Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek soda bikarbona, jo še kdo vsak dan pije, je to res zdravo?

soda bikarbona, jo še kdo vsak dan pije, je to res zdravo?

sem brala o sodi bikarboni, vem, da jo dvakrat na dan pijejo, 1 žlička v dva deci vode in to spit…samo mene zanima ali je kdo ta nasvet dobil od zdravnika, kajti mene je kar strah, da tole ni čisto res, ker ko sodo mešam z vodo ali recimo limono, kisom, to se tako začne penit in nato pomislim, da se taka reakcija naredi v mojem želodcu…ne vem no, strah me je, da tale napitek ni zdravstevno podkovan, ampak le spet ena muha, ki je zdrava, nato pa bo spet kdo napisal, kako je to strup za telo. Kaj je zdaj res, je res zdrava in kje to piše, razen po raznih revijah…je kje ta podatek od kakih strokovnjakov?? hvalla.lp


Jaz ti lahko sam povem,da jo pijem ko sem zaprt (blato) in zelo pomaga,

Vsakodnevno pitje sode je najkrajša pot do hudih težav z želodcem. Ne delajte tega.

So pa izjeme, ki potrjujejo pravilo: en moj stari stric je desetletja dnevno pil jabolčnik pomešan z noževo konico sode bikarbone, umrl je v visoki starosti od raka na požiralniku, kar pa zagotovo ni bila kriva soda ampak žvečenje tobaka.

nova
Uredništvo priporoča

pobrskaj po postih tu na MON-u, mogoče teden nazaj, je bila ta kombinacija (soda+kis) predlagana za temeljito čiščenje kamna v straniščni školjki

Za nekaj mora bit dobra, ker jo je moja babica, ne dolgo nazaj, pila, ko jo je dobivala na recept.

pobrskaj po postih tu na MON-u, mogoče teden nazaj, je bila ta kombinacija (soda+kis) predlagana za temeljito čiščenje kamna v straniščni školjki[/quote]

Upam, da za pitje uporabljaš jedilno sodo.

drugače pa… nič ti boljše ne očisti WCja kot Coca-cola, pa se eni skozi nacejajo z njo.

Moja babica odkar pomnim jo uporablja kadar pride do slabosti in se potem lažje zbruhaš ali pa zrigaš !!
Zelo učinkovito,verjemi.

Malce tako napisano ampak se mi ne da v celofan zavijat.
Mislim,da za vsakodnevno rabo ravno ni !!

Odlična pri mešanju z kislim vinom.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pitje sode bikarbone

Pitje sode bikarbone prinaša tudi nekatere pozitivne koristi za zdravje, saj raztopljena v vodi deluje alkalno oziroma bazično. Virusi in bolezni, kot so prehlad, gripa, rak in celo bolezni srca, najbolje uspevajo v kislem okolju, vendar ne morejo preživeti, če je naše telo dovolj alkalno in ni zakisano. Leta 2009 je Journal of American Society of Nephrology objavil študijo 134 bolnikov z napredovano ledvično boleznijo. Ob dnevnem pitju sode bikarbone se je napredovanje bolezni ledvic dramatično upočasnilo, zaradi česar niso več potrebovali dialize.

In kako jo pijemo? Za ljudi, ki želijo zmanjšati zakisanost telesa, priporočajo eno ali dve čajni žlički jedilne sode bikarbone z 2 dcl vode, dvakrat na dan. Žličko lahko dodate tudi sveži limonadi, saj bo izboljšala njen okus. OPOZORILO: Ob pitju počakajte, da se soda popolnoma raztopi v vodi.

http://www.bodieko.si/soda-bikarbona

Ne bi pa mešala zdraven še kisa.

Pa še malo pobrskaj po spletu. Soda je namreč zelo zdrava, ker razstruplja in alkalizira telo. Vendar brez pretiravanja. Pa seveda pride v poštev le JEDILNA soda.

Srečno!

Pitje sode bikarbone

Pitje sode bikarbone prinaša tudi nekatere pozitivne koristi za zdravje, saj raztopljena v vodi deluje alkalno oziroma bazično. Virusi in bolezni, kot so prehlad, gripa, rak in celo bolezni srca, najbolje uspevajo v kislem okolju, vendar ne morejo preživeti, če je naše telo dovolj alkalno in ni zakisano. Leta 2009 je Journal of American Society of Nephrology objavil študijo 134 bolnikov z napredovano ledvično boleznijo. Ob dnevnem pitju sode bikarbone se je napredovanje bolezni ledvic dramatično upočasnilo, zaradi česar niso več potrebovali dialize.

In kako jo pijemo? Za ljudi, ki želijo zmanjšati zakisanost telesa, priporočajo eno ali dve čajni žlički jedilne sode bikarbone z 2 dcl vode, dvakrat na dan. Žličko lahko dodate tudi sveži limonadi, saj bo izboljšala njen okus. OPOZORILO: Ob pitju počakajte, da se soda popolnoma raztopi v vodi.

