Najdi forum

EKG rezultat

Danes sem bil na urgenci pregledan zaradi močne alergijske reakcije in izpuščajev, prav tako pa so mi potrdili infekcijsko mononukleozo. Skrbi me moj izvid ekg, sicer ga zdravnik ni komentiral, na izvidu pa piše, citiram: suspect arm lead reversal, interpretation assumes no reversal,
unusual P axis, possible ectopic atrial rhythm with undetermined rhythm irregularity
right axis deviation
abnormal ECG

Pred časom ( cca. 2 leti nazaj ) sem bil na urgenci sprejet zaradi aritmije, dokazali niso ničesar, v družini imajo vsi razen mene težave s povišanim pritiskom in atrijsko fibrilacijo.

Prosim za razlago komentarjev ekg izvidov. V naprej se vam zahvaljujem.

LP

Nekoliko me preseneča, da ni zdravnik naročil ponovno snemanje EKG, ko je dobil v roke posnetek vašega EKG, za katerega je bil avtomatsko “odčitan” “suspect arm lead reversal” (verjetno napačno spojeni odvodi). Priporočam kontrolni posnetek. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Se opravičujem za pozen odgovor. Prilagam scan ekg izvida, če morda to pomaga. Osebna zdravnica mi je zagotovila, da so rezultati popolnoma ok in da naj ne skrbim zaradi teh izvidov.

http://shrani.si/f/t/yY/24vO3s2W/ekg.jpg

Hvala za poslan “scan”. “Programirana” ocena zapisa vašega EKG je nekoliko zavajajoča. Dejansko gre le za poudarjeno desno os srca, ki kaže na možnost, da je pregledanec bolj suh ali, da ima prizadeta pljuča.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za hiter odgovor. Bolj suh sigurno nisem, saj imam pri 183cm nekje 93kg, res pa je da je moj delež telesne maščobe relativno nizek napram povprečja saj redno skrbim za telovadbo.

Pljuča ne bi smela biti prizadeta, saj sem pred cca 10imi dnevi imel slikanje, kjer je bilo vse ok.

Naj omenim, da so mi pred kratkim potrdili infekcijsko mononukleozo, ki jo trenutno prebolevam, če bi morda to lahko bil vzrok.

Drugače se počutim ok.

Mislite, da bi moral na kakšen dodaten pregled? Od zadnjega UZ srca je dobro leto, takrat je bilo vse b.p.

Glede na sporočen podatek odpade sum, da sta astenična konstitucija ali kronično obolenje pljuč “kriva” za v desno usmerjeno glavno srčno os. Vsekako bi priporočil kontrolni posnetek EKG za izključitev napačno spojenih elektrod. Če bo, ob ugotovljeni pravilni postavitvi elektrod, slika enaka dosedanji, bo možno sklepati na prisotnost fiziološke variante. Ali je rentgenolog, pri pregledu pljuč, omenil sum za obremenitev desnega srca? Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri rentgenu so na izvidu napisali, da je vse b.p. Žal sedaj pri sebi nimam izvidov uz preiskav srca, vendar vem, da je bilo vse b.p., zaradi iztisne funkcije (mislim, da je bila 68 ali 69%) so mi celo rekli, da naj bi imel nadpovprečno zdravo srce.

Ne vem kako naj dobim kontrolni posnetek EKG, saj sem svojo zdravnico vprašal o mnenju zaradi “programskega” izvida a mi je odgovorila, da to ni nič takšnega in da ne rabim dodatnega snemanja.

Če pomaga, v zadnjem mesecu sem imel še dva EKG-ja, enega v začetku leta pri zdravniškem pregledu za službo in enega v NM zaradi težav z mononukleozo, nikoli ni nihče omenil možnost kakšne težave, mislim da tudi samodejnih napisov ni bilo.

Če 10 dni sem znova naročen pri svoji zdravnici zaradi testov mononukleoze in jo bom še enkrat vprašal o mnenju glede izvida, vendar mislim, da se to ne bo spremenilo. Sklepam, da glede na to, da sem opravil vse preiskave srca meni, da je vse ok in ni potrebno dodatno poglabljanje.

Nisem napisal, star sem 26, če je ta podatek pomemben.

Ali lahko razložite kaj pomeni sum za obremenitev desnega srca?

LP

Glede na vsebino dosedanjih dopisov sem tudi jaz mnenja, da imate zdravo srce. Bil sem le mnenja, da bi bil koristen ponoven posnetek, da se potrdi nepravilno povezavo elektrod, na katero je opozoril “odčitek avtomata”.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close