Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Puf za 13’000 € na osebo.

Puf za 13’000 € na osebo.

Tako razmišljam:
Tale zadnji puf je težak 2,6 miljarde €. To je 13’000 € za čisto vsakega, ki se sedaj nahaja v tej državi. To je nadpovprečna plača (lepo bi bilo, če bi tudi jaz imel tako plačo) enega Slovenca za celo leto. In naša država se za take zneske zadolžuje od enkrat do dvakrat na leto.

A se tudi komu drugemu zdi, da delamo mogoče nekaj narobe?

pejt spat.

Smo tako razprodani, smo tako zapufani – da me baš boli q.r.a.c. kaj bo čez 50 let!!

Na oblasti totalni debelogoltanci tupoglavi, ki imajo največ dela sami s seboj, s prikrivanjem. Vse za pufe, vse za molzenje delavcev! Navidezna idila, hehe!

MENI DOL VISI, res!

nova
Uredništvo priporoča

ne skrbi, sej bo Janez vsega kriv tako ali drugače.

Slovenčki smo neumen narod, po svoje si zaslužimo propad. Z lahkoto se jih da zmanupulirat. Poglej kako so protestirali pred dobrim letom. Danes se cedita med in mleko in logično noben ne protestira…. ajejejej slovenčki slovenčki

Pravijo, da naj bi vlada s temi obveznicami pokrila stare. To torej naj dejansko ne bi bil puf, ampak samo podaljšanje dolga, ampak se sprašujem, zakaj je potem sedaj ob tej zadnji zadolžitvi zadolženost Slovenije poskočila na 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, torej za nekaj več kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Kako ti tebi poskoči zadolženost, če si star puf odplačal?

Naši otroci imajo lepo prihodnost.Pustili jim bomo dolgove.Važno,da nam je zdaj dobro.

OK, lahko rečem, da so narod okrog prinesli. In lahko rečem, da je ta narod sedaj v celoviti politični apatiji. Ampak glede Janeza lahko definitivno z veliko gotoostjo rečem, da je del šova.

No, eni pufi so za poplačilo starih. Če odplačamo starega po 5 ali 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, in najamemo novega po 4,43{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je to lahko ok.

Če pa ga vzamemo za plače plačat pa penzije, pa to na dolgi rok pomeni štrik za vrat.

če se komu še ne spi – današnje večerno branje:

http://www.mladina.si/47226/to_ravnanje_je_treba_ustaviti/?utm_source=tednik/200921/to_ravnanje_je_treba_ustaviti&utm_medium=web&utm
ki pokaže zakaj EU ne naredi reda v takih državah kot je naša, zakaj naši mislijo, da lahko na tako veliki nogi živijo in zakaj se švicarji zaklepajo pred vsemi

OK, lahko rečem, da so narod okrog prinesli. In lahko rečem, da je ta narod sedaj v celoviti politični apatiji. Ampak glede Janeza lahko definitivno z veliko gotoostjo rečem, da je del šova.[/quote]

beboti kot ti ne morejo iz svoje kože…

moramo poravnat aprila letos.Do takrat se bomo zadolzili se enkrat.Pazi kaj sem ti napisal,lahko me drzis za besedo.Te obveznice katere so prodali vceraj so za penzije,place in tudi za banke……..

moramo poravnat aprila letos.Do takrat se bomo zadolzili se enkrat.Pazi kaj sem ti napisal,lahko me drzis za besedo.Te obveznice katere so prodali vceraj so za penzije,place in tudi za banke……..[/quote]

se kar strinjam s tabo – dvomim, da je šlo večina od teh mrd za poplačilo starih dolgov (vsaj ne za zmanjševanje glavnice, kvečjemu za obresti, kar pa ni poplačilo dolga). Če bi bilo vse tako, potem bi točno povedali koliko je šlo kam in ne tako v megli in med vrsticami.
Bomo kmalu spet brali o zadolževanjih – oziroma kaj pa govorim – že beremo: http://www.delo.si/gospodarstvo/finance/minister-cufer-ze-napovedal-novo-zadolzitev.html

Je šu klinac ta denar za penzije!!!!

