Najdi forum

Rumeno telesce

Lep pozdrav!
V začetku meseca me je zvečer po spolnem odnosu naenkrat začelo zelo močno boleti v spodnjem delu trebuha-krč. Nisem se mogla zravnati, na premikati, bruhala sem, in ker po skoraj eni uri ni bilo nič boljše me je fant odpeljal v bolnico. Tam so mi po prvem pregledu rekli da gre za močno vnetje jajčnikov. Naslednji dan po ultrazvoku je bila diagnoza enaka. Ko pa so dobili izvide od krvi, ki so pa bili vredu, sem še naslednji dan morala spet na ultrazvok in še enkrat kri. Kri je bila spet vredu, na ultrazvoku pa mi je drugi zdravnik ugotovil da gre za: Cistično strukturo v področju desnega ovarija, v velikosti 33×32 mm, izpolnjeno z gostejšo vsebino. V Douglasovem prostoru nekaj tekočine. Razložil mi kao da se je rumeno telesce napolnilo z nevem čem in da je ta močna bolečina posledica tega da je to telesce razneslo in se je ta tekočina razlila v trebušno votlino. Se mi zdi da je tako rekel. Finta pa je v tem, da je mene dosti bolj bolel menda levi jajčnik, na tistem prvem pregledu še ponoči pa se mi je zdravnik dotaknil (mislim da)materničnega vratu in to me je tako zabolelo da sem mislils da bom hin.
No, potem so me po treh dneh spustili domov, bilo mi je že malo bolje in da naj mirujem deset dni.In da bo to z menstruacijo minilo.Menstruacija je bila en teden kasneje, dosti močnejša kot sicer.
Zdaj je že mimo skoraj en mesec jaz pa imam pri spolnih odnosi še vedno kr močne bolečine in tudi sicer me še vedno boli.
Zanima pa me: Če sem to zadevo prav razumela, kaj to pomeni, zaradi česa se to zgodi,če lahko to vpliva na zanositev ali povečuje možnost spontanega splava-enega sem že imela, in zakaj me še vedno boli?????
Se opravičujem da sem se tako razpisala, ampk dostikrat napišete, da iz tega kar so vam napisale nekatere ženske, ne morete ugotoviti kaj jim je. Zato sem vam razložila bolj podrobno.
Hvala za odgovor in vse pohvale na te vaše dobre in razumljive odgovore. Ko bi se le še drugi zdravniki tako potrudili pacientom razložiti njihova bolezenska stanja. Še 1x hvala!

Draga Saša,

kaj se je resnično zgodilo bova ta hip težko rekonstruirala, lahko pa razložim, kaj je to “krvavitev v korpus luteum” oziroma krvavitev v rumeno telesce.
Rumeno telesce nastane po ovulaciji, torej po tem, ko poči Graafov folikel, nekakšna cista v kateri dozoreva jajčece. Po tem razpoku ciste pride večinoma do manjše krvavitve v to cisto, ki pa se hitro ustavi.Včasih se ta krvavitev ne ustavi, ker je “poškodovana žilica” večja kot običajno, včasih pa je krvavitev tako huda, da se kri izlija celo v trebušno votlino in tam draži potrebušno mreno. Včasih je zato potrebno celo operirati in krvavečo žilo zašiti oziroma drugače zapreti. Dogodek je naključen, lahko pa, spet včasih, pusti zarastline in se lahko pojavi tudi “neplodnost” vendar se s tem nima smisla obramenjevati “v naprej”. Ko bo čas za nosečnost se bo odstranilo tudi morebitne ovire, če so slučajno zaradi tega dogodka nastale. Bolečina pri odnosih ima lahko res še kakšno organsko osnovo lahko pa gre samo za “strah”, ki poveča občutljivost in seveda lahko “povzroča” tudi občutek za bolečino, čeprav gre za normalne “neboleče” dražljaje. Morda se motim, a bolečina je žal nekaj, kar se dogaja v možganih, kjer imamo nešteto “filtrov” ki nam lahko pomagajo bolečino “odmisliti” ali “zmanjšati”, toda tudi “povečati” ali celo “ustvariti” tam kjer ni razloga zanjo.

New Report

Close