Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Moj samo čaka, da jaz vse naredim

Z mojim sva se skupaj preselila. In glej ga zlomka. Ne bi kuhal, ne bi pomival, ne bi pral, vse bi imel tako, da jaz to naredim, ker je utrujen od službe. Pa oba hodiva v službo.
Šokirana.
Vsako delo opravi z muko. Če ne skuham, gre k mami jesti.
Se je še kateri zgodilo, da je bil fant čisto ok, dokler nista zaživela skupaj. POtem pa se je izkazalo, da mu ni do dela?

tole pa se ne bo dobro končalo. fant je pobček in če se ne bo hitro spravil v red, ne bo nikoli dec iz njega. upam, da ne pričakuješ, da se bo po rojstvu otroka spremenil….

Hitro naredi rez, drugače boš imela težave. Ne morem verjet kako ženske padate na tipe ki so popolnoma nesposobni.

nova
Uredništvo priporoča

Ne, ni se mi tko zgodilo. Se čudim, a nista prej nikoli bila kej skupaj, na dopustu ipd?

Bi pa rekla, da je na mestu nek dolg miren pogovor o tem, kako si vidva predstavljata skupno gospodinjstvo. In delitev dela. In tvojo in njegovo vlogo doma.

Naj ti samo povem, da je moj mož avtomatično doma začel kaj delat, češ, “da me težko gleda, ko jaz delam, on pa lenari na kavču”

Na nek način je super da sta sedaj skupaj da si videla kako je živeti pod isto streho s to osebo. No sedaj vidiš da vama očitno ne klapa, torej kaj čakaš? Daj mu kajlo in si najdi nekoga ki ti bo pomagal, ki se bosta ujela v skupnem življenju s tem se sigurno ne ujemata. Upam da ne boš naredila še otroka ker potem bo ločitev 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, že tako bosta šla narazen v manj kot letu dni. Končaj vezo čim prej, in ne prevzgajaj odraslega človeka ker izgubljaš čas najdi si takega ki ti bo ustrezal.

Drugače sem pa sama nekaj podobnega doživela, ko sva bila skupaj in nisva še skupaj živela je bilo vse super, ko sva začela skupaj živeti so se šele pojavile razlike. In teh razlik je bilo več kot skupnih točk in sva se po letu dni skupnega življenja pod eno streho odločila da greva vsak svojo pot. Odločitev je bila defenitivno pravilna, žal mi je le da že prej nisva šla narazen.

Sem bila skeptična, ker je prej živel pri mami. Ampak itak večina samskih 35 letnikov živi pri starših, zato sem si rekla, da pač to ne sme biti kriterij.
Samo zdaj pa vidim, da je bil vajen, da mu vse mama naredi.
S tako muko pomije posodo. Da ne govorimo o tem, da gre na kosilo k mami. Še več tudi srajce nese k mami likat.

ko sva se selila, sem na grobo napisala seznam glavnih opravil v stanovanju, se javila za pranje peglanje ipd, potem pa njega vprašala, katere točke bi prevzel in sva se mal pomenila, tudi o tem, da ko je koš poln, se nese dol danes, ne čez 3 dni.

zaenkrat nama tako štima.

Koliko sta stara? Pri njih doma je kako? Člani čakajo, da jih mati postreže?

Ne, sem imela dvakrat takega partnerja, ki je, preden sva se preselila skupaj, živel sam in je bil navajen gospodinjskih del. Sinčki iz hotela mama znajo biti pa bolj problematični.

Upam, da mu ne boš popuščala in vsega opravila sama, potem imela otroka z njim, s katerim se mu tudi ne bo dalo ukvarjat, potem boš pa čez 5 let na robu živčnega zloma pisala na MON, v kakšno pošast se je kar nenadoma spremenil tvoj moški. Ukrepaj takoj.

za začetek mu povej, kaj je treba naredit, medtem, ko ti delaš kaj drugega… moj mož bi tudi komot ležal na kavču, medtem, ko jaz delam in gledal televizijo. če pa mu povem, kaj je še za naredit, pa brez problema naredi vse… s tem, da mi je razlagal, ko sva začela skupaj hodit, da si on pač ne predstavlja, da bi jaz vse delala, on pa nič.

enim je pač treba v gospodinjstvu vse s prstom pokazat. hecno je, da pa za avto pucat pa ni treba nič reči. no, saj za kuhanje tudi ne.

če pa ne bo pri volji za opravljanje dela tudi, ko ga lepo prosiš, da bi nekaj naredil, pa razmisli, ali hočeš na tak način živet. enim je čisto ok, da vso delo opravijo same, ene se pa s tem ne sprijaznijo nikoli.
pač en vikend se usedi z njim in se v miru pogovori. ne ga napast, da nič ne dela, poskusi to rešit v obliki pogovora.

