Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko si vas je uredilo ločeno gospodinjstvo v hiši staršev…

Koliko si vas je uredilo ločeno gospodinjstvo v hiši staršev…

…hkrati se pa hvalite, da ste na svojem?

Kar povejte, sposobneži. Ja, verjamem, da ste vložili ene 20 tisoč eurov v ureditev, ampak to je daleč premali strošek, da bi se lahko bahali, kako ste na svojem.

Potem se delate norca iz ljudi, ki živijo v svoji otroški sobi, sami ste pa na istem nivoju..

Kaj te muči? Da imajo tvoji starši premalo hišo, da bi ti v njej lahko imela svoje stanovanje in si ostala za večne čase v svoji otroški sobici??
Ja, draga moja, boš morala kar vložiti nekaj €, dvigniti hišo za vsaj eno etažo in si narediti SVOJE stanovanje. Potem boš morala urediti še lastne priključke za vodo, elektriko…. in potem se boš lahko bahala, da si na SVOJEM. Dokler si pa v svoji otroški sobici, si pa pri mamici in atiju. Sprijazni se, vsem pač ni dano, da bi bili na SVOJEM.

Nič takega me ne muči.

Smešna mi je spodnja tema, kjer zagovarjate parazitsko vztrajanje v skupni bajti s starimi.

Nič niste vi na svojem, ste navadni priskledniki. Vsak najemnik je bolj na svojem, kot vi.

nova
Uredništvo priporoča

podobno, kakor je zgoraj zapisano. Izkoristili smo delno obdelano podstrešje (bila je izdelana ena soba), povišali, naredili prizidek, naredili novo streho, ostalo izdelavo: okna, vrata, kopalnica,… svoj vhod. Vse priključke imamo lastne. Gretje imamo narejeno tako, da je peč pri nas v kurilnici, narejeno pa tako, da se v spodnjem stanovanju lahko ventil zaprira/odpira.
Hkrati z našim delom, smo naredili tudi prenovo preostale hiše – nova elektrika, okna delno, dvorišče prenovljeno v celoti, narejena nova garaža.
Ti zagotavljam, da to ni isto, kot če bi živeli v tisti sobi, ki je že bila izdelana. Se pa ne delam norca iz nobenega, ki živi, dela ali misli drugače kakor jaz.
Lp,e.

razen tega da tašča skuha med tednom in tudi vikendi , pospravi tudi najino nadstropje , pere in pegla za vse , smo na svojem in samostojni 🙂

+1

haha ja kar tolaži se. Živeti v otroški sobici ali na svojem je velika razlika.
In ja,jaz imam tako urejeno. Lasten vhod,ločen,čisto iz druge strani hiše,enosobno stanovanje,dnevnica,postelja za knaufom,velika kuhinja z jedilno mizo,lastna kopalnica,lastno gospodinjstvo lasten hodnik. Imam popolnoma svoje stanovanje. In ja je razlika ali pa bit v otroški sobici. Jaz nič ne rečem,so težki časi in seveda je mladim težko se osamosvojit ampak zato ni treba pljuvat po nas. In ne ne plačujem najemnine ampak smao stroške,sem pa v stanovanje ki smo ga naredili za moj 20 rojstni dan vložila več tisoč evrov našparanega plus vse dneve ko smo garali razbijali in delali,plus še fotr je prispeval. Imam tudi svoj kamin.
Meni je ok,in sem na svojem. Ker svoje straše vidim 1x na 14 dni,razen če mi cukra zmanjka pa grem gor. K meni nihče ne hodi težit in me kontrolirat,aem popolnoma na svojem. In tako je. Pač. 🙂

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Kje je tvoj problem pravzaprav? Midva imava svoje stanovanje v hisi starsev oz sedaj ze celo hiso. In kaj te muci srcek? Oba sorejenca mojega moza sta bila izplacana in sta dobila vsak 25 000 eur, ker sta se na lastno zeljo odselila. Starsa sta od dneva prepisa do zadnjega diha zadnjega, ki je zapustil ta svet, prek 20 let, mesecno dobila 500 eur od najuoz prej od moza, mesecno, da bo jasno, telefon, elektrika, voda, davki, celotna obnova hise, avto, servis avta, pralni stroj, vecji nakupi, tudi speza, ce sem sla v trgovino jaz, vse to je slo do zadnjega centa iz najinega zepa. No daj ti samostojni uspesnez, koliko pa ti naredis za vajine starse. Razpisi se.

