Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 5 DNI brez trgovine

5 DNI brez trgovine

Zaradi vremena sem bila prisiljena kuhat samo to, kar imamo doma po omarah.

Krompirja imam pol žaklja, v skrinji nekaj mesa, ene par konzerv, makarone, polento, mleko, jabolka…..

Pečem palačinke, delam rižote, polento in mleko, polento in golaž, krompir in hrenovke. Pijemo čaj, vodo…
Skuham juho, pravzaprav mineštro (ponucam glavo zeljo, grah, fižol….). Obrok so tudi ocvrta jajca.

Spraznila sem že kar nekaj zaloge, pa bi komot živela brez trgovine še en teden! Imam še gres, riž….

Jes ženske – ne imejte doma samo par jogurtov, šnitko salame in ribje palčke!

HVALA 100000000X GASILCEM, ELEKTRIČARJEM – da imamo toplo!

po ovinkih povek, kje se nahajaš!
Saj ne morem verjet, da ste tako odrezani ?

Nismo tako odrezani, da smo čisto aut! Samo ne hodimo nikamor, ker je vse nevarno, ledeno…. in itak govorijo “bodite doma, ča ni nujno!” Ne delamo gužve!

Pišem zato, ker se da komot preživet brez ‘trgovine’, če imaš doma vsaj nekaj pametne zaloge.

Lahko si ena mestna deklica privošči, da ima v hladilniku jogurt, toast, bio namaz, brokoli in šopek peteršilja. Po omarah pa semena, oreščke in kokos. Noooooo, preživi s temi ‘jajci’ en teden!! Še lopate ne moreš prijet…..

Hodim v trgovino na 7 dni, pa naj bo poletje ali zima s snegom. Pa imam tri otroke, najstnike, ki kar veliko pojedo. Se da, če se hoče. men se ne da vsak dan letat po trgovinah, še 1x na teden mi je odveč.

In kako potem kupis dovolj svezega sadja inzelenjave za cel teden???

Kaj je pa problem kupit večjo količino sadja naenkrat, če ga imaš kam pospravit?


@avtorica
teme: Stvar je ravno v tem, da imaš ti v hiši večjo shrambo, najverjetneje tudi klet. Jaz kakšnih večjih zalog hrane nimam kam pospravit. Pa kljub temu kakšen teden ne bi umrli od lakote. Za par dni imam itak načrtno nakupljeno, potem bi pa malo zaloge pucali. Ne bi bili ravno a la carte obroki, šlo bi pa.

Sadje in zelenjava sodita med ozimnico, torej na voljo več mesecev. Razen, če smatraš to plastiko iz trgovin za boljšo izbiro.

Nimam shrambe. Edino, kar je, v kleti imam gajbo krompirja. Sicer pa nekaj zelenjave, sadja, par kosov zamrznjenega mesa, par litrov mleka, jogurt, makarone,riž, polento. V hladilniku je maslo,namaz, malo salame,sira. No, če bi bila sila, za kake tri dni bi bilo.
Edino voda bi bila problem. Ustekleničene ne pijemo, tako da bi vsaj po to morala v trgovino.

Meni par mesecev ne bi bilo treba v trgovino. Ne razumem zakaj imate hrano samo za sproti…

Mogoče zato, ker nekateri živijo v stanovanjih velikosti kurnika? Misliš, da vsi živijo v gradovih?


Enako. Danes je točno en teden in nimam nobene volje za v trgovino, v bistvu bi brez problema lahko potegnili še za en teden.

In kako potem kupis dovolj svezega sadja inzelenjave za cel teden???[/quote]
Jaz, ja. Marsikaj se lahko hrani na hladnem in počaka še dlje kot samo en teden.

Živimo v majhnem stanovanju v bloku. Kakšne ekstra shrambe v stanovanju nimam, ker smo na tesnem s prostorom. Večino stvari hranimo v kleti, ki ima trenutno okrog 8-10 stopinj C. Se kar da – izgovor pa tudi lahko najde vsak, ki se mu z nečim ne ljubi ubadat 😉

Mislim, da za tri dni bi šlo.
vedno doma par kg krompirja,makaroni polenta,riž
zelenjava, sadje, 5-10 jajc, par litrov mleka,par jogurtov, maslo, kisla smetana,salama,sir,kakšna pašteta,vložene kumare,paprike, 2konzervi fižola,2 konzervi pelatov,čebula,česen,marmelada med, moka,sladkor,kvas… v frizerju nekaj mesa -za 3-4x

Če imaš tako klet, kot je pri nas, ni šanse – je veliko vlage, tako da v njej lahko hranim le staro šaro, pa še to po enem letu lahko stran zmečem, ker je vsa plesniva. Si predstavljaš ozimnico v taki kleti?