No smeti odnese :).

Saj avto čisti samo svoj, ne mojega :).
Posluša mamo, sosede, sestro, ko vse pravijo, da je kuhanje, likanje, in tako naprej pač žensko delo. V našem okolju je povsem normalno, da ženska vse naredi. Samo meni pa to ni všeč.

Saj avto čisti samo svoj, ne mojega :).
Posluša mamo, sosede, sestro, ko vse pravijo, da je kuhanje, likanje, in tako naprej pač žensko delo. V našem okolju je povsem normalno, da ženska vse naredi. Samo meni pa to ni všeč
.[/quote]

Mislim, da provociraš. Ker sicer ne vem, kje živiš. Oziroma v katerem letu si se zataknila.

Mamin sinček.

Prej mu je kuhala, pospravljala in k riti prinašala mamica, zdaj ko dejansko živi s tabo, pa pričakuje, da boš nadaljevala ti.

To, da se odpravi k mamici na kosilo, pove vse.

Ne bo se spremenil, ni šans. Beži stran od takih.

so ti že svetovali, da se mirno pogovori, pa boš videla pri čem si. Da mora vse naredit ženska ni več vaška posebnost, tako da moraš pa res iz enih rovtov bit :))

Saj avto čisti samo svoj, ne mojega :).
Posluša mamo, sosede, sestro, ko vse pravijo, da je kuhanje, likanje, in tako naprej pač žensko delo. V našem okolju je povsem normalno, da ženska vse naredi. Samo meni pa to ni všeč.[/quote]

In, kaj boš zdaj naredila glede tega?

Živim na vasi in tu moški res ne kuhajo, likajo…

Saj avto čisti samo svoj, ne mojega :).
Posluša mamo, sosede, sestro, ko vse pravijo, da je kuhanje, likanje, in tako naprej pač žensko delo. V našem okolju je povsem normalno, da ženska vse naredi. Samo meni pa to ni všeč.[/quote]

In, kaj boš zdaj naredila glede tega?[/quote]

Mislim, da ga bom postavila pred vrata, če se na hitro ne spremeni.

Brez zamere, ampak noben od sosedov ne lika recimo. Kar se kuhanja tiče tudi redko kdo.
Samo meni pač tak način ni ok.

spet ta vaška idila. ti vsaj ptički žvrgolijo tacajt ko delaš. tvoj te farba, tudi na vasi moški delajo hišna dela, kaj pa misliš.

Jaz imam same mestne sodelavke pa vse same kuhajo in likajo.

In, kaj boš zdaj naredila glede tega?[/quote]

Mislim, da ga bom postavila pred vrata, če se na hitro ne spremeni.[/quote]

kaka utopija, na podlagi česa pa misliš, da se bo spremenil…če ne boš ti nardila, bo nesel k mami. Potem boš pa lena izpadla ti, ne on.

…daj, ne nakladaj, avtorica.

Saj avto čisti samo svoj, ne mojega :).
Posluša mamo, sosede, sestro, ko vse pravijo, da je kuhanje, likanje, in tako naprej pač žensko delo. V našem okolju je povsem normalno, da ženska vse naredi. Samo meni pa to ni všeč.[/quote]

kaj naj rečem. je skrajni egoist, očitno.
edino delo, ki mojemu možu smrdi, je likanje. vse ostalo pa komot naredi, samo večinoma mu je pač treba reči…

hja.. na tebi je, ali ga boš gledala, ali boš raje kaj ukrenila…

Brez zamere, ampak noben od sosedov ne lika recimo. Kar se kuhanja tiče tudi redko kdo.
Samo meni pač tak način ni ok.[/quote]

Že res, da na podeželju moški opravljajo manj gospodinjskih del – ker nimajo časa!!! Je preveč dela zunaj.
Če je gre torej tvoj dragi po službi opravljat bolj moška dela, ti si pa za kuhinjo, ni s tem nič narobe, če pa ta čas pegla kavč ali visi na računalniku, pa to ne gre, a ne? Pusti podeželje, bistveno je, da so bremena enakomerno porazdeljena, ne pa, da je vse na enem. Imata kmetijo? Vsaj bajto, kjer je nenehno kaj za počet? Ali sta v stanovanju? Potem izgovarjanje na podeželje odpade. Sem s podeželja in ko ni dela zunaj, sva z možem v gospodinjstvu enakoparavna. Ko pa je, pa jasno,. da je na meni. Ker nama tako paše.

New Report

Close