Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ni korupcije v privat sektorju?

Zakaj ni korupcije v privat sektorju?

Vsak dan nas mediji bombandirajo z novicami o korupciji.

Toda vse to se dogaja izključno tam, kjer je državni denar. To je posli z državo ali z državnimi podjetji. Pa še tam, kjer je potrebno izigrat butaste birokratske predpise.
Nikoli pa še nisem zasledila, da bi se govorilo o korupciji med zasebniki. Pa naj bo to v privat firmi, banki, šoli, zdravniku, …
Ne vem za primer, da bi v neki privat banki (recimo npr. ‘šparkase’) nekdo uspel podkupit enga šefa, da bi mu dal kredit na lepe oči brez garancij …. Ali pa da bi farmacevt podkupil privat zdravnika, da predpisuje dražja zdravila … ali pa npr. da v neki privat firmi kupec podkupi prodajalca, da mu proda nekaj pod ceno ….

Verjetno so kakšni posamični primeri, toda da pa bi to bila vsesplošna praksa, pa res ne vem kje?

A se hecaš????

Ne, čist resno?
Glej, govorim o temu, kjer se dogaja “biznis” med privat in privat firmo ali pa med privat firmo in posameznikom.
Vedno je korupcija samo tam, kjer je vmes država – predpisi, državni denar, državna podjetja ….
A ni to zelo čudno??

Lej ti dam primer: probi podkupit Primoža (aja on je itak lastnik) ali recimo enega od njegovih zaposlenih, da ti omogoči neko korist … ej če ti rata ti plačam kosilo :)))

nova
Uredništvo priporoča

Vsaj toliko jo je kot drugje …

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Kakšen primer?
Je tebi kdaj uspelo podkupit “privatnika”, da je deloval v tvojo korist????
Si ti (če si zaposlen v privat firmi) kdaj prejemal podkupnino ali kakšne usluge???

Seveda je korupcija tudi med zasebniki, verjemi….

TI KI TO SPRAŠUJEŠ, daj povej koliko koliko mesecev ( ne let ) osnovne šole imaš no

Kakšen primer?
Je tebi kdaj uspelo podkupit “privatnika”, da je deloval v tvojo korist????
Si ti (če si zaposlen v privat firmi) kdaj prejemal podkupnino ali kakšne usluge???[/quote]
Ti pa imaš vprašanja …

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

javni sektor je mala riba v primerjavi s tem, kaj se dogaja privat.

– izvajalec (gradnja, popravila) ti da boljšo ponudb, če ni računa
– upravniki blokov priporočijo samo tiste izvajalce, ki jihm dajo delež posla
– kadar nas pokliče kak večji naročnik/investitor za posel že takoj pove, da hoče določen delež

Ogromno posla se naredi s pogoji da jim daš “komercialni popust” v obliki rabata, donacije kakšnemu društvu, plačaš račun eni žnj kaselc firmi

Pol se pa pejt posu.

Daj povej za EN SAM PRIMER korupcije med zasebniki???
Govorim o tistih pravih zasebnikih ne teh pokradenih tajkunskih firmah.

No potem pa ti odgovorim na moje vprašanje o številu mesecev opravljene osnovne šole :)))

OK, kar naštevaš je le izigravanje predpisov (plačilo davka) in državna podjetja (upravniki blokov, “investitorji”). Skratka navajaš točno to kar je VEDNO vzrok korupcije = država.
Bolj se potrudi :)))

BTW: Vprašaj tistega upravnika, ki se večkrat tle oglaša, če se ga da podkupit :)))

Kakšen primer?
Je tebi kdaj uspelo podkupit “privatnika”, da je deloval v tvojo korist????
Si ti (če si zaposlen v privat firmi) kdaj prejemal podkupnino ali kakšne usluge???[/quote]
Ti pa imaš vprašanja …[/quote]

A zmoreš odgovorit na moja vprašanja ali samo nekaj nabijaš brez veze ???
Dajmo si dec ali nisi??

Kakšen primer?
Je tebi kdaj uspelo podkupit “privatnika”, da je deloval v tvojo korist????
Si ti (če si zaposlen v privat firmi) kdaj prejemal podkupnino ali kakšne usluge???[/quote]

Recimo korupcija v javnem zdravstvu, ki ga opremljajo zasebni dobavitelji z najdražjimi zdravili in opremo v Evropi. Ali pa privatizirana, zasebna gradbena podjetja, ki so nam gradila klinike, predore in avtoceste po desetkratnih cenah od začetno podpisanih. Privatniki, ki ne plačujejo svojih podizvajacev ali strankam ne izvedejo že vnaprej plačanih del, se ne štejejo v klasično definicijo korupcije, je pa pokvarjenost na podobnem nivoju. Malinovci morate najprej več žgancev pojest in kaj prebrati v življenju, preden se spuščate filozofirat o temah, ki jih ne razumete.


Ti pa imaš vprašanja …[/quote]

A zmoreš odgovorit na moja vprašanja ali samo nekaj nabijaš brez veze ???
Dajmo si dec ali nisi??[/quote]
Takole: če bi bilo vprašanje drugače zastavljeno bi mogoče kaj napisal. Tako pa sem se odločil, da bom raje užaljen in grem na kosilo:-)))))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ce smo posteni je v privat sektorju bistveno manj korupcije. Ko te lastnik najde, da delas koruptivno, njemu v skodo, letis iz sluzbe, tam ni pregovarjanja kdo je in kdo ni kriv.