Če imaš tako klet, kot je pri nas, ni šanse – je veliko vlage, tako da v njej lahko hranim le staro šaro, pa še to po enem letu lahko stran zmečem, ker je vsa plesniva. Si predstavljaš ozimnico v taki kleti?[/quote]
Moje sožalje. Tudi naša klet je bila takšna, dokler je nismo temeljito predelali (s tem mislim na stene), uredili prezračevanja in odmaknili polic od sten, da se ne tiščijo obnje, kar pomeni, da vlaga in posledično plesen ne načneta živil.

Jaz sem z kmetov, pa si sploh ne morem predstavljat po kaj za vraga hodite toliko v trgovino . Vse kaj jaz kupim v trgovini je sol, občasno sladkor , riž, če kaj pečen maslo, čokolado, pecilni ,praški,mila , wc papir. To imam vedno na zalogi vsaj za 14 dni tako, da res ne vem po kaj bi šla v trgovino pa vsaki dan kuham.

En teden lahko družina preživi, če ima kaj testenin, riža, kako kg moke in jabolk.

Ne kupujem hrane na zalogo, ker potem samo stran mečem. Hvalabogu nas je tokrat obšlo.

Moja tašča živi v hiši in ima zalogo hrane za nas vseh 8 za najmanj par mesecev, če bi šparali, bi bilo za pol leta. Ampak ona je obsedena s hrčkanjem hrane.
Mi živimo v bloku, v kleti je pretoplo za karkoli, balkon prenese nekaj oimnice, ampak tudi ne kaj preveč, hladilnik je sicer precej velik, pa spet ga lahko napolniš samo toliko, kolikor gre v njega, skrinjo nimam kam postavit in tako imam zalogo hrane za en teden in potem mogoče še za enega, če bi spraznila vse omare.
Nesmiselno mi je zbiranje hrane, ker je nimam kam dat, na 100-200m imam pa vsaj 5 trgovin.

Meni pa ni jasno, kako kmetje samo jamrate, v trgovino pa ne hodite…

Pa praške in mila kupuješ? Ti, ti, ti, nesposobnica! Moja teta s kmetov vse to naredi sama, ji še po to ni treba v trgovino!

Za 4 – člansko družino nakupujem enkrat tedensko, tudi zelenjavo in sadje. Vmes kupujemo le kruh in kakšno malenkost. Nekatere ste pisale, da manj porabite, če sproti nakupujete pri nas se to ne obnese in najmanj porabimo, če se gre v večji nakup le enkrat na teden. Enkrat mesečno ne bi šlo, ker nimam toliko prostora za skladiščenje hrane pa tudi nismo take sorte, da bi preveč šparali z hrano in kar veliko pojemo, no dokler si še lahko privoščimo.

Če živiš v hiši in kje bolj na obrobju, potem imaš verjetno več zaloge, kot nekdo v garsonjeri v mestu, ki niti kleti nima. Ima le majhen hladilnik. Zakaj bi pa imel zalogo, saj ima do trgovine, ki je v sosednji stavbi, ali celo v nadstropju pod njim, 10 sekund. Tja lahko pride vedno, tudi če je led in sneg.
Sicer pa bodo tudi kmetice veliko zalog mesa iz zmrzovalnika stran vrgle, saj se je brez elektrike veliko pokvarilo.

Mene bolj zanima kako to, da si velesposobni kmetje ne znajo za par dni shranit živil na prostem s pomočjo snega in ledu, ki ga imajo za izvoz?
p.s. Kupujem sproti, kar rabim. Nimam shrambe in nimam kleti namreč :p

Je treba žalit? Imaš kaj od tega? Morda pa le nisi tako zelo prepričana v svojo nadvrednost, če vedno čutiš nujo, da potlačiš ljudi okoli sebe.

New Report

Close