Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vloga za vzdrževanega družinskega člana

Vloga za vzdrževanega družinskega člana

Sranje!!!!!!

Danes je bil zadnji rok za oddajo, jaz pa sem pozabil oddati vlogo.
Ali lahko še kaj storim ali je prepozno?

Včeraj sem prebrala, da so zaradi izrednih vremenskih razmer rok podaljšali do 10. februarja, tako da imaš še nekaj dni časa.

Rok so podaljsali na 10.2.2014, zdaj pa ne zamudi.

nova
Uredništvo priporoča

Rok je podaljsan do 10.2., ce pa bi se takrat pozabil, pa lahko se vedno ugovarjas na informativni izracun… le casovne se zavlece, financno pa je enako.

Danes še traja, lahko oddaš elektronsko.

Sicer pa so rok podaljšali, 10. februarja ob 23. zvečer se pa spomni, da ti je nedacarka napisala, da lahko zadevo še rešiš z ugovorom na informativni izračun.

mmmmmmaaaaaaaattteeeeeeeerrrrrr vama ma vaju kušnem na rit hehehehe

uf kok je tale starševski zakon, pa sploh ljudje ki znate pomagati.

HVALA VAMA MOČNO STA MI POLEPŠALI VEČER

jutri takoj oddam

barca, kako je pa če otrok prejema dsp? priznajo ali ne?

barca, kako je pa če otrok prejema dsp? priznajo ali ne?[/quote]

Ima prijavljeno lastno gospodinjstvo, da je upravicen do DSP? Je prijavljen na Zavodu za zaposlovanje? Koliko je v celem letu dobil DSP?

Barca, eno vprašanje, če lahko, ker se prvič letos ukvarjam s tem: situacija je taka, da sem bila lani celo leto brezposelna, sem pa zaslužila z delom preko podjemnih in avtorskih malo več kot 3000 eur. Zanima me, ali me lahko mož uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana ali ne? Otrok nimava.

V vlogi za VDČ 2013 piše, da lahko uveljavljaš zakonca ali zunajzakonskega partnerja, če ni zaposlen oz. ne opravlja dejavnost, če nima lastnih dohodkov oz. so ti manjši od višine posebne olajšave za vsakega drugega družinskega člana itd. Višina te olajšave pa za leto 2013 znaša 2.436,92 eur.

Torej če prav razumem, sem lani zaslužila preveč, da bi me mož lahko uveljavljal?

Hvala!

Da, prav razumeš.

Edino če je bil ta znesek zaslužen strnjeno, torej v enem ali dveh mesecih, te za preostale mesece lahko uveljavlja (in je priznan sorazmeren del olajšave).

Da, prav razumeš.

Edino če je bil ta znesek zaslužen strnjeno, torej v enem ali dveh mesecih, te za preostale mesece lahko uveljavlja (in je priznan sorazmeren del olajšave).[/quote]

Pa še to – ker si zaslužila malo čez 3.000€, nisi presegla meje 3.302, ti DURS sam ne bo izdal informativnega izračuna. Če jo sama vložiš do 31.7., bodo obravnavali tudi tvoj zaslužek in boš dobila vso vplačano akontacijo dohodnine nazaj.

New Report

Close