Zakaj bi jo upaorabljala vsak dan, mi sicer ni jasno. Se pa uporablja za nevtralizacijo odvečne želodčne kisline. Včasih so se dobile tablet. Odkar jih več ni, raztehtavamo v naši bolnišnični lekarni prah…

Jaz jo pijem vkuhano v javorjev sirup (1:3 – 10 minut kuhanja); samo tako dejansko deluje…

Jaz jo dobiivam na recept… ampak še nisem začela :/ Si vsak dan rečem, da bom, pa ne vem, zakaj ne. Enostavno me nekaj vleče, da ne.

>
> >> Pred več kot letom in pol je imel 65-letni Vernon Johnston iz Floride raka
> >> prostate, metastaze pa so se razširile tudi že na kosti. Zdravniki so po
> >> številnih preiskavah oznanili, da gre za agresivno obliko raka, v njegovem
> >> zadnjem izvidu februarja 2008 pa je tudi pisalo, da je rak prešel že v IV.
> >> fazo (podatek, da faza V ne obstaja, pove vse …). Sin mu je omenil, da naj
> >> bi raka pomagalo zdraviti bazično okolje v telesu. Vernon je bil nekaj dni
> >> preveč v šoku, da bi se tega spomnil. Potem je sedel za računalnik in začel
> >> raziskovati. Odločil se je poskusiti s cezijevim kloridom. Ta je močno
> >> bazičen (zmanjšuje kislost v telesu) in po pripovedih številnih ozdravljenih
> >> napada raka “od znotraj”.
> >>
> >> Naročil je torej cezijev klorid. A usoda je hotela, da so njegovo naročilo
> >> izgubili (tako je Vernon svoj cezijev klorid prejel šele, ko je bil že zdrav
> >> in raka ni bilo več …) Mislim, da si lahko vsi predstavljamo, kako se
> >> počutiš, če imaš zadnjo fazo raka in ti metastaze že razjedajo kosti …
> >> zdravniki ti povedo, da ozdravitev ni mogoča, snov, ki si se je oklenil kot
> >> zadnje rešilne bilke na planetu, pa ne prispe. Ne veš, ali ti je preostalo
> >> še nekaj tednov, ali morda celo zgolj še nekaj dni … Verjetno bi bil vsak od
> >> nas pripravljen narediti karkoli.
> >>
> >> Zatekel se je nazaj na splet in našel knjigo dr. Mark Sircus, Rich Man’s,
> >> Poor Man’s Cancer Treatment (Bogataševo in reveževo zdravilo za rak) in se
> >> odločil poskusiti s sodo bikarbono (imenovano tudi natrijev bikarbonat).
> >> Kupiti jo je mogoče v vsakem supermarketu. Soda bikarbona je prav tako močno
> >> bazična, le da je veliko cenejša od cezijevega klorida (tudi sama sem si
> >> pomagala s sodo bikarbono, ko sem si ozdravila diabetes – še eno od bolezni
> >> sodobnih dni, za katero uradna medicina trdi, da ni ozdravljiva …).
> >>
> >> Seveda najdemo številne nejeverne Tomaže in ljudi, ki zdravilne lastnosti
> >> poviševanja pH-ja v telesu (pH vrednost nad 7 pomeni, da je okolje bazično)
> >> dajejo v nič, trdeč da je vse to larifari in da poceni prašek, ki sodi v
> >> shrambo, ne more biti zdravilo za rak – ali za karkoli drugega, če smo že
> >> ravno pri tem. Spet drugi menijo, da moramo bazičnost poviševati le z
> >> dragimi preparati (kakršni se dobijo tudi pri nas). Potem so tudi še takšni,
> >> ki v sodo bikarbono verjamejo, vendar trdijo, da s peroralnim jemanjem
> >> ozdravitve ni mogoče doseči, saj jo je treba dajati bolniku intravensko.
> >>
> >> Vernon te zadnje možnosti ni imel – zelo težko boste našli zdravnika, ki bo
> >> pripravljen izvesti kaj takšnega. Zato je jemal sodo dvakrat na dan s
> >> kozarcem vode in črno melaso. Več o njegovem protokolu zdravljenja lahko
> >> preberete na njegovi spletni strani My Dance with Cancer:
> >> http://www.phkillscancer.com Soda bikarbona v kozarcu vode je bila njegovo
> >> edino upanje, pa čeprav je na spletu pisalo, da na kostnega raka žal ne
> >> deluje.
> >>
> >> Kupil si je tudi lističe za testiranje pH-ja v urinu. Uspelo mu je pH urina
> >> za pet dni zapored spraviti na vrednost 8,5 (kar je za urin izjemno visoka
> >> vrednost). Ko so 12 dni pozneje pri onkologu ponovili test, metastaz v
> >> kosteh ni bilo več, vrednost njegovega PSA testa (PSA je kratica za prostate
> >> specific antigen, ta antigen pa je marker, s pomočjo katerega ugotavljajo
> >> raka prostate) pa se je s 23,3 znižala na 0,1.
> >>
> >> Na spletu je namreč prebral, da rakave celice pri pH vrednosti 7,5 prenehajo
> >> rasti in preidejo v t.i. speče stanje, pH vrednost 8,5 pa jih ubije. Podatek
> >> je dobil, kot se to pogosto zgodi, od neznanega moškega na internetu, ki si
> >> je rak prostate na enak način pozdravil tudi sam in je svojo izkušnjo želel
> >> prenesti še drugim (le da je on uporabil za zviševanje pH-ja cezijev
> >> klorid). Ta moški mu je tudi povedal, da rakave celice ljubijo sladkor, zato
> >> je vedno priporočljivo jemati sredstvo za zviševanje pH vrednosti z nečim
> >> sladkim, ker tako “zdravilo” najhitreje spravimo v celice. Neznanec je pri
> >> sebi uporabil med, Vernon pa medu ni imel pri roki in je zato uporabil črno
> >> melaso.
> >>
> >> Njegovo zdravljenje je trajalo vsega 11 dni.
> >>
> >> Poleg sode bikarbone je Vernon izvajal tudi samozdravljenje z globokim
> >> dihanjem, ki vsa tkiva prepoji s kisikom, jemal pa je tudi naslednja
> >> prehranska dopolnila (navedene so dnevne količine):
> >>
> >> • kalcij 3000 mg
> >> • vitamin D3 10,000 IU
> >> • alfa lipojska kislina 100 mg
> >> • CoQ10 200 mg
> >> • pegasti badelj 1000 mg
> >> • ehinaceja 500 mg
> >> • kalij 200 mg
> >>
> >> Grem stavit, da se mu njegov onkolog niti z besedico ni upal omeniti, da
> >> prehranska dopolnila “ne delujejo”. (Rada bi tudi videla tistega, ki bi
> >> takšne dnevne količine znal doseči s hrano …)
> >>
> >> Zdravljenje raka stane 0,50 €, kolikor je treba v Eurospinu odšteti za
> >> polkilogramski zavitek sode bikarbone. Vse tisto mučenje – obsevanje,
> >> zastrupljanje telesa s kemoterapijo, slabosti, izpad las in drugi grozljivi
> >> stranski učinki niso potrebni. Oziroma so potrebni samo, če vprašate
> >> svojega saj veste koga …Soda bikarbona deluje seveda tudi preventivno in jo
> >> lahko zaužijemo z vodo – n.pr. pol žličke z velikim kozarcem vode vsak dan
> >> ali pa vsaj ob tisith dnevih, ko smo jedli stvari, ki v telesu povečujejo
> >> kislost.
> >>
> >> Ostanite zdravi in povejte naprej.