Kar naštevaš je točno to, kar jaz trdim. Korupcija je le tam, kjer je vmes država, državni denar, državna podjetja, predpisi.
Nisi povedal nič novega, ti mlečnoozobi malinovc ki si premal žgancev pojedu …. pejt cicibana brat!!

dober tek, pa dobro premisli odgovor, če se ga boš le uspel spomnit :)))

Kar naštevaš je točno to, kar jaz trdim. Korupcija je le tam, kjer je vmes država, državni denar, državna podjetja, predpisi.
Nisi povedal nič novega, ti mlečnoozobi malinovc ki si premal žgancev pojedu …. pejt cicibana brat!![/quote]

Hahaha, seveda je vmes država. Koga pa naj privat firme podkupljajo, če ne uradnikov pri javnih razpisih? Malinovc, ti niti ne veš, kaj izraz korupcija sploh pomeni.

Kar naštevaš je točno to, kar jaz trdim. Korupcija je le tam, kjer je vmes država, državni denar, državna podjetja, predpisi.
Nisi povedal nič novega, ti mlečnoozobi malinovc ki si premal žgancev pojedu …. pejt cicibana brat!![/quote]

Hahaha, seveda je vmes država. Koga pa naj privat firme podkupljajo, če ne uradnikov pri javnih razpisih? Malinovc, ti niti ne veš, kaj izraz korupcija sploh pomeni.[/quote]

Ej malinovc, pejt še enkrat brat moje vprašanje :)))
To, da je korupcija povsod tam kjer je država je meni kristalno jasno in sem tudi izredno povedala.
Mene zanimajo primeri korupcije v privat sektorju.
No daj kaj pametnega povedat in ne samo potrjevat, da niti brat ne znaš :)))

Hahaha, seveda je vmes država. Koga pa naj privat firme podkupljajo, če ne uradnikov pri javnih razpisih? Malinovc, ti niti ne veš, kaj izraz korupcija sploh pomeni.[/quote]

Ej malinovc, pejt še enkrat brat moje vprašanje :)))
To, da je korupcija povsod tam kjer je država je meni kristalno jasno in sem tudi izredno povedala.
Mene zanimajo primeri korupcije v privat sektorju.
No daj kaj pametnega povedat in ne samo potrjevat, da niti brat ne znaš :)))[/quote]

Saj pravim – ne poznaš niti definicije pojma korupcija. Namesto da si delaš sramoto z glupimi izjavami, bi se ta čas že iz spleta lahko poučila o osnovah. Napisali smo ti pa tudi dovolj, da bi razumela, če bi znala razmišljat. Tako pa…

danes je očitno na monu dan norcev in bedakov. seveda je korupcija tam, kjer je zraven država, saj morajo njeni posli bit transparentni. nikogar ne briga če privatnik v svojemm podjetju zaposli sina, saj lahko dela kar hoče. do javnih služb imajo pa vsi pravico do enakega dostopa, ne samo županov sin npr. tudi nikogar ne briga, če en privatnik kupuje pri najdražjem dobavitelju, saj gre njemu v škodo. kakšna naj bo država, če so njeni državljani taki bedaki.

Ko zmanjka argumentov, pa pridejo prav floskule in diskreditacije!
Malinovc izvoli :))

Korupcija je …

Kaj je korupcija? Po najenostavnejši razlagi, ki jo lahko izpeljemo iz zakonske definicije, gre za vsako kršitev dolžnega ravnanja z namenom pridobiti korist zase ali za drugega. Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije jo definira kot: “Vsaka kršitev dolžnega ravnanja uradnih in odgovornih oseb v javnem ali zasebnem sektorju, kot tudi ravnanje oseb, ki so pobudniki kršitev ali oseb, ki se s kršitvijo lahko okoristijo, zaradi neposredno ali posredno obljubljene, ponujene ali dane oziroma zahtevane, sprejete ali pričakovane koristi zase ali za drugega.”

Beri dalje:
https://www.kpk-rs.si/sl/korupcija-integriteta-in-etika

Še en, ki misli, da je pameten. Zaradi takih tudi smo, kjer smo.

A zato tapametni pozivajo, da bi morala imeti država še več pristojnosti in da se te “privatnike” čim bolj z birokratskimi predpisi spravi v red :))))

Hvala, sem pa že raje butasta, ker ne razumem bistva :)))

Ko zmanjka argumentov, pa pridejo prav floskule in diskreditacije!
Malinovc izvoli :))

Korupcija je …

Kaj je korupcija? Po najenostavnejši razlagi, ki jo lahko izpeljemo iz zakonske definicije, gre za vsako kršitev dolžnega ravnanja z namenom pridobiti korist zase ali za drugega. Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije jo definira kot: “Vsaka kršitev dolžnega ravnanja uradnih in odgovornih oseb v javnem ali zasebnem sektorju, kot tudi ravnanje oseb, ki so pobudniki kršitev ali oseb, ki se s kršitvijo lahko okoristijo, zaradi neposredno ali posredno obljubljene, ponujene ali dane oziroma zahtevane, sprejete ali pričakovane koristi zase ali za drugega.”

Beri dalje:
https://www.kpk-rs.si/sl/korupcija-integriteta-in-etika%5B/quote%5D

BRAVO! Zdaj pa še pomisli, zakaj se v korupcijskih aferah znajdejo na sodiščih tako uradniki kot lastniki ali izvršni direktorji zasebnih podjetij v poslih z občinami ali državo.

New Report

Close