TI imaš resne težave. Če je nekdo za SVOJ denar dvignil hišo, je nadstropje njegovo. Če ima LASTEN števec za elektriko, vodo in vse ostalo, JE na svojem, pa če se ti na glavo postaviš. Vse svoje stroške plačuje SAM in s SVOJIM denarjem. Čigav prisklednik bi naj torej bil????
Se mi pa zdi, da tebi tvoji STARI niso dali možnosti, da bi si svoj dom ustvarila doma. Glede na to, kako grdo jih imenuješ (sama imam starše in ne stare), so že vedeli zakaj in dam jim prav.

Vznemirjenje v kurniku v prvem štuku in mansardi 😀

TI imaš resne težave. Če je nekdo za SVOJ denar dvignil hišo, je nadstropje njegovo. Če ima LASTEN števec za elektriko, vodo in vse ostalo, JE na svojem, pa če se ti na glavo postaviš. Vse svoje stroške plačuje SAM in s SVOJIM denarjem. Čigav prisklednik bi naj torej bil????
Se mi pa zdi, da tebi tvoji STARI niso dali možnosti, da bi si svoj dom ustvarila doma. Glede na to, kako grdo jih imenuješ (sama imam starše in ne stare), so že vedeli zakaj in dam jim prav.[/quote]

S tem se pa jaz ne bi čisto strinjala. Koliko si na svojem, boš izvedela tisti trenutek, ko boš želela oditi. Bi rada šla? Seveda, izvoli. Bi rada kaj povrnjenega od skupnih vlaganj? Pozabi. Nimaš računov na svoje ime, stanovanje je tako ali tako pisano na tasta, lahko ti pa tast zaračuna najemnino za nazaj, ker si koristila njegovo hišo.

Če s partnerjem skupaj nekaj kupita, je kljub vsemu malo drugačen občutek in drugačna varnost. Da ne govorimo o tem, da ti ne gledajo v pisker, vlečejo na ušesa vajine pogovore in bašejo otrok s čokolado pet minut pred kosilom.

Meni se pa lepo zdi, če so otroci in starši skupaj,v isti hiši.Vedno veš, da imaš nekoga zraven, če kaj pride.
Mi take sreče nismo imeli, ne jaz, ne moji otroci.
En se je že odselil na svoje,eden pa je še doma in ni te možnosti, da bi ostali skupaj, ker smo v bloku.

Če bi imeli pa hišo, bi pa sigurno oba ostala doma,če bi tako želela in bi oba z možem bila vesela!
Tako smo pa vsi skupaj, ko imamo čas!Ko nam znese se vidimo, če ne pa samo slišimo.

Lepo je, ko preberem, da si mladi in stari med seboj pomagajo.Pomagaš pač kakor lahko.Če imaš denar
boš dal denar, če ne pa čas——–kar je največ vredno!Otroci potrebujejo danes in od vedno največ naš čas!Vse si lahko kupiš!Časa ne!

uh revica kaj pa tebe muci? ja glej meni so starsi uredili 120m² zgornje etaze, locen vhod, loceni vsi stevci. prepisali vse skupaj na mene, mojega vlozka je bilo ene 4000€. To je vse. Ja vem, zlate starse imam. Te to zere?
Vidim jih ob nedeljskem kosilu in je to vec ali manj vse. Ja, sem na svojem. Ce tako gledas, bolj na svojem, kot ce bi bil v bloku, ker tam je sosed zraven, tu ga ni. Naj te kar zere ce cepis pri 40ih v svoji najstniski sobici

TI imaš resne težave. Če je nekdo za SVOJ denar dvignil hišo, je nadstropje njegovo. Če ima LASTEN števec za elektriko, vodo in vse ostalo, JE na svojem, pa če se ti na glavo postaviš. Vse svoje stroške plačuje SAM in s SVOJIM denarjem. Čigav prisklednik bi naj torej bil????
Se mi pa zdi, da tebi tvoji STARI niso dali možnosti, da bi si svoj dom ustvarila doma. Glede na to, kako grdo jih imenuješ (sama imam starše in ne stare), so že vedeli zakaj in dam jim prav.[/quote]

S tem se pa jaz ne bi čisto strinjala. Koliko si na svojem, boš izvedela tisti trenutek, ko boš želela oditi. Bi rada šla? Seveda, izvoli. Bi rada kaj povrnjenega od skupnih vlaganj? Pozabi. Nimaš računov na svoje ime, stanovanje je tako ali tako pisano na tasta, lahko ti pa tast zaračuna najemnino za nazaj, ker si koristila njegovo hišo.

