pobrisala vse komentarje, ki ji niso ustrezali.

Tam se lahko samo strinjaš z njo, bognedaj, da imaš drugačno mnenje.[/quote]

komentarji so onemogočeni za VSE, ne samo za neprijavljene. in že 1000x je tudi tukaj napisala, da ne potrebuje nobene reklame za svoj blog in da za pisanje ni plačana. če pa koga zanima kdo jo je “vzel” v službo pa naj njo direktno vpraša. mogoče vas bo kap, ko boste dobili odgovor. očitno je sposobna.

Ampak komentiraš pa še vedno.

btw pojasnilo zakaj so komentarji onemogočeni se nahaja tukaj jaz res ne vam kaj vam ni jasno.

Who cares!

Komentarjev ni, ker je blokirala neprijavljene uporabnike.
V tistem blogu, kjer je želela, da čimveč ljudi ostane brez elektrike, je pobrisala vse komentarje, ki ji niso ustrezali.

Tam se lahko samo strinjaš z njo, bognedaj, da imaš drugačno mnenje.[/quote]

S tistim zapisom je dosegla svoje dno. Ljudi, ki drugim privoščijo slabo in nesrečo res ni potrebno brati.[/quote]

Amen.

Komentarjev ni, ker je blokirala neprijavljene uporabnike.
V tistem blogu, kjer je želela, da čimveč ljudi ostane brez elektrike, je pobrisala vse komentarje, ki ji niso ustrezali.

Tam se lahko samo strinjaš z njo, bognedaj, da imaš drugačno mnenje.[/quote]

komentarji so onemogočeni za VSE, ne samo za neprijavljene. in že 1000x je tudi tukaj napisala, da ne potrebuje nobene reklame za svoj blog in da za pisanje ni plačana. če pa koga zanima kdo jo je “vzel” v službo pa naj njo direktno vpraša. mogoče vas bo kap, ko boste dobili odgovor. očitno je sposobna.[/quote]

eh katarina, tak ti je dolgčas?

Naj gre z busom in v prihranjenem času spuca po tleh.

Se mi je zagabila s tisto privoščljivostjo ljudem v stiski, češ saj jim je prav, da so brez elektrike.

da ostanete brez služb in posledično brez elektrike. kruele zagamane. puste jo pri miru, niste nič boljše od nje.


a smo ji mi krivi, da se je šla preselit v pokrajino z najvišjo stopnjo brezposelnosti?

a smo ji mi krivi, da je šla kupit bajto pod tremi daljnovodi, zdaj pa stoka, kako je to grda pokrajina, pa kako so ti daljnovodi škodljivi?

a smo ji mi krivi, da je odprla s.p. in se posledično zapufala do nezavesti, ker ni bila sposobna prispevkov odplačevat? bolj smo ji tupili, da s.p. ni kar tak, bolj je bila glasna, da je s.p. miljonkrat boljša zadeva, kot pa redna služba in da je vsak nor, ki hodi v službo, namesto, da bi si lepo odprl s.p., nekaj davkov utajil in na veliko kasiral. zdaj pa jo davčna terja za xxx neplačanih prispevkov, na račun tega je morala odklopit pa elektriko.

ženska je sprejemala odločitve, naj ne joka zaradi posledic.


a smo ji mi krivi, da se je šla preselit v pokrajino z najvišjo stopnjo brezposelnosti?

a smo ji mi krivi, da je šla kupit bajto pod tremi daljnovodi, zdaj pa stoka, kako je to grda pokrajina, pa kako so ti daljnovodi škodljivi?

a smo ji mi krivi, da je odprla s.p. in se posledično zapufala do nezavesti, ker ni bila sposobna prispevkov odplačevat? bolj smo ji tupili, da s.p. ni kar tak, bolj je bila glasna, da je s.p. miljonkrat boljša zadeva, kot pa redna služba in da je vsak nor, ki hodi v službo, namesto, da bi si lepo odprl s.p., nekaj davkov utajil in na veliko kasiral. zdaj pa jo davčna terja za xxx neplačanih prispevkov, na račun tega je morala odklopit pa elektriko.

ženska je sprejemala odločitve, naj ne joka zaradi posledic.[/quote]

zdaj pa mi dodaj na vse svoje trditve njene poste oziroma linke do njih. predvidevam namreč, da je ona to vse napisala in zato ti to vse veš. rada bi se prepričala tudi jaz, da je res to vse ona pisala in sploh na tak način kot trdiš ti. da je pokrajina tam dol grda … da je utajila davke … da je na račun neplačanih prispevkov odklopila elektriko … spotoma pa še dokaži, da daljnovodi niso škodljivi za okolje. kolikor se spomnim je ona namreč napisala, da se je s tema dvema, ki sta že tam, seveda strinjala, sicer hiše ne bi kupila, za tega, ki pa prihaja, pa ni vedela da teče mimo njene hiše. a ti veš kako velik in škodljiv je ta daljnovod, ki prihaja mimo njene hiše?


a smo ji mi krivi, da se je šla preselit v pokrajino z najvišjo stopnjo brezposelnosti?

a smo ji mi krivi, da je šla kupit bajto pod tremi daljnovodi, zdaj pa stoka, kako je to grda pokrajina, pa kako so ti daljnovodi škodljivi?

a smo ji mi krivi, da je odprla s.p. in se posledično zapufala do nezavesti, ker ni bila sposobna prispevkov odplačevat? bolj smo ji tupili, da s.p. ni kar tak, bolj je bila glasna, da je s.p. miljonkrat boljša zadeva, kot pa redna služba in da je vsak nor, ki hodi v službo, namesto, da bi si lepo odprl s.p., nekaj davkov utajil in na veliko kasiral. zdaj pa jo davčna terja za xxx neplačanih prispevkov, na račun tega je morala odklopit pa elektriko.

ženska je sprejemala odločitve, naj ne joka zaradi posledic.[/quote]

Je hudo, Katarina, ane, ko smo te prebrali in ti ne jemo več iz roke?

zdaj pa mi dodaj na vse svoje trditve njene poste oziroma linke do njih. predvidevam namreč, da je ona to vse napisala in zato ti to vse veš. rada bi se prepričala tudi jaz, da je res to vse ona pisala in sploh na tak način kot trdiš ti. da je pokrajina tam dol grda … da je utajila davke … da je na račun neplačanih prispevkov odklopila elektriko … spotoma pa še dokaži, da daljnovodi niso škodljivi za okolje. kolikor se spomnim je ona namreč napisala, da se je s tema dvema, ki sta že tam, seveda strinjala, sicer hiše ne bi kupila, za tega, ki pa prihaja, pa ni vedela da teče mimo njene hiše. a ti veš kako velik in škodljiv je ta daljnovod, ki prihaja mimo njene hiše?[/quote]

New Report

Close