Dr. Jim Kelmun, zdravnik alternativne medicine je imel svoj poseben recept za zdravljenje raka, ki ga je predpisal ljudem, obolelim za rakom, ki jim zdravniki niso več mogli pomagati. Zapisano je, da naj bi jih veliko ozdravilo prav s tem Kelmunovim receptom.
Soda drastično poveča alkalnost oziroma bazičnost organizma.
“Zdravniki so mi rekli, da mi je ostalo le še največ 6 mesecev življenja, vendar je po nekaj mesecih s pomočjo zdravljenja z metodo Dr. Kelmuna rak izginil, kar je tudi dokumentirano s posnetki” Pravi eden izmed njegovih ozdravljenih bolnikov, Ian Roadhouse.
Sama ideja mešanice sode bikarbone in javorjevega sirupa je se mogoče zdi marsikomu čudna ali celo smešna, saj se celice raka hranijo s sladkorjem, vendar v tem primeru sladkor deluje na drugačen način. Rakave celice sladkor v krvi s pridom izkoristijo zaužit za svojo rast in razmnoževanje, vendar jih soda bikarbona, ki jo zaužijemo skupaj s sirupom ubije. Javorjev sirup deluje v tem primeru tako, da poveča nivo sladkorja v krvi in pri tem nastane reakcija, kot bi sodo bikarbono vbrizgali direktno v celice.
Za predstavo je dr. Jim Kelmun razložil, da je terapija s sodo bikarbono in javorjevim sirupom deluje kot kemoterapija, ki ubija rakave celice, vendar brez stranskih učinkov in poškodb organizma. Seveda je pomembno, da se terapije izvaja pod nadzorom zdravnika oziroma zdravilca, nikaor pa se je ne smemo lotiti kar sami.
Kako poteka terapija in priprava recepta?
* Zmešamo 1 merico sode bikarbone s 3 mericami javorjevega sirupa, se pravi mešanica v razmerju 1:3.
* Mešanico kuhamo in ves čas mešamo na zmernem ognju 10 minut.
* Vzamemo 3 čajne žličke na dan, 1-2 meseca.
* V času terapije se izogibamo mesa, sladkorja in bele moke.

