Starševski čvek

Poslovni najem, odbitek DDV - Barca

Default avatar

poslovni najem

Tovorno vozilo je "vzeto" v poslovni najem za dobo 48 mesecev. Ali se DDV od pologa (1. obrok najemnine) obračuna enkratno ali se razmeji na mesece najema, torej 48 mesecev. Za mesečne najemnine vem, da se DDV odbija mesečno ...

Hvala in lp.
Default avatar

analogija.

čisto možno, da hudo mimo brcam,, ampak pri investicijah tudi ne razmejuješ ddv-ja, ampak si ga odbijaš takrat, ko dobiš račun, ne pa takrat, ko investicijo amortiziraš....

drugo je razmejevanje stroška v knjigah, ampak DDV pa po moji glupi logiki načeloma odbijaš takrat, ko ga plačaš, ne pa takrat, ko daš zadevo v strošek.
Default avatar

ampak vprašanje...

Barca je napisal/a:
samo to ni bilo vprašanje... vprašanje je bilo, ali si ga lahko odbije takoj, ali ga mora razmejit...

nikjer v primeru ni hipoteze, da gre za najem za 4 leta, ampak izrecno za kratkoročni najem...
Default avatar

Barca

ampak vprašanje... je napisal/a:
Seveda takoj.
Default avatar

poslovni najem

Se zahvaljujem obema za odgovor. Za mesečne najeme vem, da se DDV odbija ob vsakem prejetju računa in NE v enkratnem znesku. Zanima me samo za polog. Nekje sem prebrala, da se polog ravno tako razdeli na mesece najema in se obračunava mesečno, čeprav je bil polog v enkratnem znesku. Sedaj te obrazložitve ne najdem :(