Najdi forum

oklepanje ljudi z znaki MOM/NOM

V zadnjem tednu smo priča veliki naravni katastrofi v naši državi. Dejstvo je, da nam je razvoj tehnologije pomagal, da smo v sklopu svojega življenja postali precej »komot«, kar samo po sebi seveda ni nič narobe. Smo pa pri tem pozabili, da se naravnim procesom ne moremo izogniti.
Zakaj to pišem oziroma kako naj bi se tole nanašalo na tematiko MOM?
Menim, da nekako takole;
Narava ima svoje zakone po katerih deluje. Če se jim upiramo na dolgi rok ne dosežemo popolnoma ničesar. Lahko se celo obrne proti nam. Recimo, da se do tu strinjamo.
V teh dneh smo ugotovili, da je od »navajenosti na vsakodnevno udobje« do situacije, kjer govorimo o »preživetju« lahko le mali korak. Prepričana sem, da se v takšnih okoliščinah ljudje, ki se srečujejo s pomanjkanjem osnovnih dobrin (elektrike, toplote, toplega obroka, povezave z okolico…) ne ukvarjajo s tem, kakšen (žaljiv,nesramen, z znaki MOM/NOM…) je njihov partner oziroma jim je v tem trenutku to malo mar, saj je potrebno poskrbeti za preživetje zase in za otroke.
In to je tisto, kar bi vam želela sporočiti.

Partner (starš, sorodnik….) je tak kakršen pač je. S tem se je potrebno sprijazniti in se odločiti ali je to za nas same ok-sprejemljivo ali ne. Če nam je ok in to sprejmemo potem ne vidim nobenih težav pri nadaljevanju odnosa, vendar bi potem pričakovali tudi, da se o tem kar nam ne paše pač »ne jamra«, saj smo se sami odločili, da to sprejemamo.

V primeru, da nam odnos ni ok pa je potrebno določene stvari vzeti v svoje roke in zadeve urediti do te mere, da nam bo ok. Nihče tega ne bo naredil namesto nas. Zase moramo poskrbeti sami. Podobno kot pri naravnih katastrofah; ljudje nam bodo prišli na pomoč enkrat, dvakrat, trikrat…, vendar bomo še vedno samostojne osebnosti od katerih je odvisno ali se bomo po prejemu pomoči sposobni postaviti na lastne noge ali bomo obupavali še naprej.

Še en primer iz narave; rastlina, ki ima poškodovan – bolan del, ga sčasoma odvrže. Tako je to na primer s posušeno vejo drevesa ali pa z nerazvitim sadežem. Če rastlina tega dela ne bi odvrgla, bi se bolezen razširila na ostale dele rastline in sčasoma bi celotna rastlina zbolela in žalostno končala.
Tudi to je naravni zakon. Pomislimo tu, kaj delamo ljudje: oklepamo se nam škodljivega človeka z vso silo in mislimo, da bo v odnosu enkrat bolje. Ali bo res?
Podoben primer so sadeži na drevju. Ko le ti dozorijo, padejo na tla. Se odstranijo iz drevesa. Če dozorel sadež ne odpade na tla (tu bom zanemarila naše obiranje dreves), zori še naprej na istem mestu in sčasoma na tem istem mestu tudi zgnije. No potem pa ga drevo kratkomalo odvrže.
Torej narava ima zmeraj prav.
Če bi se ljudje ravnali po njej, se ne bi tako zelo oklepali poškodovanih ljudi, ker bi doumeli, da bo bolezen slej ko prej napadla tudi njih. In če so se njih do takrat prav tako oklepali tudi poškodovani ljudje, jih bodo ti-slednji ob nastopu bolezni gotovo odvrgli.

Življenje je namenjeno temu, da spoznavamo nove stvari, se tudi iz različnih situacij sproti učimo in se povezujemo s tistimi ljudmi, s katerimi lahko delimo spoštovanje, toplino, veselje, radost…… (Namenoma sem izpustila ljubezen, saj brez predhodno naštetih vrlin le ta ne obstaja). Vse ostalo ni vredno našega truda in s tem zapravljanja časa in energije.
In pa če sami »zorimo« pri tem pa ostajamo na istem mestu sčasoma (po naravnih zakonih) zgnijemo tako kot dozoreni sadež na drevesu.

Če pa čakamo in nič ne ukrenemo,ker smo navajeni na določeno udobje, ter se zanašamo na to »saj bo vse pokazal čas«, se pa lahko znajdemo tudi v katastrofi, kjer bo važno le še preživetje.

To je moje mnenje glede oklepanja ljudi z znaki MOM/NOM in povezanostjo z naravnimi zakoni.

Super razmišljanje!
GittaAna

GittaAna

Gitta Ana!Prosila bi vas za el.naslov ali tel.št.od Mojce Zvezdane Drnovš[email protected]!Lep pozdrav!

Eh, kako zanimivo.
Ker sem iz kraja, kjer je bilo med žledom hudo, bom rekel tole: ja, bil je skoraj boj za preživetje, ampak nekaterih to ni odvrnilo, da ne bi še naprej gonili svojo in mislili samo nase. Moja bivša je rekla, da je ne zanima, da smo brez vode in elektrike, da nas zebe in da hodimo filat mobitele v center CZ, tuširat pa k sorodnikom, ki imajo normalne razmere (na srečo so bile ceste pri nas ves čas prevozne), imam, da jo pokličem vsak dan in se naslikam pri njej, ko se njej dvigne in ji je dolgčas. Da bi mi pa takrat kaj skuhala – to pa ne. Kje je potem šele to, da bi mi ponudila, da lahko operem cunje pri njej.

Sem mislila, da sem odgovorila, pa se moj odgovor ni shranil očitno. Se opravičujem.
mojca-zvezdana.dernovsek@guest-arnes-si

Dobra možnost je tudi, da se registriraš ( prva stran na med over net) ker lahko lažje spremljaš forum, pa tudi direktno lahko komuniciraš z drugimi na forumu,ki so registrirani, četudi ne veš njihovih mailov.

GittaAna

GittaAna

GittaAna!Ta naslov od dr.Dernovšek ni pravi!Ga računalnik ne prepozna.Mi lahko prosim še enkrat napišete pravi naslov?HVALA

Poliklinika!

Sem ga prekopirala in je pravi e. naslov dr. Mojce. Z Dernovšek:
[email protected]

Na koncu so namesto pomišljajev pike… Lp Odmev

Sem probala trikrat,ni pravi!

Meni zgoraj napisani dela.
GittaAna

GittaAna

New Report

Close