Soda bikarbona brez aluminija je po zapisih alternativnih zdravilcev efektivno zdravilo proti raku. Soda drastično poveča alkalnost oziroma bazičnost organizma, kar dovaja v rakave celice več kisika, kot ga lahko sprejmejo. Dejstvo je, da rakave celice ne morejo preživeti z velikimi količinami kisika v krvi, raziskave pa so pokazale, da soda bikarbona resnično dobro uravnava pH vrednost celic v našem telesu.

Same neumnosti.

[sup][/sup]

pobrskaj po postih tu na MON-u, mogoče teden nazaj, je bila ta kombinacija (soda+kis) predlagana za temeljito čiščenje kamna v straniščni školjki[/quote]

Upam, da za pitje uporabljaš jedilno sodo.

drugače pa… nič ti boljše ne očisti WCja kot Coca-cola, pa se eni skozi nacejajo z njo.[/quote]

soda bikarbona je NaHCO[sub]3[/sub]

če je napisano, da je jedilna, je samo spakirana v male zavojčke.

Ne pijem jo vsak dan. Si pa na nekaj mesecev naredim nekaj dnevno kuro z Sodo. Dam jo pol žličke v 2 dcl vode in to spijem, a samo nekaj dni.Vsakodnevno rabo odsvetujem.
Glede tega pa , da Soda zdravi raka: rak je težka bolezen. In mislim da jo Soda nikakor v celoti ne more pozdraviti, lahko pa v nekaterih primerih ugodnejše vpliva na rakove celice. Razvoj bolezni je odvisen od več dejavnikov in tudi od sreče. Sigurno pa to ni zdravilo, tako univerzalno za vse bolezni. Ker stvari niso tako preproste.

Nekdo je zgoraj napisal, da se da očistit vodni kamen. Sem probal pa ni bilo efekta. Le močno penjenje, ker je stekla reakcija, pri tem je pa verjetno kis izgubil svojo kislost in NI raztopil vodnega kamna. Tako, da malo so tudi babje vraže…

soda bikarbona je NaHCO[sub]3[/sub]

če je napisano, da je jedilna, je samo spakirana v male zavojčke.[/quote]

HEY, mene pa ravno tole “bega”, da na enih pakiranjih piše jedilna, na drugih pa ne.. v eni trgovini sem jo kupila, piše pač Natrijev hidrogenkarbonat, v oklepaju pa E500ii – znaš mogoče to razložiti? Hvala! V drugi trgovini sem pa videla, da piše jedilna gor, pa več kot dvakrat dražja….

Pozdravljeni!

jedilna soda je očiščena škodljivih dodatkov, ostankov kovin itd…

Soda bikarbona, jedilna soda alkalizira, uničuje glivice in bakterije.
Ker uničuje tako tudi zdrave, nam koristne, bakterije v črevesju, jo uživamo le bolj poredko, ker sledi zaprtje oz. obnovitev črevesne flore.
Namesto sode takrat lahko uporabljamo boraks, ki enako alkalizira telo, ubija kandido, ter viruse.
Uporabljamo ga pa pri enem jemanju, kar ga gre na vrh prsta, torej ščep kristalov, raztopljenih v vodi.
Za zunanje, pršenje kože, vaginalno idr. intimno izpiranje pa ga lahko koristimo skupaj s sodo bikarbono. Tako uničimo glivice, posebno kandido albikans, ki naj bi tudi povzročala raka, bakterije in viruse.
Boraksova kopel (2 žlici) oz. zunanja in notranja uporaba so za artritis.
Poglejte na spletu Valter Last borax, za njegovo uporabo.

Niso. Le več sode je treba namazati in pustiti, da deluje, včasih tudi nekaj dni. Seveda pa ne občutljivih emajlov, te sprati po dveh minutah. Soda bo razžrla vodni kamen tudi na zunanjih površinah, ploščice itd., ki so čez zimo podvržene temu. Razžre tudi rjo.
Tudi pri čiščenju in beljenju zob pazimo na čas uporabe, da si ne poškodujemo sklenine. Hkrati pa nam razkuži zobe in ustno votlino, grlo pri grgranju. Lahko jo uporabimo za inhaliranje pri pljučnih obolenjih.

res sem malo pozen, vendar, če bi mi povedala kako si se rešila sladkorne??

To je pa zame novo, da se jo kuha ?

Bojan, a je to res ali je tiskarski škrat ?

New Report

Close