Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dohodnina-vzdrževani družinski člani-Barca ali kdo drug

dohodnina-vzdrževani družinski člani-Barca ali kdo drug

Tudi meni je čist iz glave ušlo oddat obrazec za dohodnino-vzdrževani druž. člani, pa sem brala, da so rok oddaje podaljšali do 10.02.2014
do sedaj tega nisem nikoli še vlagala, pa mi je še vse novo

pa me nekaj zanima…za očeta doplačujem dom
ali v obrazec vpišem striktno samo ta znesek za doplačevanje doma zanj
ali lahko tudi pripišem ostale stroške kot so recimo žepnina očetu, potrebščine itd, katere ravno tako plačujem jaz?
ali oddat samo tistio obrazec za vzdrževane druž. člane ali moram izpolnit obrazec za odmero dohodnine in tam vse vpišem?

hvala hvala…bom res zelo vesela pomoči in odgovora

Olajsavo za starse lahko uveljavljas za oceta, ker doplacujes dom, vpises kot olajsavo “D”, poglej v navodila tule http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohodnina_2013/

Živjo

Se bom tukaj pridružila vprašanju – prijavljena sem na zavodu za zaposlovanje, leta 2013 sem dobivala nadomestilo in sicer od januarja do maja. Ali me lahko za ostale mesece partner prijavi kot VDČ? Ali igra vlogo to, da nisva poročena, niti na istem naslovu nisva prijavljena.

Hvala za odgovor!

Hvala, sem tole že pogledala,
samo v navodilu ni nič bolj detaljno napisano kaj sem upošteva oziroma katere stroške se vpiše
ali samo doplačevanje doma ali tudi druge omenjene stroške.
pa tudi mi ni čisto jasno ali oddat obrazec za odmero dohodnine ali vlogo za uveljavljanje posebne olajšave za vzdrževane družinske člane pri informativnem izračunu dohodnine.

Oprosti mi Barca, ampak sem ornk izgubljena tukaj…prvič tole delam

hvala ti, zlata si

Oddas VDC, enako kot napises otroke pod A, vpises oceta pod D.

Koliko si prejela nadomestila? In ali imata otroke?

Hvala, razumem zdaj 🙂
sem pa hotela narest testni izračun dohodnine za leto 2013, pa ne dela stran zaradi vzdrževanja.
sem pa našla testni izračun za leto 2012, je kaj velka razlika med tema dvema izračunoma?
mislim s tem, če je bilo v tem letu kaj sprememb?

10000x hvala

Ja, je razlika med 2012 in 2013

Racunas lahko tudi tule http://www.davkoplacevalci.com/dohodnina/2013

Koliko si prejela nadomestila? In ali imata otroke?[/quote]

Nadomestila sem prejela bruto 2.100,00
Otroka imava dva

lp

Koliko si prejela nadomestila? In ali imata otroke?[/quote]

Nadomestila sem prejela bruto 2.100,00
Otroka imava dva

lp[/quote]

Preracunajta, kaka je najbolj ugodna kombinacija.

Samo se nekaj me mimogrede zanima, za otroske dodatke, vrtec… se upostevate kot 2 odrasla in 2 otroka, ali si tam uradno enostarsevska druzina?

Pri otroški dodatkih smo čisto legitimna družina 😉 Ne “hvatamo” krivin 😉

lp

Bom preračunala… Srance je to, ker sem že oddala obrazec VDČ za otroka, nase pa čisto pozabila…

Hvala za pomoč

lp

Ni problem, lahko oddas se enega, v skrajnem primeru lahko vlozite ugovor, ko dobi moz inf.izracun.

Za ugovor vem, ja, da lahko še vložim.

A potem lahko še enega oddam samo zame, ali za vse tri? Najbolje za vse tri, a ne 😉 Saj otrok ne bodo mogli 2x upoštevat

Hvala ti še enkrat!

lp

Vse tri 🙂

New Report

Close