Ta denar je za njihov komfort!! Za prikrivanje vseh barabij!!

KAJ PA DELA VLADA ??? (SEDANJA IN PREJŠNJA IN PREDPREJŠNJA…)?!!!!

Ukvarjajo se samI s sabo po sodiščih (plača raja), živijo svoje sanje in kradejo dalje! Molzejo ljudi, molzejo

– UPOKOJENCE KI SO NEKAJ USTVARILI – pa je 20-letna golazen vse uničila in prodala!! Jemlje jim vse pravice, vseeeeeee!!!!!!!

Mladina, izobraženci, policija……….pa samo gleda ko TELE V NOVA VRATA!

nisem več mlada, stara pa tudi še ne in opazujem svoja odraščajoča otroka, svojo družino, saj nam nič ne manjka, lepo živimo, ker se trudimo za to, delamo in imamo. Ampak seveda se nas vse to dotika, ta svinjarija, ta pokvarjen svet, veste, saj je povsod enako, le redka država je še, kjer je “lepo”. Trend je , če si lopov, če čim več pokradeš in če ti to dovolijo, se bo to delalo. Do kdaj bo še tako? Dokler ne bo počilo, vojna bo, vam rečem in to svetovna, kajti takole na dolgi rok ne bo šlo. In danes, ko je človek tako pameten, ko presajamo srca, ko delamo čudeže, nas ne gane zgodovina, kjer so bile vojne in si lahko po filmih, če drugje ne ogledamo posledice… si res to želimo? Saj nas ne bo nihče vprašal, premajhni smo, zadolženi preveč, k nam bodo prišli le tisti, ki jim dolgujemo in nas podjarmili, kot so nas že, ma saj nam tako ali tako vladajo tujci že ves čas…

Pa nam tega res ne bi bilo treba, takoj ven iz EU, samooskrba in bi lepo živeli, samo zdaj nas imajo pa res v rokah tujci, vzeli si bodo nazaj naše dolgove, v obliki naše vode, čiste vode, lepe slovenije in še ostalega…je tega res bilo treba…kako lahko pameten človek tega stoletja dopusti to, res je človek najhujše zlobno bitje tega planeta, ga ni večjega zlobneža, groza me je prihodnosti, ker se zavedam kaj nas čaka in razni filmi ” deček v črtasti pižami” bo še kako resničen…

Mi? Jaz ne delam nič narobe, na odločitve vlade pa nimam nobenega vpliva.

In pri nas bo brat bratu največji sovražnik, sosed sosedu največji krvnik! Ker nas je politikantska golazen tako sprla, da se nismo zmožni niti pogovarjat.

Ker se nikomur več ne da dopovedat, da je VSA 20-LETNA GOLAZEN ISTA!! In ne bodo odstopili, ne bodo se umaknili po mirni poti !!

EU ne nosi dosti krivde za naše svinjarije, zaradi katerih smo pristali, kjer smo. Smo se potunkali kar lepo sami oziroma so nas domači mojstri, mi pa smo jih pri tem gledali. V tem trenutku umik iz EU nikakor ni dobra poteza, to pomeni izgubo trgov – kdo pa nas bo, luzerje, še kaj povohal – smrt še za preostale izvoznike, ki nam edini prinašajo realen denar.

Samooskrba? Svoj vrtiček ima vsak lahko že zdaj, ob izstopu iz EU pa to pomeni tudi premik 60 let nazaj v preteklost in revščina na kubik, prepolovitev plač itd. Meli si pa bodo roke tisti pri koritih, ker ne bo nikakršnega zunanjega nadzora. Si to želimo, da postanemo otok sredi EU, nova Albanija ali Romunija?

In pri nas bo brat bratu največji sovražnik, sosed sosedu največji krvnik! Ker nas je politikantska golazen tako sprla, da se nismo zmožni niti pogovarjat.

