Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAKO SUŠITE MOKRO OBUTEV

KAKO SUŠITE MOKRO OBUTEV

Kako posušite mokro, to težko obutev, ki jo nosijo zdaj naši moški?

Da nabašeš noter ‘cajtengpapir’, jih dobro obrišete in daste na radiator? Je še kakšna hitrejša možnost?

HVALA vam!

Kalorifer, fen…

Če želiš drago obutev po hitrem postopku uničiti, jo daj na radiator. Ta lahko zaradi prehitre izsušitve nepopravljivo popoka. Sušenej mora biti počasno, da se material enakomerno krči. Od tu prastara “modrost” s časopisnim papirjem. Ta deluje kot pivnik in počasi sesa vlago iz čevlja, namesto da bi jo na silo izganjali s toploto. Jaz jo vedno sušim samo na tleh v toplem prostoru. Brez časopisov in brez radiatorjev.

nova
Uredništvo priporoča

To traja par dni. Kako posušit ČIMPREJ (v eni noči) obutev?

In seveda se ne gre za vrhunsko obutev. Too, kar nosi večina.

Edini način sem ti navedel – kalorifer oz. fen.
In če do zjutraj čevlji niso suhi – 3 ali 4 kilogramske vrečke čez nogavice, obuješ čevlje in fraj.
To je nasvet iz dolgoletnih izkušenj in ne filozofiranje iz Wikipedije.

Edini način sem ti navedel – kalorifer oz. fen.
In če do zjutraj čevlji niso suhi – 3 ali 4 kilogramske vrečke čez nogavice, obuješ čevlje in fraj.
To je nasvet iz dolgoletnih izkušenj in ne filozofiranje iz Wikipedije.[/quote]

Hvala! Sploh za to, da daš čez zokne (štunfe, nogavice) eno vrečko. HVALA!

Ne sušim obutve, ki jo nosijo moški. So odrasli in opravilno sposobni, naj si jo posušijo sami.

Hočeš reči, da ti resno vzameš moževe čevlje, jih obrišeš, tlačiš noter papir, jih daješ na radiator?? Kaj pa on tačas dela, zlaga tvoje čipkasto spodnje perilo?

Moj ima 2 para čevljev za slabo vreme in če so eni mokri so drugi dan drugi suhi. sušijo se pa zraven radiatorja.

Ne sušim obutve, ki jo nosijo moški. So odrasli in opravilno sposobni, naj si jo posušijo sami.

Hočeš reči, da ti resno vzameš moževe čevlje, jih obrišeš, tlačiš noter papir, jih daješ na radiator?? Kaj pa on tačas dela, zlaga tvoje čipkasto spodnje perilo?[/quote]

On cel dan drka kurac z motorko po hosti, zvečer zloži ženino čipkasto perilo in potegne eno vrsto gobelina.
Ona revica pa mu mora pihat v škornje.
Kam je šel ta svet?

Pri meni ni sile glede sušenja, saj imam najmanj 20 parov čevljev. On jih ima maximalno 4 pare, sušit si jih da pa tam kot si jih dam jaz, poleg kamina.

Moj mož dela že 10 dni na vseh nevarnih območjih. In če mu kdajkoli, mu bom zdaj olajšala VSEE !

Samo sleče se, čaka ga slastna večerja, frišna ostelja in popolni mir! Zjutraj sveže perilo in čimbolj očiščena oprema, suhI ŠKORNJI!

Za dom skrbim jaz. Še posebej za mojega HEROJA!

Moj mož dela že 10 dni na vseh nevarnih območjih. In če mu kdajkoli, mu bom zdaj olajšala VSEE !

Samo sleče se, čaka ga slastna večerja, frišna ostelja in popolni mir! Zjutraj sveže perilo in čimbolj očiščena oprema, suhI ŠKORNJI!

Za dom skrbim jaz. Še posebej za mojega HEROJA![/quote]

Bravo, punca! Uravnilovko se lahko gresta kdaj kasneje, v teh dneh je pa prav, da svojim prostovoljcem čimbolj olajšate dneve.
Če boš sušila s časopisnim, ga dovolj pogosto menjaj in daj notri suhi papir, da potegne čim več vlage potegne. Drugače je pa antov nasvet odličen.

Verjetno bo najhitreje s fenom. Moj si jih postavi poleg radiatorja in je kar je.

Moj mož dela že 10 dni na vseh nevarnih območjih. In če mu kdajkoli, mu bom zdaj olajšala VSEE !

Samo sleče se, čaka ga slastna večerja, frišna ostelja in popolni mir! Zjutraj sveže perilo in čimbolj očiščena oprema, suhI ŠKORNJI!

Za dom skrbim jaz. Še posebej za mojega HEROJA![/quote]

Lepo. Upravičeno si ponosna na svojega moža.

New Report

Close