Če s partnerjem skupaj nekaj kupita, je kljub vsemu malo drugačen občutek in drugačna varnost. Da ne govorimo o tem, da ti ne gledajo v pisker, vlečejo na ušesa vajine pogovore in bašejo otrok s čokolado pet minut pred kosilom.[/quote]

Govorim o starših in ne o tasti in tašču, ok? In ne, jaz ne bi rada šla, sem na svojem in se odlično počutim. Svoje starše imam pa rada in oni mene. Še kaj??

S tem se pa jaz ne bi čisto strinjala. Koliko si na svojem, boš izvedela tisti trenutek, ko boš želela oditi. Bi rada šla? Seveda, izvoli. Bi rada kaj povrnjenega od skupnih vlaganj? Pozabi. Nimaš računov na svoje ime, stanovanje je tako ali tako pisano na tasta, lahko ti pa tast zaračuna najemnino za nazaj, ker si koristila njegovo hišo.

Če s partnerjem skupaj nekaj kupita, je kljub vsemu malo drugačen občutek in drugačna varnost. Da ne govorimo o tem, da ti ne gledajo v pisker, vlečejo na ušesa vajine pogovore in bašejo otrok s čokolado pet minut pred kosilom.[/quote]

Govorim o starših in ne o tasti in tašču, ok? In ne, jaz ne bi rada šla, sem na svojem in se odlično počutim. Svoje starše imam pa rada in oni mene. Še kaj??[/quote]

Super zate. Kaj pa tvoj mož, se tudi odlično počuti, ko ve, da ga lahko kadarkoli vržete ven?

Blazno dobra je ideja, da vsi silijo na svoje čeprav so njihovi starši zidali ogromne hiše. Saj stare dva bosta s penzijama že nakak vzdrževala malo graščijo, mladi naj pa dokažejo da so sposobni in naj gredo v najem, ali še bolj – zakreditirajo naj se do vratu in še bolj pa naj si postavijo kar svojo veliko graščijo.

Dobra logika a ne? :S

Bivanje v skupni hiši, v ločenih gospodinjstvih (po možnostjo z vrati na ključ) je dobro za obe stranki.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

Res je. Gremo vsi nazaj v klane, saj z mentaliteto smo že tam. Samo nikar se potem ne razburjajte, če po istem ključu tudi politiki poštimajo svoje otroke, nečake in ljubice.

Hahahahaha seveda ste na svojem ja. Ubogi revezi upokani noter v glavo nic drugega! Zivite v “rahlo” sanjskem svetu. Koliko procentov je tule taksnih, na katere je pisana ta mansarda ali prizidek? Zelo malo! Pa ne niste na svojem ste kot petelini na tujem kupu gnoja! Vsak najemnik s pogodbo je bolje zasciten od vas ker ga nihce ne more vreci iz stanovanja, vas lahko pa jutri! Se tastu malo obrne pa vas popoka iz NJEGOVE HISE! Ku stoji na NJEGOVI ZEMLJI! Ki jo je on kupil in on zgradil! Pa lahko imate 50000 svojih prilljuckov ko niste drugega kot paraziti v zgornjem nadstropju! Starsi ne morejo brez vas preziveti? Prodajo hiso pa zivijo mirno naprej. Vi pa sotorite pod prvo bukvo ker nimate za burek. Nekaj drugega je ce nočejo prodati ampak vseeno vas nihce ne sili da ste v zgornjem stuku in ce stari hocejo biti v bajturini pac naj bodo. Ni pa NIC vasega. Ja? Lahko ste srecni in hvalezni da ste imeli moznost ostati doma in da so vam starsi – LASTNIKI HISE – to pustili! Ja?! Ko boste pa kupili svojo zemljo, sami placali papirje za hiso, sami plačali vse od izkopa do zadnje zarnice – potem boste na svojem! Do takrat pa zivite v iluziji, da ste boga za brado potegnili ker ste dali 10.000 za streho in 5000€ za fasado. Ker itak za toliko denarja dobis novo hiso a ne? Le zakaj niste potem sli zidat se sprasujem? In lahko ste le tiho in se ne smesite ker bo vase vse po smrti starsev, pa se takrat ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Malo manj se napenjajte in kikirikajte ko boste imeli pokazat kaj ste sami ustvarili, dokler ste pa na tuji zemlji in pod tujo streho pa bodite raje tiho!

