Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Krči v spodnjem delu trebuha

Krči v spodnjem delu trebuha

Dober dan,
stara sem 24 let, pred enim letom so se mi začeli pojavljati močni krči v spodnjem delu trebuha, tako močni, da nisem bila sposobna napraviti tudi enega koraka ne, ter sam volumen trebuha se močno poveča in otrdi.
Do zdaj sem imela, če vas ne moti bi temu rekla napad, 2 taka napada, moja ginekologinja mi je predpisala mazilo Canasten in vaginalete, po treh dneh se moje stanje ni izboljšalo, zato mi je predpisala antibiotike, žal se ne morem spomniti imena teh antibiotikov, vem le to da sem dobila 2 vrsti antibiotikov, bili so zelo močni tako da sem ostala na bolniški cele 3 tedne. Stanje se je izboljšalo, antibiotike sem pojedla do konca in tako sve zaključile terapijo, žal pa tega ni bilo konec, letos marca se mi je zopet ponovilo in zopet ista pesem, zopet isto zdravljenje in zopet izboljšanje stanja. Moti me to, ker imam občutek da take močne boličine predstavljajo malo bolj zaskrbljujočo bolezen, za katero moja ginekologinja nima rešitve. Sama ne ve kaj naj stori z mano.Dala me je na pregled trebušne votline, pregled je bil brez posebnosti.
Še nekaj podatkov, kontracepcijske tablete Cilest sem jemala 4 leta, ker sem imela pred tem 2 abortusa, letos maja sem prekinila z kontracepcijskimi tabletami, ker si želim zanositi.
No 1.menstruacijo sem dobila z eno tedenskim zamikom, kar se mi zdi čisto ok, med tem ko 2. menstruacijo čakam že 2 tedna. Krče, ki zaznamujejo menstruacijo imam, počutje je temu primerno, v križu imam bolečine, danes sem tudi dobila malo rjavkastega izcedka, zeloo malo, testa nisem naredila. Kaj na storim??
Prosim, če ste kadar koli imeli kak podoben primer, s podobnimi bolečinami, vas lepo prosim za nasvet, kaj storiti, kajti z ginekologinjo sve precej zmedeni, jaz še bolj kot ona.

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lp, Jasna

DragaJjasna,

seveda najprej naredite test, da bo vsaj jasno ali gre trenutno za nosečnost ali ne. Sicer pa sami pravite, da organskih sprememb v trebuhu ni, če ste imeli laparoskopijo in je bilo vse v redu. V poštev pride diferencijalna diagnostika močne trebušne bolečine brez “organske osnove” (porfirija, psihomotorična epilapsija, psihosomatska bolečina ipd.) skratka, bodisi obravnava pri različnih specijalistih, ki se ukvarjajo posebej s pojmom bolečina (predvsem nevrologi) ali pač “simptomatsko zdravljenje”, ko bolečina nastopi. Priznam, da po opisu sodeč podobni primeri obstajajo vendar kolikor vem se večina “skrivnostno pozdravi sama od sebe”, nekatere pa trpijo po brezuspešnem iskanju vzrokov.

Pozdravljeni!
Stara sem 27 let in tudi jaz imam občasno bolečine v trebuhu. S tem se borim že leto in pol, vendar gin. pravi da to ni nič takega.Vendar so krči in napihnjen trebuh ,nevzdržljivi. Tudi UZ ni bil nič posebnega vseeno pa bom šla oktobra na drugo laparo.Mogoče je pri meni razlika ta ,da imam ciklus na 33,37, 2x na leto pa 47 dni.Pomagam si s tem, da spijem skodelico rmana saj lahko rečem da mi malo pomaga.Mogoče pa smo res toliko psihično preobremenjene s tem težavami da jih kar kličemo?!Sprosti se, malo se ukvarjaj s telovadbo, misli na pozitivne stvari in težave bodo minile- Probati ni greh- če pa ne bo bolje boš pa sigurno šla na laparo.
Zdaj pa da izkoristim priložnost in vprašam doktorja ali je lapara potrebna, (4 leta nazaj sem jo imela),-šla sem isto zaradi bolečin na levi strani, kjer so ugotovili vnetje-2x sem imela infuzijo in 14 dni antibiotike, folikle 2,3 največ pa 1 stopnje,cisto,vzeli so odščip(mislim da je bil v redu)- potem pa sem imela še vsak dan 3x na dan jodove kopeli.Zakaj še danes ne vem.Po lapari sem pila hormonske tablete “Ciklus menurete” -za katere pa je zdajšnji gin. zavil z očmi in dejal: Nič ne bom rekel…Ali je kaj narobe? Dejal je če hočem kdaj imeti otroke mi priporoča čimprej (mogoče zaradi hormonov?) in pa, da nisem več “rosno” mlada. V glavnem , rodila še nisem partnerja nimam ali je lapara res potrebna? Bi pa še vprašala ker vidim da vam pišejo o točnih izvidih ali jih lahko dobim pri sestri, da jih prepišem ali moram do gin.?
Vnaprej se vam zahvaljujem!

Draga Eli,

če kaj vprašate vas prosim, da še “za seboj kdaj pogledate” če se ni slučajno že pojavil odgovor. Vašo zgodbo sem že enkrat prebral in vam v eni od prejšnjih rubrik tudi odgovoril. Tudi sam imam kar precej dela in pravzaprav ne odgovarjam sebi temveč vam, drage bralke in bralci.
lep pozdrav.

New Report

Close