Ker se nikomur več ne da dopovedat, da je VSA 20-LETNA GOLAZEN ISTA!! In ne bodo odstopili, ne bodo se umaknili po mirni poti !![/quote]

Vedve sta točno to, kar očitata drugim.
Krive za posledice 20 let napačnih odločitev.

‘Žalostna sem’, ni pokvarjen svet, ampak si pokvarjena ti s svojo nepripravljenostjo sprejeti osebno odgovornost za svoje napačne odločitve in nevednost, ki veje iz idealizirane slike nekega utopičnega sveta s katero si zakrivaš oči pred realnostjo.

‘Podpišem’, ni nas “politikantska golazen” sprla, temveč ste se sami. A si pripravljena slišati tudi drugačna mnenja, razmišljanja, si zmožna priznati “nevšečnim” argujmentom veljavo, čeprav rušijo tvoj (enostranski, utopični) pogled na svet in (ne)razumevanje realnosti, ki nas obdaja?
Kajti s svojim pišmeuhovskim vsegliharstvom se ne kažeš, kot oseba, ki je zmožna šlišati in doumeti …

Res je, vojna bo! Pa ne zaradi teh, ki jih prepoznata kot glavne krivce, temveč zaradi vaju in na tisočev vama sličnih. Vseh vas, ki si zatiskate oči pred realnostjo a hkrati sprejemate osebne odločitve na osnovi iluzij in zmotnih prepričanj.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Točno tako!
Iskanje krivca zunaj nas, čeprav smo si sami krivi, je največja perverznost in pokvarjenost. EU ni kriva. Toda tako moralno zblojen narod ne bo nikoli priznal, da si je sam skopal jamo propada. Vse za ceno “iluzij na puf”, ki jih podo morale plačati generacije za nami.

Magična beseda “samooskrba” je še ena tistih, ki so le pobeg od pogleda na realnost. Idealizirana slika raja, ki ga ni in v realnosti ne more obstajati. In naslednjič bodo spet sprejemali usodne odločitve s to sliko pravljične idile pred očmi, namesto da bi pogledali realnosti v obraz.
Pa bo potem spet jok in stok, da so drugi krivi za posledice lastne zaslepljenosti.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Mi? Jaz ne delam nič narobe, na odločitve vlade pa nimam nobenega vpliva.[/quote]

O pa še kako. Izbrala si jo!!
V svojem lastnem besu in slepoti si takrat tekla na volišče, danes pa se sprenevedaš!

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Kaj hočeš povedat? Da bi morali voliti Ivana???????????

Kaj hočeš povedat? Da bi morali voliti Ivana???????????[/quote]

To si ti rekla :))
Takole čez palec je bilo (vsaj) 10 različnih možnosti. Ene boljše, druge slabše, ene pa katastrofalno zgrešene. Ti in ostalih 28{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ste se odločili, kot ste se odločili. Izbrana opcija je takrat eksplicitno najavila, da se bo še naprej intezivno zadolževala za potrebe uresničevanja svojega programa.

Danes so vidne posledice….

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Kaj hočeš povedat? Da bi morali voliti Ivana???????????[/quote]

A se tebi Ivan Janša povsod prikazuje?
Veš, če imaš obsesivno motnjo, se da to zdravit. Zglasi se v najbližnjem zdravstvenem domu pri psihiatru, da te napoti v ustrezno bolnico.

Kaj hočeš povedat? Da bi morali voliti Ivana???????????[/quote]

to bi bil dober izbor!!!

Ja to je zgodba puf na puf…Ves čas zavajajo, govorijo neresnico ali polresnico in manipulirajo. Tudi že 5 let ves čas govorijo, da je treba varčevat v JU…jaz bi zelo rad videl enkrat že ta varčevalni račun koliko je gor na tem varčevalnem računu. Zadolževanje pa kar narašča…in to v USD kjer obstaja še valutno tveganje, ampak se kaj dosti ne sekirajo, ker bodo drugi plačevali njihove neumnosti, ko bodo že na boljših in preplačanih položajih.

New Report

Close