Dokler ne pridejo vnuki, je to idealna rešitev. Boste imeli mir, kot da bi ločeno živeli stran od staršev, osamosvojeni, tako kot ste si to vedno živeli.

Potem ko pridejo vnuki, nastane problem. Takrat stari starši mislijo, da lahko vstopajo v tvoj dom in v tvoje življenje 24 ur na dan in 7 dni na teden.

In zakaj je tako življenjskega pomena bit na svojem? Če je to največ, kar eni v lajfu dosežete, da si eno svojo bajto na svoji zemlji postavite, ste res malo reveži v glavo. Če potem še zaničujete tiste, ki tega niso naredili, ste še precej bolj reveži v glavo.

Pa tega ne pišem iz mansarde pri starših, da ne bo pomote.

starši imajo hišo v dveh nivojih, pa mi na misel ni prišlo, da ostanem s svojo družino tam …mati je tako težka, da jo tudi železni dvižni most ne ustavi, ko si kaj zapiči v glavo…in toliko grdih besed in pogledov, kot sva jih bila deležna še kot fant in punca, ne privoščim nikomur.
sicer se ne prevažam v enoprostorcu in nimam mobija v velikosti manjšega TV. a ko pridem domov smo tam samo mi in naš mir in naša živalca in naš dom 🙂
neprecenljivo 🙂

Jaz pa ne bi imela nič proti, tudi če bi živela v hiši mojih staršev ali pa pri tašči, če je ločeno gospodinjstvo, je to kar praktično. Jasno, če se ne gledate kot pes in mačka, mi se nismo. Samo hiše mojih staršev se ne da vzdigniti, niti niso dovoljeni prizidki, urejeno, tipsko naselje, tašča in tast sta živela v drugem mestu.
Sva si potem pač zgradila svojo hišo, pa bi bilo večkrat bolj praktično, če bi bili skupaj, varstvo otrok, sedaj nega ostarelih staršev itd itd

Govorim o starših in ne o tasti in tašču, ok? In ne, jaz ne bi rada šla, sem na svojem in se odlično počutim. Svoje starše imam pa rada in oni mene. Še kaj??[/quote]

Super zate. Kaj pa tvoj mož, se tudi odlično počuti, ko ve, da ga lahko kadarkoli vržete ven?[/quote]

Vržemo ven? Pa kaj je s tabo, ženska??? Ne sodi po sebi!!! Nekateri nimamo samo zlatih staršev temveč tudi zlate partnerje :-ppp

Govorim o starših in ne o tasti in tašču, ok? In ne, jaz ne bi rada šla, sem na svojem in se odlično počutim. Svoje starše imam pa rada in oni mene. Še kaj??[/quote]

Super zate. Kaj pa tvoj mož, se tudi odlično počuti, ko ve, da ga lahko kadarkoli vržete ven?[/quote]

Po tvojem pisanju sodeč predvidevam, da živiš s svojo boljšo polovico v bloku ali hiši, ni bitno.
Kako se počutiš, ko veš, da te lahko vsak hip flikne ven in se boš morala za svoj delež nekaj let preganjat po sodišču?

Kaj pa če imajo starši dve hiši, uporabljata samo eno, v to drugo pa se preselim jaz. Sem na svojem?
Kaj če mi hišo podari nekdo? Sem na svojem?

Ali je po tvoje nujno vložit 100.000€, pa magari v podstrešno stanovanje da lahko rečeš sem na svojem.
Torej